Премини към съдържание

Мицубиши Колт V I -та генерация


Препоръчано мнение

Mitsubishi Colt и Mitsubishi Space Star са най-надеждни според ADAC

 

 

Mitsubishi Colt и Mitsubishi Space Star са победители в своите класове в статистиката за най-надежден автомобил на клуба на немските автомобилисти ADAC.

Това означава, че шестото поколение на Colt, което е на германския пазар от 2004, следва стъпките на своите успешни предшественици: моделите от предишното поколение Colt, също така са оглавявали класацията на известната статистика за най-надежден автомобил на ADAC. От 1982 досега Colt е достигал най-добър резултат в своя клас цели седем пъти. * Mitsubishi Colt печели сред 26 автомобила на други производители в същия клас. Обявеният за най-надежден компактен автомобил за 2008 е най-продаваният модел от гамата на Mitsubishi в Германия. От юни 2004, когато е пазарният дебют на това поколение на Colt, са регистрирани 70,000 автомобила.

Mitsubishi Space Star също оглавява листата на най-надеждните автомобили в класацията на ADAC, в категорията ”компактен ван”. В този клас се състезаваха тринадесет автомобила на различни производители. Mitsubishi Space Star e с дължина 4.03 метра, повдигната позиция на седалките, изключително функционален интериор, голямо вътрешно пространство и много бързо се превърна в един от най-популярните представители в класа на компактните ванове. В периода от 1999 до 2005 около 70,000 автомобила са регистрирани в Германия. Както и последното поколение на Colt**, Space Star се произвежда в Холандия, в завода за леки автомобили на Mitsubishi "NedCar” в Борн.

 

В класацията за най-надежден автомобил на ADAC за 2008 са разгледани 92 модела на различни производители, регистрирани от 2002 до 2007. Оценката е на базата на резултати при повече от 2.5 милиона инцидента довели до повреда в автомобилите. Включените в статистиката модели не трябва да са претърпели модификации поне три години и трябва да са достигнали минимума от 10,000 нови регистрации за една година. Статистиката за надежност на автомобилите на клуба на немските автомобилисти отбелязва своя 30-ти юбилей тази година. В класацията за надежност на брандовете, която се води през последните 30 години, Mitsubishi заема престижното 5-то място, съобщава auto-press.net.

*Mitsubishi Colt е на първо място в статистиката за най-надежден автомобил на ADAC:

1982, 1983, 1987-1990, 1999

** Версиите Colt 3-врати, CZT и Colt 5-врати се произвеждат в Борн/Холандия, Colt CZC Cabriolet и Pininfarina в Италия.

 

http://media.snimka.bg/1876/010006912.jpg

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

Собственик съм на Колт 1.5 did с двигател от Мерцедес от една година.Колата е много удобна,здрава и икономична.Единствения недостатък е шумният двигател особенно на нискиттттте обороти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Аз карам Colt 2005, 1.1 двигател 75 к.с.

Може ли да помоля някой да ми даде книжката за ползване на колата, искам да видя всяка една лампичка по таблото за какво е :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Colt 2005, 1.1 двигател 75 к.с.

Може ли да помоля някой да ми даде книжката за ползване на колата, искам да видя всяка една лампичка по таблото за какво е :)

 

Виж ТУК.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

От днес и аз вече съм горд собственик на Колт1,1. Утре мисля да я разходя из страната малко, да я усетя по-добре.

Редактирано от инструктор
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Mitsubishi Colt и Mitsubishi Space Star са най-надеждни според ADAC

 

 

Mitsubishi Colt и Mitsubishi Space Star са победители в своите класове в статистиката за най-надежден автомобил на клуба на немските автомобилисти ADAC.

Това означава, че шестото поколение на Colt, което е на германския пазар от 2004, следва стъпките на своите успешни предшественици: моделите от предишното поколение Colt, също така са оглавявали класацията на известната статистика за най-надежден автомобил на ADAC. От 1982 досега Colt е достигал най-добър резултат в своя клас цели седем пъти. * Mitsubishi Colt печели сред 26 автомобила на други производители в същия клас. Обявеният за най-надежден компактен автомобил за 2008 е най-продаваният модел от гамата на Mitsubishi в Германия. От юни 2004, когато е пазарният дебют на това поколение на Colt, са регистрирани 70,000 автомобила.

Mitsubishi Space Star също оглавява листата на най-надеждните автомобили в класацията на ADAC, в категорията ”компактен ван”. В този клас се състезаваха тринадесет автомобила на различни производители. Mitsubishi Space Star e с дължина 4.03 метра, повдигната позиция на седалките, изключително функционален интериор, голямо вътрешно пространство и много бързо се превърна в един от най-популярните представители в класа на компактните ванове. В периода от 1999 до 2005 около 70,000 автомобила са регистрирани в Германия. Както и последното поколение на Colt**, Space Star се произвежда в Холандия, в завода за леки автомобили на Mitsubishi "NedCar” в Борн.

