Премини към съдържание

Проблем с bluetooth системата на Лансер 2008


Препоръчано мнение

Здравейте,

Имам следният проблем с моят Лансер- откакто го притежавам, вече повече от 3 години, не мога да намеря начин да сдвоя някои GSM с bluetooth-а на колата. Пробвал съм може би повече от 6-7 телефона но все ми казва " Phone not found..." (или нещо от сорта беше) .

Колата е внос от Канада и се чудех дали може да има някакъв по-различен стандарт, в смисъл системата да разпознава и да работи само с Щатски и Канадски модели телефони, незнам.

Ако някои има Щатски или Канадски Лансер, моля споделете как е при вас- работи ли Bluetooth системата ви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А телефона открива ли системата?

Ами не мисля. Телефона трябва ли да намира системата? Предполагах че системата се включва само като търси телефон за "Pair" и иначе е неактивна, т.е. телефона няма да я открие при сканиране- не знам ..Може би бъркам нещо в процедурата на сдвояване

Редактирано от Martin Keranov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не мисля. Телефона трябва ли да намира системата? Предполагах че системата се включва само като търси телефон за "Pair" и иначе е неактивна, т.е. телефона няма да я открие при сканиране- не знам ..Може би бъркам нещо в процедурата на сдвояване

 

Малко на спомени ще карам, дано не объркам нещо:

 

0. Спираш на тихо място и си затваряш прозорците за да е максимално тихо в колата, ако си на шумно може и нищо да не стане.

1. Пускаш си Блутута на телефона.

2. Даваш на контакт.

3. Натискаш бутона на волана, който е за гласова команда - блутута на колата ще се включи и ще те пита каква опция да избереш, като ги изброи една след друга.

4. Като бип-не след като спре да говори, значи тогава колата те чака да кажеш нещо - казваш - SETUP. Ако може да е ясно и към плафона на колата, защото там е микрофона.

5. Пак ти изброява опции - като спре казваш : "Pairing Options".

6. След това те кара да кажеш 4-ри цифрен код. Аз го правя с One-One-One-One.

7. После колата минава в режим на PAIR, т.е. търси други устройства - тука пускаш търсене на Блутут устройство от телефона и той веднага ще намери този на колата. Като зададеш от телефона да се конектне, ти иска кода - вкарваш 1111.

8. После ще те пита за име на телефона - Каваш например Нокия, или Ериксон или каквото си искаш.

9. После те пита за приоритет на телефона, т.е. ако има повече от 1 pair-нат телефон към Блутута на колата, да знае системата, кой да върже първо.

.... мисля, че това беше, просто трябва да следиш какво ти приказва колата и да правиш каквото те пита.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко на спомени ще карам, дано не объркам нещо:

 

0. Спираш на тихо място и си затваряш прозорците за да е максимално тихо в колата, ако си на шумно може и нищо да не стане.

1. Пускаш си Блутута на телефона.

2. Даваш на контакт.

3. Натискаш бутона на волана, който е за гласова команда - блутута на колата ще се включи и ще те пита каква опция да избереш, като ги изброи една след друга.

4. Като бип-не след като спре да говори, значи тогава колата те чака да кажеш нещо - казваш - SETUP. Ако може да е ясно и към плафона на колата, защото там е микрофона.

5. Пак ти изброява опции - като спре казваш : "Pairing Options".

6. След това те кара да кажеш 4-ри цифрен код. Аз го правя с One-One-One-One.

7. После колата минава в режим на PAIR, т.е. търси други устройства - тука пускаш търсене на Блутут устройство от телефона и той веднага ще намери този на колата. Като зададеш от телефона да се конектне, ти иска кода - вкарваш 1111.

8. После ще те пита за име на телефона - Каваш например Нокия, или Ериксон или каквото си искаш.

9. После те пита за приоритет на телефона, т.е. ако има повече от 1 pair-нат телефон към Блутута на колата, да знае системата, кой да върже първо.

.... мисля, че това беше, просто трябва да следиш какво ти приказва колата и да правиш каквото те пита.

