Премини към съдържание

Препоръчано мнение

  • Отговори 352
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Днес пуснах климатика и вентилаторите се включват и изключват на интервали от 5 секунди. Нормално ли е това ?

 

Минах през майстор. Това е нормален работен режим. Датчици си определят кога и колко да работи вентилаторите. Не било като на по-старите коли да работи перката нон стоп като е пуснат климатик

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Привет, токущо се регистрирах във форума, причината е че съвсем изненадващо за мен се оказах без автомобил и ще трябва да си купувам нов. Аз съм стар фен на японските автомобили, ровейки из сайтовете слагайки настройки след 2015 до 100 000 км и цена от 10К до 13К в евро бях заринат от предложения за Misubishi ASX.Разгледах колата и това което видях ме наведе на мисълта че този автомобил покрива почти напълно моите основни изсквания Моля за мнение от собственици за колата, като се интересувам първите пет шест години дали имате проблеми, разбира се изключвам редовното техническо обслужване, пропуснах да отбележа че търся само бензинови двигатели. Въобще ако има някой който да сподели дали остава доволен от колата когато е вече на 8-10 години в най общ план. Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.В началото на март и аз станах собственик на ASX 1,6 бензин 2014г.Не се доверих на българските автосалони и започнах да избирам от

Германия.Харесах няколко и помолих мои близки да направят оглед.Предпочетох коли от автосалони.Харесах,капарирах и отидох на место да си я докарам на ход.Колата беше на 88хил.км.,обслужена с валиден TUF.Регистрацията става много лесно,ако има близък човек до теб,който живее в Германия,тъй като повечето плащания стават по банков път с карта.Във форума има специална тема за купуване на коли от Германия.

В България има малко информация за този модел,макар че се произвежда от 2006г.Много информация има в този руски форум http://www.mitsubishi-asx.net/forum/,само да искаш да четеш.За сега е това.Ако имаш въпроси,питай-0888569384.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Здравейте,ако ннякой има проблем с уплътнителя на турбото, гумения маншон между входа на турбината и въздуховода, може да се свърже с мен. Имам няколко чисто нови, усилени на много добра цена. При дизловите ASX, този уплътнител се прокъсва след определен пробег и ако не се смени може да се скъса и да навлезе в компресора с всички рискове от това. Прилагам и снимки.

post-22491-023670100 1608328217_thumb.jpg

post-22491-058306400 1608328383_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От някъде може ли да се намери жилото или жилата за ръчните скорости ,не намирам никъде,в момента влизат само 2-4-6 скорост,жилото е прекъснато и почти скъсано точно след бронята,назад се дърпа и влизат скоростите,но като трябва да натисне напред да влезе 2 или 4 и няма силата ,защото жилтоо се пречупва надолу.

mitsubishi asx 1.8 2wd - 150hp - 2011

Редактирано от Valentin Hristov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

От някъде може ли да се намери жилото или жилата за ръчните скорости ,не намирам никъде,в момента влизат само 2-4-6 скорост,жилото е прекъснато и почти скъсано точно след бронята,назад се дърпа и влизат скоростите,но като трябва да натисне напред да влезе 2 или 4 и няма силата ,защото жилтоо се пречупва надолу.

mitsubishi asx 1.8 2wd - 150hp - 2011

 

Оригиналното е много скъпо.

Може да питаш Микрон Доцев какво може да измисли по въпроса.

Давам и линк на сайта му.

 

https://mikrondocev.com/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах още днес заявка с въпрос,но то сега са празници. Тя колата е на един приятел сестра му,купили я вчера.И докато се приберат проблема веднага на лице,пак добре,че са се прибрали. Колко струва ново ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Пуснах още днес заявка с въпрос,но то сега са празници. Тя колата е на един приятел сестра му,купили я вчера.И докато се приберат проблема веднага на лице,пак добре,че са се прибрали. Колко струва ново ?

 

Много струва. Има голяма вероятност да не е от жилата.

Проверете добре дали е от тях?

 

7MbN4.png

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От жилото е ,защото като гледаш това жило в ляво което се пада,където му е края с ябълката гумената част,като дръпнеш гумата,защото се е скъсала и вкараш 2ра да натисне лоста напред жилтоо е пречупено и пада нодолу и няма сила да вкара на скорост,а назад за сега се дърпа,но до кога не се знае ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

От жилото е ,защото като гледаш това жило в ляво което се пада,където му е края с ябълката гумената част,като дръпнеш гумата,защото се е скъсала и вкараш 2ра да натисне лоста напред жилтоо е пречупено и пада нодолу и няма сила да вкара на скорост,а назад за сега се дърпа,но до кога не се знае ....

