Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Коректността при продажба на коли от Ямбол


Препоръчано мнение

 

Баси дългите изречения съставих, сори, ако съм бил досаден и тъп за аудиторията.

 

То целия ти пост е излишен мене ако питаш, и точно за това помолих... Ако не си ме разбрал, върни се и прочети последния ми пост още веднъж. Явно не познаваш клуба, хората, отношенията и нещата на които се държи тук...

  • Положителен вот 3
  • Отрицателен вот 3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 114
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Явно не познаваш клуба, хората, отношенията и нещата на които се държи тук...

 

За хората съм съгласен, ама за другите неща не бъди толкова убеден.

  • Отрицателен вот 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

нека се концентрираме върху заглавието на самата тема: "Коректността при продажба на коли от Ямбол". Нека колеги които не са имали взаимоотношения с конкретния човек да не спамят излишно темата! Идеята не е да се оплюе колегата Слави или пък да се прехвали... нека всеки който е имал някъква вземане даване да сподели а изводите да си ги правят останалите. Така всеки от нас ще може сам да си прецни "мошенник" ли е "ултрапич" ли е "добряк до болка" ли е. По този начин темата би била полезна на хора който тепърва решат да си купуват галант от Ямбол примерно. То така ако всеки пусне мнение по темата без да е съпричастен... какъв е смисъла от цялата тема?

  • Положителен вот 2
  • Отрицателен вот 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тодоре, в такъв случай темата не трябва да е "продажба на коли от Ямбол", щото явно въпросният Слави не е целия Ямбол. Явно ти искаш да се обсъжда въпросният търговец, значи темата трябва да е "Коректността на Слави при продажба на коли".

 

Каквото и да сте искали да кажете, по какъвто и начин да сте решили(или не) да го завоалирате, крайният резултат(засега) е това, което ви казвам като безпристрастен читател: форумня плювня и помияхвъргачница по един-единствен човек.

  • Отрицателен вот 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каризмич, моя милост, като редови, безотговорен и безмозъчен форумец, преди 2-3 години явно се бях отклонил от угодното за Mitsubishi поведение и същия, в качеството си на модератор, ме беше наказал с предупреждение за изгонване от форума. Това тогава ме засегна толкова, колкото биха ме засегнали сега терзанията на Валери Божинов, Алисия и оная другата разпоретина - Николета незнам си коя беше. Опитах се все-пак да вникна в гениалните му прозрения на богато нагърчения му, като решетка на Галант, мозък и не можах да разкрия причината за налудничавото му тогава поведение. Като тъпо парче продължавам с опитите си да вникна в светлите му мисли, довели до това непристойно негово поведение. По някакви случайности, преди повече от 5 години купих от наш съфорумец колата, която още ползвам, както и продавам от повече от 2 години Каризма на части. Според теб дали е само случайност, че с бившия собственик на колата ми още се уважаваме, както и че никой не се е оплакал от десетките части, който съм продал с посредничеството на този форум?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, да кажа и аз. Не съм писал от около две години във форума, понеже той няма нищо общо с това, за което се представя. Не, че и преди това съм писал кой знае колко... Имайки предвид, че едва ли нещо съществено ще се промени, понеже тези промени стават трудно (особено в България), най-вероятно няма да се престарая с писането и занапред.

 

0) Аз също си купих кола от Слави. Като цяло по-важните неща за една кола са долу-горе наред, но със сигурност имам забележки и съм почти убеден (човек трудно може да е сигурен на 100%), че за някои от нещата умишлено е премълчано. Няма да пиша какво и що - който се опарил, опарил се. Затова и не се оплаквам.

 

1) Ясно е, че като всеки търговец на (стари) коли, Слави премълчава някои неща - кога понеже му се струват несъществени, кога защото "така трябва".

 

2) Нещо, което мога да кажа със 100% сигурност е, че Слави и сина му (за който новите потребители разбират на един по-късен етап, че му е син) обработват потенциални клиенти във форума на лични съобщения. Това определено не е особено коректно...

 

3) Основният проблем със Слави идва от статута му във форума. В този смисъл, хората които го защитават с това, че и той е търговец като всички останали, не са прави. Много нови потребители идват тук и виждат, че е почетен член на клуба, прочитат куп референции към Слави и определено впечатлението, което се оставя е, че Слави е човек, на който може да се довериш без да се престараваш с проверките. Това обаче е по-скоро проблем на форума, а не на Слави!

