Премини към съдържание

След като изтече гаранцията...


Rangel Simov

Препоръчано мнение

Аз май съм поредния с криви дискове... симпотимите са , че на по-висока скорост при леко натискане на спирачката почва да ми трепери волана... предполагам, че е гаранция-франция за дисковете ? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 99
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Какви? Чисто любопитство, аз едва ли ще сложа нещо различно от EBC за напред, разбира се всичко да е наред с колата и да стигна до следващата смяна. Любопитно ми е, защото аз търсих варианти и не намерих?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Да! И в никакъв случай не си купувай пак от техните!!! Ще стане същото!

 

Би ли споделил ти какво сложи и колко пари ти излезе ? Макар че си с дизел и може и да има разлика.. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разлика няма, дисковете що се отнася до предните, са еднакви.

 

http://www.ebcbrakes.com/automotive/ebc_3gd_sport_rotors/ebc_3gd_sport_rotors.shtml - това са дисковете, мисля че бяха 390лв с ДДС за комплект поръчани от HEED AUTO.

 

а това са накладките: http://www.ebcbrakes.com/automotive/redstuff_brake_pads/index.shtml - 118лв с ДДС за комплект пак от HEED AUTO.

 

Само искам да ти кажа, че са ДОСТА ШУМНИ! Загрееш ли ги хубаво шума намалява и почват да спират още по-добре. Иначе колата почва да спира поне с 1 идея по-добре, ще си изключително доволен ОБЕЩАВАМ :))))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Капка от Локтайт Пауа Гел и е готово, хич няма и да го мисля пък това :)...

Много правилно си се ориентирал. Аз наскоро пребоядисвах предния капак и маската заради камъчетата, които ги бяха нацъфкали и след това и двете пръскалки не влизаха добре в гнездата. При всяко миене на колата се налагаше да ги донатиквам, понеже излизаха. Хванати са само на сглобка с капака. И аз ги лепнах със зеления Локтайт - не мърдат месеци вече! Уникални са тия лепила. Уж казват, че не били водоустойчиви, но това не е вярно. Лепя всичко с тях и до момента - без грешка. Та много правилно решение, ще видиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя само, че накладките и дисковете до към 100/110км/ч не са шумни, след това като тръгнеш да спираш вече напомнят за себе си :), тоест в града са ок :). Сега ми се обадиха, че и задните ми са пристигнали, за сега само green stuff накладки, дисковете все още са добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грийн стъф задни сложени :)... отново почваме с някакви скърцания странни :), ама сигурно ще се оправят :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разлика няма, дисковете що се отнася до предните, са еднакви.

 

http://www.ebcbrakes...rt_rotors.shtml - това са дисковете, мисля че бяха 390лв с ДДС за комплект поръчани от HEED AUTO.

 

а това са накладките: http://www.ebcbrakes...ads/index.shtml - 118лв с ДДС за комплект пак от HEED AUTO.

 

Само искам да ти кажа, че са ДОСТА ШУМНИ! Загрееш ли ги хубаво шума намалява и почват да спират още по-добре. Иначе колата почва да спира поне с 1 идея по-добре, ще си изключително доволен ОБЕЩАВАМ :))))

 

Благодаря ти за инфото.

Да питам ако все пак знаеш, от тая серия тия черните дискове (3GD Solid Type Rotor - Black Finish) ми изглеждат на снимката вентилирани, пък пише че са solid.. кое е вярно ? :-)

 

А и колко инча са дисковете, че оригиналните са цели 15 инча....:icon_hmm:

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е колкото оригиналните, на размери са едни и същи :. Колкото до вентилираните, ако имаш в предвид дали дупките са от край до край - не са. Но иначе са дупчени и рязани :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е колкото оригиналните, на размери са едни и същи :. Колкото до вентилираните, ако имаш в предвид дали дупките са от край до край - не са. Но иначе са дупчени и рязани :)

 

Туй имам предвид :http://www.blauparts.com/assets/audi_vw_vented_brake_rotors.jpg

 

Просто това "Solid" в името на черните ме бърка :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За черните не знам, но ето ти моя:

 

http://img821.imageshack.us/img821/5430/photoizj.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

От всякъде е вентилиран :)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, колеги,

Средата на септември ми изтича гаранцията. Може ли да ми дадете насоки от къде да си купя въздушен филтър и филтър купе. Тези двата сам ще си ги сменя. Също така къде да си направя смяната на маслото и масленият филтър. Ратола?

