Премини към съдържание

Препоръчано мнение

А каква е разликата между Аутлендера и другия модел?

От техническа гледна точка питам

 

Влез в сайта на БалканСтар и виж! :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • Отговори 352
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте колеги,

Днес поръчах АSX 1,6 Invite.

Единствено не съм на 100% убеден, че избрах превилният цвят.

Имам възможност да избирам между kawasemi blue и Granite Broun. Аз избрах granit Broun и не съм сигурен дали е по-подходящ от синия.

С удоволствие бих чул вашето мнение. До понеделник мога да сменя цвета на Синия.

Просто се притеснявам как се поддържа кафявото. Това кафяво също много си променя отенъка от светлината.

 

Благодаря предварително за вашето мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да ти е мирна главата, попитай си булката....http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Иначе и двата изглеждат добре на светлина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам , но това 1.6 не е ли леко слабичко...особено като му гледам диаграмата на к.с./нм

http://www.mitsubishi-motors.bg/images/upload/EU11ASX_Performance_curves.jpg

Ами то при 3000оборота е с 70 к.с. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Valboss,

Питах но и тя не е сигурна. Първо каза кафявото затова и него поръчахме. После реши че май не и харесва гледайки други кафяви автомобили. Затова сега избора е мой.

 

А за мотора 1.6. Това е двигателят за мен. Добър компромис между икономочност, евтина и безпробленма поддръжка и достатъчно мощност за градско и извън градско шофиране в рамките на позволената скорост.

На пазара за момента това е най-икономичният бензинов кросовер.

 

Правих два пъти тест драйв за по 24 часа. Карах го на магистрала, път с много завои и планински път. Удовлетворен съм от двигателя. Силата му се развива още от ниските обороти и изтрелва ASXа доста добре. Ако го настъпиш при нужда отговаря бързо и може да се очудиш на какво е способен.

 

Сега цвета е проблема :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще ти е от помощ, на кафявото по -малко личи пепелта.

То ясно, че сега ще си я лъскаш ежедневноhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif, но после като почне да те помръзва, прахта по кафявото е по-незабележима.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На пазара за момента това е най-икономичният бензинов кросовер.

С 1.6 не е ли само на предно ?

А за цвета, тъмносив графит според мен...Много отива на Лансер, предполагам и на това ще стои добре...

http://carandsuv.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2010/12/Mitsubishi-ASX-fq-688x462.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите колеги.

Мога да избирам само между светло синьо и кафяво. Това има дилъра на склад.

1.6 е само с предно. В 99% от случаите е достатъчно. За последния 1% има вериги. Винаги досега не ми е достигал просвет.

4x4-то и без това не е full time а е on demand, което значи че няма да усешташ различно поведение на колата, както е при ауди или субару AWD.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите колеги.

Мога да избирам само между светло синьо и кафяво. Това има дилъра на склад.

1.6 е само с предно. В 99% от случаите е достатъчно. За последния 1% има вериги. Винаги досега не ми е достигал просвет.

4x4-то и без това не е full time а е on demand, което значи че няма да усешташ различно поведение на колата, както е при ауди или субару AWD.

 

Взимай кафяво,къде си виждал син suv, стои несериозно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите колеги.

Мога да избирам само между светло синьо и кафяво. Това има дилъра на склад.

1.6 е само с предно. В 99% от случаите е достатъчно. За последния 1% има вериги. Винаги досега не ми е достигал просвет.

4x4-то и без това не е full time а е on demand, което значи че няма да усешташ различно поведение на колата, както е при ауди или субару AWD.

 

 

какъв остана цвета в крайна сметка ? гледам в сайта има промоция сега за автомобили на склад - каква е крайната цена на твоя, ако не е тайна ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Последно се спрях на кафявия, както ме посъветвахте!

 

Закъпувам го от дилъра в Чехия. Крайната цена е 19000 евро със цвят за ниво Invite, като в цената влизат и компклект зимни гуму с оригинални алуминиеви джанти.

Тоест колата я дават с 8 гуми и 8 алуминиеви джанти.

 

Ще ми я доставят дo 2 седмици.

В книжката на колата прочетох, че трябва да се пастира за защита на боята и сега се чудя, каква вакса да използувам.

Редактирано от GMM
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иди да ти я направят в Габрово - виж тази тема - http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=14392&st=0&p=151942&&do=findComment&comment=151942

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще ми е трудно сега да стигна до Габрово. На 1600 км ми е. Намирам се в Прага. А тия тука са абсолютни профани на тема поддръжка на автомобил. 90 процента от колите са шкоди и ги карат като крадени Балканчета. Дори не знам дали ще намеря някаква читава вакса в магазините.

Редактирано от GMM
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обикаляш магазините (и за автобои) и пишеш тук какво се предлага.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В книжката на колата прочетох, че трябва да се пастира за защита на боята и сега се чудя, каква вакса да използувам.

Сигурен ли си, че става въпрос боята на нова кола да се пастира ? По принцип се прави след определен пробег, защото пастата всъщност полира лака или просто премахва най-горния слой , който е матирал при колите без лак, но в никакъв случай не е препоръчително да се прави често, освен ако не искаш да я пребоядисваш след време. Ако и на ASX боята е слаба като на Лансер..по-скоро ще имаш нужда от допълнително лакиране отначало...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно става на въпрос да се обработи със запечатваща паста.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да точно така. Не се полира с полир паста с абразивни частици а се пастира само с пастираща вакса.

Има вакси, които са направени за нови автомобили без полиращ ефект.

Най-често срещаните такива с carnauba.

Идеята е да се предпази боята като все едно я намазваш с восък.

Просто не знам на коя фирма продукта да избера.

