Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте,

ако имате проблем с DPF, единственото ефективно решение е премахването. Модела има фабричен проблем с филтъра, а и от не добрата нафта и повечкото каране градско в БГ бързо се запушва. Следете нивото на маслото дали го вдига (смесва с нафта).

Който иска да ми пише на лично, за да му напиша къде да отиде да му махнат филтъра и да си реши проблема. Другото е излишно “наливане” на пари и риск за колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • Отговори 352
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ще се опитам да дам кратко и безпристрастно мнение.

Колата е ASX 2012г. 1.6 куб. 117 кс и я карам от около 2 месеца.

Ще започна с негативното:

-Двигателя е слаб според мен за това купе. На магистрала и в града е ок има нужната пъргавина и без усилие си поддържа 140-150км на магистрала. Но при изпреварване няма нужния ряз и ускорение.

- Много лошо шумоизолиране на купето, особено над 100км.

- Други дребни неща които леко ме дразнят, но не са нищо особено са: Липсата на 4 импулсни стъкла в пулта на шофьора. Разликата в подсветките - километража свети бяло, а парното и музиката в червено. Липсата на подсветки на доста бутони. Нуждата при всяко палене да се изключва старт/стоп системата.

 

Май това е което имам като забележки, а сега и положителното:

-Отличен външен дизайн, много ми харесва.

- Отличен разход на гориво 10л газ извънградско и 12 градско.

- Много удобни седалки, пулт и табло.

- Панорамния покрив е супер.

- Добра стабилност на пътя.

- Отлични фарове.

- пространството за пътници е просторно, аз съм по едър и ми е супер и зад мен спокойно сяда друг едър човек за разлика от много други коли.

 

И малко неща за информация:

- Фабричната музика е прилична.

- Безконтактния вход и палене ме изненадаха приятно.

- Системите в колата като цяло са добре преценени и работят коректно -автоматични светлини и чистачки, парктроник,напрежението в усилвателя на волана, тръгване под наклон и т.н. С изключение на лед лентите на тавана, можеха да се постараят доста повече, тя на кухнята ми е по-хубава.

-Скоростите влизаха малко тегаво, но след смяна на масло са ок.

 

Ами това е в общи линии. За двигателя нищо не пиша, тъй като за 2 месеца няма как да имам реална представа, освен че е слабичък, но много икономичен, което го знаех преди покупката и ми е ок.

 

П.П. Ако се сетя още нещо ще допълвам.

 

Поздрави и безаварийно!

 

IMG_20191014_212017.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрвейте колеги!

От два дни започна да излиза надписа ACS system service required в комбинация с жълта лампа на двигателя и колата влиза в авриен режим.Гася е и след стартиране изчезва надписа но лампата на двигателя продължава да свети в жълто.Като натисна спирачки и надписа пак излиза.Казаха ми че трябва да сменя накладките и да се проверят датчиците на тази система ACS.

Та въпроса ми е така ли да постъпя че съм се напатил от много разбирачи.АСХ са има ли предупреждение за износено феродо?Защо като са свършили накладките светва и жълтата лампа на двигателя.

Мерси преварително ако някой се е сблъсквал с този проблем и помогне!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е от накладките, те нямат датчици за износване.

Трябва да се провери какви грешки записва с диагностика и тогава да се прецени какво трябва да се ремонтира, без тестер няма как да се дадат насоки.

Казаха че системата взима информация от колелата , и при износени накладки или заседнало цилиндърче давало тази грешка.А системата генерирала грешка на двигателя за да влезе автомобила в авариен режим за безопасност.

И на мен не ми се вярва много японците така сложно да са го измислили но нека сменят накладките и ще видим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смениха накладките но резултат няма.Казаха че ще проверят системите но смяната на накладките била задължителна защото били много износени а задните апарати били блокирали.Това са кодовете за грешки който изписва но май и монтъорите не са много наясно.Бихте ли помогнали към какво да се насоча.

