Премини към съдържание

Предни амортисьори


Препоръчано мнение

Привет, Колеги!

Първо искам да каже че преди да пусна нова тема съм проверил какво има писано по въпроса, общо взето информацията е остаряла: и в D&N, които са уж официални вносители на Sachs, както и във В&Д авто, които са още по-офицални вносители на Sachs твърдят че такива амортисьори няма. Та накратко някой сменял ли е скоро предни амортисьори? Каква марка, в кой сервиз, каква им е гаранцията, доволен ли е и т.н? Балгодаря за вниманието. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, Колеги!

Първо искам да каже че преди да пусна нова тема съм проверил какво има писано по въпроса, общо взето информацията е остаряла: и в D&N, които са уж официални вносители на Sachs, както и във В&Д авто, които са още по-офицални вносители на Sachs твърдят че такива амортисьори няма. Та накратко някой сменял ли е скоро предни амортисьори? Каква марка, в кой сервиз, каква им е гаранцията, доволен ли е и т.н? Балгодаря за вниманието. :mitsu-smiley:

Аз скоро не съм сменял на Каризма ,но амортесиорите са Закс-Боже.............има ги и май и аз ги имам ,но кои търсиш - предни или задни?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми уж съм написал 2-3 пъти предни. Иначе имам някакви оферти: КAYABA по 187лв. парчето с 2 години гаранция и за да важала тази гаранция трябвало да има печат от сервиз който ги е монтирал; в Ратола за оригинални искат по 140 лева, което е малко странно защото в Балкан Стар и в Рубин им търсят на оригиналните по 260-265лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми уж съм написал 2-3 пъти предни. Иначе имам някакви оферти: КAYABA по 187лв. парчето с 2 години гаранция и за да важала тази гаранция трябвало да има печат от сервиз който ги е монтирал; в Ратола за оригинални искат по 140 лева, което е малко странно защото в Балкан Стар и в Рубин им търсят на оригиналните по 260-265лв.

 

 

Има няколко модела амортесьори за твоята кола. Напиши рамата и ще ти проверя точната цена на оригинални (Ратола).

Поздрави! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко модела амортесьори за твоята кола. Напиши рамата и ще ти проверя точната цена на оригинални (Ратола).

Поздрави! :mitsu-smiley:

XMCLRDA2AVF002754 ми е рамата. Но проблема не е толкова дали има амортисьори, а колко ще струват със смяната и др. салтанати, както и каква им е гаранцията и условията по нея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Да изровя поредната тема и да питам - какви амортисьори е по-добре да си взема - SACHS BOGE или Kayaba? Има и вариант за Monroe, даже са доста по-евтини. Също така на някой подменяли ли са му гаранционно амортисьор, уж ги дават с някаква гаранция?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За BOGE да ти кажа,много добри амортисьори стига да намериш истинските. У нас по магазини,вносители и сервизи предлагат 99% ментета.Ментето с оригинала няма как да различиш,освен по кутията.На ментетата синьото по кутията е по-светло от на оригиналните,но едва ли ще имаш възможност да сравниш! Тази информация я имам на база личен опит,купувал съм поне 5-6 комплекта BOGE, всички са изкарвали между 7-8 и 15-16 месеца при разумно каране,което е нищо! Съветвам те да търсиш друга марка,пък дано и уцелиш читави,все пак сме в България-страната на чудесата!............................................доколкото разбрах и BOGE и SACHS,за вторично вграждане излизат от един и същи завод,преценявай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами водят се SACHS BOGE, явно са ги обединили. Става на въпрос да ги взема от официалните им вносители, само за Monroe-то офертата, която имам не е директно от вносителя, но ми казаха че ги подменят безпроблемно в гаранционния период от 3 години, стига стъблото да не е криво, тогава нямало начин. :shock:

За Kayaba-та някъде четох, че ги правели и в заводи из европа?

 

А ето горе-долу същата тема от нашия форум, намерена с помощта на Google: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=17922

 

Сега си мисля да гледам кое къде е произведено и колко е гаранцията и така да избирам.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

За да не създавам поредната тема за амортисьори, ще попитам тук:

 

Някой има ли впечатления от амортисьори Monroe? Питам, щото попаднах на едни такива в нета - =20&ProductAttributesFilter[carModel]=4809&ProductAttributesFilter_ProductClassID=5&page=1"]emk33

 

и понеже цената варира от 100-тина та до 160-180 лв.(Monroe Reflex), реших да попитам спецовете и препатилите тук. Иначе попитах в един два магазина и ми предложиха Kayaba за 180-200 лв./бр.

 

Митсубарата ми е Carisma 1,8GDI 2000 г. Интересуват ме предните Хамортисьори(единият ми е сдал багажа).

 

Благодаря.

Редактирано от каризмич
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За каябата мисля, че е европейско пройзводство. (Носят се разни митове и легенди). А за Monroe за една и съща кола има 1000 вида амортисьори, нищо че тези за първоначално вграждане са само един тип. Има маслени, газови, двойнодействащи и не знам още какви и от там разликата в цените.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

. А за Monroe за една и съща кола има 1000 вида амортисьори, нищо че тези за първоначално вграждане са само един тип. Има маслени, газови, двойнодействащи и не знам още какви и от там разликата в цените.

Сигурен ли си, че са само един тип за първоначално вграждане ?

