Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Дали да е лансер ?


Burning_Boy

Препоръчано мнение

А да - да не забравя. Моят Лансер има лампичка в жабката и както вече казах, го купих за 32 хил. лева нов. Твоят не знам какъв е... Да не е изгоряла лампичката :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

А да - да не забравя. Моят Лансер има лампичка в жабката и както вече казах, го купих за 32 хил. лева нов. Твоят не знам какъв е... Да не е изгоряла лампичката :icon_dance:

 

И аз нямам лампичка в жабката :-), но пък съм почти убеден че някои от копчетата на шофьора за стъклата светят, трябва да ги видя пак :-P.

 

Иначе по темата, сравнявате коли в различен ценови клас :-)

 

Топ оборудване на Лансер 53 990 лв.

Базов Санта Фе 69 990 лв.

 

Дори и не са в един сегмент :D

Няколко пъти съм се возил в едно Санта Фе (мисля, че беше стара генерация) и си бяха същите пластмаси като в Лансера :icon_doh:

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Не с лошо колеги, всеки има право на мнение, един на друг неможе да се оборим, тука трябваше да стане ясно дали си струва да се купи лансер или да се търси нещо друго, пък и основният въпрос е за кола на старо не за скъпи нови коли, както и да е то някъде в спора ще намерим истината, всеки си има предпочитания за марки, модели, и типове коли, а клипчето много ми хареса, но защо си мисля че ако пуснем моят лансер комби дето е на снимката може и да се окаже по стабилен от всичко останало там, или сред първите 3.... без никакви системи за сигурност, а е очевидно че е на последно място по всичко, става въпрос за баланс, но какво от това на кой му е нужен, и да осещам всичко по кормилото върху което колата премине, директен волан, стабилна в завой, супер ама такава кола си има и недостатъци, возия- липсва, караш семейно комби, върви добре но не чак толкова бърза, а се държи на пътя като рали кола и комфорт =0 ама кеф като завиваш нали :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

едва ли някой който си търси обикновена кола, икономична , надеждна и евтина за подръжка би държал толкова много на перформънс, идеята е какво вземаш за тези пари, и колко после ще ти струва да е стопанисваш, по този показател Митсубиши са много добре, даже при нас в Англия са много недооценени коли което ги прави супер избор( ниска цена) при покупка на автомобил 2-ра употреба.

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, първо тона ти и в двете мнения - дразни, второ карай си каквото пожелаеш :), аз Лансъра си го харесвам достатъчно много, за да съм дал 52000, както се сещаш за тези пари можеше и куп други коли да си взема. Но да твърдиш, че Хюндай е Китайско изпълнение, не е нормално. Къде навлизам и в какви води, и какви коли ще имам или не, ти си точно никой, за да го определиш. Предлагам ти да прекратим спора, аз ще си карам Лансъра без лампичка, ти си карай твоя. Само не разбрах, защо си си го купил, след като минусите които си избройл, многократно надхвърлят плюсовете?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да добавя, че през тела ми беше трудно...

 

Особено ме впечатли негодуванието ти срещу факта, че копчетата за сваляне на прозорците при Лансера, нямали лампички. Браво - те това се вика разбирач! Намерил си най-същественото предимство на Хюндая. Лампичките на копчетата - те и 1 цент не струват

 

Когато дам 50 000лв за кола, има някой дреболии, които са недопустими!!! Аз не държа на лампички, защото дори не съм гледал има или ги няма, но просто не съм и предполагал, че може да ги няма. И аз искам колата да ми е 300 коня, аз също искам спирачки брембо, също така искам 4х4, искам и да е турбо-безнзин, е да ама много искам - нямам пари за такава кола, но искам когато съм дал 50 000 за кола 2008г., багажника ми да не е от ВЪЗМОЖНО НАЙ-НАЙ-НАЙ ЕВТИНИЯ материал и да се чудя, как да не го набръчквам, това са елементарни неща и явно не струват 1 цент, за да ги пропуснат, но ти си си разбирач, а аз ИДИОТ, както горе долу ме определи, така че какво разбирам аз...

