Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Разход Паджеро 2800


Препоръчано мнение

Колко му дават заводски разход на 2800 ТДИ 96г. и до колко реално може да се диференцира разхода, без бъзикане по помпата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко му давад заводски разход на 2800 ТДИ 96г. и до колко реално може да се диферентцира разхода,без бъзикане по помпата...!!!
По руските сайтове бях срещнал 12-13/100. Моето е със същият двигател и когато ходих да ми измерят разхода се оказа 15/100 , или по-точно с 1,5 литра 10 км. Това е без включен климатроник разбирасе. С климатроник 18-19/100 в София с леко състезателен стил на каране. Извън гадко с четирима човека и натоварена с багаж 90 км. по междуградските и 120 по магистралата 11/100. Това са мойте впечатления. От въпросите ти оставам с впечатление , че го имаш от скоро. И мен в началото ме притесняваше този разход , но все пак е тежък , мощен и със обикновена система TDI джип. Моят е същия , така ,че ако имаш някакви въпроси съм ти пратил съобщение на ЛС с координатите ми. Поздрави и много безаварийни километри.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко му дават заводски разход на 2800 ТДИ 96г. и до колко реално може да се диференцира разхода, без бъзикане по помпата...!!!

Дават го 12.3/100 - смесен цикъл......http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/6965.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, от скоро го имам. При всеки май различен разход дава, но е нормално според стила на шофиране:)

Мерси за инфото и пожеланията. Ха, забравих да кажа-автоматик е:))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дават го 12.3/100 - смесен цикъл......http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/6965.html

 

 

Мерси за инфото, моя е късата база, но данните са подобни :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, моят с летните гуми и нормално каране гори извънградско 9,8л. Около 13 смесено, като повечето е градско. С офроуд гумите - зимата - 15-16 градско, приблизително толкова е и извънградско. В гората стигнах и до 21 на 100. Тази неделя ходих до Стара Загора. На отиване минах през Шипка и се върнах през Хаин Боаз. Разхода ми беше 10,2. Все още съм с таралежите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Хаха, а какви са ти точно гумите?

На магистрала с колко караш, има значение:)

MALATESTA 235/75/15. На магистрала карам с 90/100км тъй като не е много стабилен, а и шумен. С летните обаче си поддържа 140/150.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, моят с летните гуми и нормално каране гори извънградско 9,8л. Около 13 смесено, като повечето е градско. С офроуд гумите - зимата - 15-16 градско, приблизително толкова е и извънградско. В гората стигнах и до 21 на 100. Тази неделя ходих до Стара Загора. На отиване минах през Шипка и се върнах през Хаин Боаз. Разхода ми беше 10,2. Все още съм с таралежите :)

 

Усещаш ли двигателя да е по шумен, не мога да свикна още и преди да набере малко все едно събира сили... не тръгва веднага. Възможно ли е да е така наречената моментна турбо дупка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Усещаш ли двигателя да е по шумен, не мога да свикна още и преди да набере малко все едно събира сили... не тръгва веднага. Възможно ли е да е така наречената моментна турбо дупка?

Да,така е. При това и автоматик и 2,2т. Натискаш газта и чакаш :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. При това и автоматик и 2,2т. Натискаш газта и чакаш :rolleyes:

 

Хаха незнам, сега само замервам разхода от резервоар на резервоар)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
По руските сайтове бях срещнал 12-13/100. Моето е със същият двигател и когато ходих да ми измерят разхода се оказа 15/100 , или по-точно с 1,5 литра 10 км. Това е без включен климатроник разбирасе. С климатроник 18-19/100 в София с леко състезателен стил на каране. Извън гадко с четирима човека и натоварена с багаж 90 км. по междуградските и 120 по магистралата 11/100. Това са мойте впечатления. От въпросите ти оставам с впечатление , че го имаш от скоро. И мен в началото ме притесняваше този разход , но все пак е тежък , мощен и със обикновена система TDI джип. Моят е същия , така ,че ако имаш някакви въпроси съм ти пратил съобщение на ЛС с координатите ми. Поздрави и много безаварийни километри.

