Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Разрешен проблем с ламбда сонда


Препоръчано мнение

Преди месец, след монтаж на аларма, ми светна "Engin check" лампата. Оказа се грешка Р 0155 или няма подгряване на предна ламбда сонда 2. Съмненията ми са ви ясни, но не това е темата сега. От сервиза ми показаха едната сонда, която беше различна от другите (в последствие разбрах, че е на Bosch). Кабелите за подгряване бяха два бели, а на останалите по два черни бял и син. Реших да замеря с мултицет всички сонди, четири на брой, оказа се че при всички има верига с изключение на една и тя не беше тази на Bosch?! Купих си универсална сонда на Denso (сонда, която няма куплунг, а завършва с голи кабели), но споменах и модела на колата. Цената в Косер е 110 лв. С изненада установих, че е едно към едно с оригиналните. Прерязах кабелите на неработещата, взех куплунга свързах го с новата ламбда сонда монтирах я на мястото и готово. Запалих колата, но грешката си стоеше. Замерих отново съпротивленията, имах и при четирите. Оставих колата така. На другият ден, при подаване на контакт грешката изчезна. Радост за моите очи. Дано да съм бил полезен за някого!!!

Редактирано от Joan
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, добра работа си свършил. Тези двигатели това им е болката, и аз съм патил, но незнаех за тези игри с универсалните и купувах точните за модела та малко дебелко ми излезна, но нямах ядове след смяната. Грандисите са със същата болка,. 2.4 miveс въпрос на време да се покаже лампата за същата грешка. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за оценката. Знам, че не е нищо особено, но все пак разчитам да съм от помощ на тези колеги, които не ги е страх да "отворят капака на колата", но и не правят "основен ремонт на двигатели".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

На мене също ми светна лампата, но диагностиката ми показа грешка р0135 и пак излиза, че е сондата.

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, заминала си е. Всъщност подгрявката на сензора, но пак смяната с нова е неизбежна, освен ако нерешиш да си караш със светеща лампа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя лампата пак ще светне споко, понеже проблема е в подгрева само, след като сте изтрили грешката и колата е била топла няма да имаш проблеми, но като изстине пак ще светне, иска си нов сензор, това си е характерна болка при тези коли, и аз съм патил и то с 2 сензора на веднъж.(Р0135 и Р0155). Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Преди месец, след монтаж на аларма, ми светна "Engin check" лампата. Оказа се грешка Р 0155 или няма подгряване на предна лами на Bosch?! Купих си универсална сонда на Denso (сонда, която няма куплунг, а завършва с голи кабели), но споменах и модела на колата. Цената в Косер е 110 лв. С изненада установих, че е едно към едно с оригиналните. Прерязах кабелите на неработещата, взех куплунга свързах го с новата ламбда сонда монтирах я на мястото и готово. Запалих колата, но грешката си стоеше. Замерих отново съпротивленията, имах и при четирите. Оставих колата така. На другият ден, при подаване на контакт грешката изчезна. Радост за моите очи. Дано да съм бил полезен за някого!!!

Здравей колега.дали си спомняш как свърза сондата,защото съм в същата ситуация.старата сонда с два черни,син и бял.а новата два бели сив и черен.а в момента няма как да намеря машинката да премерят.благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.дали си спомняш как свърза сондата,защото съм в същата ситуация.старата сонда с два черни,син и бял.а новата два бели сив и черен.а в момента няма как да намеря машинката да премерят.благодаря

....двата черни са подгрева им, а на новата двата бели са подгрева,сивия е към синия ,а черния е към белия.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Колеги,и на мен ми свети чека.След диагностика,грешката която изкара е следната-P0155 02 Sensor Heater Circuit Malfunction (Bank 2 Sensor 1 ).Дали и при мен ще се получи както при колегата,или ще трябва да купувам оригинална.И някой да знае точно коя Ламбда Сонда е?Тоест по оригинален номер кой е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Точно заради този масов проблем на Денсо-то си сложих БОШ.

Този БОШ какъв номер има и става ли директно на буксата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Колеги ,моля уточнете номера и марката на сондата коята слагате .При мен има същия проблем ,но аз съм с 3.0 V6 двигателя на Оутлендър

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взимай универсална  Денсо DOX-0113 и свързвай по схемата горе. Стига да е сондата преди катализатора, иначе трябва друга 0109.

Редактирано от Cayenne
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам по оригинален номер са разлчични за двата мотора, ама Денсото е универсално и трябва да става за двата. Нямам ВИН, но гледам, че 1588A081 е ОЕМ номера на първата ламбда за твоя мотор. Демек DOX-0113 ще свърши работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте , да ви разкажа на бързо за две поредни греди който направих ..

За моето Mitsubishi Outlander 2009  XLS 3.0L V6 двигател  6B3    ламбда  сондата е номер 1588A081 по ОЕМ

 

След като закупих и монтирах  една след друга две универсални сонди първо DENSO DOX-0113 , после Mobiletron OS-K408 P - установих че и двете не стават за този двигател !!!

Монтират се всичко се ресетва , но при последвалата диагностика се вижда че сондата не сработва . При откачена букса пак прави и отчита същата грешка , следователно няма проблем с окабеляването до буксата на сондата > чека продължава да свети ....

Открих че руснаците вече са констатирали , че DENSO DOX-0113 не става за този двигател ....

Помогите выбрать верхнюю лямбду — Mitsubishi Outlander, 3.0 л., 2015 года на DRIVE2

Оригинална за 500 лв намя да поръчам , то е ясно ! Какво ви е мнението за пазаруване от китайските сайтове ? 

 

Lambda Upstream Oxygen Sensor 234 4738 1588A081 for Dodge Chrysler Mitsubishi 3.0L 2.4L 1998 2012 23551 AP4 127 ES20080 SG876|Exhaust Gas Oxygen Sensor| - AliExpress

 

OEM 1588A081 For Mitsubishi Outlander/Galant Lambda Oxygen sensor MN137490,MR507750,MD327611,MN137944 car accessories|Exhaust Gas Oxygen Sensor| - AliExpress

 

NEW 1588A081 1588 A081 Free Shipping! Lambda Probe Oxygen Sensor For Mitsubishi Carisma Colt Lancer Galant Estate Outlander|sensor sensor|sensor mitsubishisensor probe - AliExpress

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...