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги като си купувах моя автомобил,имах огромен избор смилъл автомобил до 50000лв като условието беше да е нов.Така започна едно ходене по автосалоните-1място където отидох беше кия-с нейната гаранция от 7години нямаше как да отида 1 на друго място,но с нищо не ме грабна после хюндай и там така,също ходих и до рено,опел,голфовете ги гледах а3-ките(но те надвишаваха лимита доста)след това отидох и в сеат защото те предлагаха собствен лизинг на преференциални цени,но далеч от мисълта че това ще е колата,но уви още в същия ден си я поръчах без замисъл,защото всичко беше като при голфа и а3-ката говоря за ходова част,двигател технологии е тем подобни единствено купето беше испанско и цената беше с 10хиляди по-малко от голфа и с 15 от а3-ката.Не бях ходил в балкан-стар не знаех как стоят нещата,но след като си закупихсеата отидох просто ей така и ако трябваше да избирам щях да се двуомя доста лансера сравнен с другите които споменах напълно оправдава цената си за разлика от тях така че колегата ако се е спрял на :mitsu-smiley: да си го взима и няма да съжалява въобще който не му харесва с парите които ще продаде лансера спокойно може да си вземе една нова дачия

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, първо тона ти и в двете мнения - дразни, второ карай си каквото пожелаеш :), аз Лансъра си го харесвам достатъчно много, за да съм дал 52000, както се сещаш за тези пари можеше и куп други коли да си взема. Но да твърдиш, че Хюндай е Китайско изпълнение, не е нормално. Къде навлизам и в какви води, и какви коли ще имам или не, ти си точно никой, за да го определиш. Предлагам ти да прекратим спора, аз ще си карам Лансъра без лампичка, ти си карай твоя. Само не разбрах, защо си си го купил, след като минусите които си избройл, многократно надхвърлят плюсовете?

Твоят тон предположи моя. Възможно е да си прав, че дразни, а то е защото се подразних. Не съм те нарекъл "идиот". Казал съм, че някои автомобили, заради многото асистенти, с които са натоварени, стават "идиотоустойчиви". Това е често срещан термин в автомобилната, аналитична журналистика и не представлява лично отношение. Употребих термина като синоним на автомобил с некомуникативно пътно поведение. Мисля, че темата, освен че страшно се измести, напълно се и изчерпи. За ключ е. Няма да се разберем. Снимал си багажниците. Моят Лансер е Спортбек и багажникът му е безупречно оформен. Няма нищо общо с този на седана. Наистина съм виждал багажника на седана и съм съгласен с теб, че е шокиращ. Предполагам, че ги правят по различен начин в зависимост от това дали багажникът е или не е част от купето, като в последния случай качеството е друго. За логика в това не ме питай, не мога да ти кажа. Сега, защо съм купил Мицубишито - ами ти сещаш ли се за по-добро предложение на кола в този клас, със 140 к.с. дизелов мотор, макар и помпа дюза и срещу 30 хил. лева новичка от магазина, последен модел за съответния модел на марката? Е, аз не се сетих и затова го купих. Ако обаче трябваше да дам 52 хил. за тази кола :icon_doh: Никога! Е тогава, давах 55 хил. точно - Алфа 159, 1,8 TBI - 200 к.с., ниво Ti - разбирай уникално творение с кожен салон с червен шев, червени, четирибутални спирачни апарати, капаци на огледалата от полиран алуминий, спортни прагове и за любителите на стереоуредбите, тъй като аз, както посочих по-горе, не съм им фен, Hi Fi система Bose. Или наче казано, не ми препоръчвай Хюндай, дай ми пари, аз знам точно какво искам. Не се сещам за нищо повече и приключвам с постовете си по тази тема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха... човеко, мнението ти е просто спийчлес :). Имаме Санта Фе, вече 5години, купено чисто ново, искам да ти кажа, че СПИРАЧНАТА СИСТЕМА /която ти даваш за пример/ е около 3 класи и половината над моята. Когато то е спряло, аз все още се чудя дали да почна да спирам. Такива мнения, скапват марките и сервиз и гаранция, отново 2 класи над Mitsubishi поне в БГ. Не ми обяснявай, кое китайско и кое не вътре, защото това ако е Китай, то моя Лансър е от Африка :). Не знам на кое викаш сензори за по 2 и 50, но вентилация на седалките имат X6, Е класа и нагоре, твоето мнение е много рядко ограничено и е първото от много време, което прочитам за Хюндай с такива мисли в него. Просто издухаха всички с 5те години гаранция, както се вижда, вече доста Европейски марки се опитват да дадат 5г. Изобщо се чудя точно, какво да коментирам на мнението ти, ако искаш вземи си Лансъра и може да тестваме, каквото искаш поведение, аз съм изумен от мнението ти. Ако искаш и ABS може да сравним и в двете е комбинирам с EBD мисля че беше, защото докато моя се чуди как да ми изрита крака от педала, то при Хюндай, той потъва сам... абе въобще не виждам, какво точно да споря с теб :). Всеки има право на избор, но ти предложи италиянка а оплю Хюндай, за мен това е достатъчно показателно. Уважавам мнението ти, всеки има право да кара каквото си пожелае...

