Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Газов инжекцион


Препоръчано мнение

При тези цени на бензина сериозно се замислям за газов инжекцион. На старата ми кола газовата беше BRC и не съм имал никакви проблеми. Обаче като чета отзивите за официалния сервиз на BRC в Дружба .... :icon_crying: :icon_blush: :icon_hmm: май по- добре да се кара на бензин. Колата е Space Star 1.3

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif Интересно ще бъде да споделиш "отзивите за официалния сервиз на BRC в Дружба"

Понеже и аз съм тръгнал по пътя на газифицирането... В момента проучвам Ланди-Ренцо или само Ланди...

Все още събирам отзиви...

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif Интересно ще бъде да споделиш "отзивите за официалния сервиз на BRC в Дружба"

Понеже и аз съм тръгнал по пътя на газифицирането... В момента проучвам Ланди-Ренцо или само Ланди...

Все още събирам отзиви...

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

 

Колега,

официялния представител за България на Ланди Ренцо е в Ямбол и никак не ти е далеч. Можеш да провериш лично офертите при него,че да не правя реклама тук ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

A защо точно Ланди? Аз съм с V6 мисля да слагам ГИ и бая поизчетох за газовите инжекционни.Във форумите властва мнението,че е много важно кой ти го слага. Иначе естествено и марката има значение, но по важно е хубавия монтаж. Защото доста хора с иначе супер марки системи се оплакват от проблеми. Така че най-добре Виале ама то е към 3-4к от холандските Принс също са висок клас, но поради факта, че са скъпи много малко хора ги слагат. От италианските Ланди,БРЦ,Бигас това са висок клас, но и те си държат цена. За Брц съм чел че инжекторите не се разглабят и там ако дефекира един трябва да смениш цялата рейка което ти е към 200 кинта. Иначе за дружба сервиза наистина има лоши мнения по форумите, но вече и много хора монтират Брц така, че не е нужно да се ходи там. Ланди един майстор ми каза, че били капризни към газта. За Бигаз не знам по принцип ги водят много добри обаче като им звъннах за цена на моя шестак ми казаха 2400к :icon_rock:. Аз казах благодаря и така :icon_bye:. И идваме до любимия ми ФОБОС. Само хубави мнения съм чел за тази система. Фобос1 с алуминиевия блок. италиански дюзи,италиански изпарител, много възмовности за настройки на софтуеъра а бе въобще супер. Ако избягаме за момент от предрасъдъците ала това е БГ збирщаин, разбираш всъщност, че това не е толкова лош вариант. Аз на шестака ще си сложа такава защото е 1400лв с монтаж и всичко има човек който да я сложи и най-важното монтирал е такива на галанти. Така, че за кола на 10 и повече год. ако ти се струва удачно да слагаш скъпа система слагай, всичко си зависи от теб. Но ти си 4 цилиндъра така, че може би ланди е оправдано, но монтажа е много много важен, с него внимавай да не плачеш после.

Поздрави

Редактирано от wonderwalker
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При тези цени на бензина сериозно се замислям за газов инжекцион. На старата ми кола газовата беше BRC и не съм имал никакви проблеми. Обаче като чета отзивите за официалния сервиз на BRC в Дружба .... :icon_crying: :icon_blush: :icon_hmm: май по- добре да се кара на бензин. Колата е Space Star 1.3

 

Аз съм клиент на сервиза в Дружба, и наистина като си слагах инжекциона из интернет имаше подобни мнения... Но всъщност при поставянето те си свършиха перфектно работата ( съпоставимо с цената :D ).

Доволен съм от тях, и най вече от самия газов инжекцион. След поставянето не се наложи нито веднъж да ходя за донастройки и т.н.

Вече 3 година без проблеми, като само филтъра сменям периодично.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

A защо точно Ланди? ...

 

Колега, както казваш - по-важен е монтажът. За Стара Загора бих го монтирал при представителя на Ланди-Ренцо. Лоши отзиви почти не съм чул, а качеството на монтаж - добро. Затова за сега съм се спрял на този вариант.

Изключвам варианти, в които автомобила не е редовен а вината се хвърля на газаджията...

 

Предпочитам монтажа и гаранцията да са ми в Ст.Загора- под ръка.

За фобос добри думи чувам, но за монтажа в Ст.З - не толкова добри, за това се отказах от фобос - ако не успеят да ми я настроят... няма всяка седмица да съм в сервиза. А и нашият Трендафил - май обслужва само уредби поставени от него или нещо от сорта беше... http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

A защо точно Ланди? Аз съм с V6 мисля да слагам ГИ и бая поизчетох за газовите инжекционни

.