Става въпрос за София.

 

Благодаря предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

Средата на септември ми изтича гаранцията. Може ли да ми дадете насоки от къде да си купя въздушен филтър и филтър купе. Тези двата сам ще си ги сменя. Също така къде да си направя смяната на маслото и масленият филтър. Ратола?

Става въпрос за София.

 

Благодаря предварително :)

 

Където си решиш, занятието е елементарно и ако имаш условия можеш и сам да си смениш маслото-картера побира точно 4л и 300мл.л.Нулирането на интервала за смяна на масло,също е елементарно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече не скърцат /задните/. Малко каране и са тип-топ :)

Ранга, що караш с "green stuff" няма ли "red stuff" с каквито карам? Мисля, че са малко по-твърди, но държат повече на загряване и са с по-дълъг живот. Аз вече карам 40 000км износването е едва 1/2 с моето каране. :icon_thumbup:

Аз обаче ще сменям предните дискове и апарати с по-големи, така че ще ми останат един комплект предни дискове и чисто нови накладки Red stuff за продаване!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продажбата лесна работа, веднага ще ги вземе някой :). А отзад сложих GREEN, защото няма смисъл от RED :), иначе си има всякакви. Ако ще ги поръчваш новите, да знаеш пак ти напомням в HEED са представители :) и за 10 дни идват. От VR4 ли ще слагаш апарати, като на LIX-а?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продажбата лесна работа, веднага ще ги вземе някой :). А отзад сложих GREEN, защото няма смисъл от RED :), иначе си има всякакви. Ако ще ги поръчваш новите, да знаеш пак ти напомням в HEED са представители :) и за 10 дни идват. От VR4 ли ще слагаш апарати, като на LIX-а?

Да с по 2 цилиндъра и малко по-големи са. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да с по 2 цилиндъра и малко по-големи са. :icon_thumbup:

Тогава майче ще трябва и задължително да сложиш дискове от вр, 292мм мисля, че са...Иначе на старите галанти двубуталните апарати са по - големи с по - голяма накладка от вашите - еднобуталните и спират по - добре...с една идея де, но са си сток на 272мм диск.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

102 000 км, 5г. и 2 месеца - смяна на ангренажен ремък. Смяната извършена при Пламен ( DJ-а ). Всичко в рамките на един ден. Цена за смяната 750лв. Направи ми отстъпка, но цената след отстъпката, ще каже той, ако пожелае. Сменени са всички ролки, водна помпа и ремък. Отново съм доволен от свършената работа в сервиза му, надявам се да няма проблеми :). Ако Пламен желае, нека каже какви марки е слагал, аз му се доверявам и не ме интересуват.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

102 000 км, 5г. и 2 месеца - смяна на ангренажен ремък. Смяната извършена при Пламен ( DJ-а ). Всичко в рамките на един ден. Цена за смяната 750лв. Направи ми отстъпка, но цената след отстъпката, ще каже той, ако пожелае. Сменени са всички ролки, водна помпа и ремък. Отново съм доволен от свършената работа в сервиза му, надявам се да няма проблеми :). Ако Пламен желае, нека каже какви марки е слагал, аз му се доверявам и не ме интересуват.

........тази цена е обща и за другите работи ,които правихме по колата ти......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък смених водачите на спирачните апарати отзад 4x13 лева, гумичките към тях (само на горните водачи има гумички) 2x9 лева и тампони на стабилизиращата щанга отзад 2x11 лева!

Направих си и реглаж на преден мост (отзад геометрията беше ОК.), това+труд 50 лева! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...