 

4) Съшият проблем като в 3) съществува и по отношение на други "важни" персони в този форум, които са издигнати съвсем незаслужено на пиедестал и от които много хора вече са се опарили.

 

5) В следствие на горенаписаното, доста хора са разочаровани от форума. В този смисъл основателят му е прав да вземе някакви мерки. Това, което не е добре обаче е, че е трябвало лично да се опари, за да се повдигне въпросът. Доколкото знам, много отдавна има сигнали не само срещу Слави и форумът е доста компрометиран в очите на много люде. Което съответно пък води по-скоро до извода, че едва ли нещо съществено би могло да се промени за в бъдеще.

 

6) Мислех, заедно с други форумци, да направя нов форум, който да събере на едно място разочарованите не само от тук, а и от всички останали форуми за коли. Общо взето, шансовете за успешно такова начинание, ако се подхване правилно, са добри, а и аз имам доста от предпоставките за успешно реализиране на интернет форум, но честно казано форумите (като изначална идея и жизнен цикъл) си имат някои вродени недостатъци, които много трудно могат да се преодолеят. Та поради разни причини се отказах, а и определено не съм толкова добър човек, че да не ме домързи да се захвана с такова неблагодарно, пък било то и добро, дело.

 

7) Конкретно в случая със Слави, а и не само с него, правилното е да се спре рекламата на сляпо и да се отворят очите на хората. Както, колегата SLX е писал, може да се светнат хората, че в Ямбол често има много Галанти за продан, което значи и някакъв по-голям избор на едно място, но да е ясно, че не трябва да се очакват чудеса. Това, определено не е видно сега, особено за новодошлите. Съответно Росен, от това което съм чел и чийто писания в повечето случаи намирам за полезни и правдиви, има доста опит с колите, затова и не би имал сериозен проблем със Слави, но това за съжаление, не важи за всички.

 

8) Моето лично мнение е, че Слави не е по-лош от другите търговци на коли и разбира се притежава някои от недостатъците им, но основният проблем е преекспонирането му във форума (и пак казвам, че не е само Слави). Истината е, че ако само Слави пишеше сам за себе си, "а бе аз съм един много як търговец на Галанти и продавам чудесни никога неръждясвали коли и т.н. чудесии", и никой друг не подкрепяше тази постановка почти ежедневно, едва ли щеше да има толкова разочаровани. Така че до голяма степен вината за хорското разочарование не е персонално на Слави, а на така нареченото къмюнити тук.

 

9) Понеже не следя кой знае колко форума, и почти случайно видях тази тема, не знам дали все още много от хората тук се изживяват, като нещо повече от другите форумци по света и у нас. Преди две години определно имаше такава нагласа. За съжаление, тя е без покритие и някои от нещата звучаха къде лицемерно, къде наивно. Отделно, че форумът не се управлява особено добре. Реално, за да се върне доверието и изобщо да се превърне в качествен форумът, трябват доста генерални промени, но това си иска съответните усилия и жертви, а пък резултатът както винаги при подобни начинания е съмнителен. Та в крайна сметка, може да се окаже, че е по-добре всичко да си продължи както досега. Форумът не е напълно безполезен, нали и "опарването" е вид житейски опит все пак. :)

  • Положителен вот 7
  • Отрицателен вот 4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, да кажа и аз. Не съм писал от около две години във форума, понеже той няма нищо общо с това, за което се представя. Не, че и преди това съм писал кой знае колко... Имайки предвид, че едва ли нещо съществено ще се промени, понеже тези промени стават трудно (особено в България), най-вероятно няма да се престарая с писането и занапред.

 

0) Аз също си купих кола от Слави. Като цяло по-важните неща за една кола са долу-горе наред, но със сигурност имам забележки и съм почти убеден (човек трудно може да е сигурен на 100%), че за някои от нещата умишлено е премълчано. Няма да пиша какво и що - който се опарил, опарил се. Затова и не се оплаквам.

 

1) Ясно е, че като всеки търговец на (стари) коли, Слави премълчава някои неща - кога понеже му се струват несъществени, кога защото "така трябва".

 

2) Нещо, което мога да кажа със 100% сигурност е, че Слави и сина му (за който новите потребители разбират на един по-късен етап, че му е син) обработват потенциални клиенти във форума на лични съобщения. Това определено не е особено коректно...