 

http://0.tqn.com/d/cars/1/0/B/B/2/ag_10lanceres_trunk2.JPG

 

http://www.advancedtechnologykorea.com/wp-content/uploads/2011/09/Hyundai-i40_3.jpg

 

Интересно, кое тук е по КИТАЙСКО... няма дори да си правя труда да права повече сравнения, та в Лансъра ми няма лампа в жабката, да не говорим, че няма осветление на бутоните по вратите, абе изобщо безумия, далеч съм от това, че Хюндай е най-доброто, дори мисля че държат високи цени, след успеха им със Санта Фе-то се самозабравиха, и имат също кусури достатъчно много, но твоето мнение, е чисто безумие :).

 

А до колегата lancer j, предполагам има в предвид I30, защото I35 няма такова :), именно това беше колата която си бях поръчал преди Лансъра, но така и не я дочаках след като 4 месеца не беше влезнала в производство и много добре знам ценовата разлика, защото точно нея, аз изплащам :). Пак казвам, всеки си има предпочитание...

Да объркал съм се I30,само да не се бъркаш и ти,че не влезла в производство,защото 2008г. имаше I30.А що се отнася до корпорацията Хюндай,автомобилите са им много малък %,така че могат да си позволяват и 20 години гаранция и много пари за реклама

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Eвала,бре Ранга!Тегава ми е програмата тия дни и нямах намерение да се включвам повече в този спор с колегата dino355,защото не бих могъл да запазя учтивия тон!Подкрепям мненията ти на 100%-имам някаква бегла представа от santa fe-то и от ix-55(около 100К.км),имам представа някаква и от алфата(автомобилът с най-добрият дизайн в интериора и екстериора -за повечето си модели сред Европейските авто- производители-според мен),имам си представа(надявам се за обективна) и за собственият ми лансер с всичките му плюсове и минуси-всичко,което написа го споделям напълно !Темата е редно да бъде разчистена относно спама(модераторитеее)!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къ-хъм....

И кой постове по-точно да резнем?http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къ-хъм....

