Премини към съдържание

Въпрос за Самодиагностика


Препоръчано мнение

Здравейте!

Рещих да видя какво ще ми покаже самодиагностика. Окъсих 1 пин със 4 и дадох на контакт. Лампата за ABS почна да мига постоянно, а MIL ми даде 5 дълги мигания и 4 къси. Порових се в Autodata-та, но ненамерих код 54 (които според мен е този от миганията). Някой можели да внесе малко разяснение по въпроса за ABS и кода за грешка. Колата е Carisma GDI 1.8 1998г.

 

П.С. Закачах я на Autocom, но така и неуспя да се върже :( Чудя се дали при мен е проблема? Някой изпробва ли е този адаптор да закача каризми преди 2000г.?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като се сложи мост в диагностика влизат всички системи които могат. При вас само ABS и двигателя, постоянното мигане показва че в съответната система грешки няма. А при двигателя код 54 е проблем с имобилаизера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като се сложи мост в диагностика влизат всички системи които могат. При вас само ABS и двигателя, постоянното мигане показва че в съответната система грешки няма. А при двигателя код 54 е проблем с имобилаизера.

 

Благодаря Милене! При мен имобилаизера и въобще стоковата аларма е изкормена, така че мога да игнорирам тази грешка. А относно аутокома, някакъв шанс да го подкарам да се свърже с колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това чудо незнам какво е...... за изкормване на оригиналния имобилаизер забрави. Там си е и всеки момент ще те изненада.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това чудо незнам какво е...... за изкормване на оригиналния имобилаизер забрави. Там си е и всеки момент ще те изненада.

 

Autocoma е универсален адаптер за диагностика..както и да е. За имобилаизера се притесних обаче :) Преди време махнахме целия модул за алармата и си сложих милениум, та за това си мислех, че и имобилаизера е OFF. Имобилаизера имали общо с чипа в ключа(всъщност в момента чипа въобще не е в ключа но... :))?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

П.С. Закачах я на Autocom, но така и неуспя да се върже :( Чудя се дали при мен е проблема? Някой изпробва ли е този адаптор да закача каризми преди 2000г.?

-Със тази китайска пръчка няма да стане, пробвано лично от мен многократно по различни методи и способи, и НЕ БИ!!!

То дотолкова му стигат възможностите на аутокомчето, все паяк в момента са вече по 200 левчета, какво очакваш за тази цена(макар че за тези пари доста друга работа върши)!

-Коректна работа при митсубиши, само със скенера МУТ, или Карманскан , всвички останали са доста уклончиви, а китайското чудо хич го няма!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

-Със тази китайска пръчка няма да стане, пробвано лично от мен многократно по различни методи и способи, и НЕ БИ!!!

То дотолкова му стигат възможностите на аутокомчето, все паяк в момента са вече по 200 левчета, какво очакваш за тази цена(макар че за тези пари доста друга работа върши)!

-Коректна работа при митсубиши, само със скенера МУТ, или Карманскан , всвички останали са доста уклончиви, а китайското чудо хич го няма!

 

Ясно. Благодаря за информацията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

-Коректна работа при митсубиши, само със скенера МУТ, или Карманскан , всвички останали са доста уклончиви.....

 

 

Ама това верно ли ..... и вие сте пробвали всичко останало. Разбира се не хвалите това което имате, нали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..... и вие сте пробвали всичко останало. Разбира се не хвалите това което имате, нали.

- Не разбира се, няма как да пробвам всички възможни скенери " живеещи под слънцето" :) Но съм експириментирал в годините със няколо които се славят като спецове за азиатците(нямам да споменавам марки и имена)че ще стане безкрайна полемика.

-И да разбира се, всеки, както и аз самия, колкото и нескромно да е , хвали това от което е най доволен, тоест неговото си :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

-Коректна работа при митсубиши, само със скенера МУТ, или Карманскан .....

 

Може ли в такъв случаи да помоля, ей това изречение да не го добавяте към всяко ваше мнение. Звучи леко несериозно, на фона на няколкото тествани уреда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може ли в такъв случаи да помоля, ей това изречение да не го добавяте към всяко ваше мнение. Звучи леко несериозно, на фона на няколкото тествани уреда.

-Разбира се! Извинявам се, ако съм ви засегнал с нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...