Премини към съдържание

Парктроник?


ferrarko

Препоръчано мнение

Здравейте.

Някой слагал ли си е допълнително парктроник, на каква цена и можете ли дадете някави съвети?

Какви сте си сложили , предни, задни, с колко сензора, с отделен бутон за включване и др?

Ако някой има заводски парктроник да сподели как е?

Днес сменях масла в Мицубиши Бургас и ги питах те ме пратиха там където слагат алармите(мислих че алармата е заводска) и там слагали сензори, койт също не се на Митсубиши и това удоволствие струвало 240лв! Имам познати който сами са си слагали на колите за под/около 100лв и за сега без проблеми!

 

Отскоро съм се надъхал за парктроник, особено след като скоро се осурках. Новите коли за съжаление ги правят с малка видимост, къде жертва заради дизайн или заради въздушните прегради и подсилени колони. Не мисля, че съм слаб в маневрите, нито че не съм си свикнал с габаритите, ама има моменти в който ми се иска да виждам какво става отзад!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много добра идея. И аз съм се замислил да слагам, че веднъж годишно все ми се случва да се отплесна и да се бутна, като давам назад. И на мен ми казаха сам да си го сложа, което ми подсказва, че е доста просто нещо - някъде около 80 лв струвало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти е жал да дупчиш спойлера действай! В комплекта е включен инструмент за пробивание.

Има безжични парктроници и не е нужно да прекарваш жици от багажника до предното табло или огледалото за задно виждане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето една интересна тема http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=18960

Редактирано от petar.bartov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих още от Балкан Стар, не се мина много време и го махнах, не работеше като хората, отидох в Хюндай и си сложих за 120лв ли беше колко беше такъв, със скалички от коя страна и колко близо имаш нещо, както и показва разстоянието, за сега що годе си работи. Преден не съм слагал, справям се за сега с габаритите :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сам съм сложил 3 парктроника с по 4 сензора-задни (China), на мен, на жена ми и на тъщата. Работят вече 2год. и ми струваха по 50лв/бр. и около 2ч. работа на кола. Монтажа е елементарен, а смея да твърдя, че съм скаран с токовете, но се справих перфектно. Трябва ти само бормашина. Колите са на по 12-15г. така че не ми пука много за броните, предвид факта колко помага парктроника при паркиране особенно за Каризмата. Ето Сайта

Забравих да спомена, че се справят отлично. Даже и когато ти изписва 0.00м. имат аванс от 10см. Това сигурно е за тези които се мислят за много добри шофьори ;)

Редактирано от lacky_boy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих сам.Трудът ми отне около 2 часа.Вътре има необходимата фреза и описание.Нямаще точно моят цвят но с леко боядисване вичко си дойде на място.Дисплея е цифров и учудващо точно показва разстоянието.Има и звукова сигнализация за различните зони.Между дисплея и устроиството връзката е безжична и не се наложи прекарване на кабели.Имам доста години стаж , но в София става все по-трудно за паркиране, а пък за жената и децата да не говорим :icon_dance: .Вече свикнах с него и му се доверявам повече от огледалото.За мен е мого полезна екстра и вече не завиждам на разните БМВ-та и мерцедеси как паркират на малко място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно, че е супер, особено за предмети които са ти под нивото на задния прозорец, като саксии :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:spam: Жалко, че парктроникът не помага при изненадващи маневри на "колеги" отзад :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми "стъпа" към $35 и около час-два за монтажа. Много съм доволен помага много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 години ...

Здрасти!

Има ли колега в форума който  някога е закупил чисто нов седан Lancer 2008+, с оригинален парктроник?

Ако може да качи снимка на оригиналното разположение на сензорите.

Доста снимки разгледах в Гугъл, но така и не разбрах кое оригиналното разпределение при седана!

След 13г.  най-накрая се реших да му поставя парктроник, понеже ще го предавам на баща ми, а на него му куцат маневрите!

Иска ми се да ги поставя като заводските, а и предполагам че :mitsu-smiley: са прецинили къде им е най-правилното разположение!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Сваляш задната броня и там си има отметки, които са според япончетата. Или иначе казано, два сензора са почти на ъглите на бронята, а другите два са малко по-ниско между светлоотразителите и рег.номер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...