Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Скоростна кутия на Лансер 95?


Mitsubishi

Препоръчано мнение

Момчета, познайте какво ми се случи вчера.......повреди ми се скоростната кутия! Уникалното ми Mitsubishi Lancer 2,0 TDI 1995 комби остана без задна скорост. Опитвам се да я включа, но лоста не иска да се премести там, където е задната скорост, все едно я няма. Освен това когато пусна съединителя при неутрално положение на скоростната кутия се чува един стържещо-хъркащ звук като на ранен звяр. Предполагам, че се е разпаднал някой от лагерите на първичния вал на кутията. В сряда (05.01) ще я закарам на сервиз, защото дотогава сервиза е в новогодишна отпуска. На някой случвало ли му се е такова нещо и знаете ли дали този дефект може да се отстрани, или ще трябва да си търся друга ск. кутия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другите скорости как са? Задната е малко по различна - има самостоятелно зъбно колело и едно рамо което го мести да се зацепи.

Да не би проблема да е само в защитата 5-та/задна? В кой сервиз ще ходиш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другите скорости как са? Задната е малко по различна - има самостоятелно зъбно колело и едно рамо което го мести да се зацепи.

Да не би проблема да е само в защитата 5-та/задна? В кой сервиз ще ходиш?

Утре ще се разбере какво е станало. Другите скорости за добре, като изключим факта, че преди десетина дни забелязах, че когато карам на 5-та и дам газ, тогава скоростния лост се премества с около 10 см назад, а като върна газта и лоста се връща в нормалното си положение. Според мен е лагер или синхронизатор, който се е разпаднал и е блокирал задната скорост.

Аз съм от Ямбол и се уговорих да я закарам утре сутринта на един местен сервиз, който по мое (а и не само по мое мнение) е най-добрия в града ни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

А преди това да си чувал някъкво "виене" или трудно да е влизала задна или да е имало "хъркане" Трябва да е имало някъкви симптоми? Така изведнъж ли се получи :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А преди това да си чувал някъкво "виене" или трудно да е влизала задна или да е имало "хъркане" Трябва да е имало някъкви симптоми  :detective: Така изведнъж ли се получи?

Симптомите вече ги написах, но те бяха свързани с 5-та скорост, а не със задната.

Другите скорости са добре, като изключим факта, че преди десетина дни забелязах, че когато карам на 5-та и дам газ, тогава скоростния лост се премества с около 10 см назад, а като върна газта и лоста се връща в нормалното си положение. Случи ми се на няколко пъти да се самоизключва 5-та скорост.

Според мен е лагер или синхронизатор, който се е разпаднал и е блокирал задната скорост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана бе човек - каква е диагнозата?

Още не зная точната диагноза, но определено съм разочарован......... Помислих си най-после и на мен да ми се повреди кола след 6 години каране само на автомобили Mitsubishi. Да, ама не съвсем, защото се оказа, че всъщност причината за липсващата задна скорост не е повредена част, а само разхлабен болт вътре в кутията. Ремонта ми излезе 44 лева. Това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе - леко си се отървал  :icon_rock:  . Само така   :icon_thumbup:  .

Радвам се, че е било само това. Как да не я обичам тази марка?

Mitsubishi forever :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хехеее, тук всички майй си обичаме колите не повече от теб, ма аз викам че ти е време да се качиш на един Галант.......... :first: Галанта си е Галант сега................квото и да си говорим това е колата........... :first:

Хайде идвай в Софето таз неделя на срещата........ :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ, тази неделя няма да мога да дойда до София, щото имам много работа, а и миналата седмица бях там за два дни (петък и събота).

Галанти съм имал дори два. Първия беше с мотор 1,8TDI от последната модификация на този модел (слагам тук негови снимки), който го карах година и половина, без да ми създава никакви ядове. :first: , а другия е от следващия модел 2,0TDI, него го карах само докато му разменя мотора с този на Лансера и го продадох на едни момчета от Македония.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...