Премини към съдържание

Разход първите 20 000 км


Препоръчано мнение

Да не забравяме, че в гамата на този автомобил има ограничение по отношение на двигатели.

Липсата на по-големи бензинови двигатели за българският пазар може би е продиктувано от самия пазар. Тогава някой може би ще предпочита да си вземе автомобил с по-малко екстри, но с по-мощен двигател и тогава разход на гориво под 8 на 100 щеше да е утопия.

Вземайки под внимание, че автомобилите, които копуваме днес са разработки от преди 5-10 години. Прибавяйки ситуацията в момента - глобална световна икономическа криза и повишаването на курса на долара, може да си обясним до някъде картинката.

Вече са факт серийни двигатели от 1.4, 1.6 и 1.8 с турбо, които дават друга динамика на автомобилите, но в крайна сметка разхода зависи от адреналиновия глад и дисциплината ни на водачи.

Както писа Васко при нормално пътуване разхода може да бъде, както 5.9, така и 7.5, а разликата идва от географският район. Разхода е право пропорционален на "вървенето", респективно удоволствието. Васко може да разкаже какво е изживяването по завоите от Асеновград към Смолян, но разхода няма да ви хареса.

Безспорен факт е, че рязкото ускорение и интензивното спиране, както и шофиранета с висока скорост и чести изпреварвания води само до едно - разход над 8L/100km.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Колега, ето и моите впечатления за колата, вече на 22222хил.км.:

1. Разход - градско при супергадните пътища в Пловдив/светофари през 500 метра, пешеходни пътеки, трафик, търсене място за паркиране в центъра/ - 9-10/100 до 11/100 при повече форс; извънградско - 6-7-8/100, зависи от скоростта, естествено - на магистрала със 140 няма как да ти даде 6/100; по съвет на колегата Васко, слагам бензин от Петрол - 96 екстра форс и може да се каже, че най- ми харесва :good:; Като цяло, за 143 коня този разход е нормален и не ме бърка;

2. За ускорението - колата не е тромава, просто автоматикът е явно така направен; като искаш бързина на старта, ръчката и лопатките и си готов; Сега тия, дето пишат тромава, ала-бала, просто си е от чисто човешка завист/без да обидя никой/ - аз като я взех, първо един с Фиат Купе, след като я гледа, гледа, гледа, чуди се какво да измисли, та на края вика - дай да ги дърпаме, аз му казах, че съм си купил семейна кола, която при това изглежда ужасно добре, удобна е за каране и се надявам да не влизам в бокса дълго време, и че не може да сравнява кола, на която само гумите с джантите струват колкото неговата, повече не ме е заговорил..., скоро и един с Волво същите глупости....

3. Колата си е чудесна, особено в града - автоматикът ти спестява постоянно ръчкане при задръствания, не се занимаваш със смяна на скорости, така че- супер;

4. Единствено като минус е евтината пластмаса; явно хората не са преценили, че колата ще се кара по паваж и разбити асфалти, прокопани и т.н.; надявам се след гаранцията да намеря някаква тунинг-фирма да ги пристегнем нещата и мисля, че всичко ще е ОК;

Със здраве на всички и се радвайте на колите - страхотни са!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаа, това бях аз колега................пробвах до как съм му направил настройките..................ти ли беше с този спортбек................

Да,аз бях :rolleyes:

Правихме ляв завой от канала към Цариградско и аз през цялото време вместо да си гледам пътя, гледах къде е ЕВО-то :) Голям красавец е ! :first: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двойно не е два пъти! Извинявай за заблудата!

Имах пред вид двойно по-дълъг ход на клапана, което за мен ще рече повече горивна смес.

Не съм инженер по ДВГ и обясненията са ми по-простички, като за лаик така да се каже.

 

:spam: Нещо като двойна водка - две водки в една чаша и две водки в две чаши! :spamer:

100 гр. водка в една чаша и по 50 гр. - в две чаши.

 

Точно при MIVEC системата на твоя двигател 4Б10/4Б11 хода на клапаните (отварянето т.н. лифт на анг.) не се променя, принципа на действие е много по-прост, MIVEC e просто търговско наименование както и Vtec и т.н. демек под едно и също се предлагат системи с различено устройство и принцип на действие!!!

