Премини към съдържание

Истински МАЙСТОР на Мицубиши във ВАРНА


Препоръчано мнение

Предполагам сте чели съвсем скоро темата ( http://www.mitsubish...howtopic=16998) във която ме нареди един прехвален майстор БОГ на мицубишита във Варна.

Човекът който поправи грешките на този нещастник и ме накара да се усмихна пак когато се качвам в колата си се казва СЛАВИ (сервиза му се намира на ул.Христо смирненски,точно срещу обръщача на 13 номер,може да се свържете с него на този номер 0895616479.НЕ само че ти обеснява всичко подробно(едва ли не,сам да си го направиш),ами и ти изкарва литература и схеми да можеш да си обясниш нещата.Няма нищо против докато работи върху колата ти да гледаш и т.н.

Самият той има Eclipse.Също така може да ни достави хубави части от Щатите на прилични цени ако се организираме.Прегледах разни теми и открих че и преди са го препоръчвали във форума ни и е имало защо(жалко че не научих по рано за него).Аз мисля след това което ми се случи,тоя човек да го цаним за майстор на нашия форум във Варна и евентуално да си издействаме някакви отстъпки при него?

Какво мислите по въпроса?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще кажа, дано все по често виждаме такива постове. Всичко е добре, когато свършва добре. Въпросният Слави, е препоръчван вече в темата за сервизи от Иван Здравков. Аз не съм ползувал услугите му, но го познавам лично и мога да кажа, че е голям пич. Поздрави и да дойдеш на следващата сбирка :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Ами ще кажа, дано все по често виждаме такива постове. Всичко е добре, когато свършва добре. Въпросният Слави, е препоръчван вече в темата за сервизи от Иван Здравков. Аз не съм ползувал услугите му, но го познавам лично и мога да кажа, че е голям пич. Поздрави и да дойдеш на следващата сбирка :)

 

Аз днес бях при него за механична диагностика на автомобила и останах точно толкова изненадан и очарован както и Нико.

Разбрахме се за 6-6.30 да се видим към 7 без малко вдигнахме колата и поне 30-40 минути ми посочва и обяснява подробно кое как е що е, кое е сменяно, дали е удряна. Имам износени предни накладки и задържаща задна дясна гума и ми обясни съвсем подробно какво им има,кое какво представлява и какво ще направи той. Стояхме поне до 7.30 и не измрънка и веднъж, че е късно или че трябва да изчезвам. Много доволен останах от отношението (в сравнение с дърветата от Добрич и региона...) и след като взема заплатата вкарвам Сузи-то в бокса.

Препоръчвам го!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре Сузито има среща със Слави. Ще стегне спирачките, ще смени ремъци, ролки. Та тогава ще пиша и реално дали съм доволен :)

Но предполагам, че ще съм ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре Сузито има среща със Слави. Ще стегне спирачките, ще смени ремъци, ролки. Та тогава ще пиша и реално дали съм доволен :)

Но предполагам, че ще съм ;)

 

Аз малко забравих да пиша продължението...

Не ме убивайте с камъни :)

Та видяхме се със Слави, колата влезе в бокса по обяд и вечерта към 7-7.30 отидох да си я взема. Бяха сменили ангренажния ремък, пистовите ремъци (динамо, климатик), предни накладки, измериха и с какъв антифриз карам (даже не знаех дали някой гении не е сложил вода вътре :) ). Преди да започне се видяхме, поговорихме си, доста неща ми обясни защото му казах, че съм пълен лаик в тази област. След като беше готов автомобила пак си поговорихме и то не беше кратък разговора, даде ми ценни съвети за поддържането на автомобила зимата и по живо по здраво.

Не съм толкова компетентен да кажа дали се е справил много добре или много зле, но сякаш колата при нормални обороти (в покой на неутрална) звучи по-добре, спирачките ги пробвах за 2 дни 3 пъти ( зад едни камикадзета карах ... ) и си бяха много добре :)

Остана само зимни гуми да взема.

Иначе съм много доволен от отношението му. Имах и страх, че някой от момчетата ще омаже цялата кола с масло и други мръсотии, но останах много приятно изненадан. С колата бяха навъртяни няколкостотин метра (не като ония Бог на Митсубишитата дето направил едно пътуване до Шумен :) ), получих си я във вида в който я дадох (за интериора говоря :) ).

Доволен съм от Слави и следващия път недай си Боже стане нещо пак ще отида там.

 

Горещо го препочъвам.

