Премини към съдържание

Акт за говорене по телефона?


Препоръчано мнение

Два въпроса, ако платя глобата веднага като взема наказателното има ли -30% или е само за скорост това? Другия, всеки акт в колко екземляра е и с един и същи номер ли трябва да е моето копие и оригинала?

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На втория въпрос - в два екземпляра с един номер, у теб остава индигирания.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обаче нашето момче, беше обърнал индигото и на врория лист, нищо, имаше още едно индиго след него и беше излезнало на третия лист и ми даде него, освен ако не е преписваш акта, сетих се по-късно през деня. На наказателното трябва да има но ер на акта наши и ако да и се разминава с моя акт, какво се случва?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На наказателното трябва да има но ер на акта наши и ако да и се разминава с моя акт, какво се случва?

Печелиш служебна победа. Но, вероятно няма да се разминава, защото при КАТ остава оригинала на акта и те ще изпишат този/верния номер, а при теб остава екземпляра със сгрешения/неверния номер.

Следователно ако жалиш, можеш да се позовеш на сгрешена процедура, тъй като номерът на единия екземпляр на акта не съответства на номера в другия езкемпляр /а те трябва да са еднакви/еднообразни/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за 30 % намаление мисля, че важи само при електронните фишове. Иначе можеш да обжалваш, считам че имаш шанс да падне, заради грешката. Провери как изглеждат правно нещата в такива казуси.

Редактирано от MAFIA
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Има ли сгрешена процедура, пада веднага акта, това е любимото основание на съда, може да си сгазил 40 човека...няма значение :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим като излезе наказателно, дали ще съвпадат номерата на акта и него.

Ранга, не си хаби нервите с глупости, плати и забрави. На мен преди няколко месеца ми писаха акт в София, в кв.Дружба за говорене по телефона, а те милиционерите ме спряха отзад, като ме настигнаха на буркан. Не им дадох пари и те ме изрисуваха. Аз ги снимах как полицейската Астра е зад моя бус и изпратих жалба до началника им с въпроса как, аджеба са ме видели че говоря по телефона, като са ми зад гърба. Отговора беше, че не уважава жалбата ми, защото милиционерите са карали срещу мен, видели са че говоря и са обърнали. Реших че е по-лесно да платя 50лв и дотам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ранга, не си хаби нервите с глупости, плати и забрави. На мен преди няколко месеца ми писаха акт в София, в кв.Дружба за говорене по телефона, а те милиционерите ме спряха отзад, като ме настигнаха на буркан. Не им дадох пари и те ме изрисуваха. Аз ги снимах как полицейската Астра е зад моя бус и изпратих жалба до началника им с въпроса как, аджеба са ме видели че говоря по телефона, като са ми зад гърба. Отговора беше, че не уважава жалбата ми, защото милиционерите са карали срещу мен, видели са че говоря и са обърнали. Реших че е по-лесно да платя 50лв и дотам.

 

Споделям. Моралът в тая държава е изцяло въпрос за другите, не за нас.

Забранено ли е говоренето по телефона със закон? Забранено е. Говорил ли си по телефона? Говорил си.

Разбирам да се търсят процесуални пропуски, когато някой се мъчи невинен да те прекара, то човекът до шията в хм...., ама дали щял да падне акта?

Иначе искаме върховенство на закона. Ама ако може за комшията, аз малко съм карал със 150 в града... голяма работа. Говорил съм по телефона... голяма работа.

Или законът е ненужно строг или милиционерите са копелдаци....

Така тая работа не става.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен просто ме изнерви, защото напук не ми написа ФИШ, хем си казах "да говорех, не беше спешно, това не е моята кола и нямам БТ, напиши ми фиш за 50лв и сме готови", той обаче напук ми написа АКТ, досега да го бях платил и забравил. А като цяло закона с телефона е много тъп, защото ако пуша цигара, КОЕТО Е МНОГО по-опасно или пия ГОРЕЩО КАФЕ, също така, няма да ме спрат...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен просто ме изнерви, защото напук не ми написа ФИШ, хем си казах "да говорех, не беше спешно, това не е моята кола и нямам БТ, напиши ми фиш за 50лв и сме готови", той обаче напук ми написа АКТ, досега да го бях платил и забравил. А като цяло закона с телефона е много тъп, защото ако пуша цигара, КОЕТО Е МНОГО по-опасно или пия ГОРЕЩО КАФЕ, също така, няма да ме спрат...

