Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Накладки Колт


valboss

Препоръчано мнение

Размера не е толкова проблем колкото състоянието на гумите, ако са някой бакелити е нормално да спираш трудно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Размера не е толкова проблем колкото състоянието на гумите, ако са някой бакелити е нормално да спираш трудно :)

 

Емо, хайде по-сериозно.

Първо, изрично уточних, че гуменетките са на около 40 дена от магазина. Много отдавна съм спрял да се майтапя с тия неща.

Второ, дори и гумите да са "за мъгла", от това на спирачките не им става по-тежко. Вярно, че колата не спира, но човек трябва да е бая подпийнал, за да сбърка кофти спиране заради калпави гуми или хлъзгава настилка, с кофти спиране поради прегрели спирачки. Знам, че го знаеш, та се чудя що изобщо го повдигаш като въпрос?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не повдигам въпроси, а уточнявам че диаметъра на гумите (което ти повдигаш като въпрос) не е фактор при спирането...фактор е състоянието на гумите както и ширината им. Ако спирачките ти са прегрели, няма начин да не си усетил миризмата на феродо в купето....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера монтирах дискове и накладки ТРВ. Като понавъртя километри ще споделя впечатленията си. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Браво! Моите начални впечатления от ТРВ-то са положителни. Колата спира много добре и на техническия преглед се представи отлично. Освен смяната на дисковете и накладките обаче направих пълна ревизия на спирачните апарати и смяна на всички гумички. Взел съм и нови спирачни маркучи. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте! :help: Бих искал да използвам темата за да попитам, има ли в крайна сметка такива накладки дето се продават с комплект принадлежности, демек тия пластинки? Много ще съм благодарен ако някой ми каже, че къде ли не търсих вече. Или откъде мога да си ги купя само тях? Благодаря :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! :help: Бих искал да използвам темата за да попитам, има ли в крайна сметка такива накладки дето се продават с комплект принадлежности, демек тия пластинки? Много ще съм благодарен ако някой ми каже, че къде ли не търсих вече. Или откъде мога да си ги купя само тях? Благодаря :)

 

 

Здравейте колега, имам тези пластинки от един колт на части. Когато сменях моите накладки (Колт 1995, 1.3) едната ми пластинка падна и тропаха накладките. Знам колко е неприятно и ако имате нужда мога да Ви изпратя по Еконт няколко, като само ще си платите доставката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дали говорите за едни и същи пластини? Защото аз от 7 години карам без пластини и никога не са ми хлопали накладки. Говоря за пластините който се слагат зад накладките, а не от горе и долу където се закопчават. Поздрави.

 

П.С. Да споделя и...че съм много доволен от ТРВ комплекта, колата спира страхотно.

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се сетих, че са два вида- имах предвид тези, които са отгоре и отдолу на накладките (по 4бр. за две накладки). И аз карам без тези пластини отзад накладките, като не знам дали има някакво значение дали са поставени или не. Не намирам разлика.

 

П.С. Накладки F.B.L. "Japan" на 15 000км. и не съм очарован от тях, при по- агресивно каране, когато позагреят не спират така добре (даже влачат), както когато са студени (могат да изкривят врата на пасажерите при аварийни ситуации)

Редактирано от alex0489
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези пластини си ги намери обезателно...ако колегата по-горе е говорел за същите, му пиши и ги взимай :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори! Еи сега ще напиша на колегата, че никъде немога да ги намеря. Още веднъж благодаря! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Колеги, помогнете ми ...

Накратко, 3-та година, трети комплект спирачни дискове. Всяка година се кривят !!

Последните бяха дискове брембо с накладки феродо, исках нарочно най скъпите неща за тази кола (колт 1.3 - 75 коня)

Пак се изкривиха, вече не знам какво да правя, пазя се от локви, автомивки на загрели дискове и т.н ...

Вече не знам какво да правя, кажете ми изпитана марка дискове + накладки ?