 

3) Основният проблем със Слави идва от статута му във форума. В този смисъл, хората които го защитават с това, че и той е търговец като всички останали, не са прави. Много нови потребители идват тук и виждат, че е почетен член на клуба, прочитат куп референции към Слави и определено впечатлението, което се оставя е, че Слави е човек, на който може да се довериш без да се престараваш с проверките. Това обаче е по-скоро проблем на форума, а не на Слави!

 

4) Съшият проблем като в 3) съществува и по отношение на други "важни" персони в този форум, които са издигнати съвсем незаслужено на пиедестал и от които много хора вече са се опарили.

 

5) В следствие на горенаписаното, доста хора са разочаровани от форума. В този смисъл основателят му е прав да вземе някакви мерки. Това, което не е добре обаче е, че е трябвало лично да се опари, за да се повдигне въпросът. Доколкото знам, много отдавна има сигнали не само срещу Слави и форумът е доста компрометиран в очите на много люде. Което съответно пък води по-скоро до извода, че едва ли нещо съществено би могло да се промени за в бъдеще.

 

6) Мислех, заедно с други форумци, да направя нов форум, който да събере на едно място разочарованите не само от тук, а и от всички останали форуми за коли. Общо взето, шансовете за успешно такова начинание, ако се подхване правилно, са добри, а и аз имам доста от предпоставките за успешно реализиране на интернет форум, но честно казано форумите (като изначална идея и жизнен цикъл) си имат някои вродени недостатъци, които много трудно могат да се преодолеят. Та поради разни причини се отказах, а и определено не съм толкова добър човек, че да не ме домързи да се захвана с такова неблагодарно, пък било то и добро, дело.

 

7) Конкретно в случая със Слави, а и не само с него, правилното е да се спре рекламата на сляпо и да се отворят очите на хората. Както, колегата SLX е писал, може да се светнат хората, че в Ямбол често има много Галанти за продан, което значи и някакъв по-голям избор на едно място, но да е ясно, че не трябва да се очакват чудеса. Това, определено не е видно сега, особено за новодошлите. Съответно Росен, от това което съм чел и чийто писания в повечето случаи намирам за полезни и правдиви, има доста опит с колите, затова и не би имал сериозен проблем със Слави, но това за съжаление, не важи за всички.

 

8) Моето лично мнение е, че Слави не е по-лош от другите търговци на коли и разбира се притежава някои от недостатъците им, но основният проблем е преекспонирането му във форума (и пак казвам, че не е само Слави). Истината е, че ако само Слави пишеше сам за себе си, "а бе аз съм един много як търговец на Галанти и продавам чудесни никога неръждясвали коли и т.н. чудесии", и никой друг не подкрепяше тази постановка почти ежедневно, едва ли щеше да има толкова разочаровани. Така че до голяма степен вината за хорското разочарование не е персонално на Слави, а на така нареченото къмюнити тук.

 

9) Понеже не следя кой знае колко форума, и почти случайно видях тази тема, не знам дали все още много от хората тук се изживяват, като нещо повече от другите форумци по света и у нас. Преди две години определно имаше такава нагласа. За съжаление, тя е без покритие и някои от нещата звучаха къде лицемерно, къде наивно. Отделно, че форумът не се управлява особено добре. Реално, за да се върне доверието и изобщо да се превърне в качествен форумът, трябват доста генерални промени, но това си иска съответните усилия и жертви, а пък резултатът както винаги при подобни начинания е съмнителен. Та в крайна сметка, може да се окаже, че е по-добре всичко да си продължи както досега. Форумът не е напълно безполезен, нали и "опарването" е вид житейски опит все пак. :)

 

До този момент не писах в темата понеже тя засягаше нещо което няма как да коментирам, тъй-като не съм имал бизнес отношения с колегата Слави.

Постът който цитирам, и пиша заради него, ми се струва крайно тенденциозен и безполезен спрямо самата тема, и НЕЩОТО което се разискваше в нея. казвам "разискваше, понеже нещата се изместиха встрани от първоначалната линия..

Писането на съфорумеца, ми напомни за хората които не гласуват...ама после псуват...... или на тези които живеят на гъза на географията, ама дават акъли тук в БГ как трябвало да стават нещата....на маса и 2 ракии нямаме равни.........

Нека темата да се движи от факти, не от омраза и лошо отношение !!!

 

П.П Без лоши чувства и с усмивка за ваше здраве, си наливам една ракия.. :)

Редактирано от HristoGB
  • Положителен вот 4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За това колко ни уважава почетния член последните сбирки няма да коментирам, но Слави имай го в на предвид защото доста колеги го коментираха последния път.

