Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с ангренажа!


Препоръчано мнение

Здравейте!Собственик съм на диамантения властелин,но ме мъчи ангренажа.Издава малко странни шумове.Може ли някой да ми даде повече инфо за 3,2DID мотора?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много малко километри за верига?Само 150000км. и аут!!!?Смених отгоре успокоитела,като стария почти веригата го беше претрила.Сега няма метално тракане,но имам чувство ,че на обтегача малко не му достига да щракне на следващото зъбче.Дали нямя да мине само с обтегач?Като бутам веригата ми се струва читава,няма луфт в прешлените.И все пак джипката е на 165000км.???????

Трудно ли илиза капака на ангренажа?

Редактирано от Нилро
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...все пак джипката е на 165000км...
... което е повече от 150000, нали. Парите са си твои, но щом човек, работещ в оторизиран сервиз, те съветва да сменяш на този пробег, може би го е прочел в някой документ, написан от производителя :icon_doh:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща до момента!Изкам да разбера обаче,дали за да излезе капака трябва да се разхлаби галавата и картера и термостата само ако му развия болтовете дали ще се отдалечи достатъчно от капака?

Марката МОТОРЕКС за ангренаж добра ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща до момента!Изкам да разбера обаче,дали за да излезе капака трябва да се разхлаби галавата и картера и термостата само ако му развия болтовете дали ще се отдалечи достатъчно от капака?

Марката МОТОРЕКС за ангренаж добра ли е?

Колега, колко човека трябва да ти кажем да не си правиш експерименти с колата, защото после много боли? Не се прави сам на майстор, иди където трябва за да ти сложат каквото трябва. Споменатата от теб марка я чувам за първи път, ако и на теб не ти е позната... Все пак избора си е твой... парите също...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Марката МОТОРЕКС за ангренаж добра ли е?

За моторни масла е много добра :icon_thumbup:, ама за ангренаж ..:icon_hmm:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Ходих в сервиза на Мицубиши и ми казаха ,че се смъквал мотора за по-добро зацепване!

Вярно ли е това,или нещо се опитват да ме ...???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се сваля двигателя, явно са ти го казали за "по-добра" цена.

Затова не ходя много,много по сервизи,опитват се да те избачкат и мислят другите за малоумници!!!

Все още неса ми казали цена за ангренаж-комплект!И това ми било оторизиран сервиз-професионалисти!?

Незнам в другите градове как е,но в Русе трудно се намира добър маистор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа към темата - къде мога да ида да проверя състоянието на моята верига? Защото всеки казва, че това е най-чувствителното място на колата. Моята е на 142 000 километра и като чета мненията май задължително трябва да ида някой да я погледне. Въпроса е кой!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Затова не ходя много,много по сервизи,опитват се да те избачкат и мислят другите за малоумници!!!

Все още неса ми казали цена за ангренаж-комплект!И това ми било оторизиран сервиз-професионалисти!?

Незнам в другите градове как е,но в Русе трудно се намира добър маистор.

М, иди във Варна да видиш какво е....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задължително смяна зедно с всички водачи, успокоители и хидравличния обтегач, след което смяна през 150 000км, защото често се късат вериги и последствията наистина са серьозни.

 

Послушай колегата,преди няколко дни срещнах тема мисля в един от англоезичните форуми точно за последствията от не навременна смяна на посочените неща.Темата е с богат снимков материал и ако я открия отново/тогава не мислих че ще е от полза/ ще я пусна и тук,сигурен съм че след като видите снимките картината ще ви се изясни :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще съм ти много благодарен ако ги пуснеш давидя за какво иде реч!!!

И все пак си мисля,че ако се сменят на време някои нещица по ангренажа,веригата ще издържи повече километри! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако не издържи? Аз като знам какво се получи, като се скъса моя ремък.... И минах тънко - 10 клапана, без пробити бутала, счупени кобилици и други възможни поразии...... И кога смяташ да я смениш? И да платиш два пъти за труд?

Не хванах логиката.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......оргиналните части, верига, хидравличен обтегач и всички водачи струват 663лв с ДДС..Miroslav

Колега Нилро,наистина не те разбирам-затруднен си финансово в момента/нямаш тези 663лв/ или ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не успорвам факта!!!Щом производитела е изчислил някакъв пробег,значи е така.От там на татък си е на твоя отговорност и си носиш последствията!Изках да разбера дали веригата се

износва дотакава степен,че да се скъса или просто от немърливост на собственика,че не е обърнал внимание когато е започнала да трака.Като започне да трака,тя троши плъзгачите и успокоитела,който е м/у двата вала,разхлабва се още повече и се мъчи да се качва в/у зъбите на колелата.В следствие от това да се къса!???Хе те това изках да разбера!!!!!

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миро имам молба!Беше ми писал цена на комплект оригинал.Можеш ли дами дадеш цена на всеки

един детаил отделно?

Тук в Русе ми дадоха цена на веригата 450 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Верига комплект с хидравличен обтегач - 378лв с ДДС

Водач - 114лв с ДДС

Водач - 126лв с ДДС

Водач - 6лв с ДДС

Водач - 30лв с ДДС

Водач - 9лв с ДДС

Дюза за мазане на веригата - 48лв с ДДС - тя не фигурираше в цената, но е добре да се смени.

Благодаря ти много :yes3: !!!Ако се наложи мога да разчитам,че ще ми ги изпратиш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се.

Ще изчакам до сряда,да видя какво ще ме излъжат в сервиза и ако се усъмня нещо ще те търся.В крайна сметка се оказа,че не смъкват мотора за ангренажа(било за някой друг модел).СМЕШНИЦИ ОТВСЯКЪДЕ!!!!!!!Както и дае,това е една друга тема! :good: :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...