 

 

На мен 16л градско, като съм го карал супер леко((( много е зле положението))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
По руските сайтове бях срещнал 12-13/100. Моето е със същият двигател и когато ходих да ми измерят разхода се оказа 15/100 , или по-точно с 1,5 литра 10 км. Това е без включен климатроник разбирасе. С климатроник 18-19/100 в София с леко състезателен стил на каране. Извън гадко с четирима човека и натоварена с багаж 90 км. по междуградските и 120 по магистралата 11/100. Това са мойте впечатления. От въпросите ти оставам с впечатление , че го имаш от скоро. И мен в началото ме притесняваше този разход , но все пак е тежък , мощен и със обикновена система TDI джип. Моят е същия , така ,че ако имаш някакви въпроси съм ти пратил съобщение на ЛС с координатите ми. Поздрави и много безаварийни километри.

 

 

 

Хмм, колега, днес го замерих и с климатроника не е добре положението - отива към 20-22/100. Карал съм го доста леко и с не постояно включен климатик, е с доста задръствания, но пак е много според мен... Не знам как да го намалям тоя разход(((

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Харчи си много кочината и това си е((46км-10л. от туба при това(((

Не знам къде да го карам вече и какво е - инжектор ли, запушен ЕГР ли е, но и колата ми беше така, а разхода не мръдна!!!

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Харчи си много кочината и това си е((46км-10л.от туба при това(((

Незнам къде да го карам вече и какво е - инжектор ли, запушен ЕГР ли е, но и колата ми беше така, а разхода не мръдна!!!

Здравей колега. Провери ли компресията? Да не би да имаш износени сегменти? Пуши ли? Не знам и дали може да се регулира ГНП-то. Ако искаш звънни на този телефон и попитай за съвет - 0889320993-Здравко. Аз имах проблем с ГНП-то и той го отремонтира, при това не е скъпчия. Човека е от Севлиево, но може и да ти помогне дистанционно - дано. Успех!

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте колеги, аз искам да попитам дали тези разходи който сте написали важат и за 2,5TDI ?

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, аз искам да попитам дали тези разходи който сте написали важат и за 2,5TDI ?

Паджеро с 2.5 TDI двигател предполагам гори с около 0.5-0.7 литра повече от 2.8 мотора.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Паджеро с 2.5 TDI двигател предполагам гори с около 0.5-0.7 литра повече от 2.8 мотора.

 

WOW по малкият двигател не е ли по икономичен?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

WOW по малкият двигател не е ли по икономичен?

Не ,по големия е 4М41 мотора който е един от 10-те най добри дизела в света по онова време ,и конструктивно е доста по високотехнологичен от 4Д56Т............от там идва освен по голямата мощ и динамика, и разхода е по малък.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ,по големия е 4М41 мотора който е един от 10-те най добри дизела в света по онова време ,и конструктивно е доста по високотехнологичен от 4Д56Т............от там идва освен по голямата мощ и динамика, и разхода е по малък.........

 

Пламене, 2.8 TDI мотора на Паджерото не беше ли 4М40 ? Моето Паджеро е точно с този мотор и по документи е 4М40.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, 2.8 TDI мотора на Паджерото не беше ли 4М40 ? Моето Паджеро е точно с този мотор и по документи е 4М40.
Беше, и продължава да си е така.... :D

Със 4М41 е 3.2 дизела на Паджеро...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Беше, и продължава да си е така.... :D

Със 4М41 е 3.2 дизела на Паджеро...

 

 

Вървят доста, мощен мотор,но висок разход:)

Редактирано от miroman
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, 2.8 TDI мотора на Паджерото не беше ли 4М40 ? Моето Паджеро е точно с този мотор и по документи е 4М40.

Да ,пак съм в грешка...............бе снощи нещо ми е станало,пих ли ,ядох ли нещо гадно.............. :D :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Maлко сте се отклонили от темата, та да я върна пак :)

 

В началото, преди да му свикна - на магистралата 14-15/100, в града 15-16.

След като се примирих, че няма как да съм бърз с камиончето, разхода в града ми падна до 10-12, а извънградско, около 11.

Дори когато тегля платформата с колата, разхода не се качва над 12-13. Това е при скорости до 110км/ч.

 

Става дума за дълга база, 2.8

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...