Що бе, Емо? Че то колко члена на клуба бяха там? И колко не бяха? Пък ако вземеш да си зададеш и няколко въпроса "защо" - няма да се отрази зле......

 

Преди 4 години като си купих колата - познавах всичките Ранъри от Дупница до Пловдив, включително. Без изключение. 3 месеца го избирах, кумът ми беше пропищял от мен, а смея да твърдя, че закупих желязна машина..... Подбрана. Скоро и тема пусках в Нейна чест!

Ако някой не си е отворил очите при купуване - Слави е виновен.

Ако пък от всички писали и брисали по въпроса някой сподели за друг търговец, който е върнал пари, или пък е отстранил проблем - да казва, следващият Ранър ще си го взема от този търговец....

  • Отрицателен вот 2
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Как пък тъй изведнъж се появиха всички недоволни...... Добре бе,колега, стига с недомлъвки, давай наред, кажи си го докрая....... казано наполовин - не върши работа.... да не правя сравнения....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тодоре, в такъв случай темата не трябва да е "продажба на коли от Ямбол", щото явно въпросният Слави не е целия Ямбол. Явно ти искаш да се обсъжда въпросният търговец, значи темата трябва да е "Коректността на Слави при продажба на коли".

 

Каквото и да сте искали да кажете, по какъвто и начин да сте решили(или не) да го завоалирате, крайният резултат(засега) е това, което ви казвам като безпристрастен читател: форумня плювня и помияхвъргачница по един-единствен човек.

 

Kаризмич,

нищо лично, просто създателят на темата си е описал конкретно кого визира... ЦИТАТ: "Става въпрос директно за колегата Слави (Mitsubishi) , който е модератор и Почетен Член на клуба."

Явно не обичаш да четеш, както и да е.

Лично аз не желая нито да оплювам нито да хвърлям помия затова моля и останалите само да си кажат който е имал взаимоотношения, доколкото виждам има и хора с позитивно мнение, нека всеки си каже впечатленията, но ми се струва безпредметно хора които нямат касателство по случая да разсъждават по темата, не говоря конкретно за тебе а по принцип.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До този момент не писах в темата понеже тя засягаше нещо което няма как да коментирам, тъй-като не съм имал бизнес отношения с колегата Слави.

Постът който цитирам, и пиша заради него, ми се струва крайно тенденциозен и безполезен спрямо самата тема, и НЕЩОТО което се разискваше в нея. казвам "разискваше, понеже нещата се изместиха встрани от първоначалната линия..

Писането на съфорумеца, ми напомни за хората които не гласуват...ама после псуват...... или на тези които живеят на гъза на географията, ама дават акъли тук в БГ как трябвало да стават нещата....на маса и 2 ракии нямаме равни.........

Нека темата да се движи от факти, не от омраза и лошо отношение !!!

 

П.П Без лоши чувства и с усмивка за ваше здраве, си наливам една ракия.. :)

 

"Колега", постът ти издава интелектуалният ти потенциал (или по-скоро липсата на такъв). Аз съм единственият човек, който е казал, че проблемът не е в Слави, а във форума. Понеже всеки трезвомислещ човек, би трябвало да го разбере... Кое точно е тенденциозното? Че досега всички плюеха Слави, а аз съм написал обективно нещата, ама теб не те кефят, защото "тенденциозно" преместват проблема върху люде като теб, където всъщност се корени истинският проблем. И да, аз не гласувам, но не за друго, а именно поради факта, че "гении" като теб обезсмислят гласуването.

 

 

Как пък тъй изведнъж се появиха всички недоволни...... Добре бе,колега, стига с недомлъвки, давай наред, кажи си го докрая....... казано наполовин - не върши работа.... да не правя сравнения....

 

Колега, кое точно ми е недоволно на мен? Дреме ми на мен за цялата работа... Всеки има глава на раменете си да мисли. Каквото съм написал е основно с цел, да излезе наяве огромната простотия и ниското ниво на пишещите тук. И то веднага почна да излиза. А, иначе аз всичко съществено съм си казал, не виждам кое е неясно и какво има да се домълвява...

Редактирано от Welkin
  • Положителен вот 1
  • Отрицателен вот 6
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Колега", постът ти издава интелектуалният ти потенциал (или по-скоро липсата на такъв). Аз съм единственият човек, който е казал, че проблемът не е в Слави, а във форумът. Понеже всеки трезвомислещ човек, би трябвало да го разбере... Кое точно е тенденциозното? Че досега всички плюеха Слави, а аз съм написал обективно нещата, ама теб не те кефят, защото "тенденциозно" преместват проблема върху люде като теб, където всъщност се корени истинският проблем. И да, аз не гласувам, но не за друго, а именно поради факта, че "гении" като теб обезсмислят гласуването.

