Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Озвучаване на Каризмата


jaja_vor

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Колата ми е Каризма, 1.8GDI със старото купе '98-'99 г.

За мое съжаление моята е без инсталирано озвучаване в предните врати.

Ако някой може да помогна и да ми обясни как се монтират точно говорителите в предните врати. Като махнах кората има отвори на самата врата за говорители, но са по скоро квадратни, със страна около 16 см. Най-вероятно има някакви фланци подпомагащи монтажа на говорителите. Знам, че ЕЛЕГАНС на Каризмите си имат вградени говорители във вратите, но не знам какви са точно и как са монтирани. Как да си монтирам и на моята. В момента предните са едни малки говорителчета и монтирани на предното табло, отдолу.

Друг въпрос е дали някой е слагал говорители и на задните врати. Там също има отвори под кората, но са доста по малки (не знам дали и 13см. ще мога да вкарам)

Задните говорители ми ги бяха махнали (така купих колата). Купих си от ТЕХНОПОЛИС 2 по 16,5см JBL за 70лв. , но се чува ужасно.

Искам да направя нещо , поне за една прилична музика. Готов съм да дам и 300-400 лв за говорители и елементи по монтажа им. CD-то ми е Panasonic, среден клас и за сега няма да го сменям, ще си разчитам не него.

 

Та идеята ми беше да монтирам 165мм мийт баси + пищялки във вратите (двукомпонентна система) и да сложа някакви говорители или отзад на мястото на фабричните или на задните врати.

 

Помогнете с идеи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. И аз минах по твоя път. Смених си задните колонки с Hertz /не много скъпи/ и останах разочарован. След два - три месеца реших да сложа и на предните врати, но такива, на които басите са отделно от високите, за да е цял говорител а не с дупка по средата и отделен филтър. Взех едни 16,5 см. от Техномаркет, които се оказаха малко по-дълбоки и се наложи да ги хвана за самата кора, за което се наложи да я режа. Обаче като пуснах и четирите колони, ми се напълни душата. Приятелите си мислеха, че съм сложил туба с усилвател. Ако пусна само предни или само задни, звука е под всякаква критика, но заедно правят чудеса. Страшно съм доволен от себе си. Вярно, че и СД-то е от вън/от Англия някъде/, но и без колоните не става. Ако искаш ще приложа и снимков материал, ако си близо до Пловдив може и да ги чуеш. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен, аз пък освен в предните врати (pioneer 16см), изрязах и задната кора и там сложих елипси пак пайнер и съм доволен. CD-то е пайнер също от много нисък клас. Ако искате и аз мога да приложа снимки

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. И аз минах по твоя път. Смених си задните колонки с Hertz /не много скъпи/ и останах разочарован. След два - три месеца реших да сложа и на предните врати, но такива, на които басите са отделно от високите, за да е цял говорител а не с дупка по средата и отделен филтър. Взех едни 16,5 см. от Техномаркет, които се оказаха малко по-дълбоки и се наложи да ги хвана за самата кора, за което се наложи да я режа. Обаче като пуснах и четирите колони, ми се напълни душата. Приятелите си мислеха, че съм сложил туба с усилвател. Ако пусна само предни или само задни, звука е под всякаква критика, но заедно правят чудеса. Страшно съм доволен от себе си. Вярно, че и СД-то е от вън/от Англия някъде/, но и без колоните не става. Ако искаш ще приложа и снимков материал, ако си близо до Пловдив може и да ги чуеш. :icon_rock:

Привет, вече си мислех, че никой няма да ми пише.

Можеш ли да ми кажеш какъв е модела на говорителите (на ХЕРЦА, а и на другите) или поне в какъв ценови диапазон са, за да се ориентирам.

Слагал ли си някаква вата или звуко-изолация във вратите.

Имаше ли си оригинални говорители във вратите, които си сменил, или оригиналните са ти били, както при мен, само отзад и отпред на самото табло. Можеш ли да ми кажеш и модела на CD-то.

 

Ще съм ти благодарен и на снимков материал, мисля, че ще ми е от полза.

Аз в събота вероятно ще минавам през Пловдив, но не знам с колко време ще разполагам, а и как ще те намеря. Аз трябва да ходя при Милен (до Бриколажа) да ми смени свещите и една лула.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен, аз пък освен в предните врати (pioneer 16см), изрязах и задната кора и там сложих елипси пак пайнер и съм доволен. CD-то е пайнер също от много нисък клас. Ако искате и аз мога да приложа снимки

Здравей,

Кората не искам да си я режа, но бих искам да видя монтажа на говорителите на предните врати .