При теб се променят само и единствено фазите на валовете или простичко казано променя се времето на отваряне и затваряне на клапаните, като за целта в ангренажните колела на валовете има два клапана и чрез регулирането на това колко течност и от коя страна да влиза вътре се променят фазите на газоразпределение и вала може да идва в предварение или закъснение:

http://www.2carpros.com/images/variable_timing_camshaft_lifter.jpg

http://image.circletrack.com/f/11051126/ctrp_0901_03_z+racing_engine+variable_valve_timing.jpg

http://www.3sgte.com/1JZGTE_files/image008.gif

 

Има доста типове системи за променливо газоразпределение, които работят по различен начин, по-модерните и скъпи променят и лифта на клапаните ...

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста тромава е силно казано. Ела се качи при мене да видиш. Верно има разлика от това с 2ма, ама тромава не е.

Предполагам че и зад кормилното устройство си казва думата наистина :rolleyes:

Поздрави :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,аз бях :rolleyes:

Правихме ляв завой от канала към Цариградско и аз през цялото време вместо да си гледам пътя, гледах къде е ЕВО-то :) Голям красавец е ! :first: :rulez:

Гледай следващия път да не се фраснеш некъде........................иначе не е мой, на един човек е който е умопомрачително поболял се по тема ЕВО..................преди това е карал и имал STi и казва че ЕВО-то било по добро................дали е вярно , не знам ,но и двете съм ги карал и не видях разлики, освен че в СТИ-то е малко по " спартанско "................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както писа Васко при нормално пътуване разхода може да бъде, както 5.9, така и 7.5, а разликата идва от географският район. Разхода е право пропорционален на "вървенето", респективно удоволствието. Васко може да разкаже какво е изживяването по завоите от Асеновград към Смолян, но разхода няма да ви хареса.

Безспорен факт е, че рязкото ускорение и интензивното спиране, както и шофиранета с висока скорост и чести изпреварвания води само до едно - разход над 8L/100km.

Ами за 64 000 км вече, тая кола е подложена от моя страна на какви ли не експерименти, които издържа успешно, като изключим спирачната система, която в близките 2 седмици ще се сдобие с нови спортни дискове и накладки и ще влезне в час.

При тръгването колата е с пълен резервоар - 65л, 4 пасажера със средно тегло 75кг и около 35кг багаж. Гумите са - предни 225/45/18", задни 235/40/18".

По указанията на GPS от Слънчев бряг (ПЕТРОЛ) до Смолян(ШЕЛ), през Пловдив, което като километри е 386 съм имал средна скорост от 86,4км/ч.

При тази средна скорост, компютъра на колата показа среден разход от 8,5л/100км, а на бензиностанцията в Смолян пак напълних резервоара до горе и побра 32,8л бензин.

Нека някой само да си представи как се кара от Асеновград на горе, за да се запази такава средната скорост и тогава да ми каже, че колата горяла много.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора вие за тия пари какво искате да карате БЕНТЛИТА ли.Била шумна,била тромава,много харчела,я се разгледайте малко при другите марки и тогава се оплаквайте,за тия пари какво може да купите.В София който ми каже че разхода му е под 10 да дойде и да ме заплюе(освен ако не е някое туинго) извънградско разход под 7,5 бензин е за пенсиите,да не би някой да ми каже ,че кара с 90км.ч.Ускорява прилично все пак не е ЕВО.За шума се чудя дали всички преди това са се возили на S-класи,но силно се съмнявам.За да ги няма тия кусури извадете 150 х. и готово.Който ял,ял който пил,пил който мисли че се е пречукал си е негов проблема

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора вие за тия пари какво искате да карате БЕНТЛИТА ли.Била шумна,била тромава,много харчела,я се разгледайте малко при другите марки и тогава се оплаквайте,за тия пари какво може да купите.В София който ми каже че разхода му е под 10 да дойде и да ме заплюе(освен ако не е някое туинго) извънградско разход под 7,5 бензин е за пенсиите,да не би някой да ми каже ,че кара с 90км.ч.Ускорява прилично все пак не е ЕВО.За шума се чудя дали всички преди това са се возили на S-класи,но силно се съмнявам.За да ги няма тия кусури извадете 150 х. и готово.Който ял,ял който пил,пил който мисли че се е пречукал си е негов проблема

Аз съм пример за шофйорите по пътищата. :icon_angel: Иначе няма как да видя онези разходи дето съм ги писъл по-горе. :icon_thumbup:

Според зависи къде карам, гледам с повече от 10км в града и 20км извънградско, да не надвишавам ограниченията че от 20 нагоре взимат точки и глобите са много солени.

