Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Разход първите 20 000 км


Препоръчано мнение

Вярно е това, че моторите се тестват, но не в работен режим, а със сгъстен въздух.

Това се прави, за да са сигурни, че при сглобяването на автомобила няма да има течове и други издънки. Когато автомобила е готов двигателя се пали за първи път и се правят замервания и запис на параметрите, които се съхраняват до 4-5 години след това. Изключение правят мускулестите автомобили като Ево-то. Там нещата са на друго ниво. И да не забравяме, че в Япония голяма част от двигателита на серийните автомобили се правят от роботи и трансманипулатори. Хората само разтоварват с електрокари частите от камионите и ги слагат на лентата, от където ги поема роботизирания склад. Това което ви разказвам е практика още от 1989 година. Това съм го видял, когото бях на гости на Мацсушита в един от заводите на Панасоник, където се правеха автоматизираните линии Панасерт (за автоматичен монтаж на печатни платки). Тогава Мацсушита държеше 30% от акциите на Митсубиши и правеше роботизирани складове и трансманипулатори за тях.

За сегашното положение не ми се мисли до къде са стигнали нещата.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Васко кви са тия разходи при тебе бе човек,бута ли я тая кола

Не бе Янко, карах си я както си трябва. :drive: Просто вече му хванах цаката на CVT-то и се забавлявам много. :drag:

Тука из морето, съм си правил експерименти и съм свалялразхода на 5.7-5.9л/100км. :icon_n_king: Ама се спазват всички ограничения. :icon_rock:

Пък и тука има повече кислород, от колкото в планината. А и дразнителите (завоите), които ме карат да натискам ги няма тука! :icon_thumbup:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

Пък и тука има повече кислород, от колкото в планината...

Напълно си прав :) При нас плътността на въздуха и атмосферното налягане са малко по-високи и на практика сме облагодетелствани с един "природен турбокомпресор" :icon_dance: спрямо колите в планината и по високите места :plane:

Редактирано от Pavkata JPN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напълно си прав :) При нас плътността на въздуха и атмосферното налягане са малко по-високи и на практика сме облагодетелствани с един "природен турбокомпресор" :icon_dance: спрямо колите в планината и по високите места :plane:

Не знам дали има значение надморската височина, но разхода в Софийско, даже когато не е градско ми се вижда висок. Предната седмица пътувах до Гърция и обратно. Около 607 км с 44,7 литра бензин, според мен прави около 7,4/100км. Не е лошо. Но карах спокойно и колкото позволяват табелите. Може да почнах да й свиквам. Само изпреварванията с това натискане педала до дупка и 5000 оборота не ми харесва заради шума и високия разход при такова каране. Но пък иначе не ускорява.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска натиснах онова нещо на навигацията, което пише "Ръчно" на него и ми показа среден разход от 9.3, което за кола която върти хиляди км градско + климатик + седи по 10мин преди да тръгна на някъде да се охлади и + ръчкането на което я подлагам, мисля че е повече от приемливо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих още едно замерване което пак ми хареса :icon_thumbup:

1240 км с 95 литра което прави към 7.7 разход като над 200 километра са градско, другото е магистрала и извънградко.

Вече спокойно мога да кажа че не гори като в началото със сигурност :icon_clap:

 

Поздрави :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И аз направих едно замерване което хич не е зле. :icon_thumbup:

555 км с 41.5 литра което прави към 7.4774 разход като 24 километра са градско, другото е магистрала 130-140 км/ч на темпомат и извънградко 90-120 км/ч ц бензин екстра форс 96 на петрол. Колата е на 4300 км. 1.8 - ръчка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз направих едно замерване което хич не е зле. :icon_thumbup:

555 км с 41.5 литра което прави към 7.4774 разход като 24 километра са градско, другото е магистрала 130-140 км/ч на темпомат и извънградко 90-120 км/ч ц бензин екстра форс 96 на петрол. Колата е на 4300 км. 1.8 - ръчка.

