Премини към съдържание

Check Engine Lamp


morqk

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Имам отскоро следния проблем със сигналната лампа.Свети и не гасне,резетирам чрез акумулатора ,но след около 60 км отново се появява проблема.Колата е "спейс рънер" с 1.8 лтр.,16 клапана ,инжекцион пълен.Карам го с АГУ стандартно + емулатори,монтирано в сервиза на БРЦ-пловдив.Въпреки това дв.пали добре и на газ и на бензин ,върви чудесно,разхода добър и въобще нямам забележки , но ме дразни.Стар дефект е не винаги контактният ключ стартира двигателя.След загасване на сигн.лампа ,давам контакт ,но никакъв шум и завъртане,часавника осветлението изгасва.

Ако можете да споделите опита си съм благодарен.

Поздрави на всички ! :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и на моя галант от време на време светка и изгасва чек енджина - от Биг Бос и от Ди Джей, а и от други майстори разбрах, че е от ламбда сондата. Ще трябва май да се зачисти или смени /дано да не е второто, защото е скъпа/. Може и от друго да е, но аз така мисля, защото съдя по моята. Между другото ако по време на движение, превключиш на бензин, не изгасва ли? Аз го пробвах така и става :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и на моя галант от време на време светка и изгасва чек енджина - от Биг Бос и от Ди Джей, а и от други майстори разбрах, че е от ламбда сондата. Ще трябва май да се зачисти или смени /дано да не е второто, защото е скъпа/. Може и от друго да е, но аз така мисля, защото съдя по моята. Между другото ако по време на движение, превключиш на бензин, не изгасва ли? Аз го пробвах така и става :icon_dance:

 

Не не изгасва.Ланда сондата когато не беше наред ,нямах проблема,когато я подмених след 1000 км започна да дава проблеми.Сондата е с два кабела и от Варна Japan parts ,я купих за 60 лв.Мисля ,че не това е проблема.Аз съм с АГУ и мисля ,че излишно смених ландата, но в града почнх да карам на бензин,поради скъпа газ.Мисля ,че проблема е другаде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно точно това е проблема, за 60 лв, "универсална", без подгряване.....

 

Виж къде могат да ти я включат към четец да се види кода на грешката и ще е ясно защо свети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да имаш проблем с емулатора на дюзите, т.е. да не работи, когато минеш на бензин и я караш само на бензин , тогава свети ли ти или не..........или свети само на газ.......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да имаш проблем с емулатора на дюзите, т.е. да не работи, когато минеш на бензин и я караш само на бензин , тогава свети ли ти или не..........или свети само на газ.......... :D

Мисля,че точно проблема е в емулатора или кабелите.Ландата оригинално за моя двигател е без подгрев и работи в диапазона както трябва и то за 60 лв.Ако някои се интересува ще му дам координатите.

Лампата свети и на бензин и газ.Днес отново резетирах и всичко си е на место .Ще видя кога ще светне отново. Съмнения имам и относно на реле вдясно долу до пътника отпред?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Щом лампата ти свети на бензин и на газ имаш проблем с някой от датчиците. Може отново проблема да е ламбда сондата и тя да дава грешен сигнал и оттам да се отчита грешка. Трябва колата да се качи на стенд и да се види каква е тя.

Ти от кой град си?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом лампата ти свети на бензин и на газ имаш проблем с някой от датчиците. Може отново проблема да е ламбда сондата и тя да дава грешен сигнал и оттам да се отчита грешка. Трябва колата да се качи на стенд и да се види каква е тя.

Ти от кой град си?

 

От Варна съм. Къде да проверя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

От Варна съм. Къде да проверя?

 

Варна

ул. "Преслав" № 2

тел: 606064

GSM - 0888101102

 

:icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Big boss и на мен редовно ми светка тази лампа каде в софия мога да си закарам mitsuto на качествена диагностика :help: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...