Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

След 50000км предните стъкла, когато са 3-4 пръста свалени започнаха да тракат по паветата.

Има ли някой друг такъв проблем или е само при мен???

Може би ще отида до БС да видят щипките как са.

 

Аз съм само на 6000км и вече стъклото на шофьора трака, като е леко свалено. И аз си мислех да отнеса въпроса към БС, но при първото техническо обслужване на колата.

 

А за дневните светлини, някой сменял ли е обикновената халогенна крушка с LED? Струва ми се добра идея LED Lumen

Имам предвид да се смени крушката на късите светлини или тази на фаровете за мъгла с LED, с което ще се избегне монтажа на дневни светлини.

Така и не можах да намеря такива в някой БГ сайт.

Редактирано от valyo_pp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 352
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • преди 1 месец ...

Аз съм само на 6000км и вече стъклото на шофьора трака, като е леко свалено.

Бях в БС и ми натегнаха някакви лайсни или шини ми казаха и тракането почти изчезна пак потракват леко, но е приемливо вече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, карам АСХ дизеловия мотор и имам следното запитване. Понякога, когато карам и отпусна педала на гаста или дори изключа от скорост бордовия ми компютър не дава нормалната стойност от нула разход, а примерно 3-5-7 и съответно като подавам гас стойността расте от тази и ми дава огромен разход. Това ми се случва понякога и незнам от какво е породено. Някой има ли подобен случай?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...
  • преди 2 седмици ...

колеги решил съм да се разделя с моя асх, ако някой проявява интерес да пише

 

Колега, защо го продаваш? ударен ли е, някакви проблеми ли има?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Раздела и темата не е за продажба на автомобили!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте!Някой наясно ли е от какъв материал са изработени предните калници на последният модел ASX?И има ли модела с топ оборудване дневни светлини?

Редактирано от Veso1913
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте!Някой наясно ли е от какъв материал са изработени предните калници на последният модел ASX?И има ли модела с топ оборудване дневни светлини?

предните калници са пласмасови,има дневни светлини

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...
  • преди 5 седмици ...
  • преди 5 месеца ...

Здравейте,

Нов съм във форума, но имам сериозно желание да си закупя ново ASX!

Интересува ме сервизното обслужване в Балкан Стар - Пловдив!

Някой има ли ASX с двигател 1.8 дизел 150 к.с. за да ми каже цените за годишно обслужване!

Иска ми се да знам и пътно поведение на колата, разход на гориво при умерено шофиране, всъщност, дали се приближава до заводските данни!

Направих тест драйв на ASX 1.6 бензин, предно предаване, но не развих висока скорост! ОПРЕДЕЛЕНО МИ ХАРЕСА!

Ще ви бъда безкрайно благодарен за отговорите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно колегите с АSХ не влизат редовно!

Нищо, рискувах и поръчах един червеничък! :)

Лошо е, че ще дойде чак след 5 месеца!

Редактирано от sardukar12
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно колегите с АSХ не влизат редовно!

Нищо, рискувах и поръчах един червеничък! :)

Лошо е, че ще дойде чак след 5 месеца!

 

Честито, колега. Ами то си е удоволствие да се управлява този автомобил, така че прости ни че не влизаме редовно. :icon_rock:А и с този сняг навън...:drive:

Между другото завиждам ти за червеният цвят! Като ще е Мицубиши да е и червено, нали? Когато поръчах моето нямах този избор.

 

:drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен.

Карам ASX1.6 бензин от декемри 2011. 72000 км.

Много удобен всекидневен автомобил. Приличен хендлинг.Върви може би достатъчно. Зависи какво си карал преди това.

Среден разход 6.2.

Недостатък: шумно копе при скорост над 130 км/ч.

Проблеми не съм имал досега. Сменяни са само консумативи (масло, филтри), и спирачна течност на 2 години.

За дизела незнам. Аз страдам от една болест наречена дървен философ. Никой не можа да ме убеди да си купя дизел. Reliability. Знам, че върви повече, исками се да имам по-мощна кола, но не мога да си представя да посещавам сервиз по-често от един път годишно. Затова си взех mitsubishi бензим - за да го карам без да мисля много за колата.

Друго не се сещам.

Поздрави,Георги

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

WOW .. 5 месеца ..аз не бих могъл да изтърпя толкова. Като си купувах моят, и аз нямах избор за червен цвят и не ми се чакаше, та сив металик, който пък си е с предимството че мръсното не му личи. За бензин първо обслужване беше 350 лв в София. За дизел, най-добре звънни и питай директно, не е тайна ..

 

Недостатъци:

  • както каза колегата - шума в купето. аз слязох от Галант, и ми е много по шумен дори и с 90, за 140 на магистрала да не говорим, жената като е на задната седалка с децата, трябва да викаме за да се чуем.
  • тънки ламарини (където не са пластмасови) - очука ме градушката за мой лош късмет. на съседа Зафирата дето беше на 3 м от ASX-a нищо и няма, моята си и личат ударите прилично.
  • малък багажник - слизайки от Галант комби, не съм имал очаквания че ще ми е по мярка, но с 2 деца, хептен доникъде не стига. Решение е багажник на покрива ама тогава ще е още по шумно с висока скорост.

Присъда: много приятно и лесно се кара, цена/качество според мен си заслужава. самият факт че знам че е сглабян в Япония ми вдъхва неимоверно спокойствие.