Нещо маи не е наред с мойта система. Като натисна копчето за Voice recognition ми казва : Bluetooth system ready. и очаква команда. Казвам Setup, повечето пъти системата повтаря като папагал само " Available options are: call,dial,redial,phonebook,emergency,voice training,setup, or say "cancel" to exit.." и това е. Някои път ми се струва че се заслушва повече в командите но така или иначе на "Setup" ми казва "Phone not available" в най-добрия случаи. Въобще не стигам до "Pair a Phone" и т.н Предполагам че има някакви телефони от предишният собственик (които не го знам кои е-колата е внос от Канада).

Иначе когато се пробвам да добавя телефона си към системата, изключвам от скорост,на ръчна съм, давам на контакт и натискам бутона...и се повтаря горе споменатото. Няма разговор с колата никакъв :). Аз си говоря след сигнала, тя си говори едно и също всеки път и това е. Между другото смея да твърде че говоря Английски добре ;) и не вярвам това да е проблема.

Чудя се може ли да има някакъв софтуерен бъг или просто някаква грешка в системата и как да процедирам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо маи не е наред с мойта система. Като натисна копчето за Voice recognition ми казва : Bluetooth system ready. и очаква команда. Казвам Setup, повечето пъти системата повтаря като папагал само " Available options are: call,dial,redial,phonebook,emergency,voice training,setup, or say "cancel" to exit.." и това е. Някои път ми се струва че се заслушва повече в командите но така или иначе на "Setup" ми казва "Phone not available" в най-добрия случаи. Въобще не стигам до "Pair a Phone" и т.н Предполагам че има някакви телефони от предишният собственик (които не го знам кои е-колата е внос от Канада).

Иначе когато се пробвам да добавя телефона си към системата, изключвам от скорост,на ръчна съм, давам на контакт и натискам бутона...и се повтаря горе споменатото. Няма разговор с колата никакъв :). Аз си говоря след сигнала, тя си говори едно и също всеки път и това е. Между другото смея да твърде че говоря Английски добре ;) и не вярвам това да е проблема.

Чудя се може ли да има някакъв софтуерен бъг или просто някаква грешка в системата и как да процедирам.

Да не би да имаш проблем с микрофона. Ако нещо се е разкачил, системата няма да те чува и няма как да започнеш сетъпа. Определено системата разпознава всякакъв английски - моят не е кой знай колко добър, и винаги ми разпознава командите с изключение на някои цифри. Затова и пеървам с 1111.

Провери си микрофона, обаче как да стане - идея си нямам.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Видях в Youtube как се инсталира модула и реших да проверя дали имам Bluetooth module. Най-лесното беше да проверя първо дали имам микрофон- е нямам :(. Предполагам и модул нямам и явно продавача които ми продаде лансера или не е знаел или ме е излъгал.

Сега ще трябва да потърся тук и там и да поразпитам за цени и ако не ми обадят някои космическа цена ще се замисля..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с този линк, който DqdoMraz беше дал в една тема: http://www.mitsubishihandsfree.co.uk/findaphone.taf?do=choose&ln=en . При мен лично всичко си проработи както трябва от първият път.

 

ПС: Съжалявам, не видях, че си писал, че нямаш микрофон. Малко прибързах да поствам преди да прочета всички мнения.

Редактирано от BlackWolf
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А как разбра,че нямаш микрофон? Откачи ли плафона да провериш? Или вичко са само предположения? А блутуут модул имаш на 100 процента иначе лелката нямаше да ти отговаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят Lancer също е от Канада и нямах никакъв проблем при сдвояването, до момента в който едновременно "избяга" връзката на телефона и дистанционното отключване и заключване на колата!

Мрънка ми, че ми е заключен телефона и постоянно иска код, който след като е вкаран, все (според системата) е грешен !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А как разбра,че нямаш микрофон? Откачи ли плафона да провериш? Или вичко са само предположения? А блутуут модул имаш на 100 процента иначе лелката нямаше да ти отговаря.

