Премини към съдържание

Трансформация на стар километраж с нов Лед! ПОМОЩ


Steven Gerrard

Препоръчано мнение

Аз ли не разбрах или новото табло самó си сверява километрите? (компа на колата нали дава един и същ сигнал към уреда)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Аз ли не разбрах или новото табло самó си сверява километрите? (компа на колата нали дава един и същ сигнал към уреда)

 

Ами колега, според мне е точно така, поне при мен се получи именно това. Чета тука коментари от други, че не е така но незнам... при мен беше така :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре,значи според тебе,ако сложиш моето табло на твоята кола,след това ще ми се сменят километрите.Съгласен съм,които поиска да пробва с моето табло да го сложа на неговата кола и да проверим дали ще се сменят километрите. Аз каквото пиша съм го видял с очите си или пипнал с ръцете си. Препрограмирането на чипа ,в който се записват километрите се прави на компютър,като преди това се разпоява,доста си поиграхме с техника ми,докато стане на точните километри и да работи нормално таблото,защото ако се запише неправилен дъмп,скоростомера и оборотомера започват да показват много големи показания.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре,значи според тебе,ако сложиш моето табло на твоята кола,след това ще ми се сменят километрите.Съгласен съм,които поиска да пробва с моето табло да го сложа на неговата кола и да проверим дали ще се сменят километрите. Аз каквото пиша съм го видял с очите си или пипнал с ръцете си. Препрограмирането на чипа ,в който се записват километрите се прави на компютър,като преди това се разпоява,доста си поиграхме с техника ми,докато стане на точните километри и да работи нормално таблото,защото ако се запише неправилен дъмп,скоростомера и оборотомера започват да показват много големи показания.

 

Незнам при мен всичко си работи перфектно и обортомера и километрите са точно :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега, според мне е точно така, поне при мен се получи именно това. Чета тука коментари от други, че не е така но незнам... при мен беше така :icon_thumbup:

 

 

Коментарите, които четеш са самата истина. Сещаш ли се, че доста хора вече сме минали по този път със смяната на километражите. Галанта никъде другаде не записва изминати километри, освен в паметта на оптитронното табло. :beach:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коментарите, които четеш са самата истина. Сещаш ли се, че доста хора вече сме минали по този път със смяната на километражите. Галанта никъде другаде не записва изминати километри, освен в паметта на оптитронното табло. :beach:

 

Добре колега аз не споря просто казвам как е при мен и си мисля че са излишни тези кометари при положение, че аз дадох линкове на завършен вид и обяснения... :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...
  • Admin

http://media.snimka.bg/s1/1007/028257928-big.jpg?r=0

 

http://www.picvalley.net/u/2682/4190895055242071711362470740La929tEhi7puTMjaBJAZ.JPG

 

Подредих всички коментари и снимки, защото стана пълно объркване.

ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ - на снимката на таблото конектор А е ограден в червено!

В схемата е най-в ляво!

 

 

След като свалите километража (много внимателно се издърпва с двете ръце равномерно и от двете страни)

взимате отвертка и вадите буксата (най в дясно) с жълтото уплътнение около нея, като е на крачета от двете страни, много лесно става.

След това обръщате буксата в такова положение все едно сте зад километража и я гледате отзад.

По точно, както я свалите така я завъртате на дясно

(няма да скъсате кабелите - здрави са (има едни оранжеви капачета които държат пиновете и с отвертка ги вадите).

След това:

1. Извадете пин номер 5 (лампата на маслото) и я слагате на 11 което е празно по принцип.

2. Слагате нов пин на 5 и го запоявате към 4 като му давате съответно + (необходими са два пина + за новият километраж).

3. Местите 3 (лампата за казанчето) на 12 което е празно по принцип (за коли с Cruise control.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам,как стои вапроса с автомата? Може ли да се сложе оптитронно табло от ръчка като се спази тази схема която сте дали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам,как стои вапроса с автомата? Може ли да се сложе оптитронно табло от ръчка като се спази тази схема която сте дали?

 

Колега малко късно ти отговарям, но чак сега го виждам, за което се извинявам... Може да се сложи, но ако сложиш от ръчка на автомат, няма да ги има лапите посредата между километража и обортомера... или по точно P, R, N, D, останалите лампи ще светят без проблем. Ако решиш да го сменяш аз имам едно за продан пиши на лично. Приятен ден :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

2. Слагате нов пин на 5 и го запоявате към 4 като му давате съответно + (необходими са два пина + за новият километраж).

 

За хората без поялник и чували/ковчежета с всякакви глупости, от къде мога да намеря този нов пин и мога ли просто да ги "увия" едно в друго?

Тази събота ми предстои да слагам оптитронно и се чудя как да го направя.

Редактирано от CBeTHaX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За хората без поялник и чували/ковчежета с всякакви глупости, от къде мога да намеря този нов пин и мога ли просто да ги "увия" едно в друго?

Тази събота ми предстои да слагам оптитронно и се чудя как да го направя.

