Премини към съдържание

Проблем с bluetooth системата на Лансер 2008


Препоръчано мнение

Ще опитам първо с бушоните и вече ако не е от там ще го мисля дали да купувам нов модул. Колега kesten имаш ли спомен за колко си го взел втората употреба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взех го от ebay. Имай предвид, че стават от lancer, asx, outlander, citroen, peugeot до 2010. Следващите са с друг конектор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Привет колеги. При мен се появи проблема на 6-та година от както имам колата и симптома е същия. Натискаш бутоните от волана и никаква реакция. Най-вероятно е модула, въпроса е какви пари и кой електричар/сервиз Ви оправи го оправи?

Вече посетих два сервиза и двата ме отсвириха, след като видяха фабричен bluetooth-а. :( Имена на сервизи не мисля че е коректно да споменавам, въпреки че май си го заслужават.

Ясно ми е че модула ще бъде поръчан от ebay или подобен сайт, след което ще бъде монтиран и всеки може да свърши тази работа, но не съм типичния българин, който разбира от всичко и се справя сам. Предпочитам да си платя като поп и през останалото време да работя това, за което ми се плаща, от колкото да правя неща, които не са ми работа. Балканстар чупят зъби и цената, обявена от тях е 1000лв. В краен случай ще стигна и до там, след като не мога да намеря сервиз/майстор, който да се заеме с това за по-малко пари.

 

Ще съм Ви благодарен, ако някой съдейства.

 

Хубава и безаварийна седмица на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма смисъл да се дават 1000лв. за оригиналното хендс фри. По добре си купи "купешко" 2-дин аудио с хендс фри. Това че ще се загуби управлението от волана, мисля не е голям проблем!

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=38203

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Здравейте колеги,

от скоро имам един проблем с bluetooth-а на колата. Малкия нещо си е играел и ми е блокирал системата. Когато я включа ми иска код, казвам оня код, където отначало беше сгвоен телефона ми, но нещо не го открива и ми казва "Bluethooth locked" и съм дотам

Има ли някой идея как се разблокирва системата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Next -> Setting -> Dysplay Off -> Menu и долния диагонал на екрана задържаш за 5 секунди -> Click на часовника -> Hands Free Module-> Unlock

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
На 7/19/2021 at 8:19 PM , Светльо Ангелов написа:

Next -> Setting -> Dysplay Off -> Menu и долния диагонал на екрана задържаш за 5 секунди -> Click на часовника -> Hands Free Module-> Unlock

Здравей, май нещо не разбирам, при мен няма такъв диплей. Колата ми е с малък дисплей за музиката и едноцветен на таблото - все пак е 2010 г. и е без навигация.

Някаква друга идея да ми предложиш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 8/24/2021 at 3:59 PM , Светльо Ангелов написа:

Да, разбира се. Заповядай. :)

 

Здравей отново, но не става и по този начин. Моята система е малко по-стара, изглежда така, ама дисплеят на колата (на централната конзола между скоростомера и оборотомера) е едноцветен, не е цветен и нямам бутон за стартиране на колата, а е с ключ. Може би има някакво значение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Здравейте,

при мен нито един от бутоните за handsfree разговори в колата не работи. Какъв може да е проблема? Моето предположение е изгорял лентов кабел. 
 

благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как разбра, че не ти работят само бутоните? Телефона усппява ли да се свърже с Bluethoot модула?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

On 10/5/2021 at 12:37 AM, Ppav4o said:

Не. Нищо не се случва като натискам бутоните за БТ системата.

Това че не реагират бутоните не означава ,че не работят! Ако модула не работи, бутоните няма как да го управляват!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, ferrarko said:

Това че не реагират бутоните не означава ,че не работят! Ако модула не работи, бутоните няма как да го управляват!

Как да разбера дали самия модул не работи? 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

и аз имам подобен проблем ,само ,че аз съм с навигация и на мен също бутоните на волана не реагират като ги натискам,само веднъж реагираха и после пак спряха.някой ако има решение по въпроса ще съм много благодарен 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравей народе и за много години, живи и здрави да сте всички! От доста време не съм се появявал във форума защото не съм имал проблем. Сега имам и ме ядосва страшно. Става въпрос за блутут връзката - при провеждане на разговор не работи говорителят на системата, също и не се чува нищо при включване на функцията за гласови команди. Микрофонът работи. Перфектно си работи и системата "ВТ"- от плейерът на телефона през блутут връзка на системата няма проблем.В купето под волана в отсекът за предпазители има предпазител за радиото - странно че като го извадих за проверка радиото си работи. Другият предпазител се намира в отсека при двигателя и се отнася за усилвателя на аудио-системата. Здрави са. Не открих начин за рестарт на системата. В настройките не са ми активни иконите за предпочитан звук при провеждане на тел.разговор. Ако някой с нещо може да помогне ще съм благодарен и ще почерпя. Благодаря предварително на всички които ще се отзоват.

20220105_160502.jpg

 

Редактирано от T 1
излишен текст
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...