 

В класацията за най-надежден автомобил на ADAC за 2008 са разгледани 92 модела на различни производители, регистрирани от 2002 до 2007. Оценката е на базата на резултати при повече от 2.5 милиона инцидента довели до повреда в автомобилите. Включените в статистиката модели не трябва да са претърпели модификации поне три години и трябва да са достигнали минимума от 10,000 нови регистрации за една година. Статистиката за надежност на автомобилите на клуба на немските автомобилисти отбелязва своя 30-ти юбилей тази година. В класацията за надежност на брандовете, която се води през последните 30 години, Mitsubishi заема престижното 5-то място, съобщава auto-press.net.

*Mitsubishi Colt е на първо място в статистиката за най-надежден автомобил на ADAC:

1982, 1983, 1987-1990, 1999

** Версиите Colt 3-врати, CZT и Colt 5-врати се произвеждат в Борн/Холандия, Colt CZC Cabriolet и Pininfarina в Италия.

 

http://media.snimka.bg/1876/010006912.jpg

И аз от 4 месеца са собственик на колт 1.3 95к.с. 2004г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...
  • преди 7 месеца ...

Здравейте,колеги. Реших да напиша моето мнение, базирано на все още нищожния ми опит с Мицубиши Колт. Щастлив собственик на автомобила съм едва от 10 дни. 2005 година, Мерцедес мотор, 1.5DI-D. Много ми е удобна, има огромни огледала-нещо изключително важно за жена шофьор, страхотна видимост. Не мога да се нахваля с нея. За съжаление обаче първите ни няколко дни с нея преминаха в сервиза и нямах възможност да и се порадвам истински. Наложи се веднага да сменя преден и заден лагер, тампони, трябваше да сложа най-скъпото масло и започна един паричен поток. Появи се един страхотен шум отзад и майсторите предположиха, че задните тампони на амортисьорите са за смяна. Щях да падна, когато разбрах, че ги няма на склад и трябва да чакам 16 дни, докато ми ги доставят. За щастие майсторите не бяха прави и ми спестиха това чакане! Но въпреки всичките часове в сервиза като се замисля всичко е в рамките на нормалното. Има само една странна вибрация на двигателя при палене и гасене. Някой има ли представа каква може да е причината? Моля за съвет :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и добре дошла в отбора. Причините за вибрациите може да са много, но за да не те плаша и аз още ще се опитам да те поуспокоя малко и да ти кажа, че тези колтове си вибрират по рождение, а особено този с дизелов двигател е много шумен и има много вибрации, като цяло колата е здрава, бърза и икономична, но не е достатъчно шумоизолирана а 3 цилиндър на дизелов двигател няма как да не вибрира. Успех и със здраве да се радваш на Колта :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Здравейте!Гледайки в мобиле и търсейки информация за малък и компактен автомобил( за жената), попаднах на Колт!Мисля,че това е подходящ избор предвид цена, качество(според мненията тук) и надявам се да имам късмет!Искам някакъв съвет на какъв двигател да се спра?Предпочитам бензин!За ниския данък максимума е 1,3 95 коня.Интересува ме дали разхода е по-голям отколкото на1,1?Въобще ще съм Ви много благодарен на всяка информация, свързана с читава автокъща или частно лице, което да продава колт и естествено всякаква информация за тези машини от вашия личен опит с тази кола.Благодаря Ви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Гледайки в мобиле и търсейки информация за малък и компактен автомобил( за жената), попаднах на Колт!Мисля,че това е подходящ избор предвид цена, качество(според мненията тук) и надявам се да имам късмет!Искам някакъв съвет на какъв двигател да се спра?Предпочитам бензин!За ниския данък максимума е 1,3 95 коня.Интересува ме дали разхода е по-голям отколкото на1,1?Въобще ще съм Ви много благодарен на всяка информация, свързана с читава автокъща или частно лице, което да продава колт и естествено всякаква информация за тези машини от вашия личен опит с тази кола.Благодаря Ви!

Мой колега продава такъва само, че 1.1 2005 г, но да ти кажа хич не съм възхитен от изработката му..(мислех да го взимам за племеницата ми). Иначе гледах преди за мен, дизели и 1.3 мотора но в крайан сметка си взех Ярис и не съжелявам и за миг.Та съвета ми е внимателно оглеждай за подробности при тези авомобили,че на половината не им работят я борд компютри, я нещо друго(не знам ква им е електрониката но май не е Японска)климатика и нормалната му работа също. Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това може да се случи само в този форум-да питаш за Колт,пък да ти препоръчат "Яре" :icon_doh: ,ама аз и за това си го харесвам-абсолютна липса на сектанство...То и Яриса го правят в Турция ако не бъркам,но нейсе.Ще го цакам тук със следното предложние http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11393251109273567&f1=details от бележника ми в мобилето,е вярно че не е "малкия данък",но ако имах възможност бих си го взел за втора кола в семейството...Точно този двигател колега- 1,5 бенз. със или без турбо, се препоръчва от знаещите и можещите във форума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега къде видя да препоръчвам Ярис....Написах,че съм разочарован от това което видях в няколко Колта и за какво да обърне внимание колегата,който си търси такъв.За информация повечето от първата генерация Ярис е чисто японски .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Колт 6 не е никак лоша кола, дори бих казал е доста добра и ако трябва да сравнявам с други марки може би само Поло да е по-добро но не с много , а може и да не е, същото се отнася и за Яриса. Колта не е зле изработен, напротив много качествено е сглобен, пластмасите не са по-лоши от на която и да е друга малка кола 2005-2008 ма година, двигателите са икономични и надеждни, купето е просторно, приятно се кара, мощ достатъчна даже и от мъника 1.1 , стабилна е и имат добри спирачки. Интериора е функционален особено на версията с 5 врати все едно си имате малък Грандис :) . Понеже няма две еднакви коли втора употреба напълно нормално е да има и много разочаровани колеги, а и много зависи кой какво търси в една кола, аз лично ползвам най-обикновения модел на Колт за пазарска количка и да караме зверовете на училище ,... Колата си изпълнява функциите отлично!