 

п.п: Наитина карам леко агресивно, но не вярвам чак толкова да ги прегрявам ? :icon_blush:

Редактирано от award
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така в момента ходя по същите мъки само че с Лансер. Излиза , че дисковете не се кривят а по тях се полепва депозит(феродо) от накладките, поради което воланът тресе и се получава едно придърпване при спиране. Аз съм супер внимателен шофьор и много леко ползвам спирачките и след пълна смяна с Pagid отпред и отзад само за 5000км вибрациите се появиха отново. Явно някои от съставките във спирачния материал са неподходящи и при леко загряване полепват по дисковете, има едни английски EBC Green Stuff дето много ги хвалят, но пък казват , че бързо свършват, а са и по-скъпи , но май остават само те като надежда. Има и една фирма Blueprint и вътре накладките са японски, може с тях да опитам. Преди съм слагал на Колт 2009 та едни APEC/ Remsa, те се водят евтини, но не съм имал проблеми, само дето нямат така хубаво захапване както по скъпите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес, съм оставил колата на майстора, ще смени накладки по негова преценка и ще мине дисковете на струг.

По неговите думи ще се оправи всичко. Моите накладки се оказаха твърди - Феродо, защото на нови дискове за 6 месеца за направили ръб,

Т.е са се "вкопали" в дисковете, започнаха и да скърцат, не са виновни дисковете, а накладките ...

Най ми е интересно, защо не усетих притрисане и кривина в дисковете със зимните гуми, това не можах да разбера. :icon_crying:

Редактирано от award
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте,

преди 3-4 дена и аз чух неприятно пристъргване на завой с обратен наклон и разбрах, че вероятно нямам феродо. Тъй като прочетох, че доста от вас имат проблем с накладки и дискове реших да споделя моя опит. От дясно диска съвсем леко се беше деформирал, поради което не го смених. Взех накладки Ashika, MR389512 за 26лв, смених дясната и сега колата нито свири, нито прави проблеми - много рядко при спускане все още потреперва педала на спирачката, но колата спира. Лявата беше с доста запечен болт и го пръснах ц ВД40 и ще я сменя след два-три дни. Надявам се да карам с тези дълго и безаварийно.

Модела е Colt, 1,3 (CJ1A) 1997.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Какво точно правиш и какво не се получава?

Виж дали няма отвътре някакво капаче, през което да се бърка до спирачния механизъм, за да се освободят накладките.

(не знам как е при Колт-а - ама ако има такова, би трябвало да ги освободиш от там и после да извадиш барабана)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз не знам как е при този модел - Колт 1.1, при предишния модел - Колт 1.3 CJ1A (като на little_wing), е по следния начин:

Има една дупка с резба (или две, не помня) в барабана на предната му страна - навива се в тях болт М10 или М8 (не помня) - и капака/барабана пада. Разбира се, преди това не забравяйте да освободите ръчната.

Често срещан проблем е натрупване на ръжда по вътрешния ръб на въпросния капак - в резултат на което при каране започва да стърже ритмично. Профилактирайте въпросния ръб с отвертка, преди да го монтирате.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аха, явно е като на това видео:

 

Евентуално, може да си послужите с болтове, свалени от друго място по Мицубишито.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 години ...

Да ви питам тук, на някой да му се е случвало, като кара по неравност да дрънчи от предни накладки, при мен дрънчи нещо и като ги сменя се пооправя, но поизносят ли се и дрънчи отдясно. Казаха ми някаква ламаринка имало ли какво, но не разбирам много. Окачването е добре, аспуха не дрънчи, само оттам ще е нещо, ма си дрънчи на ламарина, а по хубав път няма нищо и друго, натисна ли леко педала на спирачките, само леко и дрънченето спира, независимо дали е лош пътя и дали има дупки, нищо не дрънчи. Та нещо от накладки, там някакви пластини дрънчат според мен, това ще е явно.

Колт 1.3 генерация V, 98-ма година.

Редактирано от sport
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ако караш по павета и съвсем леко обереш педала на спирачките спира ли тропането?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Светльо Ангелов написа:

Ако караш по павета и съвсем леко обереш педала на спирачките спира ли тропането?

Да, но не е тропане а друнчене и то на ламарина. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...