Оправих проблема с bluetooth системата.Отворих плафона- и няма-а-а микрофон. После се сетих че като купих колата, бях видял някъде в колата някакво пластмасово модулче ама как да знам че е микрофона.Направо не беше за вярване че предният собственик ( Канадец някакъв) решил да го махне. Добре че го намерих- скатал го в подлакътника между предните седалки.Сега всичко работи :). Малко зор обаче с това гласово разпознаване- особено да вкарам цял телефон без да направи грешка при разпознаването-почти Mission Impossible. Като кажа "3" то си казва "8" и това е :)

Намерих му цаката- ако някои иска да си вкара телефони в телефонният указател и да стане по лесно, аз например използвах Google Translate на мобилният си телефон, пиша номера които искам да запаметя като оставам интервал между цифрите например 3 5 9 8 8 8 1 2 3 4 5 6 и щракам да ми го преведе на Английски. Естествено числата са си числа на всеки език и в превода ми ги написва същите, НО там вече има и малко говорителче отстрани на превода . Като щракнете на него (!! Google Translate работи през интернет само), компютърно синтезиран глас произнася числата едно след друго. BT syst. на колата явно разпознава доста добре синтезатора и доста по-лесно и бързо може да се вкарат номера в тел. указател на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Оправих проблема с bluetooth системата.Отворих плафона- и няма-а-а микрофон. После се сетих че като купих колата, бях видял някъде в колата някакво пластмасово модулче ама как да знам че е микрофона.Направо не беше за вярване че предният собственик ( Канадец някакъв) решил да го махне. Добре че го намерих- скатал го в подлакътника между предните седалки.Сега всичко работи :). Малко зор обаче с това гласово разпознаване- особено да вкарам цял телефон без да направи грешка при разпознаването-почти Mission Impossible. Като кажа "3" то си казва "8" и това е :)

Намерих му цаката- ако някои иска да си вкара телефони в телефонният указател и да стане по лесно, аз например използвах Google Translate на мобилният си телефон, пиша номера които искам да запаметя като оставам интервал между цифрите например 3 5 9 8 8 8 1 2 3 4 5 6 и щракам да ми го преведе на Английски. Естествено числата са си числа на всеки език и в превода ми ги написва същите, НО там вече има и малко говорителче отстрани на превода . Като щракнете на него (!! Google Translate работи през интернет само), компютърно синтезиран глас произнася числата едно след друго. BT syst. на колата явно разпознава доста добре синтезатора и доста по-лесно и бързо може да се вкарат номера в тел. указател на колата.

 

Добро предложение :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

На мен в последно време ми се случва следната ситуация. Излизам от офиса и говоря по телефона. Колата е на паркинга, угасена и заключена.

През цялото време провеждам телефонния разговор. Влизам в колата, давам под контакт, автоматично телефона ми се свързва със системата на колата. Запалвам колата, bluetooth системата и всичко останало се рестартирва, връзката с телефона прекъсва и разговора също. До тук нормално. Неприятното обаче е, че от тук нататък Bluetooth системата и/или телефона не желаят повече да се "сдвоят". Трябва да изтрия Bluetooth System от телефона си и телефона от Bluetooth системата и да ги добавя на ново.

 

Това ми се случи на няколко пъти и от тогава не давам под контакт докато говоря по телефона. Малко е "workaround", а аз не съм фен на такива неща :)

 

Ако не сте ме разбрали напълно, проблема не е във Вас - аз трудно обяснявам. ;-)

 

Благодаря за съдействието предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много често тази система не е полезна. Става дума за разговори с някаква конфиденциалност, а в купето има външни хора, които е по-добре да не знаят някой неща. Отделно е въпросът, че ВТ изяжда батерията много бързо. Поради тази причина съм решил да пусна в жапката един стар телефон, включен към 12V на колата, с предплатена карта и това да ми е телефона в колата.Това което ме подразни при сдвояването на първия смартфон, е че всичко работеше до първото разкачване на връзката и от тук нататък никога не се свърза автоматично, за разлика от една древна Nokia, която никога не е създавала проблем. Нещо повече! Когато телефона е бил вкъщи, а аз вадя колата от гаража, се свързва с колата от 20-30 м и си провеждам разговора от колата.

На практика смартфона не е точно телефон, а по-скоро компютър с възможност за разговори по GSM мрежата.