 

За това им давам в тази ситуация една двайсеттичка на място и забравям за проблема! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

.....иначе споделям мнението по-горе на Бъчваров, изцяло!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами те хората са го измислили, за кола се ползва "свободни ръце". Твърдо съм за писане на глоби за говорене по телефон докато се шофира. А и вашите лансъри нали имат такива екстри вградени?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е съвсем принципен.

Твърдо съм за писането на глоби за всички нарушения, все пак закона трябва да се спазва.

Проблема е че и на полицаите не им се занимава - най-елементарен пример: колко автомобила сте видяли да се движат без да са включени къси светлини през деня, минават покрай полицаите (КАТ) и реакция никаква?

 

Ама какви фарове...то аз съм виждал коли бълващи облаци дим като ТЕЦ да минават покрай кат...коли които видимо трябва да бъдат моментално спрени от движение и се правят, че не ги виждат. Да не говорим за случаи, когато жена се обажда в КАТ за да предупреди от къде точно ще мине мъжът и пиян с колата (с цел да го предпази), а те не взимат мерки... Изобщо имам чувството, че действат когато са на кеф или когато просто им е спусната някаква акция...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако има инфо дали е забранено писането на СМС по мобилния телефон, да сподели, моля :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За това им давам в тази ситуация една двайсеттичка на място и забравям за проблема! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

.....иначе споделям мнението по-горе на Бъчваров, изцяло!

 

Другият път като даваш се замисли ,защото някой ден срещу тебе ще се е засилил някой пиян на мотика , защото досега се е измъквал с "двайсетачки" и е развил много добро чувство за безнаказаност. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е много по темата,но реших да споделя една траги-комична ситуация в която попаднах преди месец и нещо.

Бях на гости в София и трябваше да свърша една работа в Банкя.Влязох от някъде,свърших си работата и тръгнах на излизам,обаче се забатачих яко и тъй като все още не съм хай-тек(т.е. нямам умен телефон) реших да звънна на моя човек да ме упъти.На едно от кръговите в града,докато говорих,чух сирена-беше ми е лепнала една патрулка.Спрях си.Дойоха при мен милиционерите(нали ни е такова управлението в момента :)),така и така.Викам-Прави сте.В нарушение съм.Пишете!И тогава почнаха едни неща-пазарлъци,каквито не съм виждал на битака в Сливен-ама дай да се разберем,ама що така да пишем,ама сега акта еди колко си,ама и точки.Аз пак-Пишете.Ония явно се ядосаха нещо-накараха ме да отварям багажника-ама откъде съм,що съм тука.....Накрая съвсем изнервени-Абе момче,давай да се разбираме,че лошо иначе...За мое съжаление,срам не срам,нямах почти никакви пари....Казах им,че нямам...Те-колко съм имал.Бъркам в джобовите-вадя 2 лв + 1 лв на стотинки.казвам им.Те давай-за едни цигари има....Бях като втрещен.Това е един от моментите,в който се срамувах,че съм българин и ,че никога няма да се оправим.....

 

Късмет с акта на автора на темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако има инфо дали е забранено писането на СМС по мобилния телефон, да сподели, моля :yes3:

"Чл. 104а. На водача на моторно превозно средство е забранено да използва мобилен телефон по време на управление на превозното средство, освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участие на ръцете му."

Това от Закона за движение по пътищата. За мен очевидният смисъл е свързан с разговорите по телефона, но "използва мобилен телефон" касае и СМС-ите. Така че глобата е вързана в кърпа.

