Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Мераклия съм да си купя Mitsubishi L200, но ми казаха нещо много интересно относно разхода на дизеловите мотори. Казаха ми, че разхода стигал до 18 на 100. Според мен това не e възможно, в частност за модел 2.5, да има такъв разход. Моля, който кара такава машина или има наблюдения да сподели.

 

Поздрави!

Редактирано от BeeFeaTeR
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не случайно попитах коя година визира човека. 2.5 Di-D 136 к.с . Извънградско в порядъка на 6.7 до 7.5 . Като му завържа една машина дето тежи 1650 кг по борд компютър дава 10-11, но реално литри сипани и изминати километри е 8.7 понеже има нанаолнища където естествено отпускаш педала.

 

По баири с 80 на 4 -та на равно си круизва с 100-110 на 5 -та ,изпреварване до 120 не е проблем .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не случайно попитах коя година визира човека. 2.5 Di-D 136 к.с . Извънградско в порядъка на 6.7 до 7.5 . Като му завържа една машина дето тежи 1650 кг по борд компютър дава 10-11, но реално литри сипани и изминати километри е 8.7 понеже има нанаолнища където естествено отпускаш педала.

 

По баири с 80 на 4 -та на равно си круизва с 100-110 на 5 -та ,изпреварване до 120 не е проблем .

 

И аз незнам точно за кой модел става на въпрос, но аз лично съм се спрял на този двигател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стария (115 к.с.) - 9 - 10 извънградско (до 120)..после много

 

Новия (136 к.с.) - онзи ден направих Несебър - Шумен (през Айтоския и Смядово) - Варна - Несебър.. 2 пъти през Балкана и много завой и магистрала - 7.6 л.

Ако го караш между 110 и 130 - към 9/100.

 

Рекордът ми е Несебър - Калофер - вр. Ботев и обратно. По пътя със 130 - 140 и 8 часа на бавни по камъните. По спомен ми дойде някъде към 10.8/100.

 

 

Абе доста си е по-икономичен новия .. пък и върви и хубаво вози :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Привет,

 

аз карам L 200, 2008 година, 2.5 литра, 136 к.с. Карам го само с ОМВ премиум дизел, сега го кръстиха макс моушън. На асфалт, с до 90 дава 7.5 на 100, със 140 км е около 9,3. Чувал съм и за разход от под 7 на 100 но ми звучи невероятно. Карам го и много офроуд. Най-високият разход съм имал когато веднъж го карах няколко дена по един и същи маршрут - около 140 км - само на първа бавна, с 4 човека и багаж. Тук даде 10 на 100. Смесеният разход е към 8.5 до 9 на 100.

С обикновен дизел качва с около литър, но има значение конкретното гориво, както и гумите и т.н..

18 на 100 е доста, има някакъв проблем този двигател. Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...