Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Чакането си заслужаваше :D !


Препоръчано мнение

Ами разбира се, че е луд. :yes3:

Другите на негово място тия пари щяха да ги превърнат на хапчета, спринцовки и цигари (наркотици). :icon_doh:

А малко ли гладни мадами има, а колко пиене и ядене може да се изконсумира с тези пари дет е дал за части.:drinks:

Направо си е луд за връзване! :D

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Батка не се засягай, не го казах с лошо :), даже ти се "усмихнах".

 

То малко ли ми се е запалила главата покрай дипломната работа и защитата й, която ще е на 26.09.2010 и

вече не знам къде се намирам и не знам кога е ден и кога е нощ, пък камоли да съм компетентен в нещо,

в което наистина не разбирам ! :icon_blush: , ама поне се опитвам да се науча ! Извинявай, че така реагирах !

Айде лека

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се разстройвай!

Познавам и други, които са минали по твоя път - учат и ремонтират колата си. Това е доста стръмен и труден път, но когато го извървиш - вземеш диплом и си оправиш колата, няма по-щестлив човек от теб. Изпитваш едновременно удовлетворение и гордост, а околните са радостни, че познават толкова упорит човек. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се разстройвай!

Познавам и други, които са минали по твоя път - учат и ремонтират колата си. Това е доста стръмен и труден път, но когато го извървиш - вземеш диплом и си оправиш колата, няма по-щестлив човек от теб. Изпитваш едновременно удовлетворение и гордост, а околните са радостни, че познават толкова упорит човек. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

 

Защо се шегувате с момчето така... На каква тема ти е дипломната работа, колега?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо се шегувате с момчето така... На каква тема ти е дипломната работа, колега?

 

Мерси за топлите думи ! Темата ми е Cloud Computing under Linux (Ubuntu) ;) ! И ся яко мъча тука Clustering-а:

Бързо пояснение: Много компютри вързани в мрежа работят като един компютър, т.е. нещо като PC с многоядрен CPU, ама не само едно PC

a, колкото имате под ръка PC-та, качва се специален софтуеър и тези PC-та, които са вързани в Cloud-а (облака) са като отделни ядра на CPU и

вместо да се натоварва само едно PC и неговите хардуеърни ресурси, по мрежата се натоварват всички които са в ОБЛАКА ;) ! Много е яко, сега навлиза

(вече е навлязла де) и аз затова пиша такава тема, че не съм от онея дето обичат някой на готово да им напише дипломната работа ! ;) !

Мерси и се извинявам ако това е спам, щото не е по темата ! Тъкмо съм тръгнал към моя майстор да му качвам ElsaWin 2010 със последните

пакети за Skoda, VW, Seat и Audi, ся кат ме спипа, че ги чаткам нещата и ся няма мърдане ! Даже днес му купих по голям харддиск, че от Балкан Стар,

щяли да идват, утре или вдугиден да му качват Software за "нещо" си, а той няма място на стария ! Дано му качат някоя програма за Mitsubishi, та да можем да търсим по рама ! ;) ! Айде лек ден от мен

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, оправиха ли ти стартера?

 

Още нямаме време с майстора да го погледнем, затрупан е в работа ;) ! Ще го тормозя утре пак !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, стартера ми го взе моя майстор и ще ми го върне ремонтиран в Понеделник ;), все пак е Weekend ! А аз имам едно питане към вас, за нещо което съм

решил да купувам, ама се двоумя и затова да ви питам вас коя от двете е по - хубава ;) ! Значи ето ги и двете генерации:

 

1-вата:

http://images.channeladvisor.com/Sell/SSProfiles/12001100/Images/4/REGHD-MLA0203.jpg

http://images.channeladvisor.com/Sell/SSProfiles/12001100/Images/4/REGHD-MLA02032.jpg

 

и 2-рата:

http://www.dnamotoring.com/tsk/images/EXHAUST/HEADER/HDS-ML02.jpg

 

