Премини към съдържание

Дом Българка Стара Загора


Препоръчано мнение

НИКОЛАЙ КОЛЕВ- 20 лв.

 

Винаги съм си мислел, че благотворителността е нещо, което не трябва да се размахва насам, натам. Благотворителността е безкористна помощ, а не списък с имената на дарителите. Вероятно целта на админа е да поддържа темата актуална и да насърчава нови дарения по сметката, но това писане на имена е не просто лош вкус, а направо много лош вкус. Със същия успех можем да казваме: До сега сме събрали 1834,32 лв. Благодарим за съпричастността.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 188
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Със същия успех можем да казваме: До сега сме събрали 1834,32 лв. Благодарим за съпричастността.

И как по този начин ще се осъществява някакъв контрол и счетоводност?

Нали веднага потребителят "Х" ще напише, че отиват пари за "салатки и ракийки"... :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И как по този начин ще се осъществява някакъв контрол и счетоводност?

Нали веднага потребителят "Х" ще напише, че отиват пари за "салатки и ракийки"... :yes3:

Сакън, не повдигай тази тема точно сега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм си мислел, че благотворителността е нещо, което не трябва да се размахва насам, натам. Благотворителността е безкористна помощ, а не списък с имената на дарителите. Вероятно целта на админа е да поддържа темата актуална и да насърчава нови дарения по сметката, но това писане на имена е не просто лош вкус, а направо много лош вкус. Със същия успех можем да казваме: До сега сме събрали 1834,32 лв. Благодарим за съпричастността.

 

Именно.

На кого му е притрябвало да знае кой каква сума е дарил?? Кой колко е извадил е много личен въпрос, продиктуван от това колко вярва, че трябва, колко има възможност, и т.н.

В противен случай се натрапва чувство за вина, рейтинг и нездрава морална конкуренция. Този подход може лесно да откаже някого и да го насочи към директно дарителство без форумни акции, както и става в поне един случай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм си мислел, че благотворителността е нещо, което не трябва да се размахва насам, натам. Благотворителността е безкористна помощ, а не списък с имената на дарителите. Вероятно целта на админа е да поддържа темата актуална и да насърчава нови дарения по сметката, но това писане на имена е не просто лош вкус, а направо много лош вкус. Със същия успех можем да казваме: До сега сме събрали 1834,32 лв. Благодарим за съпричастността.

Някой така искат, Адащ.... Който не иска - пише "лични данни"..... Не се сърди нито на хората, нито на админа.... Нека да е така с цел отчетност

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате може да се премахнат имената, и просто да се изписват получените суми, така хората ще са сигурни, че парите които са изпратили са стигнали до сметката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате може да се премахнат имената, и просто да се изписват получените суми, така хората ще са сигурни, че парите които са изпратили са стигнали до сметката.

 

+1 :good:

А може и едно потвърждение на лични, да знае човек, че са получени. Щот стават и грешки :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Както желаете. Да премахваме ли имената последно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както желаете. Да премахваме ли имената последно?

Не, нека имената да останат, по този начин ще се знае кой колко е дал и кой не е дал нищо......после ,когато стане поредната "драма" за парите от благотворителност,точно провокаторите ще си мълчат.......а когато няма имена, може всеки да казва каквото си поиска..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе ще престанете ли с тия глупости.. Знаете ли колко колеги от Пловдив например не пишат често, но са идвали на срещи и имаме някакви отношения с тях. След като видят, че аз съм пуснал пари за тази инициатива, ще са по-склонни да го направят и те(или да участват по друг начин). Едно е да изпратиш пари някъде за нещо, друго е да ги изпратиш където и твой познат е изпратил.

Щом темата е актуална и продължават да се включват хора към нея, значи нещата вървят добре...

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе ще престанете ли с тия глупости.. Знаете ли колко колеги от Пловдив например не пишат често, но са идвали на срещи и имаме някакви отношения с тях. След като видят, че аз съм пуснал пари за тази инициатива, ще са по-склонни да го направят и те(или да участват по друг начин). Едно е да изпратиш пари някъде за нещо, друго е да ги изпратиш където и твой познат е изпратил.

Щом темата е актуална и продължават да се включват хора към нея, значи нещата вървят добре...

Твоето мнение е известно и без да го пишешhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif. Пламене, няма пречка дарилите най-много да задават неудобни въпроси.

Няма нужда от крайни мерки и крайни изказвания. Публикуването на имена няма никакъв принос към размера на даренията, няма нужда да е много умен човек, за да го разбира.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Твоето мнение е известно и без да го пишешhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif. Пламене, няма пречка дарилите най-много да задават неудобни въпроси.

Няма нужда от крайни мерки и крайни изказвания. Публикуването на имена няма никакъв принос към размера на даренията, няма нужда да е много умен човек, за да го разбира.

 

Да знам, ти ми писа и ЛС когато стана въпроса между мен и Вальо за колегата Топалигов. Пък в крайна сметка се видя моето мнение :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, няма пречка дарилите най-много да задават неудобни въпроси.

Няма нужда от крайни мерки и крайни изказвания. Публикуването на имена няма никакъв принос към размера на даренията, няма нужда да е много умен човек, за да го разбира.

Това го знам ,но на последък всяка втора тема е "бОламач" когато стане дума за пари в този форум........за това ,нека си останат.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

М-хъм.....

Да опитаме така:

-Публикуват се през няколко дни имената на дарителите и общо набраната сума като тотал.