 

 

И не, че се хваля, но засякох Сузито - 5.9/100 с 45-50 км извънградско и другото във Варна :) Доволен съм :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Да ви се похваля и аз.Вече съм с нови хидравлични повдигачи на галанта 2.0,136к.с.Поръчах си ги в ибей от щатите ,дойдоха за 10 дни на цена 11.50лв.броя с доставката.Преди да ги сменя опитах с ново масло +добовка за повдигачи,имаще ефект,но беше временен и пак започнаха да тропат,дори усещах,че колата не върви както трябва.Преди да се сложат новите повдигачи се направи промивка на мотора с промивно масло Приста,според мен има голям ефект.Новото масло е :mitsu-smiley: 5/40 закупено от Ратола за 18лв.литъра.Сега галанта вади срахотен звук и върви много добре :icon_rock: .Операцията по смяната на повдигачите извърши СЛАВИ И НЕГОВИТЕ МОМЧЕТА,сервиз ЙОАН,за което им благодаря отново.Ремонта мина за 4 часа, много съм доволен от отношението им,също така нямаше проблем да гледам как извършват ремонта,така,че за мен СЛАВИ Е МАЙСОРА с голямо М.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Зравейте, аз лично не съм доволен от въпросния Слави, само ще ви предупредя да внимавате какви части ви слага. Аз бях при него за смяна на лагер главина, първо се опита да ми набута немски лагер за 240лв. при положение, че цената му беше 80лв. в повечето магазини. В крайна сметка ми сложи уж КОУО който почна да се обажда след 5-6 хил. км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нямам против всякакви мнения, но е хубаво когато хвърляш нападки срещу някой, да изнесеш повече факти. Какво значи искал е да те набута с немски лагер който струва 240 лв?? Ако е ставало дума за SKF например, това никак не е набутване, защото лагерите им са много добри. Ето и цена на SKF :link: После какво значи "уж койо"...такъв ли е, или не е такъв лагера който ти е монтиран. И на края, той майстора гаранция за частта не виждам как може да ти даде? Все едно вулканизатор да ти монтира нова гума купена от Диана да речем, и да ти дава гаранция за гумата. И пак ти казвам, отворени сме за всякакви мнения и критики към когото и да било, просто не хвърляй някакви нападки ей така...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нямам против всякакви мнения, но е хубаво когато хвърляш нападки срещу някой, да изнесеш повече факти. Какво значи искал е да те набута с немски лагер който струва 240 лв?? Ако е ставало дума за SKF например, това никак не е набутване, защото лагерите им са много добри. Ето и цена на SKF :link: После какво значи "уж койо"...такъв ли е, или не е такъв лагера който ти е монтиран. И на края, той майстора гаранция за частта не виждам как може да ти даде? Все едно вулканизатор да ти монтира нова гума купена от Диана да речем, и да ти дава гаранция за гумата. И пак ти казвам, отворени сме за всякакви мнения и критики към когото и да било, просто не хвърляй някакви нападки ей така...

 

Не исках да задълбочавам....... Та, майстор Слави ми каза, че ще ми сложи японски лагер главина, а като отидох да видя преди самото слагане, лагера се оказа "оптимал" който намерих за 80лв. в последствие, а не за 240лв. каквито пари ми бяха искани от него.

"уж коуо" означава, че го изчаках да намери наистина японски лагер понеже отказах немския вариянт "оптимал", но трябваше да пътувам и не съм присъствал на самия монтаж на лагера така че, не мога да бъда сигурен какво ми е сложил. Все пак щом се обадиха след 5-6хил. км. едва ли са много надежни частите. Само исках да предупредя ако някой ходи при него да има едно на ум за частите.

Живи и здрави

п.п. ако мислите, че мнението не е адекватно, нямам нищо напротив да бъде изтрито.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има право на мнение разбира се. Постове не се трият тука така. В крайна си помагаме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не исках да задълбочавам....... Та, майстор Слави ми каза, че ще ми сложи японски лагер главина, а като отидох да видя преди самото слагане, лагера се оказа "оптимал" който намерих за 80лв. в последствие, а не за 240лв. каквито пари ми бяха искани от него.

"уж коуо" означава, че го изчаках да намери наистина японски лагер понеже отказах немския вариянт "оптимал", но трябваше да пътувам и не съм присъствал на самия монтаж на лагера така че, не мога да бъда сигурен какво ми е сложил. Все пак щом се обадиха след 5-6хил. км. едва ли са много надежни частите. Само исках да предупредя ако някой ходи при него да има едно на ум за частите.