Коя от двете бихте си закупили вие колеги, на коя от двете, изгорелите газове по - лесно, излизат, мен това ми е въпроса, зашото и двете са на една цена ;) !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То въпроса не е само в това да излизат по-лесно. Ако беше така сам да съм си направил генерация от ф80 примерно. Важно е как точно се застъпват изпусканите газове и колко е дълъг пътя на всяка кривка. Тези работи са сметнати. Освен това тези тръби са полирани освен, че са с голям диаметър и от делно материала е предвиден да издържа на температури. Въпроса е до колко си струва обаче. С тази генерация може да отприщиш едни 10 вързани коня, но имай в предвид, че децибела ти ще е за глоба, а на директна скорост в средни обороти на дълъг път главата ти ще стане "дискотека". Също за да има ефект ще трябва да се оборудваш и със спортен филтър който не просто да се пльосне в коша, а да се изолира от топлия въздух. Инвестицията е много сериозна, а ефекта минимален. Иначе агресивното каране в някой проход с такъв звук дава интрига :) Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То въпроса не е само в това да излизат по-лесно. Ако беше така сам да съм си направил генерация от ф80 примерно. Важно е как точно се застъпват изпусканите газове и колко е дълъг пътя на всяка кривка. Тези работи са сметнати. Освен това тези тръби са полирани освен, че са с голям диаметър и от делно материала е предвиден да издържа на температури. Въпроса е до колко си струва обаче. С тази генерация може да отприщиш едни 10 вързани коня, но имай в предвид, че децибела ти ще е за глоба, а на директна скорост в средни обороти на дълъг път главата ти ще стане "дискотека". Също за да има ефект ще трябва да се оборудваш и със спортен филтър който не просто да се пльосне в коша, а да се изолира от топлия въздух. Инвестицията е много сериозна, а ефекта минимален. Иначе агресивното каране в някой проход с такъв звук дава интрига :) Поздрави!

 

Я да те питам тогава, нещо, дето ме интересува, точно за спортните филтри ! Мога ли да си използвам оригиналната Филтърна система, която имам и просто да

си сложа това: K&N 33-2105 Replacement Air Filter или Spectre Performance 888208 hpR Replacement Air Filter Element, че е по - евтин(втория) или трябва изцяло да се поръча това: AEM 21-434B Blue Cold Air Intake System, което просто няма как да го поръчам, щото ми е много скъпо и единственото решение на проблема ми е K&N-на или Spectre Performance-a(за K&N-а знам, че тука в БГ може да се намери и по - евтин ;) )

Тя оригиналната си е много хубаво направена само дето е от пластмаса, но това не ме бърка, при положение, че тръбата която засмуква отпред си е на самият Grill на капака, би следвало оригиналната на MItsu да си се води Cold Air Intake също, нали ;) ??! Не знам дай съвет

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да този на K&N върши много добра работа, аз съм с такъв и съм доволен. Купих си почистващ комплект K&N и си го пера на 8-10 000 км. Хубавото е, че е заместител на оригиналния и е изолиран в кутията. Е на дава примерно 60% повече въздух като конуса, а дава да речем 40%, но за атмосферка е идеален.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да този на K&N върши много добра работа, аз съм с такъв и съм доволен. Купих си почистващ комплект K&N и си го пера на 8-10 000 км. Хубавото е, че е заместител на оригиналния и е изолиран в кутията. Е на дава примерно 60% повече въздух като конуса, а дава да речем 40%, но за атмосферка е идеален.

 

Мерси за насоката :) ! Тя моята идея по Default си беше за K&N :D ! Ся ако ми кажеш и от къде да си го купя по - евтин от тук в БГ от amazon.com-ката цена, евала ти правя, ще има яко бири почерпка или там каквото пиеш ;) ! Ти твоя за какви пари го взе и колко пари ти излезна почистващият кит ?! Благодаря предварително ;) !

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами моя не съм го купувал от БГ. Колегата SLX ми го достави от щатите, но го почаках доста време (Благодаря ти отново Роска). Разтърси се в гугъл за дистрибутори в БГ. А почистващия кит го взех за 40 лв. от един магазин за мотори във Варна. К&N кита си е един и същ за всички техни спортни филтри ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами моя не съм го купувал от БГ. Колегата SLX ми го достави от щатите, но го почаках доста време (Благодаря ти отново Роска). Разтърси се в гугъл за дистрибутори в БГ. А почистващия кит го взех за 40 лв. от един магазин за мотори във Варна. К&N кита си е един и същ за всички техни спортни филтри ;)

 

Поръчах я :icon_dance: генерацията, ся един месец няма да мога да спя в очакване на зверския звук (и в очакване въобще да дойде до БГ :D ) !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах я :icon_dance: генерацията, ся един месец няма да мога да спя в очакване на зверския звук (и в очакване въобще да дойде до БГ :D ) !

Не искам да ти троша желанието , ама само с филтъра едва ли ще стане зверски звука :)

Ако искаш да добиеш представа как ще звучи , махни сегашния филтър и остави кутията отворена ( но само за проба , не карай дълго време така ) .

