Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Обмислям да си монтирам газова уредба на Лансъра


rumenbg

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

имам Лансър 2008 на 48 000 км. Обмислям да си монтирам газова уредба, за да намаля разходите за гориво. Автоматика е голяма ламя на бензин!

Ще се радвам ако прочета мнения на опитни хора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм възприемал газта, като да си возиш бомба в багажника. Ако на мен лично ми дойде нанагорно в даден момент (да не дава Господ http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif) да "храня" Lancer-О, бих го заменил с някаква малолитражка, но не и газ ! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rulez.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега.Аз имам Лансър 2008година 1,8 ,143 коня от близо година и половина ,купих го с поставена газова уредба и съм много доволен.През това време му врътнах 30 хиляди км.няма никакъв проблем.Моятя уредба е Ловато ,но колата не е автомат, слагай и карай яко!!!!!!! :icon_thumbup:

Редактирано от atanas atanasov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

имам Лансър 2008 на 48 000 км. Обмислям да си монтирам газова уредба, за да намаля разходите за гориво. Автоматика е голяма ламя на бензин!

Ще се радвам ако прочета мнения на опитни хора.

Няма проблем , но си сложи и система за мазане на клапаните,че тия мотори са малко кашкавалени и се прецакват клапаните и леглата им....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако за толкова години си навъртял само 48к км. май не си струва :-)

 

Иначе си спомням, че имаше някой с газова на същият Лансер и не е имал оплаквания. BRC Sequent Plug & Drive ако не се лъжа....

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като гледам ти правиш по 10 к км годишно и не си струва - сметни си след колко време ще избиеш цената на самата газова.

Според мен газова си струва, ако правиш примерно по 20 К годишно иначе е нерентабилно решение ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих си взел кола на старо с монтирана газова. Логиката ми е, че щом е монтирана газ тая кола е карана много и отделно остава въпроса колко кадърно е монтирана самата уредба. ЦВТ кутията на стара кола също би ме притеснила :) .

 

Ако я продаваш я пускай без да набиваш няколко хиляди за газова, които съм 90% сигурен, че няма да си върнеш при евентуална продажба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Ако за толкова години си навъртял само 48к км. май не си струва :-)

 

Иначе си спомням, че имаше някой с газова на същият Лансер и не е имал оплаквания. BRC Sequent Plug & Drive ако не се лъжа....

Колега, напълно си прав. При такова каране не си заслужава разхода. Аз имам Спорт бек 2010 , но е на 107 000 и най - накрая му сложих газова, но няма проблеми. Слагай не се притеснявай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

слагай и не се чуди изобщо!

аз карам на газ от 2700км,сега съм 88000 .19 години все бомби нося по багажниците :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

И аз обмислям този вариант.

 

Препоръчайте сервиз в София! Ще съм много благодарен на колеги с Lancer X 1.5 и 1.8 да споделят къде са си монтирали газовите уредби и дали са доволни.

 

Мерси предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Аз карам Lancer X 1.5 вече 3 години (около 100к км) с газова BRC и проблеми още не съм имал. Има лека подръжка 2 филтъра на газовата и много важно да се чисти дросел клапа периодично (на 20к км) и да се минава на реглаж после иначе губи обороти. Автомобила върви страхотно на газ и бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На истина ако ще се продава колата не е добре да се ускъпява с газова уредба.Но остане ли при теб и мислиш да си я караш монтирай смело.Не спестявай нищо при монтажа и карай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Следя темата с интерес. Смятам следващата ми кола да е Mitsubishi Lancer Sportback, без значение с кой бензинов двигател ще е, само да може лесно да се газифицира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

Колеги , какви точно уредби сте монтирали ? Течна фаза или с изпарител ? Мисля да купувам Лансер и се чудя със газ или тук да монтирам ?все си мисля , че е по добре да го взема с монтирана уредба , но съответно е и по - скъпо ? Благодаря предварително ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравей, аз имам Лансър Спортбек 1,8. Имам го от 5 години. Взех го на 3год. на около 50000км.(поне така показваше на километража :) ). На около 60 000 км. сложих газова уредба BRC. До сега (вече е на 165000км.) не съм имал никакви проблеми нито с колата нито с газовата уредба-много сполучлива излезе газовата уредба, както и колата. Само трябва да около 15000км. да се сменят филтрите на газовата уредба-около (30-40лв.). Слагай смело газова уредба и карай. Аз вече 15 г. карам коли с газови уредби. Не ги слушай тия дето викат, че караш бомба в багажника. Нямам система за омазняване на клапаните. На тези вдигатели няма нужа да се слага-поне така ми казаха от сервиза, където ми я монтираха. Не са чак толкова "кашкавалени" тези японски бензинови двигатели.

Редактирано от jik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако за толкова години си навъртял само 48к км. май не си струва :-)

 

Иначе си спомням, че имаше някой с газова на същият Лансер и не е имал оплаквания. BRC Sequent Plug & Drive ако не се лъжа....

 

 

Здравей, на моята кола мисля, че е такава газовата уредба - вече около 100 000км. карам на газ и нямам проблеми с тази уредба и с колата също

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Няма проблем , но си сложи и система за мазане на клапаните,че тия мотори са малко кашкавалени и се прецакват клапаните и леглата им....

Мотора си е супер. Изкара ми 100 хиляди, и тогава се появиха тези проблеми.

Казаха ми че на около 60 хиляди трябва да се регулират клапаните, че се натягали и за да няма проблем.

Мазачката, едва ли ще помогне особено много, най много да забави "проблема", явно иска си реглаж на клапаняците.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...