Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Компа на Галанта


Skater

Препоръчано мнение

Вчера кoмпа на колата ми полудя. Карам си аз, натискам спирачките и компа светна и изгасна след 10 сек някъде. Минах още някой и др км ( 2-5 ) и компа пак светна. Спрях колата и той изгасна. Днес пак същото .... ( Времето е доста мокро ) Святка и гасне когато му е кеф. Някой може ли да ме насочи какво може да е или да го закачам на доктор ?

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се предварително, че писнах 2ра тема. Порових из форума и намерих подобна, но проблемът е, че в нея се описва за автоматик.

Иначе лампичката, която пресветка е Check Engine ... И доста ме притеснява. Преди 2 седмици на служебната кола светна и повече не подкарах колата... ама тя е служебна и каквото и да се е случило е още в гаранция само на 50к км.

 

А за моето Галантче ... няма гаранционен сервиз.

До колкото разбрах от др. тема може да е Датчик на Дроселовата Клапа, ламб сондата .. което доста ме натъжава.

Но и др се замислям, когато е влажно времето, мокро, гадно.... датчика, който е на вратата, за да отчита дали е отворена и затворена си мисля, че може някъде да дава на маса и от там да идва проблена. В четвъртък съм на диагностика.

Редактирано от Skater
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бутончетата на вратите не могат да предизвикат отчитане на грешка в ЕБУ :)

Такива неща се проверяват с диагностика. По форуми не става. Не са много местата, където могат да проверят този проблем. В моя град например няма къде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приятелски съвет-преди дa отидеш нa сервиз,откaчи клемaтa нa aкумулaторa и покaрaй дa видиш дaли пaк ще светне,a колaтa не е нa гaз тaкa ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има газ, като е скопена доста... и има малък недостиг на гориво при високи скорости.

Ако откача клемите на акумулатора ... няма ли да да изгасне колата? До колкото знам само при дизелите може да се откачи и автомобилът да продължи да работи нормално.

 

А за диагностика... най-близо ми е Пловдив.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приятелски съвет-преди дa отидеш нa сервиз....

 

 

То пък след това закакво да ходи ??? След като си затрие данните за проблема, диагностика боб ли да хвърля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е ти това направи... откачи клема на акумулатора докато двигателя работи и е много вероятно да приключиш с диагностиката. Кристиян имаше предвид да откачиш клемата за малко и пак да я сложиш, но без дори да си контакт. Контактния ключ най-хубаво в джоба докато си при акумулатора! Според мен няма смисъл в това. Това светване, гаснене, светване... В Пловдив щом си решил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с акумулатора вече го направих.Появи се отново. След всичко изчетено в порядъка на 1-2 часа стигнах до 2 извода:

1. Проблемът идва от ГИ-то

2. Проблем в буксите.

 

Някой има ли идея колко е една диагностика. А и Пловдив ми е на 90 км от нас... ако светне лампата искам не искам ще я карам на самоход :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има газ, като е скопена доста... и има малък недостиг на гориво при високи скорости.

Ако газта е слагана скоро и проблемът е следствие, аз залагам на хлабава връзка/букса. Особено в студено/влажно време. При моята е абсолютно същия случай, затова в такова време я карам само на бензин.

Дано да е това де, че другото е по-кофти...

 

Skater, не каза на бензин или на газ свети чек-а? Или и на двете? А като светне, има ли промяна на работата на двигателя?

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло, промяна не усещам колата си ускорява и намалява както трябва.Лампичката свети на газ, за бензин не съм на 100% сигурен, защото самия инжекцион прехвърля когато му скимне... мени ги.Ако карам с до 80 км на 4-та няма проблеми за вървежа само газ... след това като почна малко по-вече да натискам на 5-та сменя на бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро,защо си го карал толкова да ти намаля дебита на газта,не знаеш ли,че така гори повече и определено няма да си доволен от резултата. Прехвърля ти на бензин,защото не стига газта,а ако не забележиш,че е на бензин,няма да ти е евтино карането.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоя чек свети понякога не постоянно... а не знам кой е слагал ЛИ-то така я купих. Смених бензиностанцията, на която зареждам газ... след това светна.Ще я покарам и на бензин като тръгна за Ратола да видя дали ще светне. Да се надявам, че не. След диагностиката ще споделя какво са открили. Дано да не е нещо сериозно, да е просто от Газта, която заредих.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...