Премини към съдържание

Евала на Гърците


Препоръчано мнение

Гърците ще стачкуват днес заради високите им такси за пътищата, които били в "лошо състояние"!!! Тук в БЪЛГАРИЯ трябва да стачкуваме да ни плащат за да караме по гадните ни лунни настилки! Като знам какви са им там улиците- по-хубави са от магистралите ни ...

 

Прави ми впечатление че дупките се запълват в момента с чакъл при нас

зверски хлъзгаво е от праха и калта, а маркиравката като я сложат и издържа по 1-2 седмици. На 20 ми е последното дело срещу КАТ и като ги осъдя- ще почна да съдя държавата и общините за чудесните ни пътища :))) А парите които изкарам от тези начинания ще ги давам за нуждаещи се хора и животни, пострадали от съответните случаи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И след две седмици ще искат по 70 лв. за Винетка, а миналата година два пъти ремонтирах ходова част.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така са гьрците,имат гражданско общество и си тьрсят правата,а ние само им мьлчим на тия..... :icon_censored: от народното сьбрание,и си трошим колите в дупките по пьтищата,вместо масово да не плащаме винетки,докато не ги оправят.Ванка пожелавам ти успех на делото,така се прави.

ПС.. Някой да знае кьде в Плв изправят лети джанти,че и мойта сьм я изкривил в някой кратер :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евала и на румънците....Протест.

Явно само ние СПИМ-както се пее в една песен на Слави!

На мен лично ми е непонятно,защо се вдигат толкова горивата,при положение че цената на петрола на световните борси с доставка за февруари е намаляла до 90$.В момента цената на горивата е само с няколко стотинки по-ниска от онова лято на 2008,когато цената на най-масовия бензин А95 беше 2.35-2.40 лв/л.Но тогава петрола струваше 140$ за барел...

Така че според мен,спекулата е на лице...

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евала и на румънците....Протест.

Явно само ние СПИМ-както се пее в една песен на Слави!

На мен лично ми е непонятно,защо се вдигат толкова горивата,при положение че цената на петрола на световните борси с доставка за февруари е намаляла до 90$.В момента цената на горивата е само с няколко стотинки по-ниска от онова лято на 2008,когато цената на най-масовия бензин А95 беше 2.35-2.40 лв/л.Но тогава петрола струваше 140$ за барел...

Така че според мен,спекулата е на лице...

Не е спекула колега просто повече от половината цена на горивото са акцизи,мита и т.н.И като господата управляващи че им трябват пари да закърпят бюджета увеличават акциза и готово

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цената на горивата формира около 30% от крайната цена на съответния продукт. 70% са транспорт, разходи за процесинг, акциз, ДДС, печалба по веригата.

Когато нефта струваше 150 USD/барел, цената на нафтата тук беше 2.70 лв./l. По същото време (април-май'2008) цената на същата нафта в Сърбия, Босна и Македония беше малко под 2 лв./l (лични впечатления).

 

Така че проблемът наистина е в данъците и таксите основно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви, не се занасяйте по Гърция и Румъния...

1. Гърците са византийци, на тяхната ракета космосът и е крив винаги.... дори не се е изправял... За толкова години в ЕС, с всичките инвестиции, направени там - не само от ЕС, ами и от НАТО - така не се научиха да бачкат, ами само реват, протестират и се самодокараха на това дередже да дължат ок. 150 милиарда евро.... Добре, че са българи, албанци и пр., че да има кой да се труди.... което не им докарва особени приходи в хазната

2. Братята румънци и те се направиха на европейци, вдигнаха заплати, пенсии, а са по-големи мизерници и от нас. В резултат - 25% ДДС, намаляване на пенсиите и куп други несгоди.

 

И сега да не ме нарочите за бойковист - абсурд.... И от предните не съм. Просто имаме валутен борд, гледат ни под лупа всички, та не им се отдаде да стигнем "по-нагоре", па да паднем по-отвисоко... ДА ЖИВЕЕ ВАЛУТНИЯТ БОРД! И ЖАН ВИДЕНОВ, ЧЕ НИ ДОКАРА ДО НЕГО! хахахахаха

Само не можах да разбера къде отидоха бюджетните излишъци от предходните години, но това не е нещо ново за нашата страна - да се губят едни пари.....

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така, аз съм от Бургас, но живея и работя в София. Бургас като град, улици, пътища и прочие, определено надминава София в момента поради простата причина, че е по-малък град и по-лесно се потдържа, отделно че кмета е пичага и явно се интересува. От друга страна искам да разбера къде отиват космическите суми за данък МПС от колите в Софийския окръг? Онзи ден гледах по нашата улица вървеше една машина с един маркуч и пръскаше топъл асфалт в дупките. След това нямаше валяк нямаше нищо. Вечерта като минах половината от този асфалт беше извън дупката и пръснат по тротоара. Питам ви София, до кога ще търпите тази мизерия??? Защо не можем да се дигнем и да направим един общ протест? Защо всички се къткат и само се оплакват, и казват "ама то нищо няма да се промени", но никой не иска да се вдигне и да потроши малко прозорци на правителството?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така, аз съм от Бургас, но живея и работя в София. Бургас като град, улици, пътища и прочие, определено надминава София в момента поради простата причина, че е по-малък град и по-лесно се потдържа, отделно че кмета е пичага и явно се интересува. От друга страна искам да разбера къде отиват космическите суми за данък МПС от колите в Софийския окръг? Онзи ден гледах по нашата улица вървеше една машина с един маркуч и пръскаше топъл асфалт в дупките. След това нямаше валяк нямаше нищо. Вечерта като минах половината от този асфалт беше извън дупката и пръснат по тротоара. Питам ви София, до кога ще търпите тази мизерия??? Защо не можем да се дигнем и да направим един общ протест? Защо всички се къткат и само се оплакват, и казват "ама то нищо няма да се промени", но никой не иска да се вдигне и да потроши малко прозорци на правителството?

 

Е като ги потрошим кво нали пак с наши пари ще ги оправят прозорците?!?

Нали ги видяхме 97 година когато народа влезе на ура в парламента... Вътре великата наглост седят по стъпалата пият и пеят патриотични песни смотаните ни депутати. И какво се промени нищо.... Сега сме почти на същия хал само дето банките са ни стиснали за гушите и не смеем да мръднем, че навсякъде пари ни искат. Дано не стане като в Тунис с толкова много невинни жертви. Иначе съм съгласен да ги нареждат сгафилите дупетати за масов разстрел преди някое хубаво дерби на стадиона. ;) :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...