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
А защо точно ГИ, а не турбина ? :D Винаги съм се чудил, защо си вземате коли които горят много, а после се чудите как да свалите разхода . :).Аз ако карам такава кола, вместо газ, ще и сложа турбина .. :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравей те,Искам съвет относно газовинжекцион.Какъв модел да си сложа,или дали си заслужава това,че бенза откача нещо(цената).Питам за дане прецакат нещо колицата.На бензин си няма грешка но малко скапо сяда вече.С 1,3 16v 86кк.Бихте ли ми да ли съвет.Благодаря Ви предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те,Искам съвет относно газовинжекцион.Какъв модел да си сложа,или дали си заслужава това,че бенза откача нещо(цената).Питам за дане прецакат нещо колицата.На бензин си няма грешка но малко скапо сяда вече.С 1,3 16v 86кк.Бихте ли ми да ли съвет.Благодаря Ви предварително

Да споделя личен опит. От две години и 4 месеца съм монтирал ГИ Фобос в София на същата кола.Много съм доволен \да чукам на дърво\.Да не ме чуят от Фобос , но даже и газовия филтър не съм сменял\. Скоро ще го сменя-обещавам :icon_hmm: \.Сменям само редовно въздущния филтър.Единствено внимавам от коя бензиностанция зареждам.При тия цени даже и не ми се мисли за бензин .Каквото решиш слагай, само по-бързо и много километри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

мерси,но и да попитам още нещо,мощноста как е?чувал съм че на инжекциона няма никаква промяна.ти как е чустваш колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

мерси,но и да попитам още нещо,мощноста как е?чувал съм че на инжекциона няма никаква промяна.ти как е чустваш колата?

Много ми е трудно да разбера кога е на гас и кога на бензин , като вървеж.Ако има разлика ,то тя обикновено се дължи на качеството на горивото .Иначе има звуков сигнал и светодиодна индикация при промяна на режима.Инжекторите се превключат един по един щом компютъра прецени и най-важното не ти отвлича вниманието и всичко става без да го почустваш . Има и три режима на работа - нормален, икономичен и турбо.На сайта им има много подробности,ако ти представлява интерес.И един съвет ако позволиш - настрой я на бензин да върви перфектно преди монтажа ,за да не се чудиш после от къде е белята.Успех при взимането на решение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Колеги, какви свещи сте монтирали?

Преди да се "газигфицирам" предпочитам да си сменя свещите, но се чудя какви да сложа...

 

производителя (според моето ръководство на Space Star 1.3) препоръчва 4 вида, като един от тях е NGK BKR5E-11

От сайта на NGK съветват да изберем техните специални свещи за LPG / CNG , но цената е към 41 лева / бр.

 

Препоръките от NGK са:

1.Да се слагат иридиум или лазер иридиум свещи, с които са оборудвани заводски колите с газови инсталации!

2.Топлинното число да се увеличи с единица от 5 на 6 или от 6 на 7!!!

3.Разстоянието между електродите да е 0,8 мм., а не както е за Мицубишито ми 1,1мм."

Нещо не ми се дават по 40 левчета за свещ...

а за топлинното число дали да се съобразя, или да намаля разстоянието ...?

или да си сложа заводските NGK BKR5E-11...

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Редактирано от VenciTT
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С каквито и да я караш - все там. Само да са читави, че едно Денсо ми скъси живота и ме вкара в разход за кабели...... Хем оригинално Денсо.....

И ако обикновените свещи са с живот 25-30 000 км, иридиевите са с живот 100 000, така че - не е чак зле

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, какви свещи сте монтирали?

Преди да се "газигфицирам" предпочитам да си сменя свещите, но се чудя какви да сложа...

 

производителя (според моето ръководство на Space Star 1.3) препоръчва 4 вида, като един от тях е NGK BKR5E-11

От сайта на NGK съветват да изберем техните специални свещи за LPG / CNG , но цената е към 41 лева / бр.

 

Препоръките от NGK са:

1.Да се слагат иридиум или лазер иридиум свещи, с които са оборудвани заводски колите с газови инсталации!

2.Топлинното число да се увеличи с единица от 5 на 6 или от 6 на 7!!!

3.Разстоянието между електродите да е 0,8 мм., а не както е за Мицубишито ми 1,1мм."

 

Нещо не ми се дават по 40 левчета за свещ...

а за топлинното число дали да се съобразя, или да намаля разстоянието ...?

или да си сложа заводските NGK BKR5E-11...

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Здравей,колега!Жоро Топалигов от Пловдив.От десетина дни съм с газов инжекцион.По съвет на майстора,който ми е добър приятел смених въздушния филтър и свещите.Свещите,които взех са AC DELCO-каквито са за модела(1.3 2002год).Ходих до София ,заредих на отиване и на връщане от една газстанция---колкото показваше средния разход,толкова литри напълних 7.8лтр/100км.Та,за свещите--както ги извадих от кутийките,така ги сложих,не съм мерил никакво разстояние на полюсите.Не помня номера им,ако те интересува,ще намеря кутиите и ще кажа .Двигателят работи както преди,само дето сега карам и на газ.Не мисля,че скъпи свещи ще променят драстично нещо в работата на двигателя. Това мога да кажа по въпроса .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега!Жоро Топалигов от Пловдив.От десетина дни съм с газов инжекцион.По съвет на майстора,който ми е добър приятел смених въздушния филтър и свещите.Свещите,които взех са AC DELCO-каквито са за модела(1.3 2002год).Ходих до София ,заредих на отиване и на връщане от една газстанция---колкото показваше средния разход,толкова литри напълних 7.8лтр/100км.Та,за свещите--както ги извадих от кутийките,така ги сложих,не съм мерил никакво разстояние на полюсите.Не помня номера им,ако те интересува,ще намеря кутиите и ще кажа .Двигателят работи както преди,само дето сега карам и на газ.Не мисля,че скъпи свещи ще променят драстично нещо в работата на двигателя. Това мога да кажа по въпроса .