 

 

Хората които ме познават знаят какъв ми е потенциала..... и кой какъв проблем премества в/у мен...нещо не се изразяваш добре..... и не ме кефят такива, след двугодишно мълчание да изпълзяват от някой тъмен ъгъл на форума...... да вземем да те направим един Админ, че да ни оправиш форума......

 

И кажи кой теб познава, че да ни каже за твоя потенциал?

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хората които ме познават знаят какъв ми е потенциала..... и кой какъв проблем премества в/у мен...нещо не се изразяваш добре..... и не ме кефят такива, след двугодишно мълчание да изпълзяват от някой тъмен ъгъл на форума...... да вземем да те направим един Админ, че да ни оправиш форума......

 

 

Да допуснем, че хората, които те познават знаят какъв ти е потенциалът... Това какво точно променя според теб?

Колко добре се изразявам, ще кажат тези, които са ми публикували драсканиците тук и там. А, че ти не можеш да разбереш нещо елементарно, говори отново за знаеш какво... Или за липсата му...

Не можеш да ме направиш Админ на нещо, което не е твое. И ако имаше малко повече гроздова каша в главата, щеше да разбереш, че не искам да оправям форуми на такива като теб.

 

Общо взето скритият смисъл на тази тема (пък бил той и нетърсен) е "имаме големи пробелми във форума". Хубаво е, че някои от проблемите сами се обаждат. :)

 

 

И кажи кой теб познава, че да ни каже за твоя потенциал?

 

И що реши, че трябва някой да ме познава? Предполагам, че има няколко човека във форума, които могат сами да го определят, без да е нужно някой друг да им казва като на теб.

Редактирано от Welkin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой кого и за какво е излъгал, но днес си направих един извод: НИЕ НЕ КАРАМЕ КОЛИ, А ГАЛАНТИ!

Всички сме се преебали като сме си купили такива коли и не знам си колко години се лъжем колко са прекрасни. Дишайте спокойно - всички сме се прецакали, не само купувачите на галанти от Слави и всички сме правили разни неща по колите, опа, грешка, по галантите си, без значение кой откъде я е закупил. Щом едно ауди а3 на 14 години с 2 врати струва колкото галант от 2000-2001 г., значи ясно колко кола е японеца. И онова е на средно 3 пъти повече километри. То не може да е хем евтино, хем прекрасно...

 

Почти не съществува автомобил на 8-10 години без по него да е отстраняван козметичен дефект. Има огромна разлика между ударен и натиснато. Няма как да блъснеш/удариш една кола (дори и галант) и роговете да са прави и всичко да си е на мястото, само бронята да се ликвидира.

Колите (и галантите) в оригинално състояние в Германия са близо 2 пъти по-скъпи от продаваните тук. Изводите оставям на вас и не е лошо да хвърлите око на подписа ми.

А колкото до вярата, аз понякога и на себе си не си вярвам...

Редактирано от Andy Van Der Drift
  • Положителен вот 3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Личи си, че не знаеш много неща.....личното ти заяждане е смехотворно.....и продължавай да публикуваш......някъде там..... остани си със здраве....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Призовавам ви да се пише по темата и да не се правят лични нападки кой какво и колко къде..... Темата си има заглавие и е хубаво,който каквото има да каже, да е по самата тема.... Да,отидох видях галанта и го взех,...после вече почнах да му усещам проблемите и когато реших да го продавам,колегата Слави беше модератор в Купува/Продава и защо ли обявата ми беше трита,измествана и т.н. Е,аз се отървах от галанта и то за добро,......продължавам да си карам другата японка,макар и ръждясала,се оказа най-коравата машина на света.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно ,че ауди а3 от 97-ма струва колкото галант 2002. Направете справка в мобиле.бг или мобиле.де. Искам да кажа по темата преките си впечатления за колегата Митсубиши.Ходихме със сина ми да купуваме един галант преди време от него.Имаше светъл ГДИ и след 10 минути разбрахме че е лъжец и си тръгнахме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, да кажа и аз. Не съм писал от около две години във форума, понеже той няма нищо общо с това, за което се представя. Не, че и преди това съм писал кой знае колко... Имайки предвид, че едва ли нещо съществено ще се промени, понеже тези промени стават трудно (особено в България), най-вероятно няма да се престарая с писането и занапред.

