Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте  ,

от няколко дни съм АСХ 1,8 150кс. , първи впечатления - колата загрява много бавно  , загрява само когато е в движение , когато не е в движение температурата на двигателя и парното пада драстично. Някой може ли да сподели , дали това е проблем или трябва да влизам в бокса? Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • Отговори 352
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Гледам в мобиле има АSX 2020, 2021год. От къде са, в България май нямат вече такъв модел... Някой нещо за тях да каже?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

От Канада и Швейцария.

От САЩ таблата и климатроника са им в мили и Фаренхайт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
На 3/22/2022 at 8:53 AM , mmotors написа:

Гледам в мобиле има АSX 2020, 2021год. От къде са, в България май нямат вече такъв модел... Някой нещо за тях да каже?

Няма ли европейски? Аз карам 2019, 1.6 бензин. В Испания и в момента се продава 2.0 CVT бензин. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
преди 12 часа, vlt написа:

Няма ли европейски? Аз карам 2019, 1.6 бензин. В Испания и в момента се продава 2.0 CVT бензин. 

Къде се продава в Испания?

https://www.mitsubishi-motors.es/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Светльо Ангелов написа:

Къде се продава в Испания?

https://www.mitsubishi-motors.es/

Преди няколко месеца го имаше новия модел. Скоро ще сменя масло и ще видя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 3/22/2022 at 10:52 AM , Светльо Ангелов написа:

От Канада и Швейцария.

От САЩ таблата и климатроника са им в мили и Фаренхайт.

Само като допълнение: Канадските са в километри и градуси Целзий.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте на всички, от известно време се замислям за покупка на ASX 2.0i бензин  160 к.с. CVT 2012г., но почти няма информация за него. Изчетох и целия форум, но явно в България почти няма такива екземпляри. Някой има ли наблюдения за модела? 

 

Редактирано от Teokirchev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Много здрава и хубава кола. Успешен модел на Mitsubishi се оказа ASX, особено с този двигател.

От къде е внос колата? 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма конкретен автомобил, за сега събирам информация. Притеснява ме малко това , че в България няма такива.А какво ще кажете за CVT- то? Има доста противоречиви мнения в интернет за този род скоростни кутии. 

Редактирано от Teokirchev
Аутокорект
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Точно за това е форума. Има бутон "Търси" в горния десен ъгъл.

Ако напишеш CVT излизат теми, които ще са ти полезни:

Ето например 2:

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Teokirchev написа:

Здравейте на всички, от известно време се замислям за покупка на ASX 2.0i бензин  160 к.с. CVT 2012г., но почти няма информация за него. Изчетох и целия форум, но явно в България почти няма такива екземпляри. Някой има ли наблюдения за модела? 

 

Моята е 2.4 бензин, 170 к.с. 2017.

Супер доволен съм. Естественно, че ще лапа гориво.....(кончетата оскат зоб !)

Твоята ще гори по- малко, все пак е 2литра.

За SVT-то не се кахъри. Екстра е ! Няма да имаш проблеми, стига да е обслужвана както трябва. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично питах в оторизирания сервиз какво мислят за CVT кутията и казаха, че се сменя само масло и имат клиенти над 200 000км без никакви проблеми. Но аз никога не бих взел кола с подобна играчка. Но го има и моментът, че ръчните скорости са пълен боклук (не като здравина, а като усещане). 
 

Относно двигателят 1.6 бензин също казаха, че е много здрав и едва след 200 000 нещо се сменя около веригата. 

Редактирано от vlt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Ако някой реши вместо АSX, мога да предложа https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21645618103141775&slink=od9pnj

Перфектен, след няколко ТОЙОТИ определено се радвам, че избрах Еклипса въпреки мнението на жена ми. Но вече ми е скучен и ми се кара нещо друго. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, обмислям да закупуване на ето този автомобил 

https://m.mobile.bg/details/21652381661960742

Какво мислите? Тези двигатели и скоростни кутии надеждни ли са? До сега съм карал само тойота и като цяло нищо не разбирам от автомобили :)

Благодаря! 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
  • преди 3 седмици ...