Изключение прави извънградско в Смолянски регион, там си карам с кеф и с колкото може да върви колата. :drive:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами за 64 000 км вече, тая кола е подложена от моя страна на какви ли не експерименти, които издържа успешно, като изключим спирачната система, която в близките 2 седмици ще се сдобие с нови спортни дискове и накладки и ще влезне в час.

При тръгването колата е с пълен резервоар - 65л, 4 пасажера със средно тегло 75кг и около 35кг багаж. Гумите са - предни 225/45/18", задни 235/40/18".

По указанията на GPS от Слънчев бряг (ПЕТРОЛ) до Смолян(ШЕЛ), през Пловдив, което като километри е 386 съм имал средна скорост от 86,4км/ч.

При тази средна скорост, компютъра на колата показа среден разход от 8,5л/100км, а на бензиностанцията в Смолян пак напълних резервоара до горе и побра 32,8л бензин.

Нека някой само да си представи как се кара от Асеновград на горе, за да се запази такава средната скорост и тогава да ми каже, че колата горяла много.

И аз вече съм мнооого по-доволен от разходът ми!При почти единтични условия на твойте колата ми даде разход малко под 9 на 100.Пътят ни беше от Кушадасъ до София,изключително разнообразен:магистрали,прави второстепенни пътища,пътища с много завои,и яки планински участаци.95% от пътуването скоростта с която се движехме беше 120-140 км/ч.,компа показваше средна скорост 86км.,а разход8.8л.И ние през по-голямата част от пътя бяхме четирима и багажник пълен до откат,климатроика дънеше през цялото време,защото температурата беше между 38 и 42 градуса през целият път.Като общо съм много доволен от лансера през този преход около 1100 км. с изключение на това,че и аз изкривих вече спирачните дискове,за сметка на това пък накладките са ми на около 40%,а направих 35К. км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече съм мнооого по-доволен от разходът ми!При почти единтични условия на твойте колата ми даде разход малко под 9 на 100.Пътят ни беше от Кушадасъ до София,изключително разнообразен:магистрали,прави второстепенни пътища,пътища с много завои,и яки планински участаци.95% от пътуването скоростта с която се движехме беше 120-140 км/ч.,компа показваше средна скорост 86км.,а разход8.8л.И ние през по-голямата част от пътя бяхме четирима и багажник пълен до откат,климатроика дънеше през цялото време,защото температурата беше между 38 и 42 градуса през целият път.Като общо съм много доволен от лансера през този преход около 1100 км. с изключение на това,че и аз изкривих вече спирачните дискове,за сметка на това пък накладките са ми на около 40%,а направих 35К. км.

Да се похваля, че във вторник ми пристигат новите дискове. Приготвил съм и новите накладки. :icon_dance:

Аз вече на 100% съм убеден че за кривенето на дисковете, освен ние са виновни и наклатките, които прекалено много загряват диска. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля, че във вторник ми пристигат новите дискове. Приготвил съм и новите накладки. :icon_dance:

Аз вече на 100% съм убеден че за кривенето на дисковете, освен ние са виновни и наклатките, които прекалено много загряват диска. :icon_rock:

 

Пусни снимки като ги монтираш,за да ги видя как стоят!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_clap.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пусни снимки като ги монтираш,за да ги видя как стоят!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_clap.gif

Ей тука са дисковете снимани.

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=6304&st=60

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги. Моля за Вашите мнения по въпросите, които ще повдигна по долу. Имам Лансер 1,8, бензин, 2009г. , автоматик . Вече сме на 21000 км. Още се колебая в отзивите за него. Имам и Пасат 1,8 турбо. Май Пасата върви повече, по бързо ускорява, по меко вози. Лансерът има по модерна визия, но ме безспокоят две неща:

1. Разхода - извърградско (100-120км /ч) не пада под 8л/100км; градско 12-13-14/100км; Много е, за кола с такива габарити и чисто нова. Другата гори поне с два литра по-малко, а е по-голяма. Прочетох из форума, че първите 20 000 км разходът на бензин бил по висок. Не мога да си обясня защо. Това вярно ли е и има ли си обяснение? Защото вече съм на 21 000 и родължава така да гори , а сега сме лято. А пък зимата...