И кой постове по-точно да резнем?http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

Онези които нямат ама грам отношение към моето въпросче, в този клас за мен тези алфи и там хУидаи и тем подобни изобщо неми влизат в класацията по скоро бих свалил годината но не бих си взел никога ама никога италиянка или французоика. Аиде за хУидаите сам с смесени чувства НО моляви да коментираме само лансер :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да направя най-доброто за теб :), ако си от София разбира се. Ще ти дам номер, обаждаш ми се, правим една среща и те качвам в моя, той е на 70000км тамън да видиш пластмаси и всичко, после правиш ти едно кръгче и поне малко да си наясно с не нов Лансър, за мен няма проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да направя най-доброто за теб :), ако си от София разбира се. Ще ти дам номер, обаждаш ми се, правим една среща и те качвам в моя, той е на 70000км тамън да видиш пластмаси и всичко, после правиш ти едно кръгче и поне малко да си наясно с не нов Лансър, за мен няма проблеми.

:icon_clap: :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap: Колега много благодаря за предложението, ще се възползвам от офертата,но да се по-оправи времето и ще те потърся ако до тогава не съм се задомил вече с някое :mitsu-smiley: :drinks: Е това е готино изказване :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кога кажеш :), пратил съм ти тел... ако сега го тестваме :), щи покажа и ESP-то ква работа вършиии :)))))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска се видяхме с колегата / и приятелката му/, мисля че му хареса Лансъра :))), жалко само че моя беше Дизел и не можа да придобие представа за двигателя и скоростната кутия. Ще видим като се върне в тях си, какво ще каже :)))... а аз се радвам, че се запознах с още един човек от форума :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз обаче с такова обобщение няма как да се съглася по простата причина, че съм запознат с цените на всички автомобилни производители, които имат официални представителства у нас. Цената на Лансера по ценова листа (дизел, ниво на оборудване Invite) е 42 хил. лева. Моята я взех през 2010 за 32 хил., но в този момент кризата беше в разгара си в света, Мицубиши започваха да предлагат собствения си дизел и чистеха наличностите от тези с двигателя на Фолксваген. Така направиха кампания за 2.0 DI-D Invite, която се задържа около 2 месеца. Имаха за продан за България около десетина бройки. След този момент подобна промоция не са имали. Затова говоря за съотношение цена-качество при цена от 42 хил. лева за ниво Invite. Няма да соча тук цени и екстри. Всеки може да влезе по сайтовете, да види цените на конкуренцията и ще види, че автомобил сегмент C, с дизелов двигател, мощност между 120 и 150 к.с. и приблизително същите екстри, се продава под и около тази цена. И при повечето от тях твърдя, че предлагат по-добро съотношение цена-качество. Много трудно ще намерите кола в този клас и с горните параметри, която за 40 хил. лева да предлага това simplicity в интериора, което наблюдявяме в нашите коли. Да, за 30 хил., дизел, 140 к.с., модел автомобил 2008г. е OK. Но това не е редовната цена на колата, така че точно съотношението цена-качество никакво го няма. Просто влезте и вижте ценовите листи на Opel, Renault, Peugeot, Citroen, Toyota, Fiat, Alfa Romeo, Ford, VW, Kia, Hyundai и т.н. Сравнявате с Astra, Megane, 308, C4, Corolla, Bravo, Giulietta, Focus, Golf, Ceed, Elantra - съответен двигател и ниво на оборудване. Ще видите, че в цена от 42 000 лева, на нас с Лансерите са ни калкулирали най-висока цена за марката Мицубиши и така точно съотношението цена-качество е спаднало драстично.

Приятелю, не забравяй, че колата е произведена в Япония, , колите които изброяваш са европейски или сглобявани в Европа, и е нормално цената да е по висока, от няколко години курса на йената е доста висок и нормално е колите , като Lancer, сглобявани в Япония да са по-скъпи, и не съм убеден, че материалите в изброените, с изключение на VW, да е по-добро, да по-лъскаво е, но е същото качество, затова нека колегата да си вземе тази, която го кефи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска се видяхме с колегата / и приятелката му/, мисля че му хареса Лансъра :))), жалко само че моя беше Дизел и не можа да придобие представа за двигателя и скоростната кутия. Ще видим като се върне в тях си, какво ще каже :)))... а аз се радвам, че се запознах с още един човек от форума :).