Живи и здрави

п.п. ако мислите, че мнението не е адекватно, нямам нищо напротив да бъде изтрито.

За Оптимал от Евро 07 мога книга да напиша,но има само едно важно нещо ..."Бягай бързоооооооо". Най-вероятно такъв са ти и сложили за съжеление и пак и много е изкарал .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Зравейте, аз лично не съм доволен от въпросния Слави, само ще ви предупредя да внимавате какви части ви слага. Аз бях при него за смяна на лагер главина, първо се опита да ми набута немски лагер за 240лв. при положение, че цената му беше 80лв. в повечето магазини. В крайна сметка ми сложи уж КОУО който почна да се обажда след 5-6 хил. км.

Има и други недоволни от Майстор слави! Там малко работата е да си психолог и да го хванеш в началото,а после да си го покаже с постъпките.Всеки си има собствени впечатления,но човек който ти казва "да си жив и здрав" заместител на "да ти... родата" ,поради негова грешка.....похвалете го.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Колега, ти от недоволните ли си? Кажи какъв е проблема ти, ако си препатил, за да знаем и ние.

 

Споделяйте малко повече, за да можем и ние да реагираме и да се пазим!  :mitsu-smiley:

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 години ...

Малко да обновя информацията за Слави.

Преди години бях ходил при него да ми оправи проблема на един Спейс Стар на който не бяха монтирали полуоската като хората и счупи иглен лагер в скоростната кутия, човека много съвестно я оправи и почисти и после не съм имал проблеми докато имах колата.

Миналата зима купих един Авенсис който се оказа с проблем в скоростите(поредния лимон) понеже не съм от Варна, жена ми е от там реших, че ще му се обадя да видим дали може да помогне като пътувам на там след като не е мицубиши, и каза че няма проблем.

Закарах я(беше и за смяна на съединител), оказа се че няма опит с тойоти много, както и да е нали е свестен му се доверих като каза че ще я оправи. След като свали кутията беше счупил едното зъбно колело на първия вал още преди да се разцепи кутията. Както и да е такива неща се случват, това за мен не е проблем - както се казва който не работи той не чупи. Даже ми помогна и с него обикаляхме да търсим други кутии, но се оказа че няма. След малко търсене в интернет намерих човек който ремонтира доста кутии от тойота, закарахме му кутията и той я разглоби пред нас, ремонта се оказа лагери на първичен и вторичен вал само, като човека имаше и счупената зъбчатка - всичко точно - отремонтира я за под ден мисля и после Слави си я беше взел и събрал колата

Като отидох да си вземам колата първо я тествах и се върнах да си дооправим сметките, като цената за труда не съм се пазарил изобщо, проблема е че ми каза че съединителя ми струва 600лв а до колкото погледнах в нет-а същия модел и номер на лук с най-висока цена беше 360. Попитах го дали има някакви фактури/бележки за тези части и той каза, че няма нищо или не му давали на него защото били работили отдавна. При което му исках да ми покаже ако имат сайт къде струват по 600 лева - сайт нямали, поисках да ми даде телефона и да се обадя аз като външен човек да видим каква цена ще ми дадат като на непознат - нямали и телефон и какво сега да съм им звънял. С маслото за скоростите беше същата работа - мисля че каза че било 150лв за 3 литра а по-късно видях че е от 20лв. литъра. В край на сметка мисля му дадох 100лв по-малко отколкото трябваше.

В общи линии ми остави горчив вкус с тия лъжи, а можеше просто да си добави парите в цената на труда и най-вероятно пак щях да му ги платя без да се пазаря, и другото е че се наема да оправя кутии които явно не е отварял.

Малко ми е тъпо че трябва да ги пиша тези неща, понеже не е приятно, но също не е приятно да те лъжат. Преди години бях чел нещо подобно с цените на частите от някой във форума и тогава ми се стори как да каже леко дребнаво понеже ставаше дума за доста малко пари, но може би си му е практика да товари хората с цените на частите.

Кой знае и на мен какви боклуци ми е сложил като лагери понеже и тях ги взема той, уж ги видях че пишеше Koyo и аз на кутиите. За 15к още не са се обадили та може и да съм изкарал късмет.

Намерих си сега и снимките съединителя е Luk 622 1145 60 а маслото Mobil Mobilube 1 SHC 75W-90.

Редактирано от gruio
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...