Премини към съдържание

Смяна на накладки на Outlander 2008г?


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Наближавам 30 000км с Outlander и си мисля от известно време на какви километри се сменят накладките? За момента не съм усетил стържене като спирам. Дали някой може да ми даде съвет? След около 10 000км трябва да ида за смяна на масла и филтри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Наближавам 30 000км с Outlander и си мисля от известно време на какви километри се сменят накладките? За момента не съм усетил стържене като спирам. Дали някой може да ми даде съвет? След около 10 000км трябва да ида за смяна на масла и филтри.

За какъв съвет искаш да ти дадем? Как се сменят ? или дали искаш да чакаш още ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При обслужване на автомобила ще ти проверят и накладките. Ако има странни шумове при спиране закарай я в сервиз да я погледнат, макар че 30 000км са малко за смяна на накладки, но това зависи от стила на каране.

Колега аз ги смених на 20000 км (предните) и не съм съгласен че е от стила на каране, защото на другият ми автомобил шкода супърб ги смених на 60000 км. Ако си изкарал 30000 км според мен е супер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не се притеснявай.. , аз току що минах масло и инспекция на 45 000 км, и ми казаха, че може да изкарат още 10-тина хил..., а съм си агресивен шофьор..

 

може и да е до различни партиди.. ненам

Редактирано от earendil
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първите ги смених още на 20000 и даже дисковете шлайфахме. Онзи ден бях в Балкан Стар за смяна на резервоара с еолис и ги погледнаха - според тях са като нови, а вече направих 15 хиляди с тези накладки. Ходи го разбери.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вече на 56000км и накладките имат още живот.Обикновено оригиналните накладки издаржат много по-вече от всякакви последващи.Това се дължи на по-доброто им качество и на това ,че дисковете са нови.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вече на 56000км и накладките имат още живот.Обикновено оригиналните накладки издаржат много по-вече от всякакви последващи.Това се дължи на по-доброто им качество и на това ,че дисковете са нови.

Не, дължи се на това,че са части за първоначално вграждане, а те са направени така, че да държат много повече от части за след това ,въпреки че са пак оригинални............

Напоследък и това не е вярно ,тъй като тези части се водят консуматив, които не влизат в гаранцията на автомобила.........това го правят най много френските и италианските компании,но напоследък и японците взеха да го правят;..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте,

 

Наближавам 30 000км с Outlander и си мисля от известно време на какви километри се сменят накладките? За момента не съм усетил стържене като спирам. Дали някой може да ми даде съвет? След около 10 000км трябва да ида за смяна на масла и филтри.

 

Колега, позволявам си да ти дам съвет, защото карах такъв до 60000 без да сменям накладки. Резултата беше изтънял диск и още хляб в накладките за още 10000 км. Свали ги и ги занеси да ти залепят меко феродо някъде. Нито накладките нито дисковете са гаранционни. Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До къде ли.....ми много надалеч. Щом видях как на мотор които с лекота достига 300км/ч се лепи феродо с поксипол.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте,

 

Наближавам 30 000км с Outlander и си мисля от известно време на какви километри се сменят накладките? За момента не съм усетил стържене като спирам. Дали някой може да ми даде съвет? След около 10 000км трябва да ида за смяна на масла и филтри.

 

В интервала около 15-19000 км миналото лято, при едно по-продължително каране в чужбина видях, че феродото се износва бързо - джантите буквАЛНО СИ ПОЧЕРНЯВАХА (и то аз нямам навик да използувам прекалено спирачките). Знаех за подобен проблем от моите колеги (3 Аутландера купихме служебно в края на 2008 г и то още от около 10000км) В сервиза са обяснили, че това е нормално, защото феродото нарочно било направено по-меко, за да не се драска диска!?

След като се върнах, и на прегледа на 20000 нищо не казаха, за такъв проблем, но и аз забравих да ги питам, защото тук повече не съм го забелязал. При смяната на гумите тази зима погледнах - бяха си с нормална дебелина. Не съм чувал стържене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз миналата година през май пътувах до Италия, колата беше на около 16-17 хиляди км., там навъртях 4500км. И на мен ми направи впечатление силното почерняване на джантите. Но в никакъв случай не мога да допусна това да идва от износване накладките. За мен това е някаква черна прах, може би спечена от нагряти джанти (ако изобщо се награват толкова при 10 часово шофиране по магистрала със 140). Иначе накладките ги гледаха скоро на 30,000км. в Балканстар – казаха, че още не са за смяна. При старата ми кола интервала за смяна беше на около 40,000км, така че не се притеснявам особено, все още.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз миналата година през май пътувах до Италия, колата беше на около 16-17 хиляди км., там навъртях 4500км. И на мен ми направи впечатление силното почерняване на джантите. Но в никакъв случай не мога да допусна това да идва от износване накладките. За мен това е някаква черна прах, може би спечена от нагряти джанти (ако изобщо се награват толкова при 10 часово шофиране по магистрала със 140). Иначе накладките ги гледаха скоро на 30,000км. в Балканстар – казаха, че още не са за смяна. При старата ми кола интервала за смяна беше на около 40,000км, така че не се притеснявам особено, все още.

Колега, вярваш или не, черния прах е точно от феродото на накладките. Обърни внимание, че предните джанти почерняват повече от задните. Това е така, защото предните спирачки поемат по-голяма част от спирачното усилие и накладките им се износват по-бързо от задните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...