Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Lancer IX 2003-2007 1.6 бензин мнения


mitko_86

Препоръчано мнение

Определено темата е интересна, но ако си избираме кола в ценовата рамка на Лансъра и гледаме неща като ускорението от 0-100... :D Няма много смисъл.

Надали ще ви се налага ежедневно да ускорявате в София от 0-100. Както колегите са написали, за градска кола и няколко излизания в годината с нея извънградско е добър избор.

Ако ще искате кола главно за магистрала...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Lancer kombi ускорява за 12,6 с.,а Маздата 6 с 1,8 двигателя е с 5 скорости.

 

Точно така - на магистралата до морето засякахме колко харчи Лансер комби 1.6 и Мазда 6 седан 1.8, която конкретно беше обурудвана със 6 скорости.

 

Надали ще ви се налага ежедневно да ускорявате в София от 0-100.

 

Не, за това не го намирам за особено добър показател. Става само като отправен ориентир за динамика. По-информативно би било да обявяват ускорение 0-50км/ч и 70-110км/ч. Удобно щеше да има данни и за разход със 120км/ч. Но сухите цифрите не могат да пресъздадат реално, как реагира и развърта двигателя в различни ситуации.

 

Аз например как си купих тази кола - Избора беше чисто практичен а не емоционален по финансови причини. Просто сложих следните филтри в сайтовете с обяви за продажби:

 

Комби - трябваше ми семейна кола, а не харесвам изправената позици на седене на вановете.

Ръчна скоросна кутия - заради разхода и евентуално по-малко проблеми.

Бензин - заради по-евтиното обслужване и поддръжка има опция и за газ.

от 90 до 101к.с. - заради данъка.

До 14 години - да има някакъв останъл живот в нея.

До 5000лв - Максимума, който можех да отделя заедно с първоначалните разходи.

 

И излезнаха следните модели:

Сузуки Балено 1,6

Опел Астра 1,6

Мазда Премаси 1,9 - води се ван, но за мен си е чисто комби

Субару Импреза 1,6

Голф 4 Комби 1,6

Форд Фокус 1,6

Митсубиши Лансер 1,6

 

После четох какви са отзивите от моделите. Общо взето без значение марката за двигателите 1,6 нямаше добри отзиви - често прегрявали и горяли масло. Явно има някакъв компромис за да ги направят по-икономични. Препоръчваха двулитровите мотори като по-надежни, но разходите по-тях ме отказаха. По прочетеното си харесах три модела и другото беше малко на късмет в зависимост от какво се предлагаше в момента и в какво състояние бяха колите. Като харектиристики най-много Лансера си прилича с Фокуса, изключая багажника. Много ми харесваше и Мазда Премаси - много обем в компактен размер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте,колеги.Малко не е по темата,ама да не отварям нова.Интересува ме собственици на такава кола каква аларма сте слагали и има ли вариант да се направи алармата да се управлява от оригиналното дистанционно.Питах на няколко места и ми казаха,че по кан,но струвало скъпо и нямало да стане,защото колата е стара 2004 година.Имам само фабрично работещо централно заключване,но не и аларма.И още един смешен въпрос,часовника има ли 24 часова зона,защото не можах да го настроя и си мисля,че е само 12 часова зона.Това е за сега.Благодаря предварително.

 

Алармата стана много добре с управление от оригиналното дистанционно, ако някой се интересува да пише на ЛС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...