Премини към съдържание

Монтаж на допълнителен бутон на борд. компютър на SPACE STAR


Препоръчано мнение

Това си е редовен проблем.Трябва да се почисти лака на спойките на самия дисплей,и да се презапои наново .Обикновенно в повечето случаи това е достатъчно.

 

Много ти благодаря!

 

Само че пред мен сто и друг проблем - не виждам ботчета или нещо друго, с което да започна демонтирането на бордовия компютър някаква помощ по този въпрос?

Редактирано от ДимДим
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами може да прегледаш темата, в самото начало - между снимките съм описал как става свалянето. Ако Все пак се затрудняваш - ще помагаме !

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами може да прегледаш темата, в самото начало - между снимките съм описал как става свалянето. Ако Все пак се затрудняваш - ще помагаме !

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

 

Виновен съм! :good: Не съм го прочел. Само за уточнение навирам отверката от страна на панорамното стъкмо и дърпам към мен докато не се отвори така ли ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да, от към стъклото пъхаш отвертката, но май трябва в посока нагоре да дърпаш. Или по-скоро като лост да избуташ нагоре. На зъбци е , гледай на къде ще поддаде капака.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да, от към стъклото пъхаш отвертката, но май трябва в посока нагоре да дърпаш. Или по-скоро като лост да избуташ нагоре. На зъбци е , гледай на къде ще поддаде капака.

 

ОК в тези дни ще пробвам и ще пиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОК в тези дни ще пробвам и ще пиша.

 

Успях да сваля кората на бордовия компютър, естествено след като надрах тапицерията и счупих едното и краче, но достигнах до обувките на кабелите почистих ги, продухах ги и в крайна сметка цифрите на разхода на гориво и часовника се виждат вече на 100%, но числата за външната температура се вижда на 30 % :D. Не незнам дали на долния ред трябва да има някакви показания, но при мен никога не е имало. Идеята ми е да пръсна буксите с контактен спрей или нещо такова. Дайте някакав акъл :icon_hmm: .

ето снимка:

http://imageshack.us/photo/my-images/23/sdc13565x.jpg/

Редактирано от ДимДим
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се почисти платката от лака и след това да се презапоят крачетата на дисплея.

 

Ако нямаш оригинално радио, не чакай показания на долния ред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се почисти платката от лака и след това да се презапоят крачетата на дисплея.

 

Ако нямаш оригинално радио, не чакай показания на долния ред.

Благодаря! Значи аз не съм стигнал до там :D. Ще се наложи да го разглобя повече. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги! Имам въпрос преди да почна да разглобявам. Искам да си сменя осветлениети на борд компа.

Та вапросът ми е където са жълтото и зеленото кабелче на снимката в началото там ли стоят крушките или не се виждат а са по навътре ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там стоят, където са отворите. Ако нямат синьо чорапче препоръчвам да си вземеш диоди с "топла" бяла светлина, защото ако филтъра не е на крушката после ще свети прекалено в синьо. Вероятно ще стане с лента под платката или с по два диода запоени на по 90 градуса ^ на мястото на крушките. Не пречи при същото сваляне да направиш и бутон.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с оригинално СД и нямам проблеми с бутона. :)

Мисла да им сложа само чорапчета сини и така да го направя да свети синьо. Дали ще стане?

Редактирано от DOOJ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги при мен не се получи пробвах със съпротивления от 5 до 10 килоома и нищо запоих кабелчето както е показано на снимката става въпрос за каризма 2001г. Някаква идея да не би при каризмите да се запоява на друга място .

Благодаря предварително.

Поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При каризмите може и да е малко по-различна платката,но пак става.Трябва да се запои съпротивлението в общата шина където се събират всички бутони,оттам бутона последователно и на маса.Но стойността на съпротивлението май беше друга-трябва да се експериментира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

До Plamen 75

Здравейте колега, Хубаво е да пишете на кирилица, дори е задължително. По въпроса който сте задали (макар и в другата тема) отговора е че, трябва да свалите дисплея и да презапоите тази дългата поредица от спойки 64 на брой с повечко калай, но не и да се съединяват. И проблема Ви ще изчезне. Има снимка на платката в поста който сте цитирал. Успех!

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги,

И аз си монтирах такъв бутон(по-точно ми го монтираха).Появиха се допълнителните функции-оставащи километри и средна скорост,но не мога да ги занулявам и контролирам по никакъв начин.От най-лявото копче се занулява само средния разход,другите -не.При вас така ли е или си работят нормално и на какво се дължи това?

Поздраави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега.

Пробвай като занулиш всяко от показанията - със средното копче сменяш и с лявото зануляваш, после пак променяш със средното и зануляваш.

Успех. Пиши дали се получава, при мен -да.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,колега.Уж бях пробвал по този начин и не се получаваше,сега стана :) .Явно в мен е била грешката.А оставащите километри с наличното гориво автоматично ли се променят като се дозареди колата или пак трябва да се нулира?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм много сигурен, но ако е малко количеството на заредения бензин може и да не го отчете. Може би и след изключване на двигателя и после пак включване - автоматично да си го преизчислява, ако не знам до колко ще е точно.... Освен да пробваш...

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно,на мен като ми го монтираха показваше някакви оставащи километри,но като стигна до нула и стоя доста време въпреки,че съм презареждал колата 2 пъти. Една сутрин от самосебе си започна пак да отчита. :icon_doh:

:drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Перфектно! Работи! 3 показателя само дето не мога да разбера това със скоростомера, защо го има?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте Колеги

 

От скоро карам Каризма 1.9 ТД 2001г.

Днес реших да смъкна дисплея за да му сложа DISP бутон, но е съвсем различен от снимките в темата.

 

http://prikachi.com/images.php?images/618/6417618I.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/619/6417619I.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/620/6417620N.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/622/6417622M.jpg

 

Някой знае ли как може да се случи това или да се отказвам.

 

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега, честно казано в твоя случай не знам какво да те посъветвам, надявам се и някои по запознат да се включи. Иначе в момента разполагам с едно оригинално СД W142 мисля че е модела. Утре предполагам ще успея да кача снимки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Каризмата нестава.....Всеки бутон си е на отделен вход на процесора. Дутони допълнителни немогат да се добавят като на Спеиса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, ще си търся оригинално cd да пробвам.

 

А дали има нещо нередно при положение,че с метода с ключа на контакт + ресет бутона и сет бутона не ми показва нищо.

Стоят си само датата, часовника и градусите. Да не би компютъра да може да показва само това?

И другото което забелязах, е че след поставяне на борд компютъра той се нулира на 01.01.1999, а колата се води 2001.

Нормално ли е това или двете години трябва да съвпадат?

 

 

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Привет колеги!От скоро съм собственик Спейс Стар 1.3 и имах проблем с компа(не се показваха всички цифри на дисплея)но благодарение на този материал добих смелост да го отворя и презапоя и сега всичко е ОК.Между другото си монтирах и допълнителния бутон(макар,че показанията на компа се сменят и без оригинално радио)Оше веднъж ,БЛАГОДАРЯ за прекрасния материал на VenciTT ,дано да има повече такива колеги, за да се учат новобранките като мен!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...