 

Ти си го разглезил сега с Instyle, и ще се метне на някой Intense и ще вика Lancer-a не струваhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rulez.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Преди време карах Colt 2003.Смених го с алфа.Сега поради промяна в обстоятелствата ми се налага да я сменя с някоя по голяма кола - комби или ван.Пак се насочих към митсубиши и по конкретно към Lanser комби 2004 / 2005.Ще съм благодарен ако някой сподели впечатления (резервни части,консумативи)от подобен автомобил - видях ,че един от форумците е с такава tonino_g3. Предварително благодаря за инфото.

Редактирано от otnesen
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти си го разглезил сега с Instyle, и ще се метне на някой Intense и ще вика Lancer-a не струваhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rulez.gif

 

 

Той това вика, трябва да е най-високото хахха :), хареса му и на него :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как няма да му хареса. Просто няма друга кола за толкова пари с такова поведение на пътя.

Миналата година като ходих до "Ратола" за смяна на консумативи пинах през пр. "Петроха". На отиване внимателно, за да се запозная със състоянието на пътя, но на връщане просто се изкефих максимално. Върви пущината с 90 и пита за още. Острите завои ги взема с 40-50 като по релси. Като дъвка се лепи по завоите и като изтребител се наема по баирите.

Бе тая фирма прави самолети, кораби и подводници, та една лека кола ли няма да направи както трябва!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Преди време карах Colt 2003.Смених го с алфа.Сега поради промяна в обстоятелствата ми се налага да я сменя с някоя по голяма кола - комби или ван.Пак се насочих към митсубиши и по конкретно към Lanser комби 2004 / 2005.Ще съм благодарен ако някой сподели впечатления (резервни части,консумативи)от подобен автомобил - видях ,че един от форумците е с такава tonino_g3. Предварително благодаря за инфото.

 

Здрасти колега,

по-долу във форума съм писал доста за модела, има и други теми може да разгледаш, също погледни и темите за аутлендър 1 те са почти еднакви коли и нормално ако на едното има проблем да се появи и при другото.

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=24536

 

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=24461

 

 

Лансер 2005 е истинско :mitsu-smiley: ще ти хареса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти си го разглезил сега с Instyle, и ще се метне на някой Intense и ще вика Lancer-a не струваhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rulez.gif

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: На колегата колата е ИЗРОД напълними душата този лансер, това за мен е невероятна кола а за музиката дане споменавам,че мести бъбреци :icon_clap: Тези неща за пласмасите кадето казвате,че тропат аз останах с добро впечатление а удоволствието от шофирането на този хищник е феноменално имах чувството,че държа пътя с рацетеси много директен волан а окачването :icon_rock: БРУТАЛНО СТЕГНАТО авееее това е моята кола. За външния вид дане говорим толкова остра и агресивна,че няма до каде колата е :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: На колегата колата е ИЗРОД напълними душата този лансер, това за мен е невероятна кола а за музиката дане споменавам,че мести бъбреци Тези неща за пласмасите кадето казвате,че тропат аз останах с добро впечатление а удоволствието от шофирането на този хищник е феноменално имах чувството,че държа пътя с рацетеси много директен волан а окачването БРУТАЛНО СТЕГНАТО авееее това е моята кола. За външния вид дане говорим толкова остра и агресивна,че няма до каде колата е

 

:rulez: Така се чувствам всеки път когато си погледна колата и се кача в нея... един прост семеен седан , които носи такова вълнение , невероятно но факт:mitsu-smiley:

 

Просто за инфо за по-ниското оборудване(Intense, че има и по-ниско от това...), ако по някаква причина не се стигне до Instyle. Разликата с това което си видял е кожата, ксеноните, и навигацията. Всичко друго си е там... включително прекрасното музикално озвучение на Rockford Fosgate :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...