Премини към съдържание

Колеги, писна ми....


valboss

Препоръчано мнение

Колеги....

Уморих се.

Уморих се, да доказвам на държавата, че за да бозае от мен - трябва да съм жив.

Че за да си плащам данъците - трябва да работя, да се храня и да дишам.

Трябва да си плащам осигуровките - социални, здравни, за пенсия, за болници, за депутатите, за премиера, за президента, за новите им автомобили, за "тънките" и кюфтета, за почивките им по света....

Отделно събирам за памперси - щом ще работя до 65 години/а защо не и до 80/, ще ми трябват, пък и ще трябва да си сменям поне по няколко на ден.

Това в личен план.

Е, писна ми....

Писна ми, но и се замислих.

Едва ли само аз съм така.

Едва ли само аз доказвам на държавата, че трябва да ме стриже - а не да ме коли.

Едва ли само аз плащам, за всевъзможни чиновнически приумици, скрити данъци и официални налози.

Едва ли...

Почнах да се успокоявам - брей, не е толкова зле.

Че то аз съм един от многото - от сивата, бездушна, безлика човешка тълпа.

Вярно, че пийнем ли малко повечко, особенно в компания - тутакси пеем хайдушки песни.

Накървавяваме погледа, кръвното рипа нагоре и устата дума солени попръжни за държава, управници и никаквото време в което живеем.

Или казано иначе - станали сме кръчмарски, книжни или махленски герои...

Герои, на двадесет години изкривен, нелеп и тъжен преход.

..................

Е, пак ми писна!

Чудя се - аз съм здрав, прав мъж, а битието ме смазва....

А как ли се чувстват онези - които не са здрави, прави и които чакат от тази, същата държава, да се грижи за тях?

Как ли се чувства човек, който няма препитание?

Който е болен?

Който няма никой до себе си?

А как ли се чувства дете?

Дете, което е отритнато от обществото, което е без родители, което е без семейство, което е със здравословни проблеми?

Как ли се чувства това дете или деца, когато дойде Коледа, когато всички празнуват и държавата лежерно празнува....

Ще ви кажа - КОФТИ!!!

.................

Сигурно всички разбирате, накъде ви водя в тази тема.

Сигурно всички разбирате, защо ви пиша всичко това.

Защото Коледата идва, и всички ние, от форума, успяхме - въпреки сивото си ежедневие, въпреки несгодите, въпреки данъците и напук на държавата, вече няколко години, да връщаме усмивката на лицата на шепа деца - 70 малчугани от Детски дом за изоставени деца "Българка" - Ст.Загора.

Ще допуснем ли тази Коледа децата да ни очакват напразно?

Да не получат дребните си подаръци и малко по-празничното си меню за Коледните празници, които ние, потребителите на този форум осигуряваме?

Много ми се иска да вярвам, че и тази Коледа ще се справим.

С дребни суми - по лев, по два или по пет - който каквато възможност има.

Колеги, нека бъдем хора, нека избягаме от сивотата, нека бъдем милосърдни, нека дарим усмивка на питомците на дом "Българка"...

Тези от вас, които имат сърце и желание да помогнат, могат да пращат даренията си в:

ProCredit Bank

Bulgaria

IBAN - BG23PRCB92301001025915 (плащане в български лева)

BIC / PRCBBGSF

Бенефициент по сметката: Светозар Ангелов

Основание на плащане - За дом "Българка"

Вноските от каса на ProCredit Bank са безплатни.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Колеги, децата имат нужда от още малко подкрепа - http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=14343&view=findpost&p=235511 ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...
  • преди 1 месец ...

Поздравление за инициативата, за съжаление май само по празниците май се сещаме, че има хора в неравностойно положение, които имат нужда от подкрепа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...