Основни проблеми:

 

1. Рейка - Ако волана не се изправя сам след завой и стои като заключен значи рейката е заминала !!! Скъпа е!

2. Съединител- ако педала е много твърд и когато включвате задна хърка значи му е дошло времето, обикновено около 100к км

3. Лагери главини- ако има шум от лагери проверете и сваляйте от цената, че и те са скъпи

4. Стегнат скоростен лост- ако лоста не се връща в неутрално положение сам значи имате ръждясал избирач на скоростите

5. Първа не се включва лесно- всички са така даже и тези новите дето още са на склад по дилърската мрежа- вроден дефект

6. Централното не работи - блокирал механизъм на заключването на определената врата ремонт или смяна

7. Жабката не седи затворена - повреден е механизма има лек без пари

8. Дисплеят не работи или размазва изображението- eBay - е спасението

9. Дрънчи нещо като на ламарина точно в едни определени обороти - топлоизолация на изспускатения колектор нова или лек без пари

10. Замърсен дросел - влиза в сервизен режим и неиска да върви, лампа check engine свети, диагностика и почистване или нов за мн пари

 

Това е в общи линии и горе долу е въпрос на време да се случи на всеки собственик на колт.

Без да засягам колегите с дизелови колтове , но аз бих ги пропуснал . Малка кола и дизел не ми е по вкуса а и са доста по несполучливи плюс по-шумни и още повече вибрират.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Колеги,може ли някой да ми каже някакви подробности за куката за теглене на автомобила/дано не се налага,но все пак/.Каква е стъпката,резбата и т.н.Също така се интересувам и за така наречената резервна гума "патерица".Има ли някой да продава.Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Зравейте колеги!

Да са Ви честити Колтовете!

Аз също искам да се похваля, че от скоро притежавам Колт 1.1 - 2007 година. Доволна съм. Идеален градски автомобил.

Може ли да ми кажете кои автосервизи ползвате. Предпочитам проверен сервиз в западната част на София. Ще съм благодарна ако споделите вашият опит. Моля ако има собственици на такъв мъник да ми кажат какво масло ползват за 1.1 бензин. Трябва да го сменя, а незнам какво да купя. Хубав ден на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошла. Хиляди безаварийни километри с малкия сладур.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте мой роднина си хареса колт 6 генерация 1.5DID96к.с бих желал да получа информация относно надеждността на този тип двигатели и на автомобила като цяло,силни и слаби страни и обслужване искам да съм му полезен с тази информация.Колата е 2006г. на 92383 км.внос от Италия Моят сайт благодаря ви предварително за полезната информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Привет,

до дни ще съм собственик на колт CZT 2007год. Нямам никаква идея що за кола е. Едно време имах рено 5 ГТ турбо и за годините си беше стрела. Предполагам, че и колта ще се представи достойно. Ще се радвам ако колеги с CZT споделят наблйдения, плюсове и минуси.

Благодаря Ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • преди 2 седмици ...

имам колт цзт 1.5 турбо 2005,ако има и други такива нека се сваржем за помощ

Аз имам колт ЦЗТ, както споменах по-горе. Какъв е проблема и за какво ти трябва помощ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги,от пет дни съм собственик на Колт 1.1 '06год. Приятно съм изненадан колко пъргава и приятна кола е и като имате предвит,че осем години карам Шведско турбо купе. Малко е шумна но и с нея ще ще имам много номинации от КАТ :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Добре дошъл в отбора!

Вярно са пъргави тези дребосъци, понякога дори забравям, че карам фъстък, особено когато го карам градско.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Здравейте,бихте ли ми казали нещо за Митцубиши колт с три три цилиндров двигател на Мерцедес.CZ3 и DID пише на задния капак.Не намирам информация за този модел, а и колата се води по документи за 80кв мощност?

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих стоял далече от тези с дизелов двигател . Много е шумен, много вибрира, и също така са проблемни . Ако е колт колата, по-добре бензинов., 1.1 1.3 1.5 със или без турбо но да бъде бензин, то по принцип комбинацията малка кола с дизелов мотор си е винаги била грешна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...