 

Ако ябълката се е скъсала ви трябва подмяна само на тази част, или цялото жило. Няма кой да продава отделно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

То ,че ще е цяло жило,цяло - за какви пари говорим ? 300-400-500 лв ?

 

Може да се провери колко ще излезе, съдейки по жилата на Галант. Но няма да е под 500 лв, което е прекалено.

Трябва да се търси втора употреба от някоя ударена кола.

Иначе ако ми дадеш VIN-а на колата мога да проверя колко ще струва, но не обещавам нищо.

Ако искаш изпрати ми на лично съобщение данните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Става дума за ASX 2013 2.2 DID. Вече 3-4 пъти ми се случва след като изгася колата, двигателят сякаш да продължава да работи, но по-тихо и приглушено. Някой друг засичал ли е подобен проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, 

Става дума за ASX 1.8D 4WD светна ми надпис да проверя нивото на моторното масло, след проверка нивото беше доста високо малко над Х-а, и без това беше време за смяна смених маслото и филтъра занулих надписа изчезна! След 60-70км пак се появи надписа спрях веднага вдигнах щеката пак беше високо! Дайте съвети какво да правя! Да я карам ли да махат DPF-a смяна на масло + филтър и да тествам или ако някой има идея кой може да ми реши проблема!

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Някой може ли да сподели впечатления от шумоизолацията в купето при магистрално каране?

Замисля се за един ASX дизелов, но понякога ми се налага да прекосявам България и не ми се иска да ми е надута главата.По принцип не съм фен на дизела - предпочитам простите машини, но няма много избор на бензинови 4х4.

Преди имах Спейс Стар от старите и той ми беше шумен, после взех един Авенсис който е сравнително тих, но много други неща ме дразнят, в спейс стар-а повечето неща освен шумоизолацията ми бяха ок - доста надеждна и безпроблемна кола се оказа и ASX-а ми изглежда като негов наследник, но искам да мога да се движа със 120-130 без да ми бучи после главата до вечерта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обезшумена е двигателя работи доста тихо за дизел! Ако имаш възможност качи се да я пробваш! Баща ми кара Space Star 13 години вече и е много доволен но си поостаря вече сега му търсим ASX.

Редактирано от JOKERRR
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, да задължително ще се тества преди това, ако намеря някъде с номера. А освен двигателя при високи скорости как е в купето от към вятър? Малко ме притесняват тези модерните дизели, четох една тема за регенерации и ДПФ-и, и как като не изчакаш регенерацията ти остава дизел в маслото. И как трябвало да я караш по не знам си какъв начин.

Не ми харесва идеята да си робувам на колата и разните му регенерации.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно с това се боря в момента да мине малко време и ще пиша решен ли е проблема с ДПФ-а. Иначе за шума си има някакъв шум вътре при по голяма скорост, но затова ти казвам качи се покарай виж дали те устройва шума! Ако има си близо около Хасково, Димитровград мога да помогна с теста.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за предложението - може и да се възползвам ако имам път :)

А иначе за проблема с ДПФ-а и ЕГР - не е ли възможно да се премахнат, или почват да пушат като печки?

До колкото знам на доста хора им създават проблеми тези двете системи, не само при мицубиши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят вече е махнат от два дни не съм забелязал да пуши Нек мине малко време и ще пиша!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, нов съм във форума. От един месец имам ASX 1.8DID 2015 г., доволен съм. Искам да си активирам дневните светлини, къде в Бургас да отида?

Редактирано от kerat
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес гледах едно само с предно. Не ми хареса колата - седалките са удобни, но вратите са като от кашон като на деу или шевролет, малко като детска играчка ми се стори. Не можах да я карам, само ме вози джамбазина по един черен път. Конкретната кола също не беше добра. Ако някъде намеря където мога да я карам с над 100 да видя как е може и да си променя мнението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Да пиша и аз малко как се представя каляската...RVR, 2.4 бензин,168 коня, автомат.Първо по-дълго пътуване-Пловдив-Чанаккале-Кушадасъ. 880км. Среден разход 9/100.(пълно-пълно) с 4 човека и пълен багажник. В Бг (Пловдив-Кап. Андреево)-140км. В Турция-100-110км.Щеше ми се разхода да е по-малък, но според мен няма шанс. За шума-за мен е съвсем нормален (може би по-новите модели са по-добре обезшумени).Като комфорт-чудесно!!!  След12часа каране не се чувствам изморен. (карал съм коли които след 3 часа зад волана съм скапан, а не малко коли съм имал).

Та както се казва:  in brief- доволен съм, може би на по-късен етап ще мисля за газ....Зависи..!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от скоро съм собственик на  ASX 2015 2.2 дизел. От няколко дни започна да прихълцва на тихи обороти като, че не му достига гориво. Някакви идеи за причинта.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...