За двигателя P0106

 

ASC U1417

U0401

C121C

Редактирано от Lachezar Don
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешки са със следното описание:

 

P0106:

Manifold absolute pressure sensor range/performance problem

 

U1417:

 

Variant coding value invalid (includes faulty installation)

 

U0401:

 

Engine signal malfunction detected

 

C121C:

 

Torque request signal rejection

 

Според мен трябва да се насочиш към друг сервиз, но това си е по твоя преценка.

 

 

Това ми е ясно и днес отивам да си я взема.Но за съжаление тук е Пазарджик и избора не е много голям.Да ми препоръчате нещо наблизо.За официалният сервиз на Силвер в Пловдив чувам само лоши отзиви.Дори се чудя дали да не звънна на Тумби и да я карам при него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да звъннеш и на Milen_Z от нашия форум. И той може да помогне. Телефонния му номер му го има в профила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН !

 

Искам да изкажа голяма благодарност на Милен Загоров!След предварителна уговорка , закарах колата на Милен.Закачи колата и веднага установи проблема.Оказа се запушен щуцер на маркуча към мапсензора.След почистване и отпушване колата заработи нормално.Останах много впечатлен от знанията и професионализма на този човек.Горещо препоръчвам при проблеми при възможност да се обръщате към него.Тук в Пазарджик едва не ми разглобиха колата и не ме накараха да изкупя магазините за авточасти.

 

Сега е добре да бъде почистена цялата система за повторно използване на отработените газове, което ще бъде направено след предварително записан час при Милен.

Още веднъж БЛАГОДАРЯ и ако Пловдив ви е удобна дестинация се доверете на професионализма му.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден , съвсем нов съм сред вас, капарирал съм едно страхотно Mitsubishi ASX 1.8 DI-D + Intro Edition , поне така пише в обявата - колата е червена и е 2013 год. производство..... Четох много , малко ме притеснява този ДПФ , но надявам се няма да имам проблеми с немското гориво , което ще сипвам и само магистрала около 40 км. до работа и обратно още толкова.... Просто се влюбих като я видях и веднага попълних документи и я капарирах, по принцип никога не съм карал "диамант" , но това направо си ми каза вземи ме , вземи ме :D Надявам се , че няма да ви притеснявам много с въпроси, но ще питам за всичко свързано с колата, даже и сега имам едно въпросче : Трябва ли да се притеснявам за жълтото светещо триъгълниче по средата на екрана, дали е от малкото гориво , което е останало в резервоара.....? Аз все още не съм я купил , трябва да и се направи ТЮФ и е оставена в салона на Mitsubishi.....А освен това , в цената влизат още 4 броя гуми с джанти....Снимки ще направя след като я купя и ще ги кача тук.....защото да не я урочасвам още в началото, макар че едната е сложена , като аватар ;)

Редактирано от IvayloIvanov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Късмет!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Редактирано от Даниел Цветков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Късмет!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Благодаря , дано да е на късмет ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е толкова в горивото, колкото от късите отсечки в които не може да си направи регенерацията. Ако караш по 40 км в посока не би трябвало да имаш никакъв проблем. Със здраве да сия караш!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е толкова в горивото, колкото от късите отсечки в които не може да си направи регенерацията. Ако караш по 40 км в посока не би трябвало да имаш никакъв проблем. Със здраве да сия караш!

Благодаря, а за тази светеща лампа (триъгълник със знак внимание), горивото е почти до нулата........от това ли свети , или трябва да гледам за нещо друго?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, а за тази светеща лампа (триъгълник със знак внимание), горивото е почти до нулата........от това ли свети , или трябва да гледам за нещо друго?

 

Ако няма гориво, свети (принципа е: като се движиш светва една голяма жълта колонка за гориво и след известно време тя изчезва, а лампата остава). Но може и за друго да е - като се подаде контакт може би ще изпише за какво е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В какъв цвят е вниманието?Ако е червен може и да е чека.