Здрзвейте! От една седмица съм собственик на Mitsubishi ASX 2.3 дизел 2015г Автоматики на 52,000км.и нищоне знам за него.

1. Автоматика не е CVT понеже имам Б-класа с CVT и няма нищо общо.

Може ли малко инфо за автомата и обслужването, знам от продавача за смяна на масло на автомата и нищо друго.

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрзвейте! От една седмица съм собственик на Mitsubishi ASX 2.3 дизел 2015г Автоматики на 52,000км.и нищоне знам за него.

1. Автоматика не е CVT понеже имам Б-класа с CVT и няма нищо общо.

Може ли малко инфо за автомата и обслужването, знам от продавача за смяна на масло на автомата и нищо друго.

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих къде има номера на скорусната кутия. Има го на табелата под предния капак и не е CVT a W6AJA.

Редактирано от Lorencoiti
не правилен правопис
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Какъв е пробегът на колата и имат ели сервизна история? 
Използвате ли правилното масло по спецификация?
 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

On 1/9/2023 at 11:03 AM, maksi1969 said:

с мицубиши асх 2012г.1.6 съм от 1 месец.колата работи нормално,но гори масло.какъв може да е проблема?

Същият проблем. Вървя към трета смяна на масло, като смяната е на около 9 000 км. Първият път избрах Castrol, както е по изискванията, вторият път избрах Motul 8100 SAE 5w 30. Разходът с Castrol беше около 1.5 литра за периода между смяната, Motul - около 1 литър.

Моторът е 1.6, 117 к.с., година 2011

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не споменавате какъв е пробегът на двата двигателя и по-важното - доказуем ли е и имате ли сервизна история. Също така, в какъв цикъл се кара колата? Стандартните интервали от 10хил. за смяна на масло не са особено препоръчителни - отговор ТУК

Ако нямате доказуема история  и пробега е над 180 хиляди, разхода от 1л./9000км. само трябва да ви радва, защото може да е доста по-завишен. 

Редактирано от MuxoB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Имам от скоро Митцубиши ASX 1.8 DI-D 150 коня, дизел, 2010г. , 4 WD. Появи се проблем на магистралата при 160 км в час, на 6 та скорост влиза в авариен режим. Грешката е P1298. В единия сервиз ми казаха, че в турбото е проблема - високо налягане в него. Турбото е ново, сменяно от предишен собственик в Италия. В другия сервиз казаха, че турбото е ново и няма проблем там. Проблемът бил в горивото - смениха ми горивен филтър/действително много боклуци по него/ добавка на бардал - injection cleaner. Газ по магистралата и на 170 на 6 отново влезе в авариен режим. Другите грешки които вади са U1417, U0401 и c121c, но те са архивирани/неактивни. При По-ниски предавки от 6 и мачкане на газта и съответно високи обороти не влиза в авариен. Само на 6та при около 160 при изкачване. Моля за съвет къде може да е проблема...

Редактирано от author1ty
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, author1ty said:

Имам от скоро Митцубиши ASX 1.8 DI-D 150 коня, дизел, 2010г. , 4 WD. Появи се проблем на магистралата при 160 км в час, на 6 та скорост влиза в авариен режим. Грешката е P1298. В единия сервиз ми казаха, че в турбото е проблема - високо налягане в него. Турбото е ново, сменяно от предишен собственик в Италия. В другия сервиз казаха, че турбото е ново и няма проблем там. Проблемът бил в горивото - смениха ми горивен филтър/действително много боклуци по него/ добавка на бардал - injection cleaner. Газ по магистралата и на 170 на 6 отново влезе в авариен режим. Другите грешки които вади са U1417, U0401 и c121c, но те са архивирани/неактивни. При По-ниски предавки от 6 и мачкане на газта и съответно високи обороти не влиза в авариен. Само на 6та при около 160 при изкачване. Моля за съвет къде може да е проблема...

Пробвахте ли как се държи колата при 200км/ч или при 220км/ч? При изкачване с 200, не би трябвало да има никакви проблеми.

Редактирано от MuxoB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...