Премини към съдържание

разход на SPACE STAR много гори


dundi

Препоръчано мнение

Колеги колата ми е Мицубиши спейс стар 1.3 1999 г. Сложих газов инжекцион още щом я купих през лятото на 2011г

Като цяло съм много доволен от колата с малки изключения.

МНОГО МИ ГОРИ и не мога да разбера от къде идва проблема.

Моля за съвети и помощ.

Предварително благодаря! На всички отзовали се.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уточнете колко е това "много", само на газ ли гори много или и на бензин?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уточнете колко е това "много", само на газ ли гори много или и на бензин?

Благодаря за бързият отговор!

На бензин не сам я карал много, там ми се струва, че е в границите на нормалното. Проблема е при газта, между 12 и 14 няма особена разлика при карането.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай, отиваш при човека който ти е монтирал газовата уредба......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ходил сам доста пъти и то не само при него и почти нищо не се променя.

всеки път прави нови настройки на компа за това си мисля че проблема е някъде по дълбоко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тръгни от смяна на въздушния филтър, филтъра на газовата...... свещите също могат да са виновник за разхода, при каране на газ разстоянието м/у електродите трябва да е 0,6 мм до колкото си спомням, макар, че моите съм ги направил 0,5. Кабелите ако са кофти и запалването е лошо също може да окаже влияние... все пак за зимата 14 не е кой-знае колко според мен...... колко на 100 ти е горяла в началото след монтажа?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След монтажа я покарах известно време градско в София около 500км. да олегнат мембраните на изпарителя.

След това ми направиха нов реглаж и тръгнах за морето.

Извънградско не можа да ми падне под 10 / 100.

Като се върнах ми направиха нов реглаж, след като вече бях сменил свещите DJ TUMBI ми писа да намаля растоянието на 0,8 мм направих го.

За момента извънградско ми пада максимум при най икономично каране по магистрала до 9-9,5 /100.

При смяната на маслото съм сменил въздушният филтър.

Ходих и при друг майстор за газовата от който мои колеги са много доволни. Та той ми каза че настройките са си много добре.

Та вече не знам какво да правя. Всичко изглежда добре, а реално не е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи на бензин конкретно не съм засичал защото ми излиза много дебело но според моите наблюдения като работи на бензин само на студено докато подгрее за да може да обърне на гас е около 10-11, което според мен е нормален разход подчертавам на студен мотор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Ходи при друг газаджия според мен. Аз имам същия автомобил и ми харчи в София градско около 10 литра на 100 км, при това с обикновена газова уредба. На бензин ми харчеше преди 7.5-8 градско и около 5.5 извънградско, като имам впредвид, че не се юркам много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега. Наистина и на мен ми се струва 10/100 на извън градско. Колкото и скъпо да ти струва първо засечи разхода на бензин и ако отново е голям, тогава проблема ще стане по ясен. Посъветвай се отново с DJ и ако е възможно запиши си час при него, за да я прегледа. С този разход се губи смисъла на ГИ, който си монтирал. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...