Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте,

Нов съм във форума, но имам сериозно желание да си закупя ново ASX!

Интересува ме сервизното обслужване в Балкан Стар - Пловдив!

Някой има ли ASX с двигател 1.8 дизел 150 к.с. за да ми каже цените за годишно обслужване!

Иска ми се да знам и пътно поведение на колата, разход на гориво при умерено шофиране, всъщност, дали се приближава до заводските данни!

Направих тест драйв на ASX 1.6 бензин, предно предаване, но не развих висока скорост! ОПРЕДЕЛЕНО МИ ХАРЕСА!

Ще ви бъда безкрайно благодарен за отговорите!

 

Здравей колега!

И аз съм нов във форума - досега чаках да си взема колата и само четях.

Е, вече мога да коментирам от опит (макар и малък).

За 10 дни и 850 километра мога да кажа ти следното за модела 1,8 л дизел DiD:

 

- разход градско: 8,0 л/100. AutoStop&Go системата помага много, но трябва да й свикнеш, иначе те освиркват по светофарите.

- разход само извънградско: 6,1- 6,2 л/100. Колата беше понатоварена и не съм я карал с повече от 120 км/ч, защото още я разработвам, а и по принцип не натискам много.

И в двата случая мерих разхода на база изминати километри и пълнене на резервоара догоре, за да е реална консумацията.

 

Шум в купето - на ниски обороти и в града тази кола все едно няма двигател - всеки, който се качи го коментира.

При 90-100 км/ч вече се чува нещо над 120 се чува шум, но за човек карал досега коли на по 8-10 години не ми прави голямо впечатление.

Все още не мога да кажа, че ми пречи или, че е негатив.

Като карах извън града с около 100-110 на празен участък в един момент се улових, че все едно забравям какво правя - удобството и ергономията те карат да не усещаш, че ти шофираш. Ако това е добре, значи са успели да го постигнат.

В града понякога си държа ръката прекалено много на лоста, но на дълъг път ако няма натоварване включваш на 6-та и забравяш - еластичността е достатъчна и на 5-та и дори на 6-та.

Не коментирам екстремни изпреварвания, не съм правил.

Колата качи Витиня на 5-та и понякога подсказваше да кача предавката.

Турболагът (турбодупката) се усеща в града при тръгване от светофар - не може да се ускори като с по-леки и пъргави машини и да се престроиш бързо, но това не е проблем като й свикнеш, а и още не я настъпвам.

При висока скорост динамиката е такава, че доста пъргаво ускорява и не усетих проблем в изпреварванията, даже на моменти трябваше да понамаля. И това е при товар от около 250 кг.

Спирачките са добри, нямам забележки, а късите широки ксенонови фарове са направо мечта - сега виждам къде карам. И като добавиш високата позиция става много добре, защото не те заслепяват насрещните.

Автоматик - ако си предимно в града има смисъл, сега го разбирам, но съм си привърженик на механичната трансмисия. А и цената е с около 5к отгоре и реших да не се изхвърлям.

Гласовото набиране на телефона е много удобно - малко се побалтах докато го настроя (ръководството за работа не е от най-лесните за четене, скачаш примерно от глава 5.12 на 5.7, после на 5.4.3 и обратно), но в един момент разбираш, че колата е доста интуитивна.

Темпоматът е много интуитивен и го пуснах в движение без четене (дори е по-лесен от на някои други марки).

Панорамното стъкло е много добре за децата - разсейва ги и вкарва доста светлина в тези мрачни дни.

Багажник - добре е да е по-голям. Мен ми липсват едни 50-100 литра още, но да не ставам много претенциозен. За 4 членно семейство при добра оптимизация на багажа е достатъчен.

Карал съм коли и с по-малък, и с по-голям - винаги се стремиш да го запълниш докрай. Така, че това е вид дисциплиниране при редене на багажа.

Купе - тези дни возих хора по 190 и 195 на предната и задната седалка. Отпред се чувстваха добре. Отзад малко им беше малко нисичко (панорамния покрив), но не опираха. Въпросът е колко често и на каква дистанция ще возиш хора с такава височина.

Не са се оплаквали да е тясно.

Климатик и вентилация - справят се чудесно, малко трябва време да им свикнеш ако си карал европейска кола досега, но само това.

В градски условия високата база си казва думата при катеренето по тротоари, паркирането е много по-лесно.

При много дупки окачването е малко твърдичко, но след седмица се свиква.