Брех ,много лапа бре,може би още малко трябва да я покараш и след това пак да засерчеш тъй като ти е много нова колата..............Грандиса ми харчи 7.8-8.0л./100км. по твоя начин на каране а е 2.4 Мивек.................само че аз му давам за ядене 98Н на Лукойл................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 29.07 и на 30.07 направих следния тест на една и съща отсечка от 25 км.

Излизам от града и нулирам показанията. След 4-5 км разхода се стабилизира на 6.4, но след изпреварване на два тира и то на баир стигна до 7.4 л/100км. До края на дистанцията не падна под 6.8 разхода.

На следващият ден (30.07) същата ситуация, но без нито едно изпреварване разхода бе 6.2 л/100км., като терена е смесен с изкачвания, спускания, завои и прави участъци, минаване през 2 населени места, едно спиране за 2-3 минути и каране без натискане на спирачката. Извън града стрелката на скоростомера бе точно на чертичката на 90 км/ч, а в селата на 50.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този уикенд ходихме с приятелката малко на разходка по направление Русе - Прохода на Републиката - Павел баня и обратно.

 

Разстояние - 528 км, като може да се приеме, че 28 км са градско.

 

Километраж след приключване на разходката - 11139 км.

 

Извънградско през повечето време 90-100 км/ч, при изпреварванията - колкото е необходимо :)

 

В ръчния режим, за цялото разстояние, компютъра показа - 7.8/100.

 

В автоматичния режим, на връщане от Павел баня, компютъра показа - 7.4/100.

 

Преди тръгване в Русе напълних резервоара с 95 от Лукойл. Когато се прибрах, от същата бензиностанция, от същата колонка го напълних до горе.

 

Сметките показаха 7.2/100.

 

През цялото време съм карал с включен климатик, на автоматични скорости, само спусканията през прохода бяха на ръчни.

 

1.8, CVT.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих и 2 засечки в София – разход малко над 11 което си е перфектно.

То вярно е топло и София е празна но си е напредък защото зимата стигах 15 по същите маршрути!

:mitsu-smiley:

 

P.S. забравих да кажа че карам почти винаги с VPower 95

Редактирано от Атанас
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ( неделя) минах 400км. - бих казал само извънградско като маршрута беше София - Велинград- Цигов чарк- Велинград- Юндола- Разлог-Банско-Симитли-Благоевград-София........................доста дълги участъци беше кофти пътя с много дупки ( това е Велинград-Юндола-Разлог) и се караше пенсионерската..............средния разход беше 7.86л./100км. :icon_thumbup: Май няма да минавам на газ ,въпреки че съм и фен,особено LPi -а..................... :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В тази България има две супер коли, с супер разход.......И ти си ги купил и двете. Галант с LPI и Грандис.....Та затова останалите само се оплакват, а ти се хвалиш. Е да са ти честити и двете, поне ще им вземеш добра цена като решиш да ги продаваш. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В тази България има две супер коли, с супер разход.......И ти си ги купил и двете. Галант с LPI и Грандис.....Та затова останалите само се оплакват, а ти се хвалиш. Е да са ти честити и двете, поне ще им вземеш добра цена като решиш да ги продаваш. :icon_dance:

Кои са останалите?? Виж ,за Галантите - ок, но за Грандиси - не знам някой да има такъв тук и да не е доволен от него.................кога ще реша да ги продавам си е моя работа и кокто виждаш не ги продавам - не случайно е това, пък ти ако не вярваш си е твоя работа.............

:lol: :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е ти пък и от хвалене не разбираш.......