Редактирано от silveria
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

WOW .. 5 месеца ..аз не бих могъл да изтърпя толкова. Като си купувах моят, и аз нямах избор за червен цвят и не ми се чакаше, та сив металик, който пък си е с предимството че мръсното не му личи. За бензин първо обслужване беше 350 лв в София. За дизел, най-добре звънни и питай директно, не е тайна ..

 

Недостатъци:

  • както каза колегата - шума в купето. аз слязох от Галант, и ми е много по шумен дори и с 90, за 140 на магистрала да не говорим, жената като е на задната седалка с децата, трябва да викаме за да се чуем.
  • тънки ламарини (където не са пластмасови) - очука ме градушката за мой лош късмет. на съседа Зафирата дето беше на 3 м от ASX-a нищо и няма, моята си и личат ударите прилично.
  • малък багажник - слизайки от Галант комби, не съм имал очаквания че ще ми е по мярка, но с 2 деца, хептен доникъде не стига. Решение е багажник на покрива ама тогава ще е още по шумно с висока скорост.

Присъда: много приятно и лесно се кара, цена/качество според мен си заслужава. самият факт че знам че е сглабян в Япония ми вдъхва неимоверно спокойствие.

 

 

Шума в купето не ме притеснява чак толкова, а и ми казаха, че на моето ниво на оборудване има допълнителна шумоизолация! Сега карам Форд Фюжън и Шкода Фабия, събираме багажа, смятам, че ще се справя с подреждането! :) От 330 л багажник на 410 л. не е лошо! Децата са ми на 4 години, та багажа вече е по-малко! ;)

За чакането, ще чакам, не бързам за никъде, другите две коли от салона ги изкарахме, чисто новички, а сега ми се е паднало да чакам!

Важното е, пръв да си пръдна в колата! :P

Каското не покри ли градушката?

Гледам, че ASX-овете ги сглобяват в Китай и Филипините, сигурно ли е, че японци ще я правят? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каското не покри ли градушката?

Гледам, че ASX-овете ги сглобяват в Китай и Филипините, сигурно ли е, че японци ще я правят? :)

 

Покрива разбира се, ама още не съм я правил че опашките по сервизите точно заради градушката още не са свършили. Пък и като ти самият знаеш какво е претърпяла количката, някак си част от кефа към "новата" ти кола вече се изпарява.

Относно къде се произвежда, това се разбира лесно от VIN номера, като започва с J e Japan. Ако сега са преместили производството другаде ще е срамота ..

Редактирано от silveria
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

все още съм заек в този форум :D - това е първия ми пост. Бих искал да получа съвет дали е добра идея да си купя ASX 2.2 дизел, автоматик, 147 коня, 4х4. Определено моделът ми харесва и искам да бъде автоматик, но все още не съм напълно сигурен дали дали е по-добре да взема дизел или бензин. Ще съм благодарен ако някой сподели ценен опит с мен.

Поздрави на всички :icon_rock:

Редактирано от Spurs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

На всяка цена ли искаш да е автоматик? 1.8 дизел - 150 коня, ръчна скоростна кутия е добър избор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

все още съм заек в този форум :D - това е първия ми пост. Бих искал да получа съвет дали е добра идея да си купя ASX 2.2 дизел, автоматик, 147 коня, 4х4. Определено моделът ми харесва и искам да бъде автоматик, но все още не съм напълно сигурен дали дали е по-добре да взема дизел или бензин. Ще съм благодарен ако някой сподели ценен опит с мен.

Поздрави на всички :icon_rock:

 

Привет, колега, и добре дошъл!

 

Не знам колко ценен е моят опит но е безплатен - по Габровски - и ще го споделя :icon_angel:

 

Аз преди да взема моят ASX карах бензинов автомобил, после на газ-бензин. Вярно, от доста по-старо поколение :mitsu-smiley: , без турбо, но бензин. Сега, с дизела, не усещам разлика. Колата си върви повече от прилично. Има си динамиката и т.н. Карал съм служебни дизелови автомобили, от друга марка и поколение, и определено сегашните дизелови агрегати са различни. За момента съм на около 38 000 км./ 11 месеца и съм супер доволен. Относно автоматика - доста се чудих, защото ми липсва "трета ръка" докато шьофирам, но когато взимах моя нямаше опция за ASX автоматик. Е, имаше Outlander, ама ми е голям, за момента :rolleyes:.

 

Успех с избора!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега, и добре дошъл!

 

Не знам колко ценен е моят опит но е безплатен - по Габровски - и ще го споделя :icon_angel:

 

Аз преди да взема моят ASX карах бензинов автомобил, после на газ-бензин. Вярно, от доста по-старо поколение :mitsu-smiley: , без турбо, но бензин. Сега, с дизела, не усещам разлика. Колата си върви повече от прилично. Има си динамиката и т.н. Карал съм служебни дизелови автомобили, от друга марка и поколение, и определено сегашните дизелови агрегати са различни. За момента съм на около 38 000 км./ 11 месеца и съм супер доволен. Относно автоматика - доста се чудих, защото ми липсва "трета ръка" докато шьофирам, но когато взимах моя нямаше опция за ASX автоматик. Е, имаше Outlander, ама ми е голям, за момента :rolleyes:.

 

Успех с избора!

 

Благодаря ти за споделения опит :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много от нас си мечтаят за ASX, включително и аз :icon_blush:

Но за момента не мога да си го позволя, така че си карам Пинчо (не е беда, защото много си го обичам, нищо, че харчи като змей :) )

Интересно ми е обаче, колеги с автоматик дизел да споделят впечатления, имат ли някакви ядове или притеснения...все пак не пречи да се подготвяме с инфото :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...