Всичко важно като копчета е близо - няма навеждане, въртене, търсене.

Жабката ми е малко недостатъчна, но и с това се свиква.

Седалките са много удобни.

Чаках 4-5 месеца за колата и мога да кажа, че си струваше.

Ще пиша как е след още 10-15 хил. километра или на първото обслужване (което е на 20к).

Между другото до голяма степен решението да взема този автомобил беше от отзиви на хора от този форум. Има доста полезни неща.

Със здраве да си я караш и без аварии!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 352
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте,

все още съм заек в този форум :D - това е първия ми пост. Бих искал да получа съвет дали е добра идея да си купя ASX 2.2 дизел, автоматик, 147 коня, 4х4. Определено моделът ми харесва и искам да бъде автоматик, но все още не съм напълно сигурен дали дали е по-добре да взема дизел или бензин. Ще съм благодарен ако някой сподели ценен опит с мен.

Поздрави на всички :icon_rock:

 

 

Здравей Колега,

Автоматик на ASX има само дизел, така че нямаш много избор. Но препоръката на Светльо за 1,8 дизел не е за подценяване. Все пак ти си избираш - виж максиум мнения, тествай колата и после реши :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ник,

Благодаря ти много! Успокои ме, че съм направил правилният избор!

Гледах Форд Куга е Хюндай ИХ35!

Първата е тесничка вътре и коляното ми опира в централната конзола, няма и толкова екстри за тези пари!

Втората много друсаше, седалката не ми беше удобна и за да поддържам права линия на движение, побутвах волана наляво непрекъснато!

Дано цените на горивата се задържат ниски по-дълго време! :P

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

Автоматик на ASX има само дизел, така че нямаш много избор. Но препоръката на Светльо за 1,8 дизел не е за подценяване. Все пак ти си избираш - виж максиум мнения, тествай колата и после реши :)

 

Благодаря ти, Ник! И аз това разбрах след малко повече четене, така че май нямам голям избор :D . По-скоро се надявах някой, който има дизел автоматик да изкаже впечатления и съвети :icon_rock:

Редактирано от Spurs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ник,

Благодаря ти много! Успокои ме, че съм направил правилният избор!

Гледах Форд Куга е Хюндай ИХ35!

Първата е тесничка вътре и коляното ми опира в централната конзола, няма и толкова екстри за тези пари!

Втората много друсаше, седалката не ми беше удобна и за да поддържам права линия на движение, побутвах волана наляво непрекъснато!

Дано цените на горивата се задържат ниски по-дълго време! :P

Поздрави!

 

Здравей Сардукар12,

и аз ги гледах като избирах. Накрая сведох листата до 2 корейски една чешка и 2-3 японски (гледах да са стриктно в един клас).

Четох форуми, ревюта, тестови рапорти и анализи 2-3 месеца - английски, американски, австралийски, руски.

И някак си се хванах, че искам за себе си да се убедя, че това е колата, а не да я сравнявам с други.

Наречи го привличане от пръв поглед.

Идеална кола няма, но тази е нещо като най-близкото й подобие за мен.

Като цена/екстри това засега е най-доброто на нашия пазар.

Много интересна беше една подробност, която изскочи от английските сайтове - журналистите критикуват АСХ-а за нещо, а потребителите в мненията си харесват точно това или не го забелязват.

И почти всички собственици оценяват този модел близо до максимума. Това за мен говори много.

Пожелавам ти да си доволен като я вземеш!

Поздрави, Ник

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, Ник! И аз това разбрах след малко повече четене, така че май нямам голям избор :D . По-скоро се надявах някой, който има дизел автоматик да изкаже впечатления и съвети :icon_rock:

 

Не знам как са продажбите по другите клонове, но тук ми казаха, че повече се търсят автоматици, отколкото 1,8 Д например.

Опитай друго - помоли твоят дилър да се свърже с клиент (или 2-3) а автоматик и да ги попита дали може да им се обадиш за референция.

Това е напълно нормално в други бизнеси с голяма техника. Така ще со поговориш с тях и ще ти кажат какво мислят.

Автоматикът е сравнително отскоро на пазара и може да няма много такива в движение, но дилърът ти може да пита колеги в Пловдив и София, защото най-вероятно такива коли се карат в градовете с кофти трафик.