Така дарителите/ако не са указали друго/ ще се знаят, а ще се знае и общо набраната сума, без да се цитира кой колко точно е дал - във форума..

Разбира се, документите за всяка изпратена/дарена/, получена, разходена или дадена на ръка сума трябва да се пазят най-прилежно....

...................................................

Лично за мен, лепта от лев, два или пет - са точно толкова важни, колкото и от десет, двадесет, петдесет и т.н. лева.....

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

М-хъм.....

Да опитаме така:

-Публикуват се през няколко дни имената на дарителите и общо набраната сума като тотал.

Така дарителите/ако не са указали друго/ ще се знаят, а ще се знае и общо набраната сума, без да се цитира кой колко точно е дал - във форума..

Разбира се, документите за всяка изпратена/дарена/, получена, разходена или дадена на ръка сума трябва да се пазят най-прилежно....

...................................................

Лично за мен, лепта от лев, два или пет - са точно толкова важни, колкото и от десет, двадесет, петдесет и т.н. лева.....

Защо имената, никовете ни не са ли достатъчно ясен ориентир?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Lapsus сlavis - разбирай ник вместо имена.....

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо се прибирам.....

Та по темата, Вальо ме е изпреварил с мнението си. И аз съм за имена / никове, без сума.... колкото - толкова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо се прибирам.....

Та по темата, Вальо ме е изпреварил с мнението си. И аз съм за имена / никове, без сума.... колкото - толкова.

Подкрепям, макар, че според мен започваме да издребняваме. :icon_crying:

Какво значение има кой каква сума е превел?

Който по-малко, ще се срамува - едва ли, даже поклон, че е отделил от заделеното!

Който повече - уважение и благодарност, и с надежда за повече догодина!

:mitsu-smiley:

Редактирано от iskrata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що,бе хора, всичко зародено с добро чувство ,винаги трябва да се осере? Толкова ясно и лесно-има цел,има начин,има хора,готови да стигнат до целта!!!Какво сложно има тук?Важно е да се постигне ЦЕЛТА,начинът не е толкова важен.Ако някой не харесва начина,нека избере собствен,но да не пречи за постигане на общата ЦЕЛ. Вместо общата цел да ни сплоти,да се гордеем,че в тези трудни времена на оскотяване,можем да се обединим около рядко срещаната по тези земи черта--човеколюбие,ние пак си мерим....IQ-то.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_doh.gif Що бе джанъм?Кога най-после ще разберете,че единството ще ни помогне,не разединението.Нов съм тук и не знам кой с кого какви заигравки има,пък и не ме вълнува.За мен е важно тази форумна общност да гради, създава,помага.Ако това са преобладаващите мнения,подплатени с действия,аз ще помагам и подкрепям всеки от общността.Не е мое право да обсъждам действията на админа,в чийто форум съм приет.Ако условията не ми харесват,аз си тръгвам.Така постъпваме възрастните! Да,аз също спомоществователствувам без да превеждам сума,но обявих как смятам да се включа още в началото(това е видно)И не защото нямам доверие,а защото имам рационално енергоспестяващо решение--почистващи препарати,произвеждани в Пловдив от мой приятел.Е,като икономист ли да ви обяснявам или си отговаря всеки сам?Купувам сам,не обявявам суми,защото такива са моите разбирания за помощ на нуждаещи се.Но се наложи да кажа каква съм приготвил,за да има синхрон в общите действия. Моля, нека осъзнаем силата,която имаме заедно!Сигурен съм,че на 30-ти това чувство ще ни направи оркестър,макар събран от "много големи "солисти !http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъй е, това, което правим за децата е благородно, хубаво е, че е станало традиция, която продължава. Дребни залитания тук-там не са от значение :) Добрите дела остават :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както желаете. Да премахваме ли имената последно?

И защо трябва да ги премахвате, защото 2-ма - 3-ма са го предложили ли ? ..:icon_hmm:

Щом хората са решили да си пишат имената, крайно некоректно спрямо тях е да се премахват и още по некоректно, други да решават вместо тях ..

Те ако не са искали да им се знаят имената, щяха да намерят начин това да стане .:)

Оставете си нещата както са си, така всички ще са доволни и тези които искат, и тези които не искат да се знаят ..

Изборът си е личен и никой не трябва да го променя, против волята на отделната личност ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

М-хъм.....

Да опитаме така:

-Публикуват се през няколко дни имената на дарителите и общо набраната сума като тотал.

Така дарителите/ако не са указали друго/ ще се знаят, а ще се знае и общо набраната сума, без да се цитира кой колко точно е дал - във форума..

Разбира се, документите за всяка изпратена/дарена/, получена, разходена или дадена на ръка сума трябва да се пазят най-прилежно....

...................................................

Лично за мен, лепта от лев, два или пет - са точно толкова важни, колкото и от десет, двадесет, петдесет и т.н. лева.....

 

 

Защо имената, никовете ни не са ли достатъчно ясен ориентир?

 

 

:good: :good: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марине, по въпроса с кюфтетата си мисля, че ще е голям панаир и голямо удоволствие за децата, ако им ги изпечем директно там...не ми се вярва всеки уикенд да си правят барбекю на двора :icon_thumbup:

 

п.п. пък и ако някой (примерно валбоса) донесе дамаЖанка винце, да си вземем и за нас кюфтенца да си пекнем...заедно с лапетата :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От боса на валовете не чакай нищо, още страда за винцето от "Вонеща Вода".

Дай да навием Хондьо, да си купим от него. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...