 

А това е от User Manual-a на ASXa:

 

Frequent washing and waxing is the best way to pro-

tect your vehicle from this damage. This will also

be effective in protecting it from environmental el-

ements such as rain, snow, salt air, etc.

 

Waxing

 

Waxing the vehicle will help prevent the adherence

of dust and road chemicals to the paintwork. Apply

a wax solution after washing the vehicle, or at least

once every three months to assist displacing of water.

Do not wax your vehicle in direct sunlight. You

should wax after the surfaces have cooled.

CAUTION

Waxes containing high abrasive com-pounds should not be used. Such waxes re-move rust and stains effectively from the

paintwork but they are harmful to the lus-tre on the painted surface and the plated

surface.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Още един въпрос. Системата STOP&GO, може ли да се изключва перманентно или всеки път, като запаля колата трябва да я изключвам.

 

Мерси предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Още един въпрос. Системата STOP&GO, може ли да се изключва перманентно или всеки път, като запаля колата трябва да я изключвам.

 

Мерси предварително!

Привет,

В книжката пише че не може. Може би в сервиза софтуерно биха могли да го направят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Още един въпрос. Системата STOP&GO, може ли да се изключва перманентно или всеки път, като запаля колата трябва да я изключвам.

 

Мерси предварително!

 

Здравейте и от мен. Сега намерих малко време да прочета всичко написано от GMM относно модела АСХ и за избора на точно този автомобил и напълно споделям мнението му.

Имам АСХ от около половин година - 1.6 бензин и аз също преминах през сериозно проучване на пазара, преди да се спра на АСХ. В началото се бях насочил към типичния градски автомобил - нещо от сорта на мазда3, но впоследствие предпочетох да избера някой кросоувър. Също като колегата не се интересувах от 4х4 - ако искам да ходя някъде офроуд бих си взел втора ръка и пей сърце. :) Така логично изборът се спря на няколко варианта : хюндай их35, киа спортидж, нисан кашкай и АСХ. Много харесвам и двата корейски модела, но с един поглед се вижда, че като размери са доста по-големи от японските, а аз не търся това. Също не ми допада, че прекалено бързо се разрастнаха и вече прехвърлиха производство в Чехия, Словакия и т.н. И така логично остана кашкай и АСХ - с един поглед е ясно, че дизайнът на АСХ е много по-добър, а и кашкай вече поомръзна :) Пък и него май в Англия го правят...

Очакванията ми от АСХ дотук напълно се оправдават - японски автомобил, правен в Япония, на добра цена ( май по-добра и от корейските ), не е масова марка ( ами то в БГ на всяка крачка бмв, ауди, мерцедес ), най-добър клиренс в сравнение с останалите три модела, икономичен, изчистен вътрешен дизайн - не с десетки бутони и табла като самолет. Наскоро се возих в един автомобил на предната седалка - ами те сложили алуминий по предното табло и по отворите за климатика, нашарили го и като пекна едно слънце се чудя как да се предпазя от заслепяване :)

Иначе относно системата AS&GO - работи чудесно и никога досега не съм я изключвал. Не попадам в големи задръствания, затова не виждам смисъл да се лишавам от предимствата й - а и тя така е измислена, че си действа без изобщо да правиш нещо специално и да си променяш навиците. Има една подробност, която наскоро усетих и се изненадах - на два пъти бях на дълъг път и спрях на една и съща отбивка да си съблека якето - и двата пъти след като се задейства системата, после не се рестартира и автомобилът беше като застинал - съединител, газта натискаш - нищо, а надписът AS&GO мига. Изключих с ключа и после стартирах - всичко ок. Помислих, че има някаква защита, понеже и в двата случая използвах ръчната спирачка. Затова след втория път проверих в инструкциите - ами там си пише, но съм го пропуснал - не е от ръчната спирачка, ами от това че си махнах предпазния колан - кой да се усети. Пише и при отваряне на предния капак - системата не работи.

Така че това е единствената тънкост, която съм забелязал досега - при мен беше на отбивка, но ако се беше случило на кръстовище сигурно щях да се стресна. В инструкцията пише, че ако не се рестартира с натискане на съединителя е нужно само да се завърти ключа в положение старт - опитах и е ок.

Надявам се да съм бил от полза за новите собственици, тъй като това е нова система и виждам, че е интересна на всички.

А иначе - дано и след доста години сме все така доволни от АСХ ! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен избора се основава на факта, че съм настоящ собственик на mitsubushi carisma. Не съм и търсил други марки. Купих Каризмата втора ръка на 10 години. 5 години по-късно тази кола ми доставя все същото невероятно удоволствие да я шофирам. Всяка година обикалям по два пъти Европа с нея. Сменят се само консумативи. Затова логичният избор за мен е да остана с тази марка. Разбира се има много марки автомобили предлагащи повечко екстри, по-добра обезшуменост съответно комфорт. Аз избирам надежност на първо място.

Нямам време да вися по сервизи. И не на последо място усещането да притежаваш 3-те диаманта е неповторимо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. От една година притежавам ASX но нямам книжка с описание на колата. От Балкан стар казват че не са пристигнали още. Някой взимал ли е от там? Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. От една година притежавам ASX но нямам книжка с описание на колата. От Балкан стар казват че не са пристигнали още. Някой взимал ли е от там? Благодаря предварително

 

книжка на хартия не знам дали изобщо ще излезе. тук във форума има инструкции в електронен вариант. но предполагам знаеш за тях :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

книжка на хартия не знам дали изобщо ще излезе. тук във форума има инструкции в електронен вариант. но предполагам знаеш за тях :)

Не намерих никъде електрoнния вариaнт. Би ли насочил къде да търся? Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...