Поздрави, Ник

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С риск да звуча банално, аз не познавам някой който да кара нов дизелов мотор на която и да е марка и да няма проблеми с ДПФ. Дали технологията още не се е развила достатъчно или нафтата в България е трагична или и 2-те май е за съвсем отделна тема.

 

Както и да, исках да се включа че и аз съм разочарован от марката и по конкретно модела в случая, защото не предлагат 2.0 двигателя в Европа и защото не предлагат 4x4 за бензиновите агрегати. А едно 4x4 не може да ме накара да си купя дизел, ма никога ..

Редактирано от silveria
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С риск да звуча банално, аз не познавам някой който да кара нов дизелов мотор на която и да е марка и да няма проблеми с ДПФ. Дали технологията още не се е развила достатъчно или нафтата в България е трагична или и 2-те май е за съвсем отделна тема.

 

Както и да, исках да се включа че и аз съм разочарован от марката и по конкретно модела в случая, защото не предлагат 2.0 двигателя в Европа и защото не предлагат 4x4 за бензиновите агрегати. А едно 4x4 не може да ме накара да си купя дизел, ма никога ..

 

Добре е да се уточни, че проблемите възникват основно при градско шофиране, ако се пътува по-често на дълъг път, тези проблеми са доста по-редки.

За градско шофиране, на къси отсечки си има доста бензинови малолитражки, които са достатъчно икономични, а и не виждам смисъл на караш 4х4 в града!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Живея в града, но имам къща в Балкана. Затова търся комбинация от нисък разход и проходимост. Доста модели разглеждах преди да се спра на ASX. Мисля си, че той е най-подходящ за моето търсене и затова попитах дали има колеги с дизел автоматик, които да споделят впечатления.

Благодаря за по-горните коментари :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дискусията е инересна.

Мислех, че само аз съм идиот, бидейки против дизелите.Мен също никой не може да ме накара да си купя дизел. Причини много. Аз живея в балкана и работя в града. Пътувам всеки ден.ASX-a ми е 1.6 бензин. Разбира се само предно.Проблем досега не съм имал имайки впредвид, че тук времето е спряло преди 200 години и пътя се чисти през няколко години. То всъщност е силно да се нарече път.Само да споделя, че ако падне сняг и 4x4 не оправя положението. Трябва ви истинска машина, която пък не е особено приятна за каране по магистрлата.За сняг компромисен вариант според мен като подходящата кола е леката като тегло с голям клиренкс и правилно балансирано тегло между преден и заден мост.. При хубав сняг само вериги помагар. При още по-хубав сняг - Уаз или нещо по-голямо. Забравете за паркетниците.

Редактирано от GMM
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

За много години! Да сме здрави, да успяваме във всички начинания и да сме обградени от истински приятели!

 

Наистина е интересна дискусията.

И определено последните 5 пост-а...

 

Ще споделя опита ми с ASX, дано е интересен и полезен.

 

Моят диамант е вече на година, има зад гърба си към момента малко над 42 500 км. Карам на различни дистанции - имам дни с градско от порядъка на 20-50 км, имам дни и с по 400 км. Тези разстояния не са "наведнъж" - имам от 3 до 5 спирания за по над 40 мин. всяко - при клиенти. До момента на дисплея не ми е излизало друго, освен предупреждение за свършващо гориво, заледяване, оставащи километри до обслужване или незатворена врата/багажник :rolleyes:. Както и индикация за включените светлини, разбира се.

 

За момента съм доволен от колата. Нямам проблеми - без значение дали е мъгла, дъжд или сняг, дали отивам до Плевен или до Пловдив през Шипка. Определено карам на ограниченията, указани от забранителните знаци, и малко отгоре, ама малко. Където позволява - на темпомат. Това е първият ми дизелов автомобил. Доста се притеснявах, но заради нуждата ми от 4х4, отпуснатият бюджет и след тест-драйв на различни марки, избрах отново :mitsu-smiley:. При първият сняг тази година ходих и се върнах от София, при условие че на отиване напуснах магистралата на Ботевград и минах по старият път, а там никак не беше разчиствано, и то само на 4WD. Има и видео материал :icon_rock:. А при последният сняг тук се оказа че карам само на предно, но пак нямах проблем. Определено има доста добра резерва в резервоара - ако веднага след сигнал за презареждане заредя, ми поема около 42-43 литра. Имах случай, в който след предупреждението за презареждане минах над 90-100 км., на дисплея вече нищо не показваше, дори и при натискане на бутона info не искаше да показва нищо, синята лента на горивото изчезна, и едва тогава пое малко над 55 литра. Ако може да се вярва на колонката, нали....