 

Изключително добро решение - дотук нищо не казвате с поста си

 

0) Аз също си купих кола от Слави. Като цяло по-важните неща за една кола са долу-горе наред, но със сигурност имам забележки и съм почти убеден (човек трудно може да е сигурен на 100%), че за някои от нещата умишлено е премълчано. Няма да пиша какво и що - който се опарил, опарил се. Затова и не се оплаквам.

 

Това беше по темата.

 

1) Ясно е, че като всеки търговец на (стари) коли, Слави премълчава някои неща - кога понеже му се струват несъществени, кога защото "така трябва".

 

И това - също - много ценно прозрение.

 

2) Нещо, което мога да кажа със 100% сигурност е, че Слави и сина му (за който новите потребители разбират на един по-късен етап, че му е син) обработват потенциални клиенти във форума на лични съобщения. Това определено не е особено коректно...

 

Да речем, че е по темата..... Поне - около...

 

3) Основният проблем със Слави идва от статута му във форума. В този смисъл, хората които го защитават с това, че и той е търговец като всички останали, не са прави. Много нови потребители идват тук и виждат, че е почетен член на клуба, прочитат куп референции към Слави и определено впечатлението, което се оставя е, че Слави е човек, на който може да се довериш без да се престараваш с проверките. Това обаче е по-скоро проблем на форума, а не на Слави!

 

Форумът - това са хората тук. Ако някой е повтарял като папагал това, което е чул от някой друг - това е форум. Като всеки друг форум. Да не говорим за БГмама.... Някой чул, пък повторил..... И тъй като стна дума за нивото на пишещите във форума - само да споделя - никога не съм препоръчвал Слави като търговец на коли и винаги съм го защитавал в подобни теми............ Мисля, че можете да направите разликата. Ако не Ви достига капацитет - моля - на Л.С.

 

4) Съшият проблем като в 3) съществува и по отношение на други "важни" персони в този форум, които са издигнати съвсем незаслужено на пиедестал и от които много хора вече са се опарили.

 

Ето от това изказване съм недоволен в предният си пост - обикновено мъжете като кажат А - са готови да кажат и Б, а най-добрите - да го докарат и до Я..... (това за мъжете с топки) Та - слушам Ви, особено с високото Ви ниво, за което не сме дорастли и не се радваме на Вашето внимание почти 2 години......

 

5) В следствие на горенаписаното, доста хора са разочаровани от форума. В този смисъл основателят му е прав да вземе някакви мерки. Това, което не е добре обаче е, че е трябвало лично да се опари, за да се повдигне въпросът. Доколкото знам, много отдавна има сигнали не само срещу Слави и форумът е доста компрометиран в очите на много люде. Което съответно пък води по-скоро до извода, че едва ли нещо съществено би могло да се промени за в бъдеще.

 

Ах, какво прозрение...... Цели четири реда констатации, ей така - на вятъра. Как пък се компрометира този форум, който посещавам от години (единствено тук и Капитал).... Кои пък са тези люде, дето са пък и толкова много? Аз пък да кажа само - ако си прекарал 2 месеца във форума и имаш някъде около средното ниво на интелигентност - ще разбереш всичко за всички. Ако си на 20, зелен, влезеш тук и видиш статута на този и онзи, след което се засилиш да си купиш кола (или каквото и да е друго) поради този статут - Ходи и се гръмни веднага! Проблемът не е във форума, проблемът е в теб!

 

6) Мислех, заедно с други форумци, да направя нов форум, който да събере на едно място разочарованите не само от тук, а и от всички останали форуми за коли. Общо взето, шансовете за успешно такова начинание, ако се подхване правилно, са добри, а и аз имам доста от предпоставките за успешно реализиране на интернет форум, но честно казано форумите (като изначална идея и жизнен цикъл) си имат някои вродени недостатъци, които много трудно могат да се преодолеят. Та поради разни причини се отказах, а и определено не съм толкова добър човек, че да не ме домързи да се захвана с такова неблагодарно, пък било то и добро, дело.

 

А, идеално. Желая ви успех. Когато го направите - обещавам да се регистрирам и да влизам на всеки 2 години и да ви критикувам........