2. Какво е Вашето обективно мнение за ускорението. Тук могат да помогнат колеги , които карат и други коли, а не си карат само Лансера. Безпокоят ме малко изпреварванията, да си призная честно. Вашите Лансери не возят ли твърдо? А бе, всяка дупка и неравност си е ужас. А в България няма друг път. Налягането на гумите ми е 2,5 атмосфери. Предполагам, че не е от гумите.

Какво е Вашето мнение по тези въпроси.

 

Моето лично мнение: Да, колата гори много. Аз не съм с автоматик, вече минах 20 000 км. и си гори много и това си е. Можем да си повтаряме до откат клишета като "кеф цена няма" и "гори колкото я настъпваш" обаче обективно сравнявайки я си гори и то здраво. По принцип съм спокоен шофьор и винаги карам с доколкото позволява пътната обстановка константна скорост. Еми, по маршрута София-Варна, по който карам най-често със 120 по магистралата и 105 извън нея разход под 8 не съм виждал.

 

За сравнение - от две седмици карам и BMW X5 xDrive30d - 3 литра дизел автоматик, предната седмица го изкарах за пръв път на извънградско и за 800 км. комбиниран разход ми отчете 10 на сто.

 

Преди още няколко седмици пък с Outlander 2.2 Di-D М/Т ходих до Атина и се втрещих като видях разход 7.2-7.4.

 

Тъй че си горят мъжката пущините и т'ва си е, няма какво да се заблуждаваме.

Редактирано от Maranello
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак си идвах до Смолян, но по-бързичко, че закъснявах и колата показа следното.

На същото разстояние от 386км, при средна скорост от 94км/ч, среден разход на гориво 10.7л/100км.

На бензиностанцията заредих пак до горе и побра 42.35л гориво, корто ще рече 10.95л/100км.

Тази средна скорост е постигната с каране от Слънчев бряг до Асеновград в диапазона от 80 до 150-160, а от там до Смолян 60-130.

Тези показания ме навеждат на мисълта, че този автоматик си иска доста добре да го свикне водача, за да дава разходи в границата на нормалните за такъв двигател.

А и този разход ми се стори добре на фона на карането, което направих.

Само дето още едно такова прибиране до Смолян и ще трябва да хвърля предните гуми. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече съм на 6000км.

 

Разхода ми градско в Софийските задръствания (разбирайте най-натоварените часове заради работното ми време), 14 / 100

 

Разход на магистрала (минах и цялата Хемус и почти цялата Тракия по 2 пъти) 8.5 / 100 при средна скорост 140км/ч

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече съм на 6000км.

 

Разхода ми градско в Софийските задръствания (разбирайте най-натоварените часове заради работното ми време), 14 / 100

 

Разход на магистрала (минах и цялата Хемус и почти цялата Тракия по 2 пъти) 8.5 / 100 при средна скорост 140км/ч

Тази средна скорост кой е смята, защото много висока ми се вижда? :icon_hmm:

Аз сега се прибрах от Смолян в Слънчев бряг и ми даде при средна скорост 76км/ч, среден разход от 7.8л/100км. През повечето време съм карал със скорост между 100 и 120, но въпреки това бордовия компютър показа 76км/ч. Та за това те питам.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази средна скорост кой е смята, защото много висока ми се вижда? :icon_hmm:

Аз сега се прибрах от Смолян в Слънчев бряг и ми даде при средна скорост 76км/ч, среден разход от 7.8л/100км. През повечето време съм карал със скорост между 100 и 120, но въпреки това бордовия компютър показа 76км/ч. Та за това те питам.

 

Борд компютъра лъже на поразия. Средната скорост аз я смятам. Почти през цялото време карам на Cruise Control като застопорявам на 145-147. Излизането от София е с по-ниска скорост разбира се. Също така на връщане примерно от Костенец, Стара Загора, Ихтиман или Ябланица докато се кача на магистралата пак е по-ниска, но основната част от пътя (над 80%) е на магистрала.

 

Разхода го меря като напълня резервоара на OMV на магистралата на тръгване и след това на връщане пак на последното OMV на магистралата.

