Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Bluetooth системата спря да работи


toigalbg

Препоръчано мнение

Здравейте, преди системата на bluetooth работеше безотказно. От известно време обаче, изобщо не иска да се включи. Къде може да е проблемът според вас?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не иска да направи "pair" с телефона или мацката въобще не ти говори като задържиш бутона за гласовите команди ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не иска да направи "pair" с телефона или мацката въобще не ти говори като задържиш бутона за гласовите команди ?

До вчера не говореше изобщо, от днес, ей така, просто реши да проговори. Иначе с pairing options нямам проблем...

Не знам какво и беше станало...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

И аз имам същия проблем от около 2 месеца. Както си работеше просто спря и не реагира на натискането на бутоните. По едно време се включи и при опит за провеждане на разговор заби и от тогава нищо. Като я закачих на компютър пишеше "CAN bus problem" или нещо подобно. Разглобих таблото и буроните за да проверя дали коректно дават сигнали, но там всичко беше наред. Та от тогава се чудя дали може да е изгорял модула или е нещо по кабелите. Не съм разглабял CD-то за да видя как са връзките там.

 

Ако някой е имал подобен проблем ще се радвам и аз на решение, за да не се окаче да дам пари за нов модул и пак да има проблеми, а ако мине без покупка ще е прекрасно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем от около 2 месеца. Както си работеше просто спря и не реагира на натискането на бутоните. По едно време се включи и при опит за провеждане на разговор заби и от тогава нищо. Като я закачих на компютър пишеше "CAN bus problem" или нещо подобно. Разглобих таблото и буроните за да проверя дали коректно дават сигнали, но там всичко беше наред. Та от тогава се чудя дали може да е изгорял модула или е нещо по кабелите. Не съм разглабял CD-то за да видя как са връзките там.

 

Ако някой е имал подобен проблем ще се радвам и аз на решение, за да не се окаче да дам пари за нов модул и пак да има проблеми, а ако мине без покупка ще е прекрасно :)

 

Модулът за синия зъб е над филтъра за купето, зад пасажерския ербег. Стига се до него през жабката. Погледни дали там са добре връзките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продължава да работи от време на време, когато е в кондиция. И аз разглобих бутоните, не е оттам. Бушоните ги гледах, и там не видях нищо... Не знам какво и къде да ходя. В официалния сервиз не ми се ходи, а и знам какво ще ми кажат - цялата система трябва да се смени - 1000 лв хаха

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги, някой намерил ли е решение на проблема? Аз имам абсолютно същия проблем. Просто изведнъж спря да работи и от време на време се включва сама.

Редактирано от Georgi Yordanov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой намерил ли е решение на проблема? Аз имам абсолютно същия проблем. Просто изведнъж спря да работи и от време на време се включва сама.

тея дни ще ходя до един похвален електрик да каже какво и не е наред на тая bitch... Пак ми се сърди нещо....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получава друг проблем. След "запалване" системата прихваща телефона и стои на екран, все едно някой ми звъни или аз набирам. Не винаги, но има моменти, когато забива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

тея дни ще ходя до един похвален електрик да каже какво и не е наред на тая bitch... Пак ми се сърди нещо....

Пиши после какъв е бил резултата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И аз чакам с нетърпение да чуя отговора на въпроса защо изведнъж замлъкна. Смених си телефона смениха ми и акумулатора но това не могат да са причини. Преди това забелязах, че по някога връзката с телефона се разпадаше сама или не ми приемаше командите. Аз съм с Аутлендър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз чакам с нетърпение да чуя отговора на въпроса защо изведнъж замлъкна. Смених си телефона смениха ми и акумулатора но това не могат да са причини. Преди това забелязах, че по някога връзката с телефона се разпадаше сама или не ми приемаше командите. Аз съм с Аутлендър.

 

Ходих... Естествено, тогава работеше, защото все пак съм отишъл в сервиз хаха

Момчето ми каза да ида, когато не работи за да може да се погледне.. Не ме насочи към нещо конкретно. Ако някой друг отиде при техник - да каже :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой намерил ли е решение на проблема? Аз имам абсолютно същия проблем. Просто изведнъж спря да работи и от време на време се включва сама.

