Премини към съдържание

Зимни гуми BF GOODRICH за Outlander


Препоръчано мнение

Отново искам да попитам за мнение за зимни гуми. Този път е за WINTER SLALOM KSI

BF GOODRICH. Благодаря!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отново искам да попитам за мнение за зимни гуми. Този път е за WINTER SLALOM KSI

BF GOODRICH. Благодаря!!!

Колега ти за всеки нов въпрос нова тема ли ще отваряш. Има поне 3 теми отворени за гуми. Доколкото за гумите BF GOODRICH, аз съм с такива зимни 16 цола и съм доволен. Струва ми се, че когато няма сняг нямат много добро вцепление при спиране, но при нормално каране и при тази нормална цена на гумата са задоволителни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти за всеки нов въпрос нова тема ли ще отваряш. Има поне 3 теми отворени за гуми. Доколкото за гумите BF GOODRICH, аз съм с такива зимни 16 цола и съм доволен. Струва ми се, че когато няма сняг нямат много добро вцепление при спиране, но при нормално каране и при тази нормална цена на гумата са задоволителни.

 

 

Абсолютно си прав!!!!

И все пак, с цел да ориентирам колегата при избора за гуми, ще споделя, че изкарах един зимен сезон с гуми YOKOHAMA GEOLANDAR I/T + . Характерното за нашият район е, че има дни с много сняг, дни само студ и чист път, дни с лед, дни с киша - абе, събрали сме всичко най-лошо от пътните обстановки в страната. Смело мога да кажа, че YOKOHAMA GEOLANDAR I/T + е ПРЕКРАСНА японска гума за всяка пътна обстановка, която описах по-горе. Отначало, когато видях шарката на протектора, си казах, че май ще бера ядове с тази гума, но поведението и на пътя при всякакви зимни условия е перфектно. Изминал съм около 7-8 000 км. през зимния сезон, нямам никакви забележки към гумите относно поведение на пътя при различни условия, шум, и комфорт. Та толкова!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав!!!!

И все пак, с цел да ориентирам колегата при избора за гуми, ще споделя, че изкарах един зимен сезон с гуми YOKOHAMA GEOLANDAR I/T + . Характерното за нашият район е, че има дни с много сняг, дни само студ и чист път, дни с лед, дни с киша - абе, събрали сме всичко най-лошо от пътните обстановки в страната. Смело мога да кажа, че YOKOHAMA GEOLANDAR I/T + е ПРЕКРАСНА японска гума за всяка пътна обстановка, която описах по-горе. Отначало, когато видях шарката на протектора, си казах, че май ще бера ядове с тази гума, но поведението и на пътя при всякакви зимни условия е перфектно. Изминал съм около 7-8 000 км. през зимния сезон, нямам никакви забележки към гумите относно поведение на пътя при различни условия, шум, и комфорт. Та толкова!!!

Yokohamaта са много добри гуми, аз също съм с такива и ме изумяват ............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, колко километра сте изминали със зимните си гуми общо? Аз за 2 год с Hankook минах около 10000км и сега са за смяна и търся нещо по-издържливо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, колко километра сте изминали със зимните си гуми общо? Аз за 2 год с Hankook минах около 10000км и сега са за смяна и търся нещо по-издържливо.

Малее, ти къде ги караш?? :icon_blush:

на асвалта в Мароко ли....... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малее, ти къде ги караш?? :icon_blush:

на асвалта в Мароко ли....... :D

 

Тц !!!!

Явно джитка фтомобила само със вратите напред /сиреч- СТРАНИЧНО / :rijden:

Щото моите са на близо 8 000 км. и ми се струва, че са се износили само "мустачките" !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги, колко километра сте изминали със зимните си гуми общо? Аз за 2 год с Hankook минах около 10000км и сега са за смяна и търся нещо по-издържливо.

Ами един приятел на джипа си взе такива (незнам от къде и колко са оригинал) по 100 лв. едната а пък бяха голям размер и при него издържаха толкова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами един приятел на джипа си взе такива (незнам от къде и колко са оригинал) по 100 лв. едната а пък бяха голям размер и при него издържаха толкова.

Колега, няма такава цена, истинските джипови гуми вървят около 300 лв бройката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

100лв?? Няма такава цена верно..........сигурно са истински ментаци,гума зимна джипова под 200лв е менте яко..........Вземи си Йокохама,много добри гуми са........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има такива гуми, но не на тази цена, цената им е около 200лв, с каквито и отстъпки да я вземеш, ако е нова няма как да стане 100лв.

 

Аз си взех такъв Гуудрич, за 230 лв., но с остъпката ми стъпиха на 175 лв. Направиха ми отстъпка, защото взех гумите чрез един познат собственик на голям сервиз, който ползва отстъпка от голям вносител на гуми.

Засега ги карам втора зима тези гуми и мисля, че за тази цена са си добри. Скъпо струващата гума дава спокойствоие за сигурност, но по някой път изиграва лоша шега на водача. Аз сега като знам, че гумите не са кой знае какво си карам полека с 4х4, а като съм с по-скъпи гуми не се съобразявам със ситуацията на пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех такъв Гуудрич, за 230 лв., но с остъпката ми стъпиха на 175 лв. Направиха ми отстъпка, защото взех гумите чрез един познат собственик на голям сервиз, който ползва отстъпка от голям вносител на гуми.

Засега ги карам втора зима тези гуми и мисля, че за тази цена са си добри. Скъпо струващата гума дава спокойствоие за сигурност, но по някой път изиграва лоша шега на водача. Аз сега като знам, че гумите не са кой знае какво си карам полека с 4х4, а като съм с по-скъпи гуми не се съобразявам със ситуацията на пътя.