Жълт.....Остават му 51 км. до зареждане изписваше...може и 71 км да е било,бях в еуфория , защото много бързо се случиха нещата, бях сигурен , че ще чакам от банката за удобрение , поне няколко дни...но след като попитах ,колко ще чакам за удобрение мацката изненадващо ме запита : каво, ами ти си удобрен и колата вече е твоя и аз , ам , ам пелтечих като циганин пред баничарница гледайки баничките и :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup: ...не говоря много добре Немски, и не можах да разбера точно за какво е , но днес разбрах че говорят на Руски и утре ще ходя да взема документите за номера да си изкарам и да си направя застраховката и ще питам......утре ще ми е готов и ТЮФ , така че може би в събота ще се сдобия с желаната кола....живот и здраве.....ако не в понеделник със сигурност ;)

Поздрави : Иво

Редактирано от IvayloIvanov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера бях във автосалона на Мицубиши , бяха минали ТЮФ (това е като нашия преглед , но тук важи 2 год.) , бяха сменили задни накладки, масло , филтри и ремъци които има, електрониката ми казаха , че е инспектирана и всичко е проверено , колата няма проблеми........Не светят лампи,всичко е ок, даже и ми бяха сменили гумите с втория комплект джанти със зимни гуми :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: .....Днес направих регистрация , всичко мина като по вода за 40 минути със чакането се сдобих с нови номера и нови малък и голям талон ;) Утре си взимам возилото :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: Утре ще и направя снимки и ще се похваля :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера бях във автосалона на Мицубиши , бяха минали ТЮФ (това е като нашия преглед , но тук важи 2 год.) , бяха сменили задни накладки, масло , филтри и ремъци които има, електрониката ми казаха , че е инспектирана и всичко е проверено , колата няма проблеми........Не светят лампи,всичко е ок, даже и ми бяха сменили гумите с втория комплект джанти със зимни гуми :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: .....Днес направих регистрация , всичко мина като по вода за 40 минути със чакането се сдобих с нови номера и нови малък и голям талон ;) Утре си взимам возилото :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: Утре ще и направя снимки и ще се похваля :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

И кога и тук ще стане така, а???!!! Иначе данъци се събират и искаме всички да са на светло......

Честито колега, Мицубиши не са лош избор, ще си доволен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И кога и тук ще стане така, а???!!! Иначе данъци се събират и искаме всички да са на светло......

Честито колега, Мицубиши не са лош избор, ще си доволен!

Не знам в БГ , може би никога няма да стане.....А колата е супер , поне външно ..... И благодаря , доволен съм от покупката си, притеснява ме тропане , мисля че идва от пред , а и отзад го има в по големите дупки.....също така , след като паркирам и се кача отзад на теглича и почна да клатя нагоре и надолу се чува скърцане в предната част, има и едно леко тракане като завивам на място в двете посоки..... Явно ще трябва да я водя на доктор , но ако някой се е сблъсквал с тези проблеми , моля поне да ме насочи за какво да се подготвя? Благодаря предварително!

 

А това е колата ;)

http://media.snimka.bg/s1/6480/039204817.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/s1/6480/039204813.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/s1/6480/039204812.jpg?r=0

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Добър ден колеги , тропането като че ли изчезна след смяна на гумите, потропват някакви неща от купето ...... Взех и чисто нови Пирели 215/60/17 до 190 км. , доста са безшумни само 67 децибела ;) Но се промени возията и звукът който идваше от старите износени гуми......Предоволен съм от покупката си , имам , по точно искам малко да се поровя (взех си диагностичен уред), и да пусна някои функции , например заключване след достигане на 20 км., ако има затваряне на стъклата след двойно натискане на копчето за заключване , на старото ми ренде имах тези функции и са ми удобни.......та въпросът ми е , дали може да се постигне?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте как мога да регулирам фаровете \късите\ ?

Уж са с автоматично регулиране, но доста ми мигат, явно заслепяват.

 

Посетете сервиз в който имат уред за тестване на фаровете или център за годишен технически преглед, там би трябвало да имат със сигурност.

Автоматичното регулиране е само за нивото на свтлинния поток при натоварване на каросерията и предотвратява вдигането на осветената лента при клякане на задницата на автомобила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Посетете сервиз в който имат уред за тестване на фаровете или.....

Ходих, имат но не знаят как да ги регулират, т.е. къде са врътките за реглаж.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ходих, имат но не знаят как да ги регулират, т.е. къде са врътките за реглаж.

 

По-добре е да смените сервиза, врътките се намират в задната част на фара.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...