Премини към съдържание

...и замириса на бензин


Demayo

Препоръчано мнение

Здравейте,

от около година и половина притежавам Lancer 1.3 16v 2005год. и честно казано не съм много доволен, не заради слабият двигател, а заради много лошото качество на изработка на каквото и да било по тази кола. Върхът на "чудесата" беше наскоро, когато взе да се усеща много силна миризма на бензин отвън. Това явление обикновено става, като покарам няколко километъра и се усеща само отвън. Наскоро сменяхме горивният филтър на колата, но видимо капака на помпата е добре затегнат и маркучите не изпускат от никъде, пък и ако беше от там предполагам, че щеше да се усеща и миризма вътре в купето. Огледах маркучите, до колкото това е възможно при работеща кола и не видях от някъде да тече, сълзи или нещо такова.

Ако някой има идея от какво може да е това явление, моля да сподели.

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Продаваш, купуваш качествен ГоУф и няма да ти мЕрише на бензин. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това показва, че колата е добре уплътнена. И вероятно "проблемът" е в задната част на колата, защото иначе миризма ще влиза през въздуховодите. Освен това напълно е възможно да изтича съвсем малко количество гориво, което във вид на газове заема значителен обем и се усеща. Затова и не се вижда, а само подушва. Да не е от капачката на резервоара или от маркуча, който връща обратно изпаренията ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

лигично е когато колата се обслужва някъде и след време възникне някакъв проблем и то особено когато е нещо свързано с обслужването по един или друг начин да се закара колата на същите хора които са работели по нея за да си проверят още веднъж работата която са свършили и да се опитат да разберат от къде идва тази миризма на бензин. Според мен е нещо около резервоара и или вътре в него. Филтър, капачка, гърлото заедно с маркучите а също така да се провери и в двигателния отсек, може да се поразровиш из нета в чужди форуми за подобен проблем.Колата не е въобще лоша. Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от около година и половина притежавам Lancer 1.3 16v 2005год. и честно казано не съм много доволен, не заради слабият двигател, а заради много лошото качество на изработка на каквото и да било по тази кола. Върхът на "чудесата" беше наскоро, когато взе да се усеща много силна миризма на бензин отвън. Това явление обикновено става, като покарам няколко километъра и се усеща само отвън. Наскоро сменяхме горивният филтър на колата, но видимо капака на помпата е добре затегнат и маркучите не изпускат от никъде, пък и ако беше от там предполагам, че щеше да се усеща и миризма вътре в купето. Огледах маркучите, до колкото това е възможно при работеща кола и не видях от някъде да тече, сълзи или нещо такова.

Ако някой има идея от какво може да е това явление, моля да сподели.

Благодаря предварително.

 

Здравей! Скоро изпаднах в подобна ситуация,мирише на бензин,а карам на газ.Докато се реша да отида да я види газаджията(мисля,че нещо не са стегнали) и спре.Оня ден замириса здраво,а бях близо до сервиза и отидох веднага.Оказа се,че на последното зареждане с бензин,не са стегнали капачката.Стегна я майсторът и вече не мирише!Почерпи кафе(който върши услуга,той черпи) и оттогава не усещам мириз на бензин.Така,че пробвай затягане на капачката на резервоара. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продаваш, купуваш качествен ГоУф и няма да ти мЕрише на бензин. :icon_bye:

Ти направо му реши проблема на човека глобално ..:lol:

 

 

 

. Това явление обикновено става, като покарам няколко километъра и се усеща само отвън. Наскоро сменяхме горивният филтър на колата, но видимо капака на помпата е добре затегнат и маркучите не изпускат от никъде, пък и ако беше от там предполагам, че щеше да се усеща и миризма вътре в купето. Огледах маркучите, до колкото това е възможно при работеща кола и не видях от някъде да тече, сълзи или нещо такова.

 

Предполагам сте разместили гуменото уплътнение под капака на сондата и при каране (лашкане) избива от него ;;

Свалете пак капака и вижте да не е запретнато, или разлашкайте силно колата и вижте дали няма да избие от там бензин ..

Вижте също и системата за изгаряне на бензиновите пари , да няма спукано маркуче, или самият канистър, който е отпред в двигателния отсек ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каквото можах аз да видя и да свърша явно няма да промени ситуацията :rolleyes:

Явно ще трябва да се отиде на Майстор. Понеже аз си ползвам монтьора на старата ми кола, ама явно :mitsu-smiley: не му е по силите, та да предложите някой разбиращ човек в Пловдив.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
Предполагам сте разместили гуменото уплътнение под капака на сондата и при каране (лашкане) избива от него ;;

Свалете пак капака и вижте да не е запретнато, или разлашкайте силно колата и вижте дали няма да избие от там бензин

 

Малко се забавих с отговора на решението на проблема, но се оказа точно така. Просто исках да видя дали няма да се окаже и нещо друго. Интересно как едно малко недоглеждане може да доведе до неприятни проблеми.

Благодаря на всички за съветите! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...