 

п.п. Като стана въпрос за използването на ръцете по време на шофиране, се сещам, че един френд навремето ми каза, че понеже пътувал много често командировки София-Бургас-София, на връщане по магистралата му ставало много скучно, и си правил "злобарки" .... :icon_doh:

Предполагам, това също много разсейва, но странно, не е забранено от ЗДвП.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен случай.Спират ме под моста на сточна гара посока от хладилния,естествено аз ги видях но беше късно, завърших си спокойно разговора и започна пазарлъка, аз им отговорих,че знам,че съм виновен и си знам глобата и че всичко е ясно...Единия полицай стои до колата и гледа вътре и казва;"Оооо ти с тея 3 телефона си ми ясен.. няма начин да използваш хендсфри ама внимавай де " и после ми вика :Ще направя компромис и ше те пусна , ама стой така до колата ,че да не мога да тръгна и ме гледа ... и така може би 30 секунди.Аз им викам бих направил и аз един компроис със вас да ви черпя по кафе и кола,ама нема кинти , а той ме пита колко имам, ама аз от опита си знам,че винаги по едрите банкноти си ги държа на место което не се вижда в портфейла и имам само едно по 5 и 2 по 2 лви му показвам ето това имам, той вика сложи ги тук в тая хартийка и ми подава една сгъната хартийка и ми хги върни , така и стана дадох му ги и ме пусна.Извода е че явно много са изгладнели щом се връзват вече и на дребни :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен случай.Спират ме под моста на сточна гара посока от хладилния,естествено аз ги видях но беше късно, завърших си спокойно разговора и започна пазарлъка, аз им отговорих,че знам,че съм виновен и си знам глобата и че всичко е ясно...Единия полицай стои до колата и гледа вътре и казва;"Оооо ти с тея 3 телефона си ми ясен.. няма начин да използваш хендсфри ама внимавай де " и после ми вика :Ще направя компромис и ше те пусна , ама стой така до колата ,че да не мога да тръгна и ме гледа ... и така може би 30 секунди.Аз им викам бих направил и аз един компроис със вас да ви черпя по кафе и кола,ама нема кинти , а той ме пита колко имам, ама аз от опита си знам,че винаги по едрите банкноти си ги държа на место което не се вижда в портфейла и имам само едно по 5 и 2 по 2 лви му показвам ето това имам, той вика сложи ги тук в тая хартийка и ми подава една сгъната хартийка и ми хги върни , така и стана дадох му ги и ме пусна.Извода е че явно много са изгладнели щом се връзват вече и на дребни :icon_hmm:

Голямо геройство, голям компромис.

А не е ли по-добре да спазваме законите и правилата?!? Уверявам ви, така се живее по-добре!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо, кактп съм написал, бях взел служебна кола, моята беше про Пламен, имам хендс фрий за единия, а за другия в Ласъра е вързан с БТ. Дори говорех на лауд спийкър, обясних им... пари не съм предлагал.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голямо геройство, голям компромис.

А не е ли по-добре да спазваме законите и правилата?!? Уверявам ви, така се живее по-добре!

Аз не съм им предлагал, те сами си поискаха, явно не си попадал на такива ......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Чл. 104а. На водача на моторно превозно средство е забранено да използва мобилен телефон по време на управление на превозното средство, освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участие на ръцете му."

Това от Закона за движение по пътищата. За мен очевидният смисъл е свързан с разговорите по телефона, но "използва мобилен телефон" касае и СМС-ите. Така че глобата е вързана в кърпа.

 

п.п. Като стана въпрос за използването на ръцете по време на шофиране, се сещам, че един френд навремето ми каза, че понеже пътувал много често командировки София-Бургас-София, на връщане по магистралата му ставало много скучно, и си правил "злобарки" .... :icon_doh:

Предполагам, това също много разсейва, но странно, не е забранено от ЗДвП.

 

ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Събота изтръпнах заради тъпия телефон. Не че съм говорил, но на светофара при ляв завой пропускам пешеходците (беше само една жена) и за секунда погледнах, за да сложа телефона в чантичката. Потеглям и виждам задника й до моята врата. Тя се спряла и навела да оправи нещо по обувките си или е намерила пари на пътя, но набих спирачките. За щастие не я закачих, но много се уплаших. Не ми се мисли какво можеше да стане, ако я бях бутнал, макар и странично в централната градска част, къде и пълно със свидетели.

Както се казва - "Секунда невнимание и цял живот мъртъв."

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...