Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Какъв е ъгълът на запалване


dundi

Препоръчано мнение

Здравейте колеги ! Имам Мицубиши спейсстар 1.3. Доволен съм от колицата но ми се струва че центровкатра нещо не е на ред. Та въпроса ми е някой може ли да ми каже какъв трябва да ъгълът на запалване? Колата е с газов инжекцион , може би при това положе ие трябва да се коригира. Колко градуса трябва да е предваре нието? Предварително благодаря.

Редактирано от dundi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ! Имам Мицубиши спейсстар 1.3. Доволен съм от колицата но ми се струва че центровкатра нещо не е на ред. Та въпроса ми е някой може ли да ми каже какъв трябва да ъгълът на запалване? Колата е с газов инжекцион , може би при това положе ие трябва да се коригира. Колко градуса трябва да е предваре нието? Предварително благодаря.

8 градуса ти е предверението ,но това се хваща със стробоскоп, и се гледа белега на шайбата на кол. вал.........щом е на газ, по скоро си провери свещите за износване, и дали електродите им са на голяма разстояние........по принцип за твоята кола трябва да бъдат 1.1 мм (GAP 11) но при работа на газ ,не е лошо да се намали на 0.7-0.8 мм.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за бързия отговор DJ. Стробоскоп има мой близък, а свещите са ми чисто нови. Трябва ли да им намаля растоянието? П Редполагам, че белезите са прес 5 градуса та се чудех кой е (5 градуса) защото са 4 броя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за бързия отговор DJ. Стробоскоп има мой близък, а свещите са ми чисто нови. Трябва ли да им намаля растоянието? П Редполагам, че белезите са прес 5 градуса та се чудех кой е (5 градуса) защото са 4 броя?

За това дали трябва да намалиш разстоянието или не като го закачите на стенда и видите пробивното напрежен ие колко е, тогава ще разберете, но по принцип когато един мотор работи на газ, пробивното напрежение се увеличава ,тъй като средата ,в която прехвърча искра става друга, с други думи по принцип трябва да намалите разстоянието ......

Белезите са :един голям обозначен като Т , и преди него са малките ,които са през 5 градуса.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...