Имах същия проблем отидох във Варна сервиза на Мицубиши и там ми разрешиха проблема сега си работи перфектно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Имах същия проблем отидох във Варна сервиза на Мицубиши и там ми разрешиха проблема сега си работи перфектно

Имаш ли спомен какво му беше и колко пари ти взеха?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко предистория. Колата влезе в сервиз за оправяне щетите от градушката. Но когато трябваше да си я взема, се оказа, че акумулатора е на 0. Разследваха случая и се оказа проблем в блутут модула. Имало голяма утечка. В интерес на истината, блутута наистина спря да работи седмица преди това. Отремонтирането надали е възможно. Или отивам на варианта нов. Куца работа ще се окажат тези модули.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Аутлендър и при мен има проблем с Блутут системата. Първо спря да ми прихваща телефона и само от време на време работеше. Намерих модула и го свалих, разгледах платката, но видимо нищо нередно не открих. Но явно има някакъв проблем , защото с "почукване" проработваше. В последствие тотално спря, даже вече и от волана като натисна гласовия контрол не се включва /преди поне той си работеше независимо, че не искаше да прихване телефон/. Чудя се дали в Ратола или Мицубиши могат да дадат някакво становище. Имате ли представа дали с тестер би се хванал евентуален проблем/грешка?!

Нов модул е доста скъп и лично според мен не си заслужава, вариант е може би на старо, но гледам, че се намира под доста различни номера и незнам дали са съвместими, а пък и четох, че се правело обучаване ако се смени.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко информация, която ще ти е от полза. Споменатите сервизи няма да ти свършат кой знае каква работа. Освен да открият, че модула не работи. Предлагат само смяна. Но не е оферта - цената е страшна! Ремонт?! Насочиха ме към варненска фирма, извършваща тази услуга -Софтелектроник. От там обаче категорично отказаха! Нещо май не се разбрахме :( В София има едни пичове. Не съм пробвал, защото намерих втора употреба. В Ибей има доволно много. Цените са до 150 лева. Относно номерата. Да, тук е от значение. Моят завършва на 006. Новият е 010. Възможна е замяна и 016. Трябва да видиш кой номер е за твоя ВИН код и да търсиш такъв или замяната му. По-високият номер е с поддръжка на USB, съответно за по-нови автомобили. Несъвместим е със старите в смисъла Plug and play. Буксата е различна! Не, че няма измислен начин, но е гооооляма играчка. Така че, ориентирай се към доставка от вън, а дали ще работи е въпрос на късмет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли спомен какво му беше и колко пари ти взеха?

Свалих модула занесох им го и ми казаха да отида да си го взема след 2 часа не знам какво са му правили монтирах го на колата и вече 3 месеца работи без проблем като пари нищо не ми вземаха но приемчика в сервиза ми е близък ако искаш намери ме на скайп todor.ryahov ще ти координати

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа какво му е. Спря да работи и от сервиза, казаха, че от него имало утечка и акумулатора ми бе на 0. Видимо няма проблем. След твоя пост звънях във Варна - БС, но от там ме препратиха буквално в трета глуха- Софтелектроник. В крайна сметка - нищо!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я ми го снимай тоя модул отворен и с хубав апарат и ми прати снимката на лично,да я покажа на моя техник. Да,по снимка няма как да ти каже кое не работи,но е много вероятно някой процесор да е заминал. Има едни,които докато ги видиш и вече знаеш,че там е проблема,толкова често дефектират.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Incredible, удобно ли ще е да подпиташ твоя познат в какво се състои проблемчето? Ще е от полза за всички тук. Като гледам общо взето е идентично при всички оплакванието. Благодаря!

Редактирано от Kokito
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Ами незнам какъв му е бил проблема но техника ми каза,че често се случва с тея модулу и да ти кажя се сещам,че и моя модул го носиха при техниците от Софтелектроник

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема, имам странен проблем. Като натисна копчето за намаляване на волана, вместо да се намали от време на време се включва хендсфрии системата и иска да й казвам, какво да прави. Идеи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен от време на време като натисна копчето за усилване на звука от волана и се намаля... Електрониката съвсем се побърка. Проблемът с блутута още не е оправен...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...