 

Има променливи и неточности, но не знам как по-точно да си го сметна. Има го и момента в който на OMV напълних 20л. туба с 22л. бензин, но това е друга тема...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък автомагистрала "Тракия" от 89-ти километър до София с включен круиз контрол на 120 км/ч ми дава разход 8.4 л/100. В обратна посока разхода е около 7.8 / 7.9 л/100 (разликата е логична поради факта, че в единия вариант се катериш а в другия слизаш). Та не знам аз как горят вашите коли ама моята, според компютъра, си гори та се късе. Вече съм на близо 30000 км. викам че се е разработила вече. :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Борд компютъра лъже на поразия. Средната скорост аз я смятам. Почти през цялото време карам на Cruise Control като застопорявам на 145-147. Излизането от София е с по-ниска скорост разбира се. Също така на връщане примерно от Костенец, Стара Загора, Ихтиман или Ябланица докато се кача на магистралата пак е по-ниска, но основната част от пътя (над 80%) е на магистрала.

 

Разхода го меря като напълня резервоара на OMV на магистралата на тръгване и след това на връщане пак на последното OMV на магистралата.

 

Има променливи и неточности, но не знам как по-точно да си го сметна. Има го и момента в който на OMV напълних 20л. туба с 22л. бензин, но това е друга тема...

Вашите коли са чуствителни на качеството на горивото............така че ако имате голям разход на гориво, първото нещо е да смените бензиностанциите................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Борд компютъра лъже на поразия. Средната скорост аз я смятам. Почти през цялото време карам на Cruise Control като застопорявам на 145-147. Излизането от София е с по-ниска скорост разбира се. Също така на връщане примерно от Костенец, Стара Загора, Ихтиман или Ябланица докато се кача на магистралата пак е по-ниска, но основната част от пътя (над 80%) е на магистрала.

 

Разхода го меря като напълня резервоара на OMV на магистралата на тръгване и след това на връщане пак на последното OMV на магистралата.

 

Има променливи и неточности, но не знам как по-точно да си го сметна. Има го и момента в който на OMV напълних 20л. туба с 22л. бензин, но това е друга тема...

Еми твоя не знам, но моя 98% е точен и му вярвам.

А средна скорост се смята като разделиш изминатия път на времето за което си го изминал ако не се лъжа.

И така получаваш средната скорост.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вашите коли са чуствителни на качеството на горивото............така че ако имате голям разход на гориво, първото нещо е да смените бензиностанциите................

Еми то от ОMV и други са страдали, но ги смениха и се родиха. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми твоя не знам, но моя 98% е точен и му вярвам.

А средна скорост се смята като разделиш изминатия път на времето за което си го изминал ако не се лъжа.

И така получаваш средната скорост.

 

Моя градско ми показва разход 20-25/100. Тествах като карах само до работа и обратно една седмица. Показваше ми само такъв разход. Накрая като напълних резервоара и си направих сметката реалния разход бесше 15/100.

 

Сметката изминат път към време е при идеално положение. В мойта ситуация включвам отиване и връщане, а между тях няколко часа престой, спирания за тоалетна. Просто факта че 85-90% от пътя ми е с постоянна скорост 145км/ч ми е отправна точка.

 

Може би пропуснах да кажа, че сметките са ми при пълен резервоар и двама или трима човека в колата с малко багаж ако има някакво значение

 

Колкото до бензиностанциите - спора е вечен. Говорих с човек който се занимава с измервания на горивата по бензиностанциите и ми препоръча OMV. Не че думата му е миродавна

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя градско ми показва разход 20-25/100. Тествах като карах само до работа и обратно една седмица. Показваше ми само такъв разход. Накрая като напълних резервоара и си направих сметката реалния разход бесше 15/100.

 

Сметката изминат път към време е при идеално положение. В мойта ситуация включвам отиване и връщане, а между тях няколко часа престой, спирания за тоалетна. Просто факта че 85-90% от пътя ми е с постоянна скорост 145км/ч ми е отправна точка.

 

А забелязал ли си, че в първите 2-3 км разхода ти е в границите 60-99 L/100km?

Освен това като отидеш на работа (явно разстоянието е не повече от 10-12 км) и след това като си тръгнеш от работа разходомера е нулиран.

От личен опит съм забелязал, че всяко едно спиране за 5 или 55 минути вдига разхода с 0.2-0.4 L/100km. Естествено от това ти пада средната скорост.

 

П.П. При престой на всеки 10-15 секунди разхода ти се качва с 0.1 L/100km. Наблудавай го по задръстванията да видиш.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама то според мене и няма как да стане 1.8 CVT, да дава пошразличен разход от друго такова 1.8 CVT и то с голяма разлика.:icon_hmm:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...