Разбирам напълно намеците ти и затова ще ти направя снимка утре на средния разход по показания на борд компа и тогава ще разбереш че не се шегувам ( както и никога до сега ) и говоря сериозно ...............повярвай ми ,борд компа много точно смята този разход - това е проверено всеки път в рамките на вече близо 4000км. пробег( близо 6 пълни зареждания на резервоара досега, а с всеки един резервоар ,който е 62 литра до "сухо" се минава средно около 700км. пробег - при това смесен разход ..............) :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам напълно намеците ти и затова ще ти направя снимка утре на средния разход по показания на борд компа и тогава ще разбереш че не се шегувам ( както и никога до сега ) и говоря сериозно ...............повярвай ми ,борд компа много точно смята този разход - това е проверено всеки път в рамките на вече близо 4000км. пробег( близо 6 пълни зареждания на резервоара досега, а с всеки един резервоар ,който е 62 литра до "сухо" се минава средно около 700км. пробег - при това смесен разход ..............) :icon_bye:

Абе точно точно колко точно да го смята :) най точно се смята пълно/пълно и изминатите км както си направил :) а тая екстра на таблото за моментен разход е общо взето безполезна ;)А пък за Грандис-а дали е мн добро комби - покарай го 5 6 7 години и пак говори, за тия пари дето струва на пазара има комбита и на Ауди и на ВФ и на Мерцедес особено пред които Грандиса бледнее и то на старо ... по мое мнение любимата марка след ВР4 Легнума ми ... нямаме добро комби общо взето като изключим и някой модел на Лансер :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе точно точно колко точно да го смята :) най точно се смята пълно/пълно и изминатите км както си направил :) а тая екстра на таблото за моментен разход е общо взето безполезна ;)А пък за Грандис-а дали е мн добро комби - покарай го 5 6 7 години и пак говори, за тия пари дето струва на пазара има комбита и на Ауди и на ВФ и на Мерцедес особено пред които Грандиса бледнее и то на старо ... по мое мнение любимата марка след ВР4 Легнума ми ... нямаме добро комби общо взето като изключим и някой модел на Лансер :)

Това мнение на колко аперитива си го писал? :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе точно точно колко точно да го смята :) най точно се смята пълно/пълно и изминатите км както си направил :) а тая екстра на таблото за моментен разход е общо взето безполезна ;)А пък за Грандис-а дали е мн добро комби - покарай го 5 6 7 години и пак говори, за тия пари дето струва на пазара има комбита и на Ауди и на ВФ и на Мерцедес особено пред които Грандиса бледнее и то на старо ... по мое мнение любимата марка след ВР4 Легнума ми ... нямаме добро комби общо взето като изключим и някой модел на Лансер :)

Галанта е перфектно комби,неслучайно продажбите на комбито в Германия са повече от на седана-немците са го оценили,а Грандиса е мн.готин ван-красив и актуален след толкова години :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе точно точно колко точно да го смята :) най точно се смята пълно/пълно и изминатите км както си направил :) а тая екстра на таблото за моментен разход е общо взето безполезна ;)А пък за Грандис-а дали е мн добро комби - покарай го 5 6 7 години и пак говори, за тия пари дето струва на пазара има комбита и на Ауди и на ВФ и на Мерцедес особено пред които Грандиса бледнее и то на старо ... по мое мнение любимата марка след ВР4 Легнума ми ... нямаме добро комби общо взето като изключим и някой модел на Лансер :)

Ще се въздържа от коментари ...................ти колко Грандиса си виждал? И колко си карал???

Утре ще кача малко снимки на борд компа за разхода .....

 

Абе точно точно колко точно да го смята :) най точно се смята пълно/пълно и изминатите км както си направил :) а тая екстра на таблото за моментен разход е общо взето безполезна ;)

А стига бе, наистина ли??? Не знаех че така се мерел разхода............................. :mad: :wacko:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е средния разход в софийско градско( разбира се ако се кара нормално, без резки тръгвцания, изпреварвания и т.н.).............

http://media.snimka.bg/6844/019943493.jpg

 

Показанията на борд компа са точни, проверено е поне 6 пъти.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...