Здравей,Жоро!От броени дни съм нов собственик на Мицубиши Спейс Стар и искам да си сложа ГИ може ли да ми кажеш координатите или телефон на твоя майстор в Пловдив,защото нямам никаква идея къде да отида.Вчера ходих до BRC в Пловдив,но ми казаха 1 сума направо ме :icon_box:.Благодаря ти предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От броени дни съм нов собственик на Мицубиши Спейс Стар и искам да си сложа ГИ може ли да ми кажеш координатите или телефон на твоя майстор в Пловдив,защото нямам никаква идея къде да отида.Вчера ходих до BRC в Пловдив,но ми казаха 1 сума направо ме :icon_box:.Благодаря ти предварително.

 

Здравей колега. Аз съм разпитвал как стои информативно за сега ГИ за Мицку 1.3. Професионалният съвет който ми дадоха, че няма да усетя разликата ако сложа Фобос1 (към 1100лв) и ми предложиха Фобос2 (към 950 лв) при тясно специализиран майстор. Ако се нуждаеш от координати, свържи се с мен на лични.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен има един сервиз са газови уредби в Пловдив и това е ЛАСКОВГАЗ в Кичукпариж. Шест коли съм газирал там,никога не съм имал нерешен проблем и никога не са ми отказвали помощ.Слагаш газ и започваш да караш. Телефон 032/678814 0887744136 Кръстьо Ласков

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към VenciTT.

Колега ако мислиш да се "газифицираш" по-добре смени свещите след процедурата.

До сега съм карал само "газифицирани" коли , това ми е първия дизел, имам доста километри на газ.

За твойта кола всичко освен ГИ е измислица. Колкото до ГИ - вземи български и няма да сбъркаш. Доататъчно евтини са и производителите вече са ниво. Затова намери добър майстор за монтажа, понеже за ГИ монтажа е важен.

Когато слагаш ГИ после сложи задължително свещи за газ. Доста по-различни са от тези на бензин. Не е задължително да са скъпи, точно обратното, но да са за газ. Аз ползвах и продължавам да ползвам на другата кола свещи Brisk LPG . Многосъм доволен. На Пежото минах 70 хил. км и така го продадох. На Ситорена ги смених на 80 хил. км за авторитет, пак със същите .

 

Успех в "Газификацията".

 

:drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те!От скоро съм собственик на :mitsu-smiley: спейс стар 1.3 86к.с.и сега искам да и сложа ГИ макар,че някои майстори ме уговарят да си сложа обикновена с-ма тъй като двигателя ми го позволява.Проблема ми е в това,че нямам толкова пари и мисълта ми е дали няма да ми излезе по-евтино ако си закупя с-та от някой магазин и да отида само да ми я монтират.Моля Ви да ме посъветвате какво да направя,какъв ГИ да си купя,какво ми трябва,обиколих доста сервизи и не знам на какъв вариант да се спра.Ако има някой компетентен моля да ми помогне.Благодаря Ви предварително.Май накрая проблема ще окаже в мен самия. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те!От скоро съм собственик на :mitsu-smiley: спейс стар 1.3 86к.с.и сега искам да и сложа ГИ макар,че някои майстори ме уговарят да си сложа обикновена с-ма тъй като двигателя ми го позволява.Проблема ми е в това,че нямам толкова пари и мисълта ми е дали няма да ми излезе по-евтино ако си закупя с-та от някой магазин и да отида само да ми я монтират.Моля Ви да ме посъветвате какво да направя,какъв ГИ да си купя,какво ми трябва,обиколих доста сервизи и не знам на какъв вариант да се спра.Ако има някой компетентен моля да ми помогне.Благодаря Ви предварително.Май накрая проблема ще окаже в мен самия. :rolleyes:

 

 

Здравей колега, имаш ЛС (горе в дясно пликчето).

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Благодаря за отговорите и извинявайте в началото не разбрах,че коментарите се отнасят за мен. :icon_doh:,:icon_blush: вече съм газифициран и скоро ще ви споделя как се държи колата и какъв разход ми дава.

Редактирано от Stoyan_D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Искам да питам дали мога да си сложа обикновенна уредба.Питам,защото имам приятели които си карат колите с обикновена,а колата е пълна инжекция.мерси предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си сложиш обикновена газова. Аз съм с такава. Нали става въпрос за автомобила от профила ти - Space Star 1.3i?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единственото предимство на обикновената е цената.Могат да станат доста неприятни неща като гърмене.Един приятел така мисли мисли сложи обикновена ,като беше сигурен ,че няма да има гърмежи ,но :icon_n_oops: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми гърмеше преди да сменя свещите и резултатът беше спукана кутия за въздушен филтър, като лепенето и ми струваше 5 лева. С новите свещи не ми е гърмяло вече над 10000 километра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...