Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Lancer - Дизел vs Бензин | М/Т vs CVT


nekro

Препоръчано мнение

  • Admin

На лансера ми трябват няколко дена и така ще го обезшумя, че изобщо няма да се разбере от къде идват страничните звуци.

Има прекрасни шумоизолации, които се продават в музикалните магазини, леки и тънки материи за вратите, на всичкото отгоре и електроизолацията им е на супер ниво.

Проверено! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 223
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

В другата тема, в този раздел говорят за шумоизолацията и Светльо е много прав, че не се изисква много, само желание трябва, пък и музиката ще се чува по-добре без паразитни шумове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде, айде. Шумен бил. Да, ама не е нещо ужасно и още повече непоправимо. За мене силата на шум в купето до скорост от 130-140км/ч е напълно нормална, от там нагоре не ме интересува. Освен това и в предходните модели Lancer не е на някакво супер ниво, за да се изисква такова и от този модел.

 

Нискокачествените материали, са на всякъде из новите модели на повечето марки автомобили в този клас, дори при някои марки се срещат в автомобили от по-висок клас.

 

Проблема с дисковете, го имаме няколко човека.

 

Незнам за боята, защо такива впечатления имате, но при мене 3г нямах проблем. Единствено в задния край на декоративните прагове се получиха язви, но това за меме е нормално. На шефа на Бентлито е същата история. Много пясък по пътищата ни и така става.

 

Виж за спестените подсветки на копчетата е гадничко, макар че по пътя на логиката, останалите копчета са около светещото и освен това никога не поглеждам къмтях, когато ги ползвам. Поне за задните прозорци си има копчета серийно, а не като при повечето конкуренти, задните с манивели.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, абе вие като си сваляте прозореца гледате къде е копчето ли?

То и по клавиатурата няма лампички, как пишете? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В твоята кола, само ти ли си сваляш прозореца? Ама от компетентни мнения, може би и това че няма в жабката лампичка, сигурно ще ми кажеш да си купя фенер да си светя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мнението ми беше по-скор в кръга на шегата. Не знам защо го приемаш толкова навътре.

В моята жабка също нямам лампичка и допреди да прочета мненията тук дори не се бях сещал, че ми трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Можете да си сложите лампичка. Няма никакъв проблем. Става за около 20-30 минути работа. Полезно е да има в жабката.

За другите копчета на панела също може, но трябва повече играчка. Трябва да си купите обаче копчета с подсветка. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С 52000 хил. лева цена не се очаква да си правиш сам тези подобрения... Все пак не сме през 80-те със соц. возила...

 

направи си подобрения на задния капак на разногледото си немско чудо на техниката.Отзад капака на багажника ти е като на печка раховец от 60 те години на миналия век сигурно имаш лазери в жабката>В Ленсър плафона осветява жабката достатачно добре

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Сега по темата, ако въобще е по нея. В сервиза на Мицубиши монтират тази лампичка безплатно с по едно кафе.

 

За багажника или за жабката? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Цялата кола може да си я направиш (направят) в каквито си искаш крушки и светлини. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, за новите лансери в брошурите са написали, че имат "пакет шумоизолация". При това в базовото ниво inform.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...
  • Admin

Темата е отключена отново.

Прочистени са всички излишни постове, доколкото не са конфликти и кой е по-по- най...

Прекалилите в нея получават предупреждение и модераторски преглед!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай ще взема да се похваля, че вече втори месец карам бензин/1.8/ръчка и много се кефя на количката. :icon_n_king: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега. Със здраве да си караш диамантчето, много безаварийни километри и много приятни моменти с новата придобивка. :rulez: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, със здраве ! Какъв разход ти дава смесено, засичал ли си я?

От последното рестартиране на бордкомпютъра показва 8.4. Не съм сигурен какво е съотношението градско/извънградско, но градското е повече. Можеби трябва да спомена, че градското ми най-често не е в центъра и малките улички и обикновено е на разстояния от поне 5-6 километра и нагоре.

 

Играх си няколко пъти да засичам при зареждане. Получавах стойности с около 0.5 литра разлика спрямо компютъра, като неговите показания бяха по-големи. Най-ниският разход отчетен от мен е 6.7, съответно 7.4 от компютъра. Преобладаващо извънградско шофиране. Най-високият е 8.6/9.0, съответно с повече градско. Другите показания, които съм си записал са 7.2/7.7; 7.3/7.8; 7.9/8.4.

Като цяло карам по-скоро спокойно в момента и не съм давал газ на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преобладаващо извънградско шофиране. Най-високият е 8.6/9.0, съответно с повече градско. Другите показания, които съм си записал са 7.2/7.7; 7.3/7.8; 7.9/8.4.

Като цяло карам по-скоро спокойно в момента и не съм давал газ на колата.

 

Добър разход за 141 к.с. атмосферен двигател. Благодаря за инфото колега! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, за новите лансери в брошурите са написали, че имат "пакет шумоизолация". При това в базовото ниво inform.

това е някаква груба шега, предполагам:-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

това е някаква груба шега, предполагам:-)

 

Не съм се качвал в предишните. Мога да сравня с Колт-а който имам, което едва ли е добро сравнение заради различния клас, но е по-тихо със сигурност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

това е някаква груба шега, предполагам:-)

 

Лесно може да се провери!Просто някой колега с Lancer след 2011г да махне "килимчето" и "мукавата" в багажника и да снима!Смятам,че снимка от това място ще е показателна за "шумоизолацията" на този модел!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че Дизел + М/Т ще бъде по икономичен, а Бензин + М/Т по здрав мотор това си е лично наблюдение

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лесно може да се провери!Просто някой колега с Lancer след 2011г да махне "килимчето" и "мукавата" в багажника и да снима!Смятам,че снимка от това място ще е показателна за "шумоизолацията" на този модел!

 

Може и да се бъркам , но и Лансерите преди това след ниво Invite си пишеше пакет шумоизолация.... така си спомням като гледах нивата , когато капарирах колата..:icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Колата е на близо 7 години - 1.8 бензин CVT. Нищо не е пипано,нищо не скърца, нищо не е сменяно (освен консумативи) и нищо не се е повредило.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...