Така промяната на звука и вървенето ще го усетиш в макс. степен.

 

Със какъвто и да е филтър , ще бъде по-зле от този начин .

 

Аз съм го пробвал , - малка промяна в звука , вървенето не може да усетиш промяна ( щото едва ли има ) :)

 

 

ЕДИТ : Опс , сори сега видях че пишеш за цяла генерация :icon_doh:

 

 

.....забрави какво казах

Редактирано от BallAtriX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Именно! Такава генерация се допълва с филтъра. Хем засмуква повече, хем по бързо изхвърля навън. Ще освободи вероятно 10-15 к.с. на малко по-високи обороти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Именно! Такава генерация се допълва с филтъра. Хем засмуква повече, хем по бързо изхвърля навън. Ще освободи вероятно 10-15 к.с. на малко по-високи обороти.

 

А резонаторната тръба(дето съм замислил да я слагам) на мястото на катализатора след тази генерация, ще увеличи ли и тя мощността, макар и малко ?!

Щото генерацията добре, вече я имам само трябва да изчакам да ми я доставят, филтър до тогава, ще го купя и него, но ме притеснява, че ако махна катаризатора и сложа това:

http://img835.imageshack.us/img835/226/25072010424.jpg

http://img808.imageshack.us/img808/5396/25072010425.jpg

Децибелите, ще станат просто непоносими ?! Прав ли съм или греша ?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При всички случаи ще трябва да минаваш покрай полицаите на 1500 оборота иначе - акт :)

Другия вариант е крайно гърне което да заглуши сериозно гърменето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И ся ако стане и една врътка с едни парички, а аз стискам палци да стане, само гледайте как, ще си купя ето тази предна предна броня(за $195)

http://www.carbodykits.com/images/T/2002-2003-Mitsubishi-Lancer-Evo-7-Hood-4Dr-Fiberglass-01.jpg

и капак за нея(за $390)

или тази:

http://www.carbodykits.com/images/T/2002-2003-Mitsubishi-Lancer-Evo-7-V2Front-Bumper-4Dr-Fiberglass-01.jpg

 

Я вярно ме посъветвайте, коя от двете ви изглежда по красива, смисъл по изчистената, дето си е копие на Stock Ево7 или втората, злобната ;), че нещо се двоумя ! Мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И ся ако стане и една врътка с едни парички, а аз стискам палци да стане, само гледайте как, ще си купя ето тази предна предна броня(за $195)

http://www.carbodykits.com/images/T/2002-2003-Mitsubishi-Lancer-Evo-7-Hood-4Dr-Fiberglass-01.jpg

и капак за нея(за $390)

или тази:

http://www.carbodykits.com/images/T/2002-2003-Mitsubishi-Lancer-Evo-7-V2Front-Bumper-4Dr-Fiberglass-01.jpg

 

Я вярно ме посъветвайте, коя от двете ви изглежда по красива, смисъл по изчистената, дето си е копие на Stock Ево7 или втората, злобната ;), че нещо се двоумя ! Мерси

Горната е по стилна и изчистена :yes3: ,на мен тя повече ми харесва,а долната с тоя 'борд' отпред зимата ще е като снегорин :D ,поне в пьтното да те вземат :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей на тази жълтата отпред може да монтираш режещи ножове и става идеална косачка за трева, задвижването може и с ремък да се хване от шайбата за динамото :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей на тази жълтата отпред може да монтираш режещи ножове и става идеална косачка за трева, задвижването може и с ремък да се хване от шайбата за динамото :)

 

:rofl: :icon_clap: :icon_clap: и аз това си мисля, че жълтата, чак загрозява ! ;) ! Мерси ! Ще взема изчистената, пък и е по - евтина ! Тука в БГ търсих кой може да ми направи нещо подобно(капак и броня) и не намерих нищо, така че пак ще поръчвам по моя начин ;) !

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еййй, разсипахте го, човека! Убихте всичко детско в него. И всичките му мераци. Че подкрепете го малко де, :) всички сме били млади... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепяме го, бе, как да не го подкрепяме! Кога да ги прави тез работи? Като се ожени ли? И да му врекнат 2-3 лапета? Сега няма кой да му мрънка, пък и мераклия момчето - да действа! Ние сме вече дърти, нанай ентусиазъм.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само помисли, как ще караш в дупките из прекрасната ни Татковина.

........................

За броните - тая жълтата я зарежи. Ще те бъркат със снегорин. Вземи другата.:good:

И като станеш готов се обади. Запазвам си правото за едно кръгче. От около десетина км....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...