Премини към съдържание

Руска добавка за масло: РиМет


demon777

Препоръчано мнение

Някой пробвал ли е да сложи такава добавка в GDI двигател и има ли някаква полза от нея?

Не е скъпа 25лв за флакон къде ли не съм ги дал стига да не навреди повече от колкото да помогне.

http://rimetbg.com/benzin1.html?id=1

 

Чувам и добри отзиви и за дюра луб намалява шума в двигателя

http://duralube.free.bg/main_frame.htm

Редактирано от demon777
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За добавките знам предимно пред продажба се ползват :D

На здрав човек хапчета не са му нужни :D

 

Точно защото е Руска не бих я ползвал но противно на очакванията май има една вълшебна добавка и е точно руска.

 

 

По скоро бих сложил това

 

Или http://www.wynns.tech-co.bg/produkti/stop-smoke

 

Посочвам продукти на сносни фирми за мен без да съм ползвал нито един от тях.

 

Това ако го намеря в наличност в бензиностанция го сипвам http://bgparts.net/index.php?route=product/product&product_id=203 за проба.

 

Ако мислиш да пробваш добавка съчетай го с смяна на маслото и преди това с профилактична промивка на маслената магистрала.

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някаква опасност от запушване на маслени канали или нещо от сорта?

По принцип даже и никакъв ефект да няма и да не ми помогне с нищо, ако няма опасност да навредя на двигателя не ми пречи да дам 25-30 лв да пробвам.

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Навремето слагах такава на Москвича ,не видях някаква разлика.Нито помогна нито навреди ,няма да запуши нищо според мен ,но решението е твое!!!! :icon_hmm: :mitsu-smiley: Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах с добавката на Liqui moly - намали шума ,но съвсем малко. Не се надявай на чудеса ! Когато не ми чукат повдигачите двигателят едвам се чува.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се и надявал да стане като нов. Да намали шума от тракането е достатъчно, пък и ако спре да излиза черен дим, още по добре.

Редактирано от somalietsa
Ползвай главни букви в началото на изреченията.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, значи си заслужава.

А как прави така, че да не излиза черен дим?

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ползваш, добавката, след това опираш до ремонт на двигателя и евентуално черния дим и другите проблеми изчезват.

По-добре провери какъв ти е проблема на двигателя и го ремонтирай, това с добавките няма да го постигнеш.

 

 

Ползването на добавката ли ще е причина за ремонт на двигателя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, значи си заслужава.

А как прави така, че да не излиза черен дим?

 

В нашия случай така се получи.

Талбота харчеше масло, чак капчици от него излизаха през аспуха и се лепяха на задното стъкло на вратата на багажника.

След третирането дименето спря и харченето драстично намаля.

Аз сложих и на моя двигател на "Фолксваген Сантана", но видими ефекти нямаше щото двигателя си ми беше наред.

"Ри Мет"-а какво съдържа го пише на сайта, как действа - пак там /не съм му рекламен агент, само споделям/ не може да повреди двигателя и има срок на действие 10-15 000 км. След това трябва пак.

На издухани двигатели има подобрение, на редовни си е бадева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пише че има метални частици които запълват драскотините по цилиндрите ако ги има. Ами каква е вероятноста ако ги няма тея метални частици да ги направят драскотините

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако има драскотини ще има и разход на масло, тогава дима от ауспуха ще е синкав. Ако е черен дима, имаш проблем с горивната уредба и тогава добавката ще е безполезна..... дано понамали тракането, ама си мисля че и там ефекта ще е същия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да се напише тук мисля, че е редно да се знае: "Майстор в шише-няма !"

Въпреки това съм ползвал " универсален модификатор"-друга руска добавка и се убедих в качествата и !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако има драскотини ще има и разход на масло, тогава дима от ауспуха ще е синкав. Ако е черен дима, имаш проблем с горивната уредба и тогава добавката ще е безполезна..... дано понамали тракането, ама си мисля че и там ефекта ще е същия.

 

 

Да ... мирише на изгоряло масло от ауспуха и като карам бавно димът е синкав.

НО щом колегата Милен НЕ казава че тая добавка има вероятност да навреди с нещо вариантите са 2.

 

1-да дам 25лв на вятъра

2-да има леко подобрение и да спре да пуска тоя синкав дим.

 

 

Ще видим до няколко дни

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А вариант да откриеш първоизточника на проблема има ли или следващата стъпка е продажба на колата.Всеки иска да мине евтино,но не винаги става.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пише че има метални частици които запълват драскотините по цилиндрите ако ги има. Ами каква е вероятноста ако ги няма тея метални частици да ги направят драскотините

 

Значи трябва да прочетеш какво пише за препарата.

В него по спомен има мед, калай, мисля сребро и т.н., меки метали които са в порядък на наночастици и в резултат на температурите и налягането се отлагат там където има хлабини. В никакъв случай не могат да повредят /надерът/ повърхностите, а уплътняват. Именно на мекотата се дължи техния ограничен живот 10-15 000 км. практически една смяна на маслото. Други препарати на тефлонова или керамична основа издържат според проспектите до 80 000 км.

Все пак никой насила не може да те накара да ги ползваш. Въпрос на избор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм със същата добавка на Галанта и съм много доволен. Преди да я сложа, бензиновия ми двигател работеше като дизелов - тракаха яко повдигачите. Долях добавката и в рамките на десетина минути в които трябваше да работи на място, помислих че колата е угаснала,а тя си работеше- ама не се чуваше че работи...

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смених маслото днес и сложих 1 шише и верно утихнаха повдигачите.

За да избегна дилемата дали са утихнали временно заради новото масло се заслушах в звука от двигателя при загрял автомобил със ново масло .... тогава се чуваха 20 мин след добавката спряха да тракат ... пък да видим до кога.

 

 

За черния дим ще кажа след седмица.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За черния дим ще кажа след седмица.

 

Трябва й няколкостотин километра да "си намери местата" където да се наслои.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
В никакъв случай не могат да повредят /надерът/ повърхностите, а уплътняват.

 

Точно за тези "реметализиращите" добавки има изписано много. При двигател, който има нужда - подобрението го има, но е краткотрайно и с времето трябва все повече и повече да се увеличава дозата, за да се постигне същия ефект т.е. Износва се повече, но става за временно решение преди продажба. На здрава кола може и да навреди в определени случаи - повдигачи, маслени магистрали и т.н., Молибденовите добавки и масла може да задръстят отворите за обезвъздушаване на повдигачите и все ще си трака, а специално добавката на Liqui Moly за повдигачи ефекта и клони към нула (в случая).

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...