Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Нов собственик на Спейс стар


Препоръчано мнение

Здрасти, от днес вече съм собственик на Спейс стар и ще имам много въпроси,но като за начало някакви ръководства ако има за ремонт или експлоатация,ще съм Ви много благодарен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, от днес вече съм собственик на Спейс стар и ще имам много въпроси,но като за начало някакви ръководства ако има за ремонт или експлоатация,ще съм Ви много благодарен.

 

Здравей колега,

заповядай Цък (Поровичкай се из FTP-то тук Цък)

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колега предстои ми смяна на ламбда сонда как мислите дали ще мога да се оправя сам мисля да я отвивам на студен двигател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги няма ми пружината на резервоара някои може ли да ми я снима какво представлява да видя какво ще мога да измисля по въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги няма ми пружината на резервоара някои може ли да ми я снима какво представлява да видя какво ще мога да измисля по въпроса.

 

Здравей колега. И моята бе тръгнала да се счупва и ха-ха да падне. Видях я, когато след слагането на ГИ, газаджийте бяха откачили жичката за статичното електричество. Тя се слага при отворена капачка в горният край на гърловината...

Пружинката за която говориш е зиг-заг Цък и се нанизва на планката заварена в средата. Тази зиг-заг пластинка хлопаше и й вкарах като в клин ламаринка майче да уплътни хлабината. Външният край на зиг-зак пластинката можеш да видиш къде опира/изтъркала е в средата на перпендикулярната планка.

Доста комична ситуация беше в началото като не знаех че е развалена. С лявата ръка дърпам лосчето на пода в купето, а с големият пръст на обувката натискам да помогна на външният капак да се огъне. Ти виж също така като дърпаш лостчето механизма до капачката за наливане на бензин (близко до надписите) работи ли лостовата система. Ако да, тогава зиг-заг пластинката довършва работата.

Поздрави

 

EDIT: На тази снимкаЦък се вижда точно колко голяма е зиг-зак пластинката и къде се търка... По моргите (предполагам) от кое да е Мицку, не би трябвало повече от 5-10 лв да искат. Все пак си е еластична фабрично огъната пластинка...

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колега там еработата че при мен тая пластинка я няма сега ще се умува с какво и как да се замени мерсипак за снимките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питай на ЛС и колегата Мирослав за евентуално нова такава. Провери и в раздела купува-продава. Опитай се да намериш фабрична. Кой знае, може да ти се наложи да зареждаш и самоделката-пластинка да не проработи. Тогава единственият ти начин остава от началото на 90-те Цък :icon_bye:

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питай на ЛС и колегата Мирослав за евентуално нова такава. Провери и в раздела купува-продава. Опитай се да намериш фабрична. Кой знае, може да ти се наложи да зареждаш и самоделката-пластинка да не проработи. Тогава единственият ти начин остава от началото на 90-те Цък :icon_bye:

Поздрави

 

Ако беше от Пловдив да ти подаря няколко.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше от Пловдив да ти подаря няколко.....

 

След като колегата @Габо има добрината да си предложи услугите, то остава само пластинката да я изпрати по куриер и проблема е решен ;)

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами мерси за сега колеги, хаха за момента съм го побългарил с един чалъм,но минах през една морга и ми казаха,че имат Спейс вагон и утре ще ида да видя има ли я пластинката и колко ще искат повече от 2 лева не давам ако имам въпроси пак ще пиша,че много щуротий в тая кола не е простичка като мойто старичко Типо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,отново. Отново имам нужда от помощ, днес закарах колата на един "маистор" за смяна ан ламбда сондата тои ми звъни след време и ми казва че понеже на старата и новата цветовете на проводниците се различават и "не ставала", стигнах до извода,че сам ще си я сменям.Та въпроса е на старата цветовете са два черни,бял и син на новата са два бели,сив и черен мерих старата на двата черни щото мисля,че там е подгрева и ми дава безкраино съпротивление,новата меря на двата бели ми дава 6-7 ома,та дали това е "подгрева" и ако да това добре ще го свържа, но остават сив-"маса" и черен-"сигнал от сондата".Та кое каде са свържа двата бели на новата с двата черни на старата ли, но остават бял и син на старата и не мога да разбера кое е сигнален и кои маса,освен маи да прозваня и двата и да разбера кои кой е.

Редактирано от krasimir nikolov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам се ориентира вече, кое къде се свързва! :) Сондата е на NTK.

 

http://imageshack.us/a/img203/4318/mojj.jpg

http://imageshack.us/a/img41/1769/l57a.jpg

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги, аз се оправих и смених първата,но гледам че още свети чека ще ида на диагностика да изтрият грешките и да видим да не е заминала и втората сонда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей пичове вече колата е пожар хаха събота забягвам извън града.Обаче сега ми праи впечатление че когато е топла колата и като запаля на гас и гасне трябва да я изфорсирам че да не огасне и това го праи само на гас но не е болка за умиране ще ходя на газаджия. Иначе колата е прекрасна. Мерси на всички за помоща.

Редактирано от krasimir nikolov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...