Премини към съдържание

ГДИ Проблем с гнп


kal4o

Препоръчано мнение

Колеги ако и вашата каризма гди мени обороти в повечето случай не ви стига налягане на помпата това което можете да направите е да смените горивният филтър при мен беше 3.25Мпа след смяната на филтъра е 4.6Мпа 1,8гди 16в 1998 125к.с

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

Темата е стара, но ще питам тук да не отварям нова.

Как може да се провери налягането на горивните помпи при 1.8 гди и помпата за високо налягане има ли филтър?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно през диагностиката.Ако няма компютър наблизо, по бабешки..... на помпата в резервоара се мери с манометър, на ГНП-то се мери на датчика за налягане(средния извод). Трябва да има 50атм. което отговаря на 3.05в изходно напрежение. Пада ли на празен ход под 2.4в помпата е за ремонт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти. Трябва да се наканя да дойда до Пловдив да се прегледа колата като цяло. А сега каквото мога ще направя.

Снощи докато карах ми направи впечатление за пореден път, че на празен ход когато са най-ниски оборотите (преди да са минали 4мин. да смени режима) се усещат вибрации... От тука ме води логиката-свещи,дюзите може би искат чистене, намаляло налягане на горивото, нужда от смяна на горивен филтър понеже и той може да спъва притока на гориво и да пада налягането...предположения само.

Иначе колата е изчистена от нагар лично от мене-свалени бяха колектори, глава, валове, повдигачи и главата е носена за напасване на клапани и смяна на гумички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

На празен ход ми е 2.8в ,а на около 4500об. 3-3.05. Ако съм мерил правилно...че за първи път меря с мултицет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Горната граница на нормалното, ако гониш икономия върни си го както беше там би трябвало да е по-добре .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наблюдавам я колата в момента,че доста намирисваше на бензин...дано не си въобразявам,но тея дни не ми се е натрапвала миризмата. И разхода ще следя. Любопитно ми е какви са причините за да се повиши разходана тези коли освен нагара дето трупат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...