Премини към съдържание

Отново за Pajero Sport 2000-


Препоръчано мнение

Ами колеги какво да ви кажа... частите са си скъпички, но все пак говорим за джип. Мисля, че не са нещо непосилно, както разхода, така и частите, стига да не попаднеш на някой екземпляр, каран и поддържан душманската! И все пак... мисля да се пробвам. Както се казва - "кеф цена няма"!!! Кара ми се джип и това е единствения, който ми харесва за момента. Надявам се да имам възможност да го купя и докарам скоро, пък ще видим на какво ще попадна :) Някакви препоръки какво да гледам при евентуален оглед на такъв джип!? Мисля да го купя от Германия се надявам да намеря собственик, който да продава такъв, че по автокъщите са същите мошенници като тукашните, та може би и по-зле.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някакви препоръки какво да гледам при евентуален оглед на такъв джип!?

Гледай да е Мицубиши :lol: и преди всичко, гледай да е дизел, та да не се чудиш после, как да му сваляш разхода... :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледай да е Мицубиши :lol: и преди всичко, гледай да е дизел, та да не се чудиш после, как да му сваляш разхода... :D

И аз ако може да изкажа мнение по въпроса-не съм фен на дизела,но послушай колегата mario64-на този едър самурай(Pajero Sport) или по-скоро сумо-боец,далеч повече ще му отива един добър дизелов агрегат какъвто е 2.5 TDI на Митцубиши,а и 9.5 л/100 км нафта смесен разход не изглежда чак толкова плашещо,а и кефа пак ще си е същият според мен.

Поздрави и успех с покупката!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип не съм хич фен на дизелите. Хората казват, че качиш ли се веднъж на дизел не слизаш, ама засега не съм убеден, че искам да се качвам, за да пробвам. 2,5 ТДИ.... пък и ръчка... нещо не ме блазни хич. Поне да беше с 3,2 двигателя, може би щях да склоня, но да натисна педала на газта и да чакам да стане нещо... не е моя автомобил това. Не казвам, че съм състезател или нещо такова (ако бях нямаше да искам автоматик), но просто обичам да знам, че има какво да очаквам, ако дам повечко газ. Друго, което не ми харесва в дизелите е тракането и вибрациите... това нещо може да ме подлуди! Кой каквото иска да ми говори, в какви ли не дизели съм се возил (баща ми се занимаваше само и единствено с дизели - като почнеш от коли и стигнеш до яхти и лодки) - от най-старите, до най-новите... е братче трака си и това е. Виж при бензина е друго нещо - направо ти гали ушето звука, особенно V6. Пък и явно бензиновия мотор се оказва, че е по-надежден от дизеловия, взимайки предвид горивото в България... Представям си колко струва помпата или нещо друго по-сериозно, поддатливо на чупене/износване, благодарение на лоша нафта... И не на последно място - автоматика си е като за бял човек...

Редактирано от Wardog
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...но да натисна педала на газта и да чакам да стане нещо... не е моя автомобил това...

При 3500-700 оборота и скорост от 140+, при настъпването на газта се усеща как поема! Не бих казал, че е чак толкова муден! 115к.с. е, но хората са си го сметнали. Вярно има вибрации и потропване тук так, но това е нещо с което се свиква. Няма обаче кеф като този да чуеш как свисти турбината като подадеш газ, нищо друго не се чува тогава. :)

 

...Кара ми се джип и това е единствения, който ми харесва за момента...

Сам си го казал, кара ти се този джип. Дори и 3.0 V6 мотор да е, невярвам да е кой знае колко по-осезаема разликата при набиране и темподобни от дизела. Все пак тук голямо влияние оказва и теглото на автомобила, а то е малко на 2.5 тона.

 

П.п. Малко празни приказки, но се опитвам да те обедя, че това е наистина хубав автомобил, аз съм с моят вече година и половина и до сега не е създавал никакви проблеми! Единствено са му сменени консумативи и 4-те подгряващи свечи + диагностика!

Все пак сам си решаваш! Преди да вземем моят не съм чел и един коментар за тези коли! Качих се, покарах и видях, че това е за мен! ;)

Успех! ;)

Редактирано от Миткo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз не казвам че дизелът е лош... просто аз не го харесвам. Най-много ме притесняват проблемите, свързани с калпава нафта. Че ще свикна с тракането, сигурно си прав. Другото което много ме накланя към бензина е автоматикът. Просто искам следващата ми кола да е автоматик, а дизеловият мотор, не се предлага с автоматик на този джип. Трябва да се кача да се повозя или покарам двата двигателя - това със сигурност ще предопредели избора ми. В мобиле.бг има такова Паджеро с бензинов мотор. Може да звънна на човека и да отида да го видя. Надявам се някой колега да ми направи едно кръгче с някое дизелово Паджеро за да направя сравнение и да взема решение кой ще е моят двигател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като прост човек имам страхове от неща, които не разбирам. Те са няколко - електроника, дизелови автомобили и автоматични скоростни кутии.

За разхода - карах най-новото Паджеро 3.2, 2009 на един тест драйв, от стадион В. Левски до Младост и обратно даде 13,9 разход, автоматик. Дизел. Ама това е на загрял автомобил, два светофара на отиване и връщане. Което не мога да го броя за градски разход, изобщо. Скоростта там е ок. 80-100 км/ч, което значи, че при мое каране на магистрала ще даде над 15, да не кажа повече. Което ще е и минималният разход градско, при студен старт, че и повече.

Електрониката ще я прескоча, че да не спамя, ама автоматика - няма. Вярно е, че не съм карал автоматик (моя кола, де), но и нямам намерение да си купувам. Може би е въпрос на стил на шофиране, може би - темперамент, не знам. Но мисълта за евентуален ремонт - веднага отказва и мен, и мързелът ми да си купя такава кола.

Иначе - ако джипката е за Оф-роуд - трябва да е дизел. Ако е за "паркетна" - може и бензин, с газова..... :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз не казвам че дизелът е лош... просто аз не го харесвам. Най-много ме притесняват проблемите, свързани с калпава нафта. Че ще свикна с тракането, сигурно си прав. Другото което много ме накланя към бензина е автоматикът. Просто искам следващата ми кола да е автоматик, а дизеловият мотор, не се предлага с автоматик на този джип. Трябва да се кача да се повозя или покарам двата двигателя - това със сигурност ще предопредели избора ми. В мобиле.бг има такова Паджеро с бензинов мотор. Може да звънна на човека и да отида да го видя. Надявам се някой колега да ми направи едно кръгче с някое дизелово Паджеро за да направя сравнение и да взема решение кой ще е моят двигател.

Направи тест на бензиновият мотор, пък за дизела все ще измислим нещо. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Джипа ще е за градско каране и тук-там за извънградско. Надали ще види нещо повече от асфалт и павета, докато е мое притежание. За колега с дизелов мотор разбрах и може да се възползвам от предложението му да ми направи един тест-драйв, но има ли някой от съфорумците с бензинов мотор, който да бъде така добър като Митко и да си предложи услугите!?

 

Благодаря Ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...