 

7) Конкретно в случая със Слави, а и не само с него, правилното е да се спре рекламата на сляпо и да се отворят очите на хората. Както, колегата SLX е писал, може да се светнат хората, че в Ямбол често има много Галанти за продан, което значи и някакъв по-голям избор на едно място, но да е ясно, че не трябва да се очакват чудеса. Това, определено не е видно сега, особено за новодошлите. Съответно Росен, от това което съм чел и чийто писания в повечето случаи намирам за полезни и правдиви, има доста опит с колите, затова и не би имал сериозен проблем със Слави, но това за съжаление, не важи за всички.

 

Да, вярно е. Адашът няма да се даде. Ако не са ти ясно причините - погледни т. 5

 

8) Моето лично мнение е, че Слави не е по-лош от другите търговци на коли и разбира се притежава някои от недостатъците им, но основният проблем е преекспонирането му във форума (и пак казвам, че не е само Слави). Истината е, че ако само Слави пишеше сам за себе си, "а бе аз съм един много як търговец на Галанти и продавам чудесни никога неръждясвали коли и т.н. чудесии", и никой друг не подкрепяше тази постановка почти ежедневно, едва ли щеше да има толкова разочаровани. Така че до голяма степен вината за хорското разочарование не е персонално на Слави, а на така нареченото къмюнити тук.

 

1. Къмюнитито - давай сега поименно. Нали сме мъже, давай напред..... Докарай го докрая, за да се вдигне нивото на писане - давай.....

2. Хайде изрови във форума къде някой от модераторският екип твърди, че Слави е коректен търговец (към мен се е отнесъл много коректно) - другото са мнения на потребители и членове. Ние не сме милиционери, за да казваме кой какво да напише. Щом има доволни - те си пишат. Има и недоволни - и те така. Ама да плюеш на форума, защото си "влязъл случайно след 2 години" - ми да не беше влизал...... Как пък го уцели......

 

9) Понеже не следя кой знае колко форума, и почти случайно видях тази тема, не знам дали все още много от хората тук се изживяват, като нещо повече от другите форумци по света и у нас. Преди две години определно имаше такава нагласа. За съжаление, тя е без покритие и някои от нещата звучаха къде лицемерно, къде наивно. Отделно, че форумът не се управлява особено добре. Реално, за да се върне доверието и изобщо да се превърне в качествен форумът, трябват доста генерални промени, но това си иска съответните усилия и жертви, а пък резултатът както винаги при подобни начинания е съмнителен. Та в крайна сметка, може да се окаже, че е по-добре всичко да си продължи както досега. Форумът не е напълно безполезен, нали и "опарването" е вид житейски опит все пак. :)

 

Хм, поздрави на групата!

Успех в създаването и управлението на форуми!

Единственото, с което се съгласявам е, че "е по-добре всичко да си продължи както досега"..... някой ще се доверяват сляпо, други няма.....

Живот.....

Редактирано от rosko
  • Отрицателен вот 2
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих искал да се изкажа като „потърпевш”.

Взех си преди близо 2 години Галант от Слави!

По мнение на колеги-перфектен!

Доволен съм от отношението на Слави към мен като клиент.

Но е и неоспорим факта че има и недоволни.

Но мисля че проблема е следният-

Те не са недоволни от това че са си взели автомобил със прикрити или не забележки,а от факта че,този автомобил им е бил представен за „перфектен”от един „Почетен Член ” на Фен Клуб Митцубиши България.

Това е основния проблем,както го е казал колегата Welkin.

Аз лично съм препоръчал Слави на поне 10 човека.

Всеки,който влезе тук за първи път и пита за Галант,всички в един глас викаме –„Към Ямбол”

Както Слави е отговорен за думите си,когато представя един Галант като перфектен,така и форума е отговорен да регулира(чрез подобни теми) достоверността на подобни твърдения.

Така всеки един нов или стар потребител,ще си има реална представа къде отива и какво да очаква.

Поздрави на всички!

  • Положителен вот 3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,в тази тема е редно да дават мнения,само хора,които имат преки впечатления от Слави относно коректността му при продажба на коли ! ! !

Всеки сам би могъл да си направи заключение,когато постовете тук са само и единствено по темата!Всичко друго е spam,с цел разводняване на темата или чешене на езика от тоя или оня!По този начин човек не би могъл да си изгради обективно мнение по въпроса!

Моля,не spam-ете повече!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,в тази тема е редно да дават мнения,само хора,които имат преки впечатления от Слави относно коректността му при продажба на коли ! ! !

Всеки сам би могъл да си направи заключение,когато постовете тук са само и единствено по темата!Всичко друго е spam,с цел разводняване на темата или чешене на езика от тоя или оня!По този начин човек не би могъл да си изгради обективно мнение по въпроса!