Колега ако не разбираш от тези неща, по добре не го прави сам за да не го омажеш... ако следваш инструкцийте от тази тема всичко ще е наред. Всичко е обяснено :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, най-после и аз се уредих с едно табло. Прилагам снимки за да видите още един метод по който може да се реши проблема с пиновете.

http://media.snimka.bg/s1/2232/030707408-big.jpg?r=0

 

 

http://media.snimka.bg/s1/2232/030707410-big.jpg?r=0

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това на снимката как се казва, "Отмъщението на поялника",може би ??? Колега,по тия тънки плаки върви електричество все пак,мен лично би ме било срам да качвам такъв калпазанлък и да ме гледат всички. Това същото става и с малка жичка между пътеките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това на снимката как се казва, "Отмъщението на поялника",може би ??? Колега,по тия тънки плаки върви електричество все пак,мен лично би ме било срам да качвам такъв калпазанлък и да ме гледат всички. Това същото става и с малка жичка между пътеките.

 

Колега снимките съм ги качил заради идеята понеже още се дъвче темата с пиновете и кой кабел към кой пин да се свърже. За мен това е един по простичък вариант.

 

П.п. Работата с поялника не е моя, така го купих ;) И на мен ми е грозно ама работи както трябва а това е целта на занятието.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Това на снимката как се казва, "Отмъщението на поялника",може би ??? Колега,по тия тънки плаки върви електричество все пак,мен лично би ме било срам да качвам такъв калпазанлък и да ме гледат всички. Това същото става и с малка жичка между пътеките.

 

Абсолютно съм съгласен... това е някаква пълна излагация, какви са тези брутални запоявания все едно го е правил някой Гоуфаджия :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh: направо този вариант според мен отпада... МОЛЯ НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА В КОЛИТЕ СИ :icon_doh: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Колеги тая сутрин ми се появи проблем с километража на Galanta, когато тръгнах стрелката подскочи 2-3 пъти и падна на нулата и не се вдигна повече. Всичко друго по таблото работи нормално, можете ли да ме насочите къде е проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз исках да питам от къде да си купя LED ленти за подсветки?

Защото ровя из нета и има огромно разнообразние.

Тук примерно:

http://vikiwat.com/led-lenti.html

ми прави впечатление, че имат много бройки, но не знам дали са качествени? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...
  • преди 3 седмици ...
  • преди 2 седмици ...

Колеги Галанта ми е до 260 на километража, къде мога да си намеря от новите и колко струва горе-долу?

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги Галанта ми е до 260 на километража, къде мога да си намеря от новите и колко струва горе-долу?

 

Мисля, че трябва да прочетеш тази тема, но изцяло, иначе за табло от някоя кола на части

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги, благодаря ви за точната и изчерпателна информация за подмяна на таблото!

Вече и моето грейна :icon_thumbup:

 

Имам въпрос - при изключено положение на контактния ключ и включени фарове, таблото трябва ли да свети,

защото старото светеше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги, благодаря ви за точната и изчерпателна информация за подмяна на таблото!

Вече и моето грейна :icon_thumbup:

 

Имам въпрос - при изключено положение на контактния ключ и включени фарове, таблото трябва ли да свети,

защото старото светеше.

 

Здравей колега, не таблото светва само като е на контакт колата, фаровете нямат нищо общо с него ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колега взимам снимките от друг потребител просто за да покажа схемите

 

Теб те интересува най в дясно буксата която е показана на снимката

http://media.snimka.bg/s1/1007/028257929.jpg?r=0

 

Това е схемата на трите букси след като махнеш километража, като лявата е твоето табло средната е как трябва да ги подредиш за Оптитронното табло и в дясно не я пипай!

http://media.snimka.bg/s1/1007/028257928-big.jpg?r=0

 

След като свалиш километража(много внимателно се издърпва с двете ръце равномерно и от двете страни) взимаш отверка и вадиш буксата(най в дясно) с жълтото оплатнение околко нея, като е на крачета от двете страни, много лесно става. След това обръщаш буксата в такова положение все едно си зад километража и я гледаш отзад. По точно както я свалиш така я завърташ(на дясно) няма да скъсаш кабелите не се притеснявай здрави са(има едни оранжеги капачета които държат пиновете с отверка ги вадиш)... пробвах ги :D След това:

1. Извадете пин номер 5(лапата на маслото) и я слагате на 11 което е празно попринцип

2. Слагате нов пин на 5 и го запоявате към 4 като му давате съответно +(необходими са два пина + за новият километраж)

3. Местите 3(лампата за казанчето) на 12 което е празно попринцип

 

Надявам се да съм бил ясен :rulez: :good::rulez: :drinks:

 

Колеги решил съм да минавам на оптронно. Всичко ми е ясно с пинове и т.н., но имам едно питане . Никъде на буксите не виждам пин за круиза?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата ти преди или след фейслифт-а е ? Таблото което ще слагаш,преди или след фейслифт-а е и то ? Питам,защото има разлика в крушките,иначе таблото се ползва само за индикация на круиза. Ако си след 99-та и сложиш такова табло,не би трябвало да имаш проблеми,направо си светва крушката,би трябвало и преди 99-та да е същото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...