 

Сега, при тези минусови температури, определено стартера върти малко по-продължително за да запали - може би 7-9 пъти. И стопля малко по-бавно. Колата не е в гараж. Зареждам от една и съща верига бензиностанции. До момента съм доливал само веднъж антифриз - и стандартните обслужвания. Имаше някакво постоянно "движение" между мин и макс и след по-продължително задържане през лятото на мин долях антифриз.

 

Надявам се и за напред да нямам проблеми, пожелавам го и на всички Вас, колеги!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Къде е видеото, че ми е интересно докато чакам моята да видя още нещо! :P

 

Ето ги

 

https://www.dropbox....113527.mp4?dl=0

https://www.dropbox....113742.mp4?dl=0

https://www.dropbox....114258.mp4?dl=0

https://www.dropbox....115928.mp4?dl=0

 

 

:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Супер, здраво караш по снега!

Къде е това? Хаинбоаз ли?

Имаш ли снимки или видео на колата отвътре?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер, здраво караш по снега!

Къде е това? Хаинбоаз ли?

Имаш ли снимки или видео на колата отвътре?

 

Това е снимано на 25 октомври 2014 г. межди 10,00 и 12,00 часа, когато падна първият сняг и бе блокира магистрала Хемус межди тунели Топли дол и Витиня. При началният снеговалеж - виж ми снимката в Гаража - стигнах в 09,40 до посоченото място. След чакане от 30-40 минути и нула информация от 112 се наложи да се върна до Ботевград и по старият път - под магистралата - да стигна до София, Терминал 2, че гонихме самолет. Жалко че нямаше кой да снима на връщане, особено около Ловеч и Габрово... Снимки и видео от вътре не съм правил, колега, все още не :icon_blush:.

 

Поздрав!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Малко видео от кокпит-а... няма да казвам колко са об/мин и км/час, оставям преценката на Вас.. :mitsu-smiley:

 

https://www.dropbox.com/s/a8p99r4ty5h4etu/VID_20150205_170310.mp4?dl=0

https://www.dropbox.com/s/0nzz6x38gruuvvd/VID_20150205_170808.mp4?dl=0

https://www.dropbox.com/s/mdp79pa7g2oe7z6/VID_20150205_171245.mp4?dl=0

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И къде е тоя хубав и ненатоварен път?Хич не спазваш ограниченията :icon_angel: не можах да прочета нито една табела... :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И къде е тоя хубав и ненатоварен път?Хич не спазваш ограниченията :icon_angel: не можах да прочета нито една табела... :icon_clap:

 

Силистра - Добрич. Само за сатистиката - през населените места си минавах достатъчно бавно. Извън тях обаче....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...
  • преди 2 месеца ...

За всички колеги точещи се за 2.0 бензинов вариант на АСХ от Щатите, току що видях че има една такава обява в сайтовете за коли. Цената ми се струва добра за тази кола, с тоя двигател и екстри, скачайте :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте,

от вчера съм собственик на ACX 1.6 с ГИ-БРС внос от Италия.Следях форума от 2 месеца(търсих по нова кола:Хонда или Тойота,но цените са височки)

Прочетох всички + и - мнения и реших!

Дано не съм сбъркал с избора си!

Приятно изкарване на празниците.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

Знаете ли как се прави часовника на дисплея да е на 24 часов режим ?

Колата е с малкия дисплей на централната конзола(дано да съм се изразил правилно).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здраейте, имам asx 1,8 DID 4WD 2010 година

От минала година през лятото се появи едно чукаме, което го има само когато колата загрее и температурата на вън е над 25 градуса. През зимата го няма. Моля кажете някой имал ли е такъв проблем? Какво може да е дюза или турбина или нещо друго? Карахме го в серзина на Дунев там каза, че не едюза и ни дадоха добавка за масло, но няма ефект и проблема си остава? Кой сервиз бихте ни препоръча ли в софия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, от скоро се сдобих с ASX и много ми харесва.

Обаче много ме озадачават показанията за разход на гориво - това да се нулира на всеки 4 часа ми се вижда много нелепо измислено. Както и да е, ще си я тествам по най-точния начин - пълно-пълно.

Има ли тема където собствениците споделят разхода си на гориво, специално за този модел?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...