Моля,не spam-ете повече!

Темата е доста неприятна, но от друга страна, ако има проблем, трябва да бъде решен навреме, за да не се натрупват недоизказани неща.

Мислех да пиша по-дълъг пост по въпроса, но се солидаризирам напълно с Ценов за това, че излишно да пишат хора, които нямат впечатления от Слави като търговец, какъвто съм аз.

Предлагам на всички дискусията да протича в по-конструктивен дух оттук нататък.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дълго време следях темата без да взема отношение, но вече няма как... Защо не спрете с излишните неща?! Тази тема не е пусната с цел, да ни обясните колко са счупените Галанти и колко стари са те, темата също няма за цел да сравняваме търговците по света.. В тази тема се обсъждат постъпките на Слави, защото неговия статус във форума и клуба е висок, което определено се взима под внимание при покупка на автомобил от него. Всички членове на клуба, както и много други колеги знаем, че тук държим на мъжката дума и на лоялността ни един към друг. Точно поради тази причина недоволните трябва да кажат от какво са недоволни и да кажат кое според тях не е коректно по време на покупката на колата им. Според мен така Слави, може не само да обясни постъпките си в конкретните случаи, но да си вземе и бележка за в бъдеще. А хората сами ще преценят вече, дали е бил постъпил правилно или не. Затова моля, колегите без работа да не си я търсят тук. Слави има уважение от много от колегите заради самия него, а не заради търговските му умения. Така че колеги нека се придържаме към темата... Не сме в далечното минало, където един е изправен пред стената и всички го целят с камъни.

  • Положителен вот 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, аз имам много работа, но не е ли крайно време е ДОВОЛНИТЕ да кажат по едно изречение? Поне 10 теми с новозакупени коли от него съм чел и поздравявал ентусиазираните собственици.

Може да ми се сърдят някои, но да се оплакваш от несветещ трети стоп и гуми на парцали е... хайде стегнете се! Аз като докарах моя от Германия и не светеха 5 крушки какво - да се върна и да удуша бившия собственик ли? Гледаш, преценяваш кое колко ще струва да се дооправи и си правиш сметката.

За последно го казвам - не може автомобил нов да е струвал 30 000$, да го вземеш след 10-11 година за 5 хиляди ЛЕВА и да ревеш от него. В България няма пазар за хубави коли - купуват се евтини строшеняци, бити в пътя и поочукани оттук-оттам коли.

 

Моля някой модератор да изтрие мнението ми от предходната страница, освен ако вече това не е направено. Има вероятност новодошлите да не разберат иронията, а аз много се кефя на колата вече трета година и не мисля да я сменям.

  • Положителен вот 2
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да спомена, ако някой е недоволен от мен, нека го сподели тук. Ще отговоря чистосърдечно на всеки, но нека да сподели какъв точно е проблема. Аз съм човек на години и държа на авторитета си. Това, че съм фен на марката от 12 години няма нищо общо.

Това е публичен форум, ако има доволни от мен, нека и те да го споделят.

Моя случай сигурно е последния,от преди няколко дена.Понеже си търся Галант комби рещих да отида до Ямбол и да огледам черния ,който Слави продава.Разбрахме се по телефона и тръгнах. Слави ме посрешна,запознахме се и ме заведе до колата,изкарах я от гаража и направих едно кръгче в квартала.Колата беше много ниска отпред и при по-големи неравности гредата опираше в асфалта,втора скорост не влизаше добре.После я огледах отвън и видях ,че единия фар е със спукано стъкло,имаше ръжда отдолу на вратите от вътрешната страна ,на бомбетата на амортисьорите и под акумулатора.Махнах единия тас да огледам дисковете и джантата беше с такава ръжда каквато не бях виждал.Ръждата по вратите беше колкото на моя 26 годишен Лансер,с който дойдох.Доверих се на Слави като уважаван и почетен член на клуба и на това ,което е написал в обявата-без ръжда.Ако знаех,че има ръжда нямаше да се разкарвам до Ямбол да я гледам,а Слави ми обяснява,че всички Галанти са така и ми показва неговия,все едно е нещо нормално.За втора скорост каза,че не е забелязал,за фара каза ами той е залепен.Оправдаваше се с думите къде ще намериш 2002година за тези пари.Та който ше ходи при Слави за Галант да си отваря очите и да не се доверява на написаното в обявите.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.

×
×
  • Създаване...