Ще съм ти благодарен за снимки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е като идеш до Милен му напомни да ти покаже неговите Херцове във вратите (отзад на оригиналните места пак са същите колонки)..... и да чуеш как свири.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега мога да те посъветвам да си обезшумиш задните калници под заводските говорители. Има такъв изолационен материал на STP използван от руските военни. Цената е към 25-30 лв на лист с размери грубо 50х70 см. Трябват ти поне 2-3-4 зависи колко лев ти се дава. Моето мнение за говорители е жълт Херц 170лв или сивата серия(над 200 бяха) най-скъпата. На моята стандартните кръгли дупки съм ги изрязал на елипси и имам 2 пайнера много стари ама се чува доста добре. Успех !! Има и много хубави модели на JBL но там цената е към 400 лв така че ти си решаваш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е като идеш до Милен му напомни да ти покаже неговите Херцове във вратите (отзад на оригиналните места пак са същите колонки)..... и да чуеш как свири.

Обезателно ще МУ напомня :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега мога да те посъветвам да си обезшумиш задните калници под заводските говорители. Има такъв изолационен материал на STP използван от руските военни. Цената е към 25-30 лв на лист с размери грубо 50х70 см. Трябват ти поне 2-3-4 зависи колко лев ти се дава. Моето мнение за говорители е жълт Херц 170лв или сивата серия(над 200 бяха) най-скъпата. На моята стандартните кръгли дупки съм ги изрязал на елипси и имам 2 пайнера много стари ама се чува доста добре. Успех !! Има и много хубави модели на JBL но там цената е към 400 лв така че ти си решаваш.

То и аз планивам да ги обезшумя, вратите също. Но и се чудя дали вместо да монтирам във фабричните места за говорителите отзад (тъй като там обема ми се струва доста малък), да сложа едни 13см - ви двукомпонентни и на задните врати. Възможно е да се чува доста по-добре.

Този жълтия Херц е модел Hertz ESK 165, има и Hertz ESK 165L, който е с хартиена мембрана. - струват към 180-190 лв. Иначе най-скъпия 16,5 см от сивата серия е Hertz MLK2 TW и е над 1000 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето моите снимки

http://imageshack.us/g/713/rearh.jpg/

Благодаря за снимките.

Ти предните направо за кората ли си ги монтирал? Хванати ли са по някакъв начин за ламарината на самата врата?

Слагал ли си вата или друг звукопоглъщащ или изолационен материал?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, направо за кората, но изрязах и сложих зад кората по 1 пръстен от МДФ, с диаметър колкото говорителя и така стана доста по-здраво (захващането стана с болт през говорителя-кората-пръстена). Лошото е само, че като отварях кората след време и от влагата пръстена се беше надул, но още държи :). За металната конструкция на вратата не съм ги хващал. Не съм използвал никакви шумоизолиращи материали. Само видях зор докато прекарах кабелите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се сложи колона на вратата без да се реже кората. Ето малко снимки и от мен.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/43/img4714h.jpg/

 

Нямам слагано нищо допълнително като вата или каквото и да е. Колоните са хванати директно на кората. А колкото до задните-просто смених говорителите с нови и пак са под решетките. Не се виждат.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето моите снимки

http://imageshack.us/g/713/rearh.jpg/

Kолега здравей и аз искам да сложа елипси на кората дато теб,но все още не мога да се престраша да я изрежа.Може ли да те помоля да сложиш още някоя снимчица и да поясниш с какво си я рязал.Също да те питам на всички Каризми ли е еднаква кората,защото моята ми се струва много мека.Много ти благодаря предварително. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че корите са еднакви. На мен също ми беше трудно да се реща да режа кората и затова си направих друга, та това което се вижда на снимките е правената. След това си отрязах и оригиналната, но не съм я снимал. И двете ги рязах със зеге. Ако много държите ще снимам и как стоят същите говорители на оригиналната кора. Правената я махнах, защото не я бях направил да се прегъва по средата и не можех да събирам по-обемните багажи, а и потропваше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Мисля, че корите са еднакви. На мен също ми беше трудно да се реща да режа кората и затова си направих друга, та това което се вижда на снимките е правената. След това си отрязах и оригиналната, но не съм я снимал. И двете ги рязах със зеге. Ако много държите ще снимам и как стоят същите говорители на оригиналната кора. Правената я махнах, защото не я бях направил да се прегъва по средата и не можех да събирам по-обемните багажи, а и потропваше.

 

 

Здр. колега!!! Аз отзад сложих 16.5 Херц от 65лв. и е доста добре. Сега се чудя за отпред.Качи ако ти се занимава някоя снимка.Аз в момента се чудя дали да срежа кората или да сложа малки на мястото им 13см. Какво е вашето мнение ??? Ако се изрежат ще свирне много добре със едни 16.5 отпред ;)

Редактирано от doktora_mz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Нали дават едни метални пластинки с говорителите, които се защипват на кората и болтовете се навиват в тях и няма мърдане. Няма ли да стане с тях вместо допълнителен пръстен? Нещо последните снимки не ги отваря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно и така ще стане. Не знам защо не ги отваря, може би са ги изтрили, защото не съм влизал отдавна в профила ми

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Здравейте, Колеги, аз на моята Каризма съм и сложил две елипси на задната кора и две елипси във вратите + 2 пищялки колонките над таблото, звукът е направо перфектен, малко си поиграх с предните елипси, но се получи все едно са си от там. Ако искате ще кача и снимки. Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...