Бе за по-старите хора, като мен, май си е най-добре да си ползваме простите телефони!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_crying.gif

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

При мен е нещо подобно, ако докато говоря реша да дам на контакт. Но при мен разговорът не се прекъсва, но вече не се чува нищо през телефона. Би следвало да се свърже с bluetooth-a на колата и да продължа да си говоря, но това не се случва. Иначе при теб не става ли, ако ги свдоиш отново ръчно от настройките на телефона си, защото при мен се получава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен е нещо подобно, ако докато говоря реша да дам на контакт. Но при мен разговорът не се прекъсва, но вече не се чува нищо през телефона. Би следвало да се свърже с bluetooth-a на колата и да продължа да си говоря, но това не се случва. Иначе при теб не става ли, ако ги свдоиш отново ръчно от настройките на телефона си, защото при мен се получава.

 

Здрасти.

Не - веднъж дам ли на контакт, докато говоря разговора продължава , но нищо не се чува нито от системата, нито от телефона. Телефона показва, че все още е сдвоен, но нищо повече.

Ако се опитам после да ги сдвоя ръчно, иска да вкарам ПИН кода, но в момента в който го сдвоя казва "Pairing failed".

Трябва да си изтрия телефона от Bluetooth системата и после да го добавя на ново.

 

Не знам дали няма ъпдейт на самата MMCS, който да е оправен този проблем ...?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

Не - веднъж дам ли на контакт, докато говоря разговора продължава , но нищо не се чува нито от системата, нито от телефона. Телефона показва, че все още е сдвоен, но нищо повече.

Ако се опитам после да ги сдвоя ръчно, иска да вкарам ПИН кода, но в момента в който го сдвоя казва "Pairing failed".

Трябва да си изтрия телефона от Bluetooth системата и после да го добавя на ново.

 

Не знам дали няма ъпдейт на самата MMCS, който да е оправен този проблем ...?

При мен се получава точно като при теб - при даване на контакт не се чува нищо нито от телефона нито от колата, но пък после при Pair-ването нямам проблем. Просто ги свързвам и не ми иска никакви ПИН-ове. Да не би да сложил телефона си на различен приоритет от първи?

Редактирано от BlackWolf
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получава точно като при теб - при даване на контакт не се чува нищо нито от телефона нито от колата, но пък после при Pair-ването нямам проблем. Просто ги свързвам и не ми иска никакви ПИН-ове. Да не би да сложил телефона си на различен приоритет от първи?

 

Пробвал съм и само с първи и с различен от първи, но все се бъгва.

Ще изтрия другия (те са общо 2 и двата дават един и същи проблем).

 

Луда работа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте колеги, да кажа и за моя проблем, който все още не мога да реша. Ползвам колата от около две години, но само когато я взех включих БТ системата и нещо ми говореше но не съм се и опитвал да я свързвам с телефон.Миналата седмица реших да изпробвам дали ще успея да я свържа с телефон и останах учуден, тъй като при натискане на копчето на волана БТ не се включва. пробвах всякакви варианти - спряна на място изключена от скорост на контакт, запалена, в движение никак не става. Дали има някаква опция да се изключва БТ и да съм я активирал по някакъв начин без да разбера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си я чувал преди, а сега не, най-вероятно е модул. Минал съм по този път. Въпреки, че всичко е възможно. От бутона до модула. Провери първо буксите. Модула се намира над жабката под таблото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Чувал съм го със сигурност. Имам съмнения да не би да е нещо от платката под бутоните на волана, защото изобщо не ме вкарва в системата все едно копчетата на работят. Ако е от модула няма ли поне да ме вкарва в системата и да изписва нещо на дисплея на радиото. Ако е от модула как да разбера че му има нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Надали са бутоните. От модула идва всичо - звук и картина :) Тъй като той е непрекъснато под напрежцение, независимо дали го ползваш или не, възможността да се прецака е голяма. Не се сещам за начин за проверка. Имаше някъфе инфо по случая. Във Варна накой си го бе отремонтирал. Аз не открих лек в София. Носиха го в един сервиз в Обеля 2, но без резултат. И така стигнах до втора употреба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...