Защо за другите коли има само по 2 вида на Монро, маслени и газови, а при Каризма има 6 вида амортисьори, 3 вида пружини :icon_doh: и 2 вида тампони за макферсън ? . :D

И вероятността да нацелиш грешните при поръчка е 1 към гьотере ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е те нали си излизат по OEM номерата или по някакъв друг начин. Как ще се сбъркат? А има и два номера, за преди и след 03.99-та. Пише, че е "хидравличен двойнодействащ". С пружините нещата са малко по-сложни, но като имат цветна маркировка, мисля че и това не е проблем с намирането на правилните. Вече ако сбъркат нещо от магазина, може и да доставят част, която изобщо не е за тази кола, но това е друг въпрос. Моите с които си беше колата на втората година в сдадоха багажа и при поръчката на новите не знам защо, ама не ги сбъркаха, даже с безплатен монтаж бяха... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моите с които си беше колата на втората година в сдадоха багажа и при поръчката на новите не знам защо, ама не ги сбъркаха, даже с безплатен монтаж бяха... :D

 

А какви бяха новите, ако не е тайна? Колко време караш с тях(новите) и има ли проблеми досега? Откъде ги взе и за колко?

 

а фабричните на моята газови ли са?

Май доста въпроси зададох..

Благодаря.

Редактирано от каризмич
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С пружините нещата са малко по-сложни, но като имат цветна маркировка, мисля че и това не е проблем с намирането на правилните.

Та за какво викаш служат цветовете при пружините :icon_hmm:

Я обясни при Каризма кой цвят пружина с какъв диаметър е ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Ами не съм се интересувал и не мисля, да го правя скоро. По принцип разликата в размерите е в предните при ръчката и автомата. За цветната маркировка някъде имаше една тема в галантния, раздел, ако ти се търси може да пуснеш един линк към нея.

 

А какви бяха новите, ако не е тайна? Колко време караш с тях(новите) и има ли проблеми досега? Откъде ги взе и за колко?

 

 

 

Boge Automatic от оторизиран вносител. Проблеми нямам никакви, много повече зор от нормалното са видели, заради нашите скапани пътища. След месец-два мисля да ги тествам и ако има нещо да се възползвам от гаранцията (2 години). Цената беше горе-долу колкото на OEM-ските ± няколко лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги ,някои били казал ако знае ,дали задните амортиьори на Спейс стара са еднакви с тея на каризмата ? Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и да са еднакви, но най-добре си купи нови. Амортисьора е част, която се амортизира и то много. Може и месец да не изкарат. Ако искаш виж в някой каталог, дали номерата са еднакви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям и аз нова тема някой чувал ли е за амортисьори MAGNUM TECHNOLOGY http://www.magnum-technology.com/ http://www.itsautobg.com/prod-firm.php?id_cat=14

Мнение коментари :spamer:

 

http://prikachi.com/thumbs/441/5505441.jpg

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,искам да споделя мнение за амортисьори ,,Монро''предни и задни купих ги от магазин ,,Техно-тех" т.е те са верига със 2 г.гаранция. Казват че са директен вносител на ,,Монро".Предните бяха около 130лв.задните малко по евтини,но задължително си купуваш капачките и тапите,а за да ти признят гаранцията искаха печат от сервиза където е монтажа.До сега съм нямал проблеми с тях ...държат.Да кажа за Каризмата моята не предлагат/Монро/ маслени само газови.Карам ги вече трета година

Редактирано от jimbim
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте! Ето малко помощ и от мен по-специално за хората дето пазаруват втора ръка:

Каяба са най-доброто качество според мен.

Монро е най-големият производител в европа и тук в европа имат най-добро съотношение цена/качество, което е факт.А и май каризма излиза от завода с такива.

 

А за каризма знам, че има:

2 или 3 вида предни амортисьори според конструкцията, не според това дали са маслени или газови, понеже имат 2 или 3 вида носачи, което води до същия брои биалетки :) ;

2 вида пружини;

и 2 вида тампони (горни)

 

1 вид - http://store.emk-33.com/product/644050/amortisyor-preden-desen-mitsubishi-carisma-1995-1-8-16v-optimal.html

стават за каризма, модели на volvo s40 ако не се лъжа, модели на space star и други модели на митсубиши

 

2 вид http://store.emk-33.com/product/408172/amortisyor-preden-lyav-mitsubishi-carisma-1995-1-6-monroe.html

стават за каризма 1.6 и 1.9d ,lanser ,colt (само ,че на лансера и колта ухото за биалетката е ненужно) ,space star 1.6

 

2 та вида обаче, не са взаимозаменяеми.

разликата е в леглото на пружината което е видно и от снимките, пружината, тампона на купето, диаметъра на стъблото,и начина на захващане на биалетката (едните са на амортисьора с ухо а другите са за носача с шпилка) ,а отворите за шенкела не съм ги мерил там нямам идея дали имат разлика.

..но никой завод няма да прави 1 вид амортисьор само за едни модел кола щото ше фалират :)

Редактирано от Zanev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко актуални цени за частите по ходовата част на Carisma 1,8 GDI 16V

 

Преден мост:

Амортисьори KAYABA 169лв за брой

Тампон на макферсона заедно с лагера 83лв за брой

Пружини 94лв за брой

Прахоуловители 30лв комплект МОНРО

==========================

Заден мост

Амортисьори KAYABA 120лв за брой

Пружини KAYABA 88лв за брой

Тампони комплект 6лв за 1 амортисьор

Прахоуловители 30лв комплект

============================

Тампони на задни носачи 2бр

Накрайник на кормилна рейка 1бр

шарнир преден 1бр

 

Всичко за около 120лв

Редактирано от demon777
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...