Може да се вземат, всичко може особено ако е крадено или внесено от отвън.Само да попитам колегата на Outlander на 100км./ч. изключваше 4х4?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да се вземат, всичко може особено ако е крадено или внесено от отвън.Само да попитам колегата на Outlander на 100км./ч. изключваше 4х4?

Не мога да разбера смисъла на въпроса ти "да попитам колегата на Outlander на 100км./ч. изключваше 4х4?"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера смисъла на въпроса ти "да попитам колегата на Outlander на 100км./ч. изключваше 4х4?"

Знаеш ли на колко километра изключва 4х4?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли на колко километра изключва 4х4?

Колега, пак нещо не формулираш въпроса си както трябва....

Ако имаш в предвид, на колко км/ч изключва 4х4 на Outlander-a,

отговора е : НА НИКОЛКО.

Режима "4х4" изключва, когато завъртиш на ляво с ръка кръглия

превключвател, намиращ се на средната конзола...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех такъв Гуудрич, за 230 лв., но с остъпката ми стъпиха на 175 лв. Направиха ми отстъпка, защото взех гумите чрез един познат собственик на голям сервиз, който ползва отстъпка от голям вносител на гуми.

Засега ги карам втора зима тези гуми и мисля, че за тази цена са си добри. Скъпо струващата гума дава спокойствоие за сигурност, но по някой път изиграва лоша шега на водача. Аз сега като знам, че гумите не са кой знае какво си карам полека с 4х4, а като съм с по-скъпи гуми не се съобразявам със ситуацията на пътя.

Цената е много добра.........за 16 или за 17 цолова гума е ?

Аз мисля за Йокохама ,обаче не знам кой е вносителя им........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пак нещо не формулираш въпроса си както трябва....

Ако имаш в предвид, на колко км/ч изключва 4х4 на Outlander-a,

отговора е : НА НИКОЛКО.

Режима "4х4" изключва, когато завъртиш на ляво с ръка кръглия

превключвател, намиращ се на средната конзола...

Колега, все пак не мисля,че толкова ясен въпрос има нужда от 2 коментара обяснение и доколкото знам след 100км/ч изключва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цената е много добра.........за 16 или за 17 цолова гума е ?

Аз мисля за Йокохама ,обаче не знам кой е вносителя им........

 

За 16 цола е цената. Нарочно зимата свалям джипката от 18 на 16 цола. Хем са по евтини гумите, хем е по добре за зимата с по тесните гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, все пак не мисля,че толкова ясен въпрос има нужда от 2 коментара обяснение и доколкото знам след 100км/ч изключва.

 

 

Колега, за какво изключване говориш незнам. Това да не ти е електронна игра след 100 км да изключва задния мост. Аутлендъра си има конзола, от която се включва 4х4, което е зацепено постоянно докато не го изключиш ръчно. По принцип аз си карам през лятото и когато няма сняг само с предно предаване. Като навали много сняг си включвам повтарям ръчно 4х4. НИЩО НЕ СЕ ИЗКЛЮЧВА АВТОМАТИЧНО СЛЕД 100 ИЛИ 200 КМ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ахаааа, бъркате.....

Над 200 изключва и предното и задното, включва се автопилота и се разтварят крилете! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, все пак не мисля,че толкова ясен въпрос има нужда от 2 коментара обяснение и доколкото знам след 100км/ч изключва.

Ти лично пробвал ли си това... :icon_hmm:

 

Колега, за какво изключване говориш не знам. Това да не ти е електронна игра след 100 км да изключва задния мост. Аутлендъра си има конзола, от която се включва 4х4, което е зацепено постоянно докато не го изключиш ръчно. .. НИЩО НЕ СЕ ИЗКЛЮЧВА АВТОМАТИЧНО СЛЕД 100 ИЛИ 200 КМ.

И аз това се опитах да му обясня, но той си знае своето... Може би при неговата машина е по-различно :icon_blush:

 

Ахаааа, бъркате.....

Над 200 изключва и предното и задното, включва се автопилота и се разтварят крилете! :icon_thumbup:

 

Въх, май че така ще да е :icon_dance: /ама след 200, нали, не след 100.../ :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип тоя Гудрич много го хвалят и са много доволни от него...

http://www.bfgoodrichtires.com/tire-selector/name/all-terrain-t-a-ko-tires

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип тоя Гудрич много го хвалят и са много доволни от него...

http://www.bfgoodrichtires.com/tire-selector/name/all-terrain-t-a-ko-tires

 

Така е наистина ... той е 50 на 50 .

Проблемът е , че при дъжд не може да караш (не е пропоръчително) с повече от 120 ! Също така вече не му слагат щампа снежинка в планина което значи , че зимата също не е препоръчително да се кара !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не му слагат снежинка, защото това важи само за чисто зимните гуми. Тези са по-скоро всесезонни и доста хора ги ползват целогодишно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за какво изключване говориш незнам. Това да не ти е електронна игра след 100 км да изключва задния мост. Аутлендъра си има конзола, от която се включва 4х4, което е зацепено постоянно докато не го изключиш ръчно. По принцип аз си карам през лятото и когато няма сняг само с предно предаване. Като навали много сняг си включвам повтарям ръчно 4х4. НИЩО НЕ СЕ ИЗКЛЮЧВА АВТОМАТИЧНО СЛЕД 100 ИЛИ 200 КМ.

Благодаря за напомнянето, че има конзола хаха.Нали това ви питам, изключва или не защото още в началото когато си го взех тук във форума или на офф-роада немога 100% да си